Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 17:01

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 1063 posts ]  Go to page « 1102 103 104 105 106 107 »
Author Message
PostPosted: 2014-03-26 9:58 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
O kiek daug. Dėkui, reiks jų pasieškoti

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
PostPosted: 2014-06-09 14:16 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
O kodėl gija apie skaitomas knygas yra ne literatūros kategorijoje? :)

Enivei, prieš porą dienų perskaičiau dvi apysakas - Paolo Bacigalupi "Alchemiką" ir Tobias S. Buckell "Budelę". Patiko, rekomenduoju visiems, norintiems ne visai standartinės fentezi. Truputį daugiau komentarų - čia.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
PostPosted: 2014-06-09 15:11 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Laiqua wrote:
Enivei, prieš porą dienų perskaičiau dvi apysakas - Paolo Bacigalupi "Alchemiką" ir Tobias S. Buckell "Budelę". Patiko, rekomenduoju visiems, norintiems ne visai standartinės fentezi. Truputį daugiau komentarų - čia.
Paskaičiau ir apžvalgoj užkliuvo turbūt šalutinis dalykas: nu bet kodėl viską bandoma suvesti į Tolkiną? Turiu galvoj, kad jei jau pamini elfą ir tas elfas yra +/- žmogiškos išvaizdos ir fiziologija jam neleidžia spjaudytis ugnim, tai viskas: Tolkino mokinys ir taškas... tiesa sakant tokios klišės pradeda užknisti.

Aš suprantu, kad yra žmonių garbinančių Tolkiną, bet pabandykit žvelgt ir plačiau :P


Top
   
PostPosted: 2014-06-09 18:20 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Paolo Bacigalupi „The Drowned Cities“. Labai patiko, ne toks tobulas kūrinys kaip „Windup Girl“, bet labai geras. Bacigalupis sparčiai tampa mano nauju mėgstamiausiu rašytoju :) Toliau eilėje Ship Breaker, ir paskui mėginsiu minėtą Alchemiką.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2014-06-09 21:14 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Pjovejas wrote:
Paskaičiau ir apžvalgoj užkliuvo turbūt šalutinis dalykas: nu bet kodėl viską bandoma suvesti į Tolkiną? Turiu galvoj, kad jei jau pamini elfą ir tas elfas yra +/- žmogiškos išvaizdos ir fiziologija jam neleidžia spjaudytis ugnim, tai viskas: Tolkino mokinys ir taškas... tiesa sakant tokios klišės pradeda užknisti.

Aš suprantu, kad yra žmonių garbinančių Tolkiną, bet pabandykit žvelgt ir plačiau :P
Aš būčiau ne aš, jei Tolkino nepaminėčiau :)

O jei rimčiau, tai tiesiog Tolkinas išpopuliarino epinę fentezi kaip žanrą, ir labai labai daug vėliau sekusios fentezi yra daugiau ar mažiau kopijuota nuo Tolkino. Ir tikrai elfai tam nereikalingi. Dėl to ir paminėjau šitą faktą. "Alchemiko" ir "Budelės" su Tolkinu lyginti net nebandyčiau, nes ten yra kitaip. Ir gerai, kad kitaip ;) Be to, aš ir Howard'ą paminėjau, kaip analogišką archetipo (Konano) kūrėją.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
PostPosted: 2014-06-10 8:36 
Offline
User avatar

Joined: 2003-12-10 9:09
Posts: 551
Location: Siauliai
Nepamirškit perskaityt ir P.Bacigalupi "Pump Six and Other Stories". Šiame rinkinyje irgi yra šedevrų.

_________________
«And on the eighth day, god created Bakoozhe.» ©Sloganizer.net


Top
   
PostPosted: 2014-06-14 21:58 
Offline

Joined: 2013-08-13 22:35
Posts: 86
Location: Marijampolė
Lian Hearn - Otorių sakmės. Samurajų stiliaus epas su lengvučiu fantastikos prieskoniu.Lietuviškai knygos išleistos gana seniai - 2005-07 metais,bet tada man pro akis kažkaip praslydo.Trumpai - herojaus kelionė from zero to hero.Šedevras gal ir nėra,bet man patiko.


Top
   
PostPosted: 2014-10-08 21:05 
Offline

Joined: 2013-08-13 22:35
Posts: 86
Location: Marijampolė
Haruki Murakami.Iki šiol šio žmogaus knygų skaitęs nebuvau.O be reikalo,nes užkabino tai rimtai."Avies medžioklė","Mylimoji Sputnik","Negailestinga stebuklų šalis ir pasaulio galas".Slysta knygos lengva ir maloniai.Galvoju,kad suskaitysiu viską ką tik rasiu.Iš šitų trijų labiausiai patiko "Sputnik".Ko verta vien šita citata:
Quote:
-Grįžau, girdi! - sako Sumirė. Labai kasdieniškai. Labai ti­kroviškai. - Nebuvo lengva, bet šiaip ne taip grįžau. Jei Homero Odisėją sutrauktume į vieną sakinį, būtų maždaug taip.
Nu,žinot,kitas toookį epą iš to sukurtų!!!O Murakamis apsiriboja vienu štai tokiu sakiniu.Murakamiškai taip. :D


Top
   
PostPosted: 2014-10-09 9:27 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1514
Location: Vilnius
Laiqua wrote:
O kodėl gija apie skaitomas knygas yra ne literatūros kategorijoje? :)
turbūt, kad apie visokias knygas galima pasakot, ne tik fantastines :D (iš tikro tai nežinau :<)


Top
   
PostPosted: 2015-06-22 11:13 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Naujos temos kurt nenoriu, o šita pasirodė artimiausia mano klausimui :)

Gal kam jau teko skaityti šitą?:

http://www.tytoalba.lt/vilniaus-plovas

Siužetas įdomus (juolab apie realią asmenybę). Bet kaip tais į lietuvių trilerius žiūriu atsargiai...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 1063 posts ]  Go to page « 1102 103 104 105 106 107 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited