Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-25 5:06

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 42 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2004-01-09 15:05 
Offline

Joined: 2003-09-22 17:30
Posts: 361
gedas wrote:
Šiaip, nelikus lietuviškų fantastikos žurnalų, neliko ir nieko kito kaip užsisakinėti rusiškus: Lietuvos pašte galima pusmečiui užsisakyti labai neblogą "Jesli" (maždaug 4-5 lt) žurnaliuką.
nezinau, kaip tas "Jesli" dabar atrodo, bet anksciau, tai kazkoks marazmas ant laikrastinio popieriaus buvo. As nekalbu apie turini.
man geriausi fantastikos leidiniai, kaip ten bebutu, buvo lenku "Fenix" ir "Fantastyka". Lietuvoje , "Imperija" buvo pernelyg aukstos poligrafines kokybes (ar reikjo jos tokios???????), o turinys gan lengvas ir malonus. As laukdavau sio zurnalo, kaip tas biciukas virsuje, klausinedavau kioskininkes privesdamas ja iki niezu priepuolio :lol: :lol:

Ir jeigu neapsisauksiu, tai ar pamenat dar toki pusiau fantastini leidini "Fantastika ir detektyvai", Kaune kazkas leido...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-01-09 15:32 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
Maumaz wrote:
Exuss wrote:
Štai "Dorado raganų" fanzinas mane nuvylė (turiu du paskutinius numerius). Buvo keletas įdomių straipsnių, pvz., apie civilizacijas (bei vienas apsakymas). O apsakymai ir EILĖRAŠČIAI (!!! kurie tiesiog drąsios svajos, bet nieko bendro su fantastika neturi) - nesukėlė noro dar "Dorado raganų" įsigyti.
Exuss, kas tu toks, kad imtum apibrėžti, kas yra fantastika? Kodėl eilėraštis negali būti fantastika?
O apie straipsnį "apie civilizacijas" geriau patylėsiu...
Kas aš toks? Ogi - FANTASTIKOS MĖGĖJAS. Pasakysiu šitaip "Elektros lemputės tikrai nesugebėčiau pasigaminti namuose pats, bet tikrai moku atskirti PERDEGUSIĄ lemputę nuo geros".

Eilėraštis GALI būti fantastika, pvz.: koks nors mitologinis eiliuotas epas.
Bet "Dorado raganose" eilėraščių fantastika tokio lygio, kad Salomėjai Neriai irgi už fantastiką bei fentezi reikia prizą išskirti. Turiu seną seną knygutę, ten eilėraštukas apie telefoną mėnulyje yra, stiliumi:

Vienas nulis nulis,
Alio, ar čia mėnulis?

Tai gal tai irgi fantastika? O apie keliones po žvaigždes kiekvienas nesusitupėjęs romantikas savo eilėraščiuose kalba.

Straipsnis apie tai, kad tarp ledynmečių galėjo egzistuoti aukštos kultūros civilizacija - man tiesiog pasirodė įdomus (nors panašias idėjas esu skaitęs prieš 15-ka metų). Aš juk nesakiau, kad tas straipsnis - "the real thing".


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-01-09 15:44 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
Exuss wrote:

Eilėraštis GALI būti fantastika, pvz.: koks nors mitologinis eiliuotas epas.
Bet "Dorado raganose" eilėraščių fantastika tokio lygio, kad Salomėjai Neriai irgi už fantastiką bei fentezi reikia prizą išskirti.
Tai kuo tada "Lilit Vilniuje" ne fantastika?

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-01-09 16:33 
Kojak wrote:
man geriausi fantastikos leidiniai, kaip ten bebutu, buvo lenku "Fenix" ir "Fantastyka".
Ir jeigu neapsisauksiu, tai ar pamenat dar toki pusiau fantastini leidini "Fantastika ir detektyvai", Kaune kazkas leido...
Tuomet pabandyk pasidairyti "Mir fantastiki" Kalvarijų turguje - neseniai nusipirkau - l. neblogi ir primena tavo vardintus lenkiškus.
Dėl prisiminimų... Pirmiausia buvo "Eksperimentinis fantastikos ir detektyvų leidinys", vėliau tapęs "Fantastika/detektyvai", porą "Kaukų" (ankstyvasis ir Maskoliūno almanachas), fantastiką retsykiais spausdino ir toks "rankas aukštyn". Buvo fantastikos ir žurnaliuke "Aušrinė".


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-01-09 16:56 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 14:12
Posts: 1665
Location: Vilnius
Galima Mir fantastiki rasti Kalvariju turguj?

_________________
In the land of Mordor, there shadows lie...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-01-09 17:00 
Offline

Joined: 2003-09-22 17:30
Posts: 361
geografiskai man tas turgelis yra nepatogioje vietoje... kazkur 100 km nuo mano urvo


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-01-09 17:33 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 14:12
Posts: 1665
Location: Vilnius
ir 100 m. nuo mano ;]

_________________
In the land of Mordor, there shadows lie...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-01-09 17:51 
Offline

Joined: 2003-09-22 17:30
Posts: 361
bonis wrote:
ir 100 m. nuo mano ;]
pagyru puodas :P


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-01-09 20:08 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
bonis wrote:
ir 100 m. nuo mano ;]
maždaug tiek pat ir nuo mano. Kaimynai?..;)
"Mir fantastiki" pardavinėja toks akiniuotas vyrukas kioskelyje priešais stambiausią rusiškų knyfgų pardavėją. Šalia to vyruko dar cd prekiauja. Beje, pats žurnalas spausdinamas Lietuvoje (rusai labai giria jo poligrafija), UAB "Spaudos kontūrai".


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-01-09 20:47 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 14:12
Posts: 1665
Location: Vilnius
Kiek zinau tai tu 100m i kita puse. o beje kiek jis kainuoja ir jeigu kas skaitet ar jis tikrai vertas demesio?

_________________
In the land of Mordor, there shadows lie...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 42 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited