Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-25 9:04

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-14 21:13 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-07 11:25
Posts: 567
Location: Kawnas
jooo mataai ten tie kardai issitempia ne deltoo ... Tai ka tu siulai, nafig visai skyrstyt? O skyrstyt pagal laika apskritai juokinga. Sakykim tokia istorija: 3000 po atominio karo, vieta px, nes ish jos teliko sh, ant zemes nerastum akmens ant akmens, veikejai gyvena urvuose. tai va pagal laiko klasifikacija cia butu sf, bet sakykim tie veikejai rado ten kokius proteviu artefaktus kurie ten kokie nors nerialus kardai su achujelnom magic galiom, hmm fantasy. Taigi laiko klasifikacija tikrai leva. Nors ir skyrstyty i f ir sf lewai taipogi. Istorija tesiasi, taigi tie veikejai rade ten tuos super galingus magiskus kardus varo pjaut ateiviu kurie kesinasi zhemeje pastaty kokia tai achujelna stoty kuri ish zhemes siurbai ne ka kita, o magiska energija kuria saugo zhemes dvasios (nju joo tai cia kas butu opera). Sakykim bangis si veikala iksitu ten i kokia tai sf klysia, kas tikrai nera blogai, bet kodel tai sf, kodel neskyrstom veikalu i pvz. post nuclear, totali fantasy, psiaudo ateitis, gryna moksline fantastika ir t.t. Zodziu ideja pagaunat ..

Zodziu man is viso to isplauke, kad kas yra fentezy o kas nea tai yra atveju kai galima gyncytis iki pazaliavimo, ai zodziu patys matot kas gavosi zmogus paklause kas yra fentezy, o va mes ciut nesusiemem del starworsu :wink:

_________________
Ne tu ne defektas tu defektuotas. (c) Gimly


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-14 22:57 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 14:12
Posts: 1665
Location: Vilnius
na is esmes tarp fantasy ir sf toks ir skirtumas, kad jei ivykiai, daiktai ar tai dar kasnors yra paremti magija tai yra fantasy, o jei mokslu bei technologijomis tai yra sf. Mano giliu isitikinimu toks paprastas ir banalus yra skirtumas tarp ju ir nereikia cia isradineti drakono...tpfu dviracio ;]

P.S. o siaip jau kaip del f ir sf hibridu? ar tuos pacius star warsus negalima vadinti taip vel tarkim del "jegos" (force), kuri kaip ir magijos apraiska butu ar ten tai aiskinama kaip nors gudriai moksliskai? as jau nebepamenu ;]

_________________
In the land of Mordor, there shadows lie...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-15 3:02 
Nežinau, aišku čia galima tuščiai ginčytis ir vistiek nieko neįrodyti. Bet savo nuomonę pateiksiu.

Žiūrėdavau aš tuos SW ir mane nervindavo įvykių nelogiškumas, technologijų beprasmiškumas ir pan. Bet kažkaip pažvelgiau iš kito taško. Tarkim fentezi visi supranta kaip senovę, magiją, mitines būtybes ir pan. Kitaip pažiūrėjus fentezi tai pasaka, galbūt skirta daugiau suaugusiems, priartinta prie realaus gyvenimo, su smulmenomis.

Ir kažkaip aš pažiūrėjau į SW kaip į pasaką ir viskas stojo į vietas - princesės, karalystės, mistiniai kariai. Kautynės kardais - kam viso to reikia, jeigu keli buki I pasaulinio karo pėstininkai į faršą paverstų kad ir visą tuntą džedajų. Ne, to niekada nebus, nes čia pasaka. Džedajus niekada nemirs nuo kulkos(kurių čia ir nėra) ar lazerio. Tik nuo kardo. Ir jis išgelbės princesę, susidraugaus su keistais sutvėrimais. Bogio jėgos stengsis sutrukdyti, bet galų gale viskas baigsis gerai. Technologija čia tik kaip fonas, settingas.

Nežinau ar galima tai pavadinti fentezi, nesu koks nors literatūros žinovas. Tikriausiai aš neteisus, bet visgi man taip atrodo.
:roll:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-15 3:29 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-07 11:25
Posts: 567
Location: Kawnas
Zodziu rasom eridanui pasiulyma, kad ant hibridiniu knygu rasytu pvz. sh ir visiems viskas bus aisq :lol:

(Ir kad beprasme, o gal ir nevisai diskusija neuzsitestu as nemanau, kad visi hibridiniai kuriniai yra sh)

_________________
Ne tu ne defektas tu defektuotas. (c) Gimly


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-15 10:22 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-19 19:00
Posts: 1132
Location: Klaipeda
Jei pakapscius ar tas dzedaju Shwarcas-Galia - nera magijos analogas?

_________________
it's all in your head


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-15 11:28 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 17:15
Posts: 465
Location: Klaipėda
taip pat galima krapshtyti ir ar psionika nera magijos analogas. realiai starwasu Force pernelyg ribota kad galetu buti vadinama magija. kas ten? levitacija ir zaibai. dar numatymas i ateiti keleto sekundziu. viskas.
ex, kaze, jau kai tu ten supylei... pagrindinis punktas su magija, beje, kad ja ne visi gali naudoti. ish to ishplaukia kad pasaulio gerybem paprastai naudojasi magai, o visiem kitiem nieko nelieka. jei paimsim kad magai nera idiotai kaip noretu golemas(tai yra magijos supratimas ir naudojimas priklauso nuo intelekto), reishkias grynai techniniu ishradimu buna daug maziau, o jei dar magam tai nepatinka.... zodziu tokiam maginiam pasaulyje technines civilizacijos atsiradimas tikrai mazai tiketinas. todel dazniausiai maginiai pasauliai rodomi kaip stagnacija viduramziu epochoje. beje sakydamas senove turejau omeny ikiparakini amziu. fantasy knygas kuriose bandyta kergti SF irF yra labai mazai ir didesne mano skaityta dalis yra totalus meshlas. ka tu savo pavyzdyje papasakojai butu greiciau sf, priimant kad ateities technologijos laukiniam atrodo kaip magija. (shito pavyzdys El Hazardo pasaulis. ten buvo technomagija. t.y. high tech dalykeliai kurie leido zmonem valdyti veja, vandeni. ugni... beje viskas atrode giliai magishkai neskaitant kad, pvz vandens shventike vandens nesuvaldydavo be ziedo, o zieda sukure akivaizdziai technine labai sena El Hazardo civilizacija.)
Bangi, ne visose fantasy knygose figuruoja magija. kartais uztenka kad butu keletas rasiu standartiniu(ir nelabai) fantasy rasiu ir jokios magijos, ir tai jau vadina fantasy.
grynai mano asmenine nuomone jei kazka mistishko ir nesuprantamo(kad ir garsa kosmose, kulku gaudyma dantimis :) ) paaishkina pseudomokslishkai(nes mokslishkai to paaishkinti neimanoma, kitaip tai jau realiai egzistuotu) tai sf, jei tai nurasho "fig znajet, it's magic" tai yra paprastai tingi aishkinti kad cia buvo kurta tokia technologija/atrastas desnis/ir tt, tai fantasy pavyzdys - knyga Lilita (ishleista eridano). jinai sf, nors ten lyg ir yra magija kurios realus egzistavimas paaishkintas mokslishkai, todel nebelieka mistines skraistes. ir magija nuverteja iki technologijos lygio.

_________________
People are divided into two groups: those, who divide people into groups and those who don't.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-15 20:14 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-07 11:25
Posts: 567
Location: Kawnas
Man aisq reiks ishmokt minti reiksht aishkiai. Zodziu as galvoju, kad sf ir f yra kiek per siaura klsifikacija. Ai bet ...

_________________
Ne tu ne defektas tu defektuotas. (c) Gimly


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-15 20:24 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 2:04
Posts: 441
Location: Kaunas
Ish principo - bet kuri klasifikacija yra salygine. negana to - dar ir subjektyviai suvokiama.
Netikit? Pabandykit nusakyt kas yra fantastika - ir prasides ginchai.
Taip kad paplepet galim, kiekvienas i savas lentyneles sudeliot galim - o va prieiti bendro sutarimo - vargiai. 8)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-16 12:39 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-19 19:00
Posts: 1132
Location: Klaipeda
Is kito principo egzistuoja realiai pamatuojami kriterijai, pagal kuriuos nustatoma ar knyga fantasy ar sf. Nu niekas nesuabejos, kad Zemjures burtininkas ar tai dragonlancas - fantasy, kaip ir toks sudas kaip Setauro medziokle (S.Lemo) - sf. Gincai atsiranda ties pakrasciais.

_________________
it's all in your head


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-18 0:07 
Šiaip teisybė - visokie grupavimai į atskiras krupes ir klasifikavimas labai subjektyvus reikalas. Ir turbūt nelabai reikalingas. Tiesiog kūrinys arba patinka arba ne.
Tas pats su muzika - manes klausia kokia muzika man patinka. Nu ką aš žinau - man patinka tokia kuri man patinka. Nežinau aš tų žanrų ir nesu melomanas. Tiesiog klausau muzikos.
Todėl, manau, geriausia tiesiog skaityti. Peace!!! :saulute:


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited