Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-18 16:48

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 127 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12 13 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-05 13:35 
Offline

Joined: 2006-09-24 13:04
Posts: 104
Jo, blemba, redagavimas yra tas pats kas rasymas per nauja - daznai po redakcijos pats kurinys taip pasikeicia, kad atrodo, jog tai nauja knyga. Ir dar gerai, jei pradine mintis kardinaliai nepakinta.

ir speju, kad dauguma kuriniu atsiduria stalciuose, nes nenorima ju redaguoti. Arba skubama juos pateikti kitiems, tikintis atsikratyti savo darbu ("na ir uzkniso mane viska - tegul jie skaito, o jei bus blogai kas, tai dzin - paslepsiu, ar ismesiu" :) ir dazniausiai tokius skubotus darbus sudirba "meniniai redaktoriai is kreivu forumu" :D Ir deja, jie buna teisus. Net ir tada, jei pati kurinio ideja yra labai gera.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-05 22:21 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
XXIcentury wrote:
iš mano varpinės autoriui: jeigu jau pradedam "ieškoti redaktoriaus" tai galima susitaikyt su mintim jog didesnią dalį kūrinio teks keisti. Ir net nebūtinai todėl jog esi ar nesi genijus, o todėl, kad taip reikia.
Tas pats tolkienas (nors ir nerašė horror fantazy) redagavimui skirdavo vos ne daugiau laiko negu rašymui ir užknisdavo visus leidėjus juodai su savo
"- Na, aš sugalvojau perrašyt antrą skyrių..
- Bet mes nusiuntėm tau galutinę versiją spausdinimui..." (čia ne citata, bet pagal tolkieno biografiją, jei ką)
Sapkowskis: viena valanda rašymo, 10 - redagavimo. Man būna gal 1 rašymo, 4 redagavimo...

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-06 9:38 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Saforetas wrote:
...Šis valdovas taip pat turi jo nenuspėjamą charakterį bei agresiją pabrėžiančias juodas akis, ir gilų, per skruostikaulį einantį randą, kadaise atsiradusį kaip nesėkmingos kovos su savo tėvu padarinys.

<...>

Netrukus į aikštę įžengė kažkoks kerėtojas. Jis atsistojo priešais milžiną jam saugiu atstumu.
O autoriui neatrodo kad tas smulkmeniškumas kai kur jau labai logiką ir stilių pažeidžia. Pvz.: labai tiksliai pasakoma, kad valdovo akys pabrėžia JO paties charakterį (ne kieno nors kito, o jo paties), taip pat labai tiksliai nurodoma, kad kovota su SAVO tėvu. Ale vat kai kerėtojas atėjo aš taip ir nesupratau kam saugiu atstumu jis atsistojo? Jam pačiam, ar milžinui?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-06 10:31 
Offline

Joined: 2007-02-13 21:17
Posts: 16
Quote:
...taciau buk toks geras, isiskaityk i cia besilankanciu fantastu pastabas, reakcija, ironija irgi lengvas patycas: visa tai ne tam, kad tave pazemintu, o tik tam, kad, na, neapsijuoktum dar labiau.
Oi, tik nereikia! Primena dembelių, iki invalidumo sutarmalijusių neseniai atsiųstą boicų "siuntą", didaktiką: čia mes jus, sūneliai, ne iš pykčio - kad gyventi išmoktumėte.:melyne:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-06 10:35 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Mugenjin wrote:
Quote:
...taciau buk toks geras, isiskaityk i cia besilankanciu fantastu pastabas, reakcija, ironija irgi lengvas patycas: visa tai ne tam, kad tave pazemintu, o tik tam, kad, na, neapsijuoktum dar labiau.
Oi, tik nereikia! Primena dembelių, iki invalidumo sutarmalijusių neseniai atsiųstą boicų "siuntą", didaktiką: čia mes jus, sūneliai, ne iš pykčio - kad gyventi išmoktumėte.:melyne:

Gyvent ir rašyt forume tikrai neišmoks. Bet gal sugebės bent akimirkai pamatyti realybę, kaip ją mato dauguma?

_________________
The cake is a lie


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-06 10:51 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
Mugenjin wrote:

Oi, tik nereikia! Primena dembelių, iki invalidumo sutarmalijusių neseniai atsiųstą boicų "siuntą", didaktiką: čia mes jus, sūneliai, ne iš pykčio - kad gyventi išmoktumėte.:melyne:
o tamsta ka siulai, skatinti visisko niekalo publikavima? ploti katuciu ir sakyti" saunuolis, dar, puikiai sekasi, nesustok"? ir tai dar cia labai mandagus visi. niekas i akis nepasake" kreatyvas - kakas".


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-06 11:24 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-30 18:20
Posts: 774
Location: Vilnius
o gal autorius moka piešti? palikus 4-5 žodžių sakinius veikėjų pokalbių 'burbuluose', turbūt galima būtų šią istoriją be kančių perversti traukiniu važiuojant... (tikiuosi, čia neužsuks patys žinote kas ir nepasakys patys žinote ko.)

šiaip - žinoma, galima rasti bile kokiu tekstu besižavinčių žmonių. reik palandžiot per 'samizdatinius' puslapius ir pasireklamuoti. viens kits vis tiek atsiras. bet jei tikiesi ko nors rimto - nesitikėk. su tuo, ką dabar turi - nesitikėk.
anksčiau ar vėliau šiame tinklapy bus paskelbtas koks nors fant. lit. konkursas, gali pabandyt pasipraktikuoti su mažom formom. o kol kas tiesiog reiktų išmokti matyti ir aprašyti ne 15 aprangos, ginkluotės ir išvaizdos detalių, o personažą. vientisą personažą, kuris - jau po to - pasižymi tuo, kad yra apsirengęs taip ar anaip, žiūri viena akim ar dviem...
ir į argumentą 'man taip neišeina, nes aš taip nemoku' skaitytojui yra nusišvilpti. aišku, gali jam įpiršti savo stailą, - kai jis geras. (filosofiniais išvedžiojimais 'o kaip pamatuoti tą gerumą' neužsiimsiu:))

paskaityk šitą laisvalaikiu:) veltui rašiau, ar ką 8)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-06 13:28 
Offline

Joined: 2007-02-13 21:17
Posts: 16
Fleimeris-Flūderis wrote:
Mugenjin wrote:

Oi, tik nereikia! Primena dembelių, iki invalidumo sutarmalijusių neseniai atsiųstą boicų "siuntą", didaktiką: čia mes jus, sūneliai, ne iš pykčio - kad gyventi išmoktumėte.:melyne:
o tamsta ka siulai, skatinti visisko niekalo publikavima? ploti katuciu ir sakyti" saunuolis, dar, puikiai sekasi, nesustok"? ir tai dar cia labai mandagus visi. niekas i akis nepasake" kreatyvas - kakas".
Jau pasakei.
Siūlau atsakyti taip, kaip atsiliepė Giedrius(pradžioje) ir Klia.
Nors palauk... šiaip nieko nesiūliau. Man tik nepatinka situacija - kai akivaizdžiausią pašaipą, pasiminedavimus bandoma pridengti apsimestinio geranoriškumo staltiese. Iš principo nepatinka... Ir apskritai - tas mano atsakas turėjo būti ironiškas one-shotas, o ne kvietimas į fleimų dvikovą. :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-06 13:57 
Offline
User avatar

Joined: 2004-12-08 0:47
Posts: 43
Location: Vilnius
Aš autoriui nuoširdžiai stengiausi padėti. Bet vėliau paaiškėjo, jog jis čia savo šedevrus meta ne tam, kad kas nors jam padėtų geriau rašyti, o tam, kad kas nors, perskaitęs šias neabejotinos vertės meno kūrinio ištraukas, susižavėtų ir pradėtų giedoti ditirambus. Žinoma, jeigu kas nors dar tą kūrinį išleistų, prieš tai "pašlifavęs", tai būtų šaunus bonusas. O tai, kad "pašlifuoti" šiuo atveju reiškia viską ištrinti, pergalvoti ir parašyti viską nuo nulio, autorių mažai jaudina: jis viską parašė puikiai, trejus metus prie šios knygos dirbo, ir nieko keisti ten nereikia, na, nebent kablelius sudėlioti. Jeigu patarimai atmetami lengva ranka kaip nesvarbūs ir neįdomūs, tuomet ir man nieko nebelieka, kaip


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-06 14:59 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Aš tai vis dar laikausi nuomonės jog autorius čia atėjo išsidirbinėti, todėl komentatoriai irgi gali išsidirbinėti :idea:

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 127 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12 13 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited