Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 20:05

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page 1 2 »
Author Message
PostPosted: 2008-11-27 19:18 
Offline

Joined: 2006-05-15 12:43
Posts: 6
Sveiki.

Norėčiau pabandyti pasiūlyti fantastiškiesiems forumo lankytojams nedidelę atrakciją. Esmė paprasta: vienas asmuo prisijungia šituo accountu (passwordas 123456) ir patalpina trumputį (literatūrinį) tekstuką, o kiti vartotojai bando atspėti autoriaus asmenybę (vis tiek gi visi visus čia pažįsta, tiesa?) ar bent jau spėti, kokio tipo žmogus tai parašė (amžius, lytis, profesija, seksualinė orientacija...). Davęs laiko spėjikams paspėlioti (ir galbūt paspėliojęs kartu su jais...), autorius galų gale atskleidžia kortas.

Tekstas gali būti miniatiūra, ištrauka iš epopėjos, vaidmenų žaidimo veikėjo aprašymas, pafilosofavimas apie finansinę krizę ir kaip blogai mes gyvename ar pan. Apimtis - use the common sense, Luke. Pagrindinis reikalavimas - tekste turi "matytis" pagrindinis veikėjas, t.y. lyrinis aš ar tiesiog personažas, kurio akimis žiūrima į pasaulį.

Kadangi aš išsišokau, aš pirma(s) iškišiu ir savo grafomanijos vaisių. Jei kas nors norės pratęsti žaidimą ir duoti savo tekstą žmonėms paatspėlioti, jis raginamas kurti naują temą, prisijungęs Incognito, pavadinti ją "atspėKas Nr. 2" ir ten užminti naują mįslę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-27 19:19 
Offline

Joined: 2006-05-15 12:43
Posts: 6
Belindą krėtė drebulys – gal dėl rudeninių skersvėjų, kurie švilpavo Manderlių pilies pakampiais, gal dėl susijaudinimo, kuris ją apimdavo visada, kai tekdavo stoti prieš lordą Vymaną Manderlį, jos senelį. Stengdamasi nesuklupti, ji netvirtai pritūpė, darydama reveransą.
- Jūs kvietėte mane, milorde?
Lordas Vymanas sėdėjo savo naujajame soste, ir Belinda pastebėjo, kad jis atrodo vis blogiau. Bebaigiąs septintą dešimtį, jis, turbūt nė pats nebeprisiminė, kada paskutinį kartą sėdėjo balne. Būtų sunku rasti žirgą, kuris atlaikytų tokį masyvų raitelį! Net sostą štai teko pakeisti – senasis jau pradėjo įtartinai girgždėti…
Lordui Vymanui išgirdus Belindtos balsą, storulio veidas nušvito trumparege seniokiška šypsena. Manderlių šeimos galva ištiesė ranką.
- Prieik, vaikeli, - ištarė jis balsu, primenančiu iš kiauro vynmaišio besiveržiantį orą. Belindai prisiartinus ir pagarbiai pabučiavus senelio ranką, lordas Vymanas paglostė jos skruostą ir palenkė pliką galvą ant peties, pasiklojęs po ausim trigubo pagurklio pagalvę. – Gražuole tu mano. Kodėl neužeini dažniau aplankyti savo senelio?
- Milorde, aš… - Belinda nė nesumojo, ką čia atsakyti, bet, atrodo, lordas Vymanas to ir nesitikėjo.
- Tas Gloverių vaikinas, Larencas, - be tolesnių ceremonijų tęsė lordas Manderlis. – Jis prašo tavo rankos. Drąsus kaip bastardas, e?
- Milorde…
- Bet šiais laikais - lordas Manderlis dažnai minėjo “šiuos laikus” – bastardams atsiranda visai neblogų progų. Kaip jis tau, saulele?
- Milorde, aš įsitikinusi, kad seras Larencas, nepaisant jo kilmės, yra pats tikriausias riteris, - tvirtai ištarė Belinda. Ji jau senokai buvo paruošusi šią frazę.
Baltojo Uosto lordas apsiniaukė.
- Visi tikri riteriai, vaikeli, sudėjo galvas Pietuose, palikę Šiaurę bastardams ir paliegėliams – tokiems kaip aš. Tikri riteriai negrįžo iš Raudonųjų vestuvių. Kaip tavo tėvas.
Belinda krūptelėjo. Raudonosiose vestuvėse ji neteko abiejų tėvų: seras Vendelis Manderlis krito tą naktį, pakirstas išdavikiškos strėlės, o ledi Šanita iššoko iš aukščiausio Baltojo Uosto bokšto, kai varnas atnešė žinią iš Pietų.
- Bet mes dar atkeršysime boltonams už Raudonąsias vestuves, vaikelį, tereikia tik palūkėti, - niūriai pratarė lordas Vymanas. - O ir laukti reikės jau neilgai…
- Bet milorde, - įsiterpė Belinda, - mes gi prisiekėme ištikimybę karaliui Tomenui!
- Nemokyk manęs gyventi, vaike! – riktelėjo Baltojo Uosto valdovas. – Tu puikiai žinai, kodėl... Ir kiek gi šiais laikais yra vertos tokios priesaikos, a, vaike?
- Milorde, aš...
Bet senis tik numojo ranka, tildydamas merginą. Kurį laiką lordas Manderlis sėdėjo užsimerkęs ir, šnopuodamas, bandė atgauti kvapą ir savitvardą. Galų gale jam tai pavyko ir jis vėl prašneko – šįsyk tvirtu, bejausmiu balsu.
- Šiandien atskrido varnas iš Vinterfelo. Dredforto bastardas kviečia mane į savo vestuves su Arja Stark. Jei niekas iš Manderlių ten neatvyks, mes būsime paskelbti maištininkais. Keliausi tu, Belinda. Aš jau savo kelius išvaikščiojau, Vylis sveikatą paliko Lanisporte. Perduosi Boltono bastardui dovanas ir geriausius palinkėjimus. Larencas Snou taip pat ten trauks – juk paveldėjimo klausimus spręs Šiaurės Saugotojas, kad jį kur jo siurbėlės gyvą suėstų. Manau, mano užnugario tavo šelmiui pakaks, kad taptų Tolhartu, o ten, žiū, ir vestuves galima bus kelti.
Belinda visa perbalusi iš siaubo klausėsi senelio žodžių. Ji atstovaus visą Manderlių giminę, ir dar tokiame svarbiame susirinkime? Priešais jos tėvo žudiką?..
- Milorde, bet kaip... – buvo beprieštaraujanti ji, bet tvirtas lordo Vymano žvilgsnis ją užčiaupė. Belinda nulenkė galvą, ir kai vėl ją pakėlė, jaunosios Manderli veide nebebuvo nieko, išskyrus ryžtą. – Tai didelė garbė man, milorde. Aš padarysiu viską, kaip liepsite.
Lordas Vymanas nusišypsojo ir linktelėjo.
- Žinoma, padarysi. Šaunuolė, mergyt. Šiais laikais taip mažai tokių kaip tu. O dabar bėk, nagi?
Belinda nusilenkė ir sunkiai linkstančiomis kojomis patraukė link išėjimo. Dar niekad gyvenime ji po Manderlių pilies kuorais nesijuto tokia mažytė. Mažytė kaip avelė, pasiklydusi kalnuose.
Atpirkimo avelė...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-27 23:01 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-30 18:20
Posts: 774
Location: Vilnius
na, aš galėčiau apie autoriaus [rodomą] stilių ką nors pasakyti, bet apie patį - tai čia jau net nežinau.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-28 13:02 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 14:12
Posts: 1665
Location: Vilnius
Oi as tai zinau :) Bet tarkim man sazine neleidzia atspet :D

_________________
In the land of Mordor, there shadows lie...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-28 13:12 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-24 14:45
Posts: 59
Location: Vilnius
Visai įdomi atrakcija, noriu paspėliot :)

čia rašė vyr. lyties asmuo nuo 20 iki 26 metų amžiaus, profesija... e.... nu sakykim vadybininkas ar kompiuteristas koks nors.

O jeigu jau reikia pirštų bakstelt... tai... na, sakykim, XXI century (ne, nė truputėlio nepažįstu, tad spėjama asmenybė nebūtinai sutampa su spėjamais faktais :))

"Manderlių šeimos galva ištiesė ranką" - man patinka tokie sakiniai :rofl:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-28 21:31 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-25 21:03
Posts: 61
Niu niekaip negaliu patikėti, kad šito kūrinio ištraukos autorius lietuviškai moka... kokių tik stebuklų nebūna.
Arba aš ne visai supratau pramogos esmę: autorius turi pats įdėti savo kūrinį/kūrinio ištrauką, ar galima bet kokio kito autoriaus išversti ir dėt paspėliojimui?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-28 23:34 
Offline

Joined: 2006-09-24 13:04
Posts: 104
vyras, 19 - 20 metu, profesija - tiksliuju mokslu studentas (esamas arba busimas).

tiesa, autorius turi polinki i kairiarankyste, megsta ashtroka maista, bet tai gali veliau atsiliepti jo sveikatai. Jo ugis - apie 187, svoris - arti 80 kg. Zodiako zenklas mergele.

P.S. :D


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-28 23:59 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
svasti wrote:
, XXI century
sorry, nope.

Edit:
Hmm... Man net vienas vienas draugas paskambino ir pasakė:
"čia panašu į tavo bajerius, čia tu sugalvojai?"
teko prisipažint jog ne aš.
Kažkas kvailioja taip kaip aš :). Tada pagal save žiūrint, matyt galiu balsuot už 19,5 metų studentą, studijuojantį tikslius mokslus, dešiniarankį ir su Dvynišku zodiaku?

EDIT2ndedition:
Palao gal pagal sylvanes posto ps reikia suprasti jog jis apie save speja?

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-12-01 11:13 
Offline

Joined: 2006-05-15 12:43
Posts: 6
Taigi ką mes žinoma apie mane.
Mane pažįsta bent jau bonis. (true)
Visi mano, kad aš vyriškos lyties. (true)
Man tuoj bus ar neseniai buvo dvidešimt. (false)
Aš arba studijuoju tiksliuosius mokslus, arba dirbu jų srityje. (false)
Aš nemoku lietuviškai. (no comments. Ne, kūrinys nėra verstas)
Aš esu dvynys arba mergelė (false)
Nėra vieningos nuomonės, ar aš dešiniarankis, ar kairiarankis. Turint omeny, kokie neigiami atsiliepimai apie kūrinio stilių, aš jį, ko gero, rašiau ne ta ranka :)

P.S. chi chi, "šeimos galva ištiesė ranką" tikrai antiperlas. Tipo Нога лица кавказской национальности


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-12-01 13:07 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Įtarimų jau buvo nuo pat pradžių, bet paskutinis pasisakymas juos labai sustiprino. Ar čia kartais ne vienas toks gerai visiems žinomas biurokratas? (Kairiarankiškumo / dešiniarankiškumo bei Zodiako ženklo nežinau) :)

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page 1 2 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited