Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

fant. lit. konkursas KRYŽKELĖ - "Iš Rytų į Vakarus"
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=13&t=4687
Page 1 of 1

Author:  koord. [ 2008-03-05 23:54 ]
Post subject:  fant. lit. konkursas KRYŽKELĖ - "Iš Rytų į Vakarus"

Jūsų dėmesiui - miniatiūra "Iš Rytų į Vakarus", autorius - Memoras.

Author:  Robke [ 2008-03-06 9:38 ]
Post subject: 

Kažkoks nesupratingas aš patapau :(

Author:  Haldir [ 2008-03-14 17:03 ]
Post subject: 

Nu monikas tikrai jau nera tokia "didziule" deze :)
Nebent kokiu 30" CRT :D
Patiko, kad viduje sulaiko tamsa.
Bet siaip tai hmmzz... NEYPAC.

Author:  EdHeaD [ 2008-03-14 18:15 ]
Post subject: 

Miniatiūra savo backgroundu man primena vieną McCarthy knygą. Šiaip tai gal ir nieko, jei pabaiga būtų labiau... nežinau, "pabaigesnė", gal? :D 3 mumifikuoti Leninai iš 2 postapokaliptinių Kormakų.

Author:  Simas [ 2008-04-01 10:40 ]
Post subject: 

Parašyta gramatnai, ale panašu, kad ir aš nesupratingas pasidariau. Kažkokios gilesnės minties, leistų paprastą tekstą pavadinti kūriniu, taip ir neradau. Viskas būtų čiki, bet trūksta išbaigtumo.

Du mumifikuoti leninai iš vienos kryžkelės

Author:  Elze [ 2008-04-08 2:10 ]
Post subject:  Re: fant. lit. konkursas KRYŽKELĖ - "Iš Rytų į Vakarus&

Bandžiau ir šiaip, ir taip šifruoti simbolius, kurių gausu miniatiūroje, bet nedaug tepavyko. Keturi raiteliai asocijuojasi su apokalipsės raiteliais, bet pastarieji lyg ir nevedė paskui save išvargusios ir apiplyšusios minios... Apokalipsės raiteliai tokioje rolėje būtų kažkas naujo, bet to prasmės nelabai supratau. O kiti simboliai... Na, jei dėžė stikline siena yra monitorius, tai balta virvė "kurios viduje tilpo dar trys" turėtų būti... laidas? už siūlo galo pririštas kumščio dydžio pakabukas, lenktas vienoje pusėje ir plokščias kitoje -- pelė? lenta, kurios viena pusė buvo išraižyta kvadratukais -- klaviatūra? Net jei ir taip, kyla klausimas, kas iš to? Žmonės atsikratė kompiuterių ir toliau laimingai keliavo, kur keliavę? Nelabai pagavau čia mintį.

Author:  Azas [ 2008-04-08 17:48 ]
Post subject: 

Tokia alegorinė miniatiūra. Nepatiko, kad dievybė kompiuteris aprašytas taip miglotai. Imho, ir garsusis ketvertas galėjo būti aiškiai įvardintas, tuomet ir jo lenkimasis visažiniam kompiuteriui atrodytų žymiai groteskiškiau. :idea:

Author:  Klia [ 2008-05-07 21:48 ]
Post subject: 

toliau.

idėjos kaipo tokios nesupratau. tiesa, šioks toks vaizdinys buvo... įdomu buvo suvokti, kad kompo pelę gali iškart atpažinti net iš tokio šykštaus aprašymo: kokie mes priklausomi:))).

"Iš rytų į vakarus, greitkeliu, pamažu keliavo vilkstinė"

žodis 'greitkelis' kai keliaujama pamažu, ir jau niekas juo nekeliauja greitai, kažkaip kurioziškai atrodo. neutralus plentas, net autostrada visai, manau, tiktų.

"Senasis kelias buvo suaižėjęs, nublukęs ir nutrintas"

nublukęs ir nutrintas kelias?..

"Visi ėjo tolyn, link nežinomo tikslo, drąsus ir patenkinti"
šitas sakinys iššoka iš konteksto - visi išvargę, keliauja lėtai, velkasi tiesiog, ir tas 'drąsūs ir patenkinti' nuskamba disonansu.

"tobulo gyvenimo kasdienybei" - va va, tobulas gyvenimas, vilktis per suaižėjusį kelią:/

"Dabar gi, milžiniškas Kelias, didesnis už greitkelį taip, kaip jūra platesnė už upę, kirto jį iš šiaurės į pietus.
Vilkstinė sustingo. Niekas nejudėjo. Vaikai nebelakstė tarp keliaujančių žmonių, šunys stebėjo šeimininkus, motinos nebešaukė vaikų, stojo tyla... ["Vaikai nebelakstė, motinos jų nešaukė, šunys stebėjo šeimininkus. Stojo tyla." t.y., vaikų ir žmonių sugretinimas - nelabai, ir paskui po šunų vėl grįžimas prie vaikų... geriau būtų sutraukti.]
Keturi vedliai nulipo nuo žirgų ir sunkųjį mulo maišą padėjo į patį sankryžos centrą." [atrodo, kad iškart nulipo ir padėjo - o juk kryžkelės vidurys turėtų būti tolokai, juk kertantis greitkelį kelias buvo labai platus].

tai tiek.

Page 1 of 1 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/