Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-20 0:56

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 127 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 613 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-03 6:35 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Man tai labiausiai patiko skaityti komentarus. Pačios ištraukos nepajėgiau net įpusėti, ale forumiečių komentarai gerai skaitosi. Autoriau, jei nesunku, įmesk dar vieną ištraukėlę, noriu daugiau komentarų ;))

Beje, tarp mūsų kalbant (su manimi gali būti atviras) – be šios ištraukos turbūt daugiau nieko ir nėra? Čia šiaip per penkias minutes sukurpei kai užėjo nuotaika paišsidirbinėti iš fantastikos ir fantastų? ;) O gal net turi alternatyvų pseudonimą, kuris kur kas geriau žinomas šiame forume? :P

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-03 9:44 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Ironijos ironijom, bet aš norėčiau paklausti: nuo kada lietuvių kalboje tiesioginė veikėjų kalba pradėta rašyti kabutėse ir net ne iš naujos eilutės?
Kiek teko skaityti, geriausiu atveju taip gali būti pateikiamos neištartos mintys. Ar aš klystu?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-03 10:38 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Pjovejas wrote:
Ironijos ironijom, bet aš norėčiau paklausti: nuo kada lietuvių kalboje tiesioginė veikėjų kalba pradėta rašyti kabutėse ir net ne iš naujos eilutės?
Kiek teko skaityti, geriausiu atveju taip gali būti pateikiamos neištartos mintys. Ar aš klystu?
Ko čia kabinėjiesi prie autoriaus? Taigi aiškiai pasakė - žmonės senais laikai kalbėdavo nesilaikydami jokių taisyklių. Va taip ir perteikiama. Man tik įdomu ar sulauksim kokio Meistro Jodos, - "Silpnam žmogui taisyklės šios, kalbėti kaip nori kiekvienas gali. Seni laikai tai."

_________________
The cake is a lie


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-03 10:50 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-09 15:07
Posts: 959
знание грамматики - как знание кунг-фу.
настоящий мастер никогда не применит его без необходимости.

_________________
Master.... Prosto Master


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-03 11:13 
Offline
User avatar

Joined: 2008-05-22 13:08
Posts: 194
Location: The Shire
Saforetas wrote:
As tik noriu pamineti, jog nesu rasytojas ir literaturos zinovas, todel taisyti visas sintakses, gramatikos, leksikos, ir kitas klaidas man butu tas pats kas pilstyti is tuscio i kiaura. Toks darbas ne man..
„Čiukčia ni čitatelj, čiukčia pisatelj...“
Šiaip, jei ką, manojo darbo dalis yra ir redagavimas, bet labai smarkiai abejoju, ar imčiausi redaguoti šį darbą, nes kaip pasakė Laiswas, būtų galima reikalauti bendraautorystės. O tas „pilstymas iš tuščio į kiaurą“ - hm, kai kurie žmonės iš to duoną valgo ir alų geria - tai yra, gyvena.
Saforetai, jei neskaitei, visgi paskaityk Glen Cook'o, bent jau šiek tiek iš „Juodosios Gvardijos“. Kad įgytum didesnio supračiaus apie šį fantastikos porūšį.

_________________
Psychonaut!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-03 11:16 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-18 1:13
Posts: 330
Location: Kaunas
Nebeturiu komentarų. Romanas tobulas! Kartoju: tobulas! Tęskite, Maestro! Pamaloninkite mus dar vienu šio šedevro kąsneliu!

Atleiskite, kad rašau taisyklingai, bet senovėje žmonės nenaudojo gramatikos, todėl skubu atsigriebti už visus tuos amžius.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-03 11:20 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
Narfuin wrote:
знание грамматики - как знание кунг-фу.
настоящий мастер никогда не применит его без необходимости.
You made my day, Narfai :D

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-03 11:49 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1514
Location: Vilnius
Šiaip tikiuosi, kad visa tai geras pokštas, bet žinau kaip ten būna. Necituosiu žmonių kurie jau išsakė patarimus pradėt nuo nedidelio apsakymo, o ne nuo romano. Jei nori, kad tave skaitytu turi taip rašyt, kad visiems būtų priimtina. Pats. Stilius, klaidos ir kiti dalykai, kurių nepastebi kai viskas su jais gerai yra tikrai didelė knygos dalis, turbūt didesnė nei pats veiksmas ar siužeto originalumas ir tikrai didesnė už daiktų vardinimą. Dažnai būna įdomu (kartais net įdomiau) skaityt to pačio kūrinio interpretacija, rašyta kito autoriaus.

Šią knygą, kaip scenarijų gali naudoti rpg žaidimui, ten niekas nepastebės literatūrines patirties spragų, bet užrašius tai tampa lyg Uwes filmai žaidimų pagrindu - nieko vertu informacijos rinkiniu. Todėl gal tenai ir pasilik su šita knyga, o jei negali nerašyti.. paskaityk klasikos. :) Niekas negimė mokėdamas, tik vieniem sekasi paprasčiau, kitiems sunkiau. Tai vat, norėjau pasakyt, kad neieškotum tų kas pavers tavo idėjas skaitomomis, o pats to mokytumeisi ir dirbtum ta linkme, nes dabar daug darbo idedi, o rezultatas nuo to nėra geresnis. Pirma išmok taisykles, o paskui jas laužyk kurdamas savitą stilių, kuris tau padėtų atspindėti neišsilavinusius žmones.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-03 12:58 
Offline
User avatar

Joined: 2003-02-10 13:55
Posts: 148
Location: Vilnius
Vaje.... :D
Gali siusti sedevra man drasiai :) noriu jo viso!!! :D
Duonai uzsidirbu pilstydmas is tuscio i kiaura, sklaidydamas rastus ir zinias po zmones irgi taisydamas berasciu rasliavas.

Bendraautorystes neprasau, nedrisciau... :)

_________________
Sauron was become now a sorcerer of dreadful power, master of shadows and of phantoms, foul in wisdom, cruel in strength, misshaping what he touched, twisting what he ruled, lord of werewolves...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-03 14:12 
Offline
User avatar

Joined: 2008-10-01 18:05
Posts: 12
Location: Siauliai
Eilini karta dekoju uz jusu nuomones ir komentarus. O Pjovejui noriu pasakyti, kad taip, del tu nauju eiluciu ir kabuciu, tu esi teisus. Juk as is karto ir kreipiausi i zmones, kad man padetu sutvarkyti sia knyga. O del bendraautorystes ir atlygio uz pagalba, visa tai man priimtina. Butinas tik susitarimas. Esu sukalbamas ir tokie dalykai man gerai suprantami. Man tikrai reikalinga pagalba, as tai pripazistu, o skaites as esu pakankamai. Zinoma, praverstu ir papildomos zinios, todel paskaityti nevengsiu ir daugiau.

Na, pateikiu dar ir 8-ojo skyriaus trumpa istraukele:

VIII skyrius. Lemtingoji Akulatrakso ir Kruvinojo Lordo dvikova

Šis veiksmas atrodė tarsi detaliai suplanuotas ritualas ar apeigos, nes tie gobtuvus vilkintys žmonės išsirikiavo taip dailiai ir vienodai, jog tai padaryti iš pirmo karto pasirodytų beveik neįmanoma. Atsistojęs nuo Akulatrakso per kokius penkis metrus, Skydveidis iš pradžių pažvelgė į priekines drakono galūnes, o po to – į galvą. Taip kurį laiką žiūrėjęs, jis dar apžvelgė kambarį ir netrukus pradėjo pokalbį:
- Drakone, nesitikėjau, kad lindėdamas savo buveinėje dar ir sugebėtum kurti kokius nors planus! Juk tu puikiai žinai, ko aš čia atkeliavau! Įgyvendinti savo planą tau pavyko tik iš dalies – tu mane atsiviliojai, bet užmušti nepavyks! Netgi priešingai, užmuštas būsi tu! Jeigu nori išsaugoti šią olą, tai geriau dabar sakyk kur slepi Saforetą, nes po tavo mirties aš vis vien jį surasiu! Užtruktų tik mano paieškos! O tu čia gulėdamas negyvas laimėtum tik šiek tiek laiko! Bet aš nesuprantu, kam negyvam paukščiui yra reikalingas laikas?!! Juk tu jau nebesugebėsi daryti tai, ką darei visą savo gyvenimą – nieko neveikti!! Taigi, geriau dabar sakyk kur slepi mano tarną!!
- Tai vis dėlto neatsikratei įpročio juokinti kitus?!! – neaišku iš kurios olos vietos pasigirdo drakono balsas. – Tu pats dabar gaišti laiką prašydamas manęs to, ko negautum net užvaldęs visą pasaulį! Įsivaizduok, jog tavo tarnas yra mano pilve! Ką darytum norėdamas jį atgauti?! Tau nieko kito nebeliktų kaip tik perskrosti mano pilvą ir jį iš ten išsitraukti! Bet kadangi tu naudodamas visas savo galias, kerus, ir aštrius ginklus net nesugebi paliesti mano odos, tai kokie tavo šansai atgauti tarną?!!
- Tu galvoji, kad esi skraidantis Dievas?!! – šiek tiek pasipiktinęs pareiškė Skydveidis. – Sužeisti nesugebėčiau tik jų, todėl fantazijų apie savo nepažeidžiamumą gali net nepasakoti!! Juk žinai, kad tavęs laukia toks pat likimas koks ir tavo kiaušinių!! Būsi sutraiškytas!! Tavo nevykę garbintojai ir pasekėjai galės pasidžiaugti tik šlapia iš tavęs likusia vieta!! Bet tu dar greičiausiai atsimeni, jog sutraiškyti kiaušiniai po kurio laiko nebepaliko nė šlapios vietos, liko tik lukštas!! Tas pats bus ir su tavimi, nes iš tavęs liks tik kaulai!!
- Šie žodžiai buvo paskutiniai, išėję pro tavo surudijusią kaukę!! – mus pasiekė jau įniršusio Akulatrakso grasinimas. – Iš jos toliau sklis tik aimanos ir pasigailėjimo šūksniai, kurie manęs nepasieks!! Tačiau tavo kūnas mano nasrus pasieks, o tavo galva mano pilve atsidurs pirmiausiai!!
Tai išgirdęs Kruvinasis Lordas savo dešine ranka staiga perbraukė per orą ir joje atsirado kažkada matytas žalios spalvos kardas. Jis jau kiauriai pervėrė ir amžiams palaidojo Zadekaną. Tik tas kardas šį kartą buvo ne pati ranka, o tikras, nė metro nesiekiantis ginklas.

_________________
Esu paprastas bendraujantis vaikinas, besidomintis fantastika ir su ja susijusiais dalykais. Gyvenime domiuosi ir daugeliu kitu dalyku, apie kuriuos taip pat megstu pakalbet.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 127 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 613 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited