Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 5:20

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 57 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005-08-22 1:08 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Raimondas wrote:
OK. Tik kazkodel 2002 metu vasara buvo dainuojama visiskai kitokia dainele. Mazdaug "iseis po menesio", "jau spausdinamas", ir t.t. Tai kodel tada nepasakyti is karto tiesiai sviesiai, kam keisti priezastis. Manai tai labai gerai skamba?
Situacija paprasčiausiai galėjo pasikeisti (pvz. galėjo nelikti finansų ar pan.). Dabar dėl to reikia griebt leidėjus ir remt prie sienos, reikalaut, prikaišiot? Man nesuprantamas tas pakankamai agresyvus tonas, tarsi leidykla būtų kažką apgavus, nuskriaudus, pavogus. Na, nepavyko išleisti žmonėms tada, kada žadėjo, stengiasi išleisti nors dabar, kai pašalins priežastis (nesvarbu kokias), dėl kurių nepavyko. Vieni žmonės paplekšnos per petį, padėkos už pastangas ir tai, kad nenuleido rankų/kojų bei (vis dar) rengiasi išleisti. Kiti gi ims priekaištauti - "juk žadėjot anksčiau", "kas per netvarka", ir t.t.
Man, blin, geriau, kad rinkinys pasirodytų, tegul ir po pertraukos, nei visai nebepasirodytų, vien dėl to, kad nespėta su terminais.
Raimondas wrote:
Va sita atmazke man jau iki kaulu smegenu igriso. Taip ir tikejausi, kad kazkas ja vel ismes. Tipo lietuviu fantastai yra siuksles, "Eridanas" yra dievai, jie mums daro paslauga
Stebini, Raimondai. O žodžius apie "šiukšles" ir "dievus" galėtum ir atsiimt, nelabai gražu, ir tai tik tavo, o ne leidyklos žodžiai. Jei "Eridanas" bent per pusę tiek manytų apie fantastus, neremtų savo prizais kone kiekvieno didesnio ar mažesnio fantastų renginio, nebūtų, pagaliau ir tų pačių GLF-ų, tegul ir kuklių pinginių prizų.
Raimondas wrote:
"labdara", tad jie gali daryti ka tik nori. Atleiskite, bet tai yra nesamone. Normalus zmones, net ir darydami kazka kaip labdara, nerodo kiekviename zingsnyje, kad viskas daroma pagal ju dudele ir inorius.
Raimondai, ar tai, jog leidyklai nepavyko laiku išleisti rinkinio, vadini jų įnoriu? Ar tai įžūlu, kad n-tus metus leisdami fantastiką, už savo pinigus leisdami lietuviškus fantastikos rinkinius tuo pačiu mano turį pakankamai kompetencijos ir teisę patys atrinkti rinkiniui autorius, tegul ir pagal subjektyvų požiūrį?
Jei teisingai tave suprantu, "Eridanas" turėjo sudaryti kažkokią profesionalią fantastinės literatūros kritikų (kiek tokių rastų Lietuvoj kitas klausimas) komisiją, kuri rinktų prizininkus, nepurkštaudama išleisti tai ką šie atrinks ir tik kaskart dar labiau eilinį kartą susiveržti diržą, kai tas rinkinys neatsiperka?
Raimondas wrote:
Va Bilas Gates ikuria AIDS pagalbos fonda, paaukoja jam milijardus, bet kiekviena diena nevaiksto ten ir nereikalauja viska daryti taip kaip jam ta diena sauna i galva.
"Eridanas" viso labo paskelbė konkursą, kuriame kiekvienas turi teisę nedalyvaut. Purkštauti ir priekaištauti, kad šis konkursas neteisingas, ne toks, kokio norėtųsi vienam ar kitam ir t.t., mano požiūriu - burbekliška. Tiesiog nėra alternatyvos ir, žinant literatų bei visokių švietimo įstaigų požiūrį į fantastinę literatūrą bei fantastus, apskritai tereikia džiaugtis bent tokia galimybe publikuotis, o ne piktintis tos galimybės trūkumais, kurių visuomet yra ir bus.
Raimondas wrote:
Dauguma kompaniju supranta, kad yra toks dalykas kaip PR (public relations) ir verta zmones informuoti ir su jais bendrauti, net jei ir darai jiems paslauga ar labdara. Ir, patikek, beveik visos kompanijos darancios labdara siekia parodyti, kad jos niekuo labdaros gaveju neipareigoja ir viska kontroliuoja sie, o ne kompanija.
Raimondai, viskas puiku ir labai gerai, bet plikas faktas yra tai, kad "Eridanas" vienintelė Lietuvos leidykla, jau daugelį metų leidžianti fantastines knygas, o visi likusieji, bandę tai daryti - anksčiau ar vėliau žlugo ir nesugebėjo iš to ne tik pragyventi bet bent jau išsilaikyti. Tad patarimai apie PR labai geri - bet, va, kai pabandytum pavadovaut (sėkmingai pavadovaut) fantastikos leidyklai (Lietuvos padangėje) bent metelius ar du, tuomet ir galima žarstyti patarimus ir mokyti kas geriau, o kas ne. Neneigiu, kad PR srityje leidyklai galbūt reikėtų oi kaip pasitempti, bet, kita vertus, iš kur jau toks tvirtas įsitikinimas, kad leidėjams, šiokiems ar tokiems, bet profesionalams tas nėra žinoma? Kad jie to nebandė daryti, o jei bandė, galbūt turi svarių priežasčių to atsisakyti ir nebūtinai apie tai skelbti visam pasauliui?
Raimondas wrote:
Vis tiek geriau paskelbti taisykles, net ir jeigu jos keiciasi, nei nesuteikti isvis jokios informacijos. Kodel tu, Gedai, turi kviesti rasytojus siusti kurinius i GLFa? Kodel to nedaro pats Eridanas? Kazkodel as ta kvietima maciau tik tavo straipsnyje, o is leidyklos nei mu mu jau seniai.
Kokias taisykles, Raimondai? Visi konkurso reikalavimai išdėstyti jo skelbime. Konkurso rengėjai, mano galva, visai neįpareigoti kam nors atsiskaitinėti kodėl jie į rinkinį įtraukė tą, o ne kitą autorių. Aš nesuprantu kam juos iš viso reikėtų dėl to pulti - kad drįso savo pinigus išleisti taip, o ne kitaip? Kad nesudarė superobjektyvios komisijos (iš ko, blin, apie kurį iš jos nebūtų galima pasakyti, kad jis mėgsta tą ir tą, "stumia" tą ir tą autorių), neišviešino kiekvieno savo žingsnio ir nepaskelbė 100-o punktų taisyklių?

Kodėl kvietimo siųsti kūrinius nepaskelbia "Eridanas" klauskit jų. Man GLF-o tema įdomi, aš, vienokiu ar kitokiu būdu gavau mane dominančią informaciją ir, jau beveik gailiuosi, kad paskelbiau. Žinoma, geriau reikėjo tiesiog garsiai piktintis koks netobulas pasaulis.
Raimondas wrote:
Aisku, kad jie gali daryti ka jie nori. Bet jei tai vis delto reklamuojama kaip "Geriausia LIETUVOS Fantastika", tai manau, kad bent moralinis isipareigojimas fantastams ir fandomui yra. Ir turetu buti kazkas panasaus i Hugo/Nebula ar pan., kur taisykles atviros ir aiskios. Nes kitaip tai tera "Geriausia ERIDANO lietuviska fantastika".
Labai įdomu, kai pagal pavadinimą nustatoma kas, kuo ir kam įsipareigojęs. Aš asmeniškai nesiimčiau būti tokiu arbitru, nustatančiu į kokį konkursą privalo lygiuotis leidykla, nes tai liepia rinkinio pavadinimas.
Raimondas wrote:
Pvz., be taisykliu neaisku ar gali publikuoti kurinius siustus i GLFa Internete? Kas nors i si klausima atsake? O jei ir atsake kokiame forume, tai kas dabar ta gali isknisti? Kiekviena karta siusti uzklausima Bangiui?
Mažas patarimas - susirasti kur leidyklos telefoną, paskambinti direktoriui ar kitam atsakingam asmeniui ir paklausti. Skųstis mažu informuotumo lygiu, na, kaip čia pasakius, man kiek keista - jei tikrai tave domina kažkas, šių dienų pasaulyje nemokėti surinkti informacijos reikia sugebėti.. Pagaliau, "Eridanas", kaip galbūt ne vienas pastebėjo, ne ta leidykla, kuri itin noriai naudojasi ir skelbiasi internetu. Tai trūkumas, tačiau tai leidyklos reikalas ir leidėjai niekam neįsipareigojo apie visus pasikeitimus operatyviai informuoti savo interneto tinklapyje, atsiųsti info tau į pašto dėžutę ir t.t.

Kartoju - tai privati, komercinė leidykla ir priekaištauti jai, kad blogai mol tvarkosi, hm, keistoka - jiems gal geriau matyti kaip tvarkytis su savo paties lėšomis, o praktika, kartoju, parodo, kad "Eridanas" vienintelis ilgametis fantastikos banginis Lietuvoje, sugebėjęs neužplaukti (tfu, tfu, tfu) ant seklumos.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-08-22 1:12 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
Moderuota Raimondo


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-08-22 9:07 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
Raimondas wrote:
Ilgos kalbos santrauka: nera zmogaus (zmoniu?), kuris tuo uzsiimtu. Klausimas: o "Eridanas" bande ieskoti tokio zmogaus is fantastu tarpo? Jei bande, tai jau akmenelis i fantastu darza. Jei nebande, tai klausimas: kodel? Ir ar butu kas is lietuviu fantastu, kas pasisiulytu si darba nemokamai padaryti?
Gal ir yra, bet man neteko girdėti, kad leidykla jų ieškotų, o už dyką žmonės dirbti nemėgsta ir nesisiūlo. Už kažką gi valgyti reikia.
Quote:
Vis delto, man atrodo, kad yra "Eridano"-fantastu komunikacijos problema. Bet galbut tiesiog ta komunikacija yra is lupu i lupas ir tiesiog nieko nezino tik tie, kas nesilanko "Dorado" klube ir "Lituanikonuose". Cia jau jums spresti.
Nėra jokios komunikacijos, tuo labiau slaptos. O fantastai "Eridaną" gali norėti ir ant ausų statyti, bet leidykla vis tiek elgsis taip, kad jai patogiau. Žinoma, galima pradėti "Eridaną" ignoruoti, keikti (tą ir taip darome), bet kol kas visa tai nieko nepakeitė. Triušmautojai fendome sudaro mažą procentą jų pirkėjų, kurie neišperka ir to pačio GLFo, tad nereikia tuo stebėtis.
Todėl, deja, teks priimti GLFą tokį, koks jis yra - kaip "Eridano" labdarą su visais labdarai būdingai trūkumais.

O fantastikos rašytojams teks išmokti rašyti taip, kad jų kūrinius priimtų ir kitos leidyklos. Kito kelio nematau.

Maumaz iš pelkės "Niekas nesikeis"

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-08-22 11:15 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 10:38
Posts: 282
Location: Kaunas
Uzknisa, kai prasideda po sakini ankstesniu postu citatos ir sudirbinejimai :)
Beje, negi per jau 2 metus neprisirinko geru apsakymu?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-08-22 13:45 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-30 18:20
Posts: 774
Location: Vilnius
xe. matosi, senas štirlico metodas* veikia. diskutuojama apie tai, apie ką straipsnyje buvo vos vos. va čia tai piaras!
apie str.: įdomiausios vietos - kur kalbama apie konkrečius kūrinius ar jų personažus. bendri 'aš va taip, o aš va taip' ne taaip jau... tarkim, man įdomiau būtų sužinoti, apie ką buvo tie vaikystėj rašyti romanai, o ne kad jie buvo. beje, nepakenktų intarpai 'iš šiandienos'; pvz., kur justinas aiškina apie romanų rašymą - ką dabar galvoja.

apie glf: moralinę atsakomybę, ko gero, vis dėlto 'eridanas' turi. bet kas turi moralinę teisę jiems į ją snukeliu baksnoti?:] aš atsisakiau. 8)

* ateik pas kolegą parankiot informacijos apie rusų radistus, o išeidamas pasakyk, - ak, ko aš norėjau tavęs paprašyt - gi tablečių nuo galvos skausmo. vėliau jis prisimins būtent tai, kad buvo užėjęs štirlicas 'tablečių pasiskolint':]


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-08-22 23:58 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-03 16:47
Posts: 447
Klia: tos tabletes, matyt, yra aktualiausia ir skaudziausia tema is visu, paliestu pokalbio metu

Gedas tvirtina, kad GLF neiseina del to, kad kuriniai jame lievi. Atseit, jei visi (gerai rasantys) fantastai kibs i darba ir prades siusti gerus kurinius, tai GLF, pagerejes ir pagrazejes, ims ir pasirodys?

Kazkaip man atrodo, kad ne... Ka rodo tas iskalbingas simptomas, kad vienas mums gerai zinomas Eridano darbuotojas, paklaustas apie GLF, paprastai atsako "eikit na...", o ne "siuskit kurinius, gal pades"?

Kad ir kokio gerumo kurinius sius fantastai, GLF nepasirodys, kol Eridanas nepasirysh dar vienai nuostolingai knygutei, nes jos nuostoliai anaiptol nepriklauso nuo viduje esanciu kuriniu gerumo. Jie priklauso nuo Eridano marketingo sugebejimu, kurie, deja, yra konstanta

_________________
Xenu lives! www.xenu.net


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-08-23 8:46 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
nemezide wrote:
Gedas tvirtina, kad GLF neiseina del to, kad kuriniai jame lievi. Atseit, jei visi (gerai rasantys) fantastai kibs i darba ir prades siusti gerus kurinius, tai GLF, pagerejes ir pagrazejes, ims ir pasirodys?
Nemezide, gal tu surenk tų "riterių" (įskaitant ir sėdėjusius prie stalo, bet nekalbėjusius) apklausą ir paklausk, kiek jie yra GLFui kūrinių nusiuntę :)

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-08-23 9:35 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
nemezide wrote:
Gedas tvirtina, kad GLF neiseina del to, kad kuriniai jame lievi. Atseit, jei visi (gerai rasantys) fantastai kibs i darba ir prades siusti gerus kurinius, tai GLF, pagerejes ir pagrazejes, ims ir pasirodys?
Gedas netvirtina, o pasidalina tuo, ką girdėjo iš leidyklos atstovų. Asmeniškai aš nemanau, jog tai vienintelė, tegul ir svarbiausia, priežastis. Kita vertus, kokio bieso leidėjai turėtų leisti rinkinį, jei be mano neminėtų kitų priežasčių, jis, jų nuomone, būtų dar ir silpnas? Kad kažkas savo užrašuose padėtų "paukščiuką", jog rinkinys išleistas laiku, nesvarbu koks?
maumaz wrote:
Nemezide, gal tu surenk tų "riterių" (įskaitant ir sėdėjusius prie stalo, bet nekalbėjusius) apklausą ir paklausk, kiek jie yra GLFui kūrinių nusiuntę
Apklausa, aišku, būtų įdomi, tik Maumaz, mėtydamas akmenis į kaimyninius riterių daržus, užmiršo paminėti, jog net garbingas "riterio" titulas negarantuoja, kad siųstas kūrinys, jei tik bus silpnokas, pateks į GLF-ą. Tad siuntimas/nesiuntimas iš esmės dar nieko nereiškia.

Be to, tai ir puikus metas pasireikšti visiems murmantiems apie "savą ratą".


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-08-23 9:52 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
gedas wrote:
Apklausa, aišku, būtų įdomi, tik Maumaz, mėtydamas akmenis į kaimyninius riterių daržus, užmiršo paminėti, jog net garbingas "riterio" titulas negarantuoja, kad siųstas kūrinys, jei tik bus silpnokas, pateks į GLF-ą. Tad siuntimas/nesiuntimas iš esmės dar nieko nereiškia.
Ir į savo, Gedai, ir į savo :)
Quote:
Be to, tai ir puikus metas pasireikšti visiems murmantiems apie "savą ratą".
Aukso žodžiai :)
Alia įtariu, kad viskas sudėtingiau - GLFo neišleis tol, kol savas ratas neprirašys kokybiškų :P

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-08-23 10:10 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 10:38
Posts: 282
Location: Kaunas
Itariu, kad "savojo rato" silpnu kuriniu nebus jau vien del to, kad pries pateikiant kurini visas "savas ratas" perskaitys ir patars, ka taisyti :D


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 57 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited