Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 2:26

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Warhammer literatura
PostPosted: 2009-12-22 17:56 
Offline
User avatar

Joined: 2009-05-19 17:06
Posts: 57
Taigi, apsilankiau d6 parduotuveje ir pamaciau Warhammer knygas labai padoria kaina :) gal yra skaiciusiu ir norinciu pakomentuoti jas?

_________________
iLk


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-12-23 10:21 
Offline

Joined: 2005-10-11 17:39
Posts: 275
Jei kalba apie Warhammer 40k, tai kelios buvo isleistos PFAF lietuviskai. Mano asmenine nuomone, meslu meslas.
Apie warhammer fantasy nieko negaliu pasakyt nes neskaiciau.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-12-23 13:48 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
Originalo kalba baigiu sukapot Dano Abnetto WH40k "Gaunt's Ghosts" seriją. Vienas iš geriausių military science fiction kokius esu skaitęs.

Lietuviškai skaičiau kelias senas knygas "Kosminė Inkvizicija", "Inkvizitoriaus misija" ir pan. Š iš didžiosios. Gal tik vertimo padarinys, nžm.

Dar yra kelios naujos knygos PFAF išleistos to paties Abnetto knygos: "Eretikų kryžius"(Hereticus angl.), "Ateivių kryžius"(Xenos), "Raganų kryžius"(Malleus). Geros, bet ypatingai nesužavėjo. Originalą gal kada ir pabandysiu, bet vien iš pagarbos autoriui.

D6 tikrai parduoda originalo kalba mano paskutines tris minėtas knygas viename viršelyje.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-12-25 23:08 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-11 17:40
Posts: 109
Location: Kaunas
Skargan wrote:
Originalo kalba baigiu sukapot Dano Abnetto WH40k "Gaunt's Ghosts" seriją. Vienas iš geriausių military science fiction kokius esu skaitęs.

Lietuviškai skaičiau kelias senas knygas "Kosminė Inkvizicija", "Inkvizitoriaus misija" ir pan. Š iš didžiosios. Gal tik vertimo padarinys, nžm.
"Gaunt's Ghosts" atskirai galima skaityt, ar reikalingos žinios apie pasaulį? Lietuviškus Š-edevrus bandžiau skaityt, nukeliavo ten pat, kur ir Mūnšajų ciklo (Forgotten Realms) knygos :censored:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-12-26 17:18 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
Quote:
"Gaunt's Ghosts" atskirai galima skaityt, ar reikalingos žinios apie pasaulį? Lietuviškus Š-edevrus bandžiau skaityt, nukeliavo ten pat, kur ir Mūnšajų ciklo (Forgotten Realms) knygos :censored:
Dėl "Gaunt's Ghosts" - reikia pripažinti, kad tas knygas gali skaityti beveik bet kas(nors wh40k žinios padeda suvokti visą paveikslą). Manau, kad tai yra gerai, nes supažindina platesnę publiką wh pasauliu.

O dėl Mūnšajų... Skaičiau kai buvau kokių 14 metų, bet tuo metu mane tos knygos buvo pakerėjusios. Nežinau kas būtų, jei dabar skaityčiau, bijau susigadinti gražius prisiminimus. :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-01-06 3:29 
Offline
User avatar

Joined: 2003-11-11 15:06
Posts: 209
Location: Kaunas
Eridanas yra išleidęs Dan Abnet "eisenhorn" trilogiją, tik va iš pavadinimų tai išsityčiojo iš "Xenos", Maleus ir Hereticus" atsirado visokie ten "Kryžiai". Knygos tikrai neblogai padeda įsijausti į 40k visatą, o ir literatūrine prasme, na vidutinė plieninė žiūrkė, su tikrai detalia visata. Seen better, but also seen sooooo much worse.

_________________
Gyvenimas kenkia jūsų sveikatai. Darykite išvadas.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-01-06 4:48 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
Tomas :P wrote:
Eridanas yra išleidęs Dan Abnet "eisenhorn" trilogiją, tik va iš pavadinimų tai išsityčiojo iš "Xenos", Maleus ir Hereticus" atsirado visokie ten "Kryžiai". Knygos tikrai neblogai padeda įsijausti į 40k visatą, o ir literatūrine prasme, na vidutinė plieninė žiūrkė, su tikrai detalia visata. Seen better, but also seen sooooo much worse.
Taip, pavadinimai pakeisti, bet nesutinku, kad pasišaipyta. Man asmeniškai pavadinimas "Raganų kryžius" skamba gana įspūdingai. Manau, kad tai skonio reikalas. Priedo, kad net daugelis anglų nesuvokia ką reiškia žodis Malleus ar Xenos, tai ką jau kalbėt apie lietuvius. O knygą lietuviškai spausdino ne dėl pusšimčio warhammerio fanų.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-01-06 12:15 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
Tose serijose ir fantasy ir 40k yra daugybė labai prastos kokybės rašalynių ir truputis normalių.

Dėl eisenhorno, patarčiau skaityt angliškai arba jeigu lietuviškai rekomenduoju žmonėm, kurie, nori suprast 40k pasulį, ruošias žaist ten rpg ar patį 40k. Už standartinią infromaciją kodeksų pakraščiuose (nors ten gan dažna citatos iš knygų) tikrai geriau.

O dėl prastos kokybęs, tai black library turi gan mažai rašytojų ir dar tas faktas prisideda, kad tikslinė knygų auditorija - 14 metis.
Citatos tikslios nepateiksiu, bet kažkur black library tas įrašyta prie reikalavimų autoriams ale nerašykit, nenaudokit daug "violence, just the over-the-top violence, whitch a 14-year old couldn't repeat i nhis home".

Klausimas pamąstymui - jeigu į kas pusmatinį (berods) konkursa siunčia tūkstančiai (1-2 :D) žmonių ir iš jų atrenka tik vieną, kuriam dar ir leidžia paskui tęsti, kaip baigiasi, kad dauguma knygų ųšvelniai tariant silpnos?

p.s. Asmeniškai man Abnetas - rašytojas. Vienas iš dviejų su puse rašytojų iš viso black library. Bet čia jau IMHO.

EDIT : p.p.s. Ir, jeigu neklįstu, kokrečiai eisenhornas, betn jau pirmadalis buvo paprašyta abneto kaip knyga "Inquisitor" žaidimui, o ne Dark Heresy, kaip galėtų pasirodyt pagal tematiką.

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-01-28 1:25 
Offline

Joined: 2010-01-28 1:19
Posts: 10
Location: Kaunas
Skaičiau po vieną Eridano Watson ir Abnett knygą, primena Steven Seagal filmus, nelabai patiko.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-03 11:58 
Offline
User avatar

Joined: 2007-10-10 10:13
Posts: 6
Location: Vilnius
Taip pat rekomenduočiau vėgi to paties Dan Abnet Ravenor, ten iš dalies Eisenhorn tesinys, man asmeniškai patikęs net labiau negu pats Eisenhornas.

Iš fantasy rekomenduočiau Felix and Gotrek knygas, pirma onmnibusą ypač, velėsne knygose nusivažiuoja. Bet vis tiek smagus lengvas skaitalas, dabar jau 3čią omnibusą skaitau.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited