Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

Fant. lit. konkursas KRYŽKELĖ - "Revoliucija"
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=13&t=4707
Page 1 of 1

Author:  koord. [ 2008-04-02 0:01 ]
Post subject:  Fant. lit. konkursas KRYŽKELĖ - "Revoliucija"

Šioje gijoje galima diskutuoti apie dar vieną apsakymą - "Revoliucija" (aut. Vartų Sargas)

Author:  Haldir [ 2008-04-02 14:52 ]
Post subject: 

pradzia labai "spalvinga" :)
O siaip tai emzz... nesuper

Author:  Simas [ 2008-04-02 15:05 ]
Post subject: 

Pradžia tikrai įkvepianti ir įdomi. Viskas įdomiai pateikta. Aišku galima gerinti rašymo stilių, bet tai čia visada galima prikibti :) Tačiau pabaiga tai tokia "iš reikalo" parašyta, pritempta kažkaip. Kariavo kariavo keturiasdešimt metų ir nustojo kariauti. Per keturiasdešimt du metus karo išliko ir piktasis sveikatos priežiūros centras ir pan. Nu taip neįtikinančiai. Žiūrint į pradžią, manau, kad autorius galėjo geriau padaryti :)

Keturi mumifikuoti leniniai iš vienos ministerijos

Author:  Elze [ 2008-04-03 23:04 ]
Post subject:  Re: Fant. lit. konkursas KRYŽKELĖ - "Revoliucija"

Pirma apsakymo pusė įtraukia, bet toliau kai kas pasidaro neaišku. Kiek įstengiau suprasti, užuot patekusi į kitą galaktiką, Valiaudė pateko į Žemę po keturiasdešimties metų. Taip vadinamos tarpgalaktinės kelionės buvo iš tiesų kelionės laike? Ir niekas to nežinojo, net ir ten dirbantys žmonės? Tai neatrodo logiška. Na, bet gal tai neesminis; pagrindinė apsakymo mintis berods yra ta, kad po sukilimo viskas grįžo į senas vėžes, ir autoritarinis režimas vėl nugalėjo. Tačiau man tai atrodo nemotyvuota. Negi sukilėliai nė kiek nepasimokė iš istorijos? Jeigu tai pagrindinė apsakymo mintis, reikėtų atskleisti, kaip tai atsitiko. Jei sukilimas prasidėjo kaip maištas prieš Sveikatos apsaugos centrą, reikėtų parodyti, kaip sukilėliai priėjo išvados, kad reikia vis dėlto grąžinti valdžią Sveikatos apsaugos centrui.

Author:  Nomad [ 2008-04-03 23:29 ]
Post subject: 

Quote:
Tačiau man tai atrodo nemotyvuota. Negi sukilėliai nė kiek nepasimokė iš istorijos?
Man atrodo, eilė realios istorijos įvykių tokią eigą dar ir kaip motyvuoja. Kitaip tariant, tokią įvykių eigą prognozuočiau kaip labiausiai tikėtiną be jokių papildomų pagrindimų. Bet tai, aišku, tik mano nuomonė :)

Author:  Simas [ 2008-04-04 10:32 ]
Post subject: 

Na, jau drįsčiau didžiai paprieštarauti. Visiškai sutinku, kad po ilgo pilietinio-revoliucinio karo valdžia vėl taptų totalitaristinė. Tačiau niekaip nesutiksiu, kad po daugiau nei keturiasdešimties metų jos net pavadinimas ir struktūra liktų tokia pati :) Bent jau fasadas tikrai būtų pakeistas. Bet koks propagandistas tai paaiškintų vadams, nes žmogai gali būti "šiek tiek" nusivylę, kad po keturiasdešimties metų karo viskas liko taip pat :)

Author:  Nomad [ 2008-04-08 9:08 ]
Post subject: 

Čia teisybė ;)

Author:  Azas [ 2008-04-08 18:00 ]
Post subject: 

Sunkokai skaitėsi. Neišbaigta. Ta mintis su teleportacija ir grįžimu atgal - nei į tvorą, nei į mietą. :oops:

Author:  Klia [ 2008-05-07 23:43 ]
Post subject: 

apsakymas kelia simpatiją, tuo, kad herojus maištauja. tai gal banalu, neįtikima, bet man tai patinka:). pradžioj labai kruopščiai aprašyta aplinka (tiesa, "odos spalva" kažkas keisto, o jei žmogus negras, tai sienos - juodos?..), bet pagailėta trupučio daugiau dėmesio pačiai istorijai ir priešistorei. gal taip ir numatyta, kad atsiskleisti viskas turi pamažu, bet... gal galima būtų sužinoti, kodėl pažengusi visuomenė nesugebė sutvarkyti regėjimo problemų? o akiniai irgi draudžiami? ar galbūt "Tai štai, jūsų regėjimas... na, trumpai tariant, peržengė leistiną ribą" reiškia, kad jis pernelyg geras?:) tiesiog sunku patikėti, kad institucijai labiau apsimokėtų siųsti žmones į slaugos namus, negu juos pagydyti. kultui ar kokiam paranojiškam diktatoriui - dar galiu patikėti. labiau čia, matyt, tiktų psixinio neatitikimo normoms išryškinimas ir tų žmonių išbrokavimas.

kadangi tekstas ne trumpas (t.y., ne miniatūra, aha:]), nenagrinėsiu visų vietų, kurias galima buvo parašyti aiškiau, sklandžiau, tiesiog tokie meniški įvaizdžiai: "Netoliese plačiai rankas į šonus išskėtusi Valiaudę pasitiko byranti namo siena" rėžia akį. verčiau jų vengti, susidaro perdėto (ir netikslaus) gražinimo įspūdis.

kai istorija suriečiama į žiedą ir galva įsikanda uodegą, nėra blogai (blogiau, jei pabaigos visai nėra), tačiau vis dėlto logiškiau būtų skambėję, jei Sveikatos apsaugos centras būtų įvardintas bent kiek kitaip. be to, parašyta, kad valdymas grąžintas. kam jis grąžintas, jei to centro jau seniai nebeliko?.. galų gale labai kontūriškai nubrėžtos Centro funkcijos, nenurodyta, kodėl jis toks svarbus, kokias dar sritis kontroliuoja, galbūt išliko jo valdytojai, galbūt jie įdiegė žmonėms per ilgą atrankos laiką troškimą grįžti po jo sparnu?.. trumpai tariant, apsakyme yra emocijų, kryptingumas (ypač pradžioje), bet trūksta apibrėžtumo ir kiek platesnio požiūrio į situaciją.

Page 1 of 1 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/