Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-18 11:50

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page « 1 2 3
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-23 13:23 
Offline
User avatar

Joined: 2010-03-01 19:11
Posts: 188
Location: Kleboniškės
Kaip manot kokia politika turetu igyvendinti Eridanas, bonus animus, ar bet kuri kita leidykla norinti gerai/iau parduoti F/SF knygas? Skaitinejau g-taskas.lt skirsni apie knygas ir radau pastraipa kuri visiskai atitinka mano nuomone apie dabartine, tarkim Eridano situacija, stai ji:

Fantastikos gerbėjai toliau gali “mėgautis” „Eridano“ bardakiška tvarka leidžiamomis minkštaviršelinėmis: nepabaigusi n pradėtų serijų, leidykla imasi dviejų naujų ir kaip visada nepateikia jokių nuorodų, kad knygos priklauso kokiam tai ciklui. Glen Cook‘o knyga „Visų naktų tamsa“ – pirmoji iš „Dread Empire“ ciklo, o John‘o Norman‘o „Goro planeta“ – viena (gal net pirmoji) iš 29-ių romanų serijos. Tikėtina, kad Cook‘as nenuvils, bet kol nebus išleista daugiau, ar verta imtis šiosios? Taip belaukdamas nesiimsiu aš, nesiims dar kažkas, o leidykla nebus suinteresuota leisti kitas serijų knygas. Uždaras ratas, iš kurio nežinia, kaip išlipti.

Aisku suprantama ir leidyklos, kai nera reikalo leisti toliau serijos kurios ir pirmos dalys yra visiskai neperkamos. Taciau kaip tu paciu rasytoju knygas perka is kitu leidyklu? (kad ir ta pati Pretchett). Manau nemaza problema yra "undergraundiskumas" ir neisnaudojimas siuolaikiniu technologiju. Visu pirma jei sunku/brangu atsinaujinti ir laiku ideti naujienas leidyklos puslapyje(juk jis yra leidyklos veidas, siais interneto laikais), puikiai galima isnaudoti, kad ir elementaraus facebook galimybes, kur fanai pirmieji gautu visas naujienas, patogu rengti konkursus ir t.t, puikiai matomi ir naujai pridedami nauji nariai, tad galima sekti auditorija ir tai nieko nekainuoja. Toliau F/SF leidejai vieninteliai Lietuvoje turi dedikuota zanro fanu bendruomene, ty tas pats fantastika.lt. Daznai bendraujant su fantastikos zanro megejais, atsakinejant i klausimus sukurtoje forumo temoje, palaikant glaudu rysi ir pirmiems pranesant naujienas pardavimai manau tikrai nenukentetu, o tik augtu.

Kitas dalykas pfaf serija - mano galva serija arba reikia keisti is pagrindu arba panaikinti ir pradeti nauja, laikai keiciasi ir pfaf yra islaikoma galima sakyti tik likusiu hardcore fanu. O ir nemaza dalis ju nubyra, nes knygas siustis internetu daznai ir pigiau ir ramu, kad serija bus perskaityta iki galo, o ir kalba originalo. Tarkim pfaf taupa varianto kaina apie 17lt, o knyga storu virseliu, graziu apipavidalinimu galima nusipirkti uz tokia pacia kaina su nemokamu siuntimu. http://www.bookdepository.com/Name-Wind ... 0756404741
Nauju klientu su pfaf pritraukti sunku, nes knygynuose knygos nukistos dazniausiai buna tolimiausiame kampe, o ir tai , kad ant nugareles nera (nors gal dabar jau ir yra?) tokio elementaraus dalyko kaip knygos autoriaus, kuris galetu pritraukti aki. Jau nekalbu, kad pats paskui pagooglines tik tesuzinai, kad knyga gavusi dar ir daugybe prestiziniu apdovanojimu, kurie daug geriau reprezentuotu knyga nei dabartiniai lozungai. Negi taip sunku keliais sakiniais nupasakoti siuzenta?

Taipogi Teko skaityti Bangio nupasakota situacija del knygu virseliu, kad pirkti is geriausiu autoriu brangu, tad tenka pirkti paketus ir deti kas labiausia tinka prie pavadinimo, o kam pirkti is brangiu autoriu? Lietuvoje pilna talentingu jaunu autoriu kurie darba padarytu vardan noro, kad ju darbas puostu knygos virseli. Tame paciame facebooke galima surengti konkursa graziausiam knygos virseliui, laimetojui simbolinis prizas ir galimybe papuosti kazkokio rasytojo knygas. Tokiu talentingu vyrioku kurie reikiant nupiestu i tema manau yra daug :
http://art.scene.lt/process.php/page.us ... ;user.6838
http://art.scene.lt/process.php/page.us ... user.44022
Tas pats Anderzak is kauno, kuris per diena tobulejimo vardais nupiesia apie 10 auksciausios prabos darbu manau nepasikuklintu nupiesta ka reikalinga tema.

Kita tema Stephen King. Tokio masto rasytojo knygos privalo buti leidziamos su graziu apipavidalinimu, kam tas fetisas numeracijoms, serijoms, panasumui? Juk po kurio laiko tokias knygas perka tik uzkieteje fanai, o nauji veidai i tokias beveik neziuri. Knyga yra meno forma, kaip ir jos apipavidalinimas. Suprantu, kad visada atsiras zmoniu kurie gali skaityti knygas leistas ir ant tualetinio popieriaus, bet nemaza dalis yra truputi snobai,estetai,kolekcionieriai kuriems svarbios visos knygos menines priemones.
Bandymai leisti atskiras serijas , Clawell 'siogunas', Gaiman leistos knygos ir t.t buvo gera pradzia, bet ir vel buvo leidziamos su stampu. Vienodai rudi virseliai, su mazu paveiksleliu.Manau knyga turi skirtis viena nuo kitos, patraukti aki, kad vartojas ja susidometu paimti pavartymui. Tarkim obuolys sugebejo isleisti antra Richard Matheson 'as legenda leidima', nes protingai pasinaudojo filmo ekranizacija, nekiso knygos i jokias serijas, duodu ranka nukirsti, kad eridane knyga butu perkama duok die vidutiniskai ir butu tik vienas leidimas. Kiek apskritai knygu yra perleides eridanas? Ta pacia Glen Cook 'Juodosios gvardijos' cikla leidziant atskiromis knygomis, su puikiu apipavidalinimu, zemelapiu, manau pardavimai taipogi butu kitokie ir serija butu pabaigta. Nes juk tai vienas geriausiu fantasy epu puikiai perkamu pasalyje, kuo lietuvos rinka skiriasi nuo kitu?
Knygas dabar skaito daugiau ar maziau issilavine zmones kurie naudojasi internetu, tad naujienu ar knygu issiuntimas i portalus kurie pranesa knygu naujienas irgi kainuoja minimaliai, o reklama nemaza. Tas pats g-taskas.lt knygos kaip ir rase pastraipoje Glen Cook knygos nepirks, bet nusiuntus jiems 1egemplioriu ja perskaitys ir aprasys. Nuostoliai keli tomai, o kiek ju galbut bus nupirtka zmoniu kurie perskaitys rezencija?

Zodziu kalbesiu as cia turbut vienas, bet kazkaip svarbi man tema ir vis kaupesi mintys kas cia yra blogai su ta musu LT rinka, tai surasiau viska, dabar ramu bus. :)

_________________
So close and yet so far...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-23 19:43 
Offline
User avatar

Joined: 2009-07-20 19:42
Posts: 65
Location: Vilnius
Šiek tiek persistengta manau su tais "ar negalima", "galėtų gi padaryti taip ar anaip". Atasakymas būtų eini pas Eridano direktorių ir išdėstai savo pasiūlymus kaip tu galėtum patobulinti ir pagerinti jų verslą taip kad būtų gerai visiems. manau pamatęs tikrai kompetetingus apskaičiavimus ir verslo planą, jis tave priimtų su išskėstom rankom.

O dabar kalbant be sarkazmo pavyzdys - Alma litera išleidusi Silmarillion taip kaip turi būti (už ką Tolkienistai aišku labai dėkingi, rimtai!). Su visais priedais, su visais aprašymais ir žemėlapiais, storais gražiais (ir svarbiausia teminiais) viršeliais. Arba "Nepaprastos karalystės pasakos" su Alan Lee iliustracijom (taip pogi originaliai išleista). Matėt kiek šios knygos kainuoja? Ir patikėkit tai visai ne dėl Tolkien'o pavardės jų tokios kainos. Jas tiesiog tiek kainuoja išleisti ir tiek. Turbūt daugelis turite šias knygas nusipirkę ane? ;) O vat jei jos kainuotų iki 20Lt?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-23 21:28 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-05 17:22
Posts: 575
Location: Vilnius
turiu:P
ir rotfusa turiu originala ir lietuvishka (ji nupirkau tevui, seserai ir kitiems kurie nenori anglishku:).. Ir taip, eridanas deja mane absoliuchiai nuvyle - jei priesh kelis/keleta menu vis nusipirkdavau po keleta knygu vien ish pagarbos, kad jie mane shere fantastika paauglysteje - dabar gi, po keleto absoliuchiai tragishku pirkiniu ish eiles tiesiog apleidau shi reikala.. nors tikrai grizhchiau, jei pasikeistu i geraja puse jie...

_________________
©Toxis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-24 0:32 
Offline
User avatar

Joined: 2010-03-01 19:11
Posts: 188
Location: Kleboniškės
>O dabar kalbant be sarkazmo pavyzdys - Alma litera išleidusi Silmarillion taip kaip turi būti (už ką Tolkienistai aišku labai dėkingi, rimtai!). Su visais priedais, su visais aprašymais ir žemėlapiais, storais gražiais (ir svarbiausia teminiais) viršeliais. Arba "Nepaprastos karalystės pasakos" su Alan Lee iliustracijom (taip pogi originaliai išleista). Matėt kiek šios knygos kainuoja? Ir patikėkit tai visai ne dėl Tolkien'o pavardės jų tokios kainos. Jas tiesiog tiek kainuoja išleisti ir tiek. Turbūt daugelis turite šias knygas nusipirkę ane? Wink O vat jei jos kainuotų iki 20Lt?

Turiu abi, Vėjo vardą irgi nusipirksiu tiek dėl supporto tiek dėl knygos gerumo. Tas kitur (en saitai) pigiau man neimponuoja, kai yra daiktas lietuviškas, o ir dar kokybiškas.

_________________
So close and yet so far...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-24 15:13 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 2:04
Posts: 441
Location: Kaunas
Thetruth palietė skaudžia temą. Visiems norėtųsi, kad būtų kitaip. Deja, ne viskas taip paprasta, kaip atrodo iš šalies. Ir nors su daug kuo norisi sutikti, bet keliose vietose emocijos nustelbė blaivų protą :)
Thetruth wrote:
Tarkim pfaf taupa varianto kaina apie 17lt, o knyga storu virseliu, graziu apipavidalinimu galima nusipirkti uz tokia pacia kaina su nemokamu siuntimu. http://www.bookdepository.com/Name-Wind ... 0756404741
Tu man lietuviškai storu viršeliu ir gražiu apipavidalinimu knygą už tokią pačią kainą parodyk :)
Thetruth wrote:
Lietuvoje pilna talentingu jaunu autoriu kurie darba padarytu vardan noro, kad ju darbas puostu knygos virseli. reikalinga tema.
Pirmos kelios Pfaf serijos knygos ir buvo apipavidalintos "talentingų jaunų autorių". Kažkaip neatrodo man geresnės :)
Thetruth wrote:
...kuo lietuvos rinka skiriasi nuo kitu?
Čia easy klausimas ir easy atsakymas. Kiek žmonių pasaulyje gali skaityti anglų ar kad ir rusų kalbomis? O kiek lietuvių kalba?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-24 15:32 
Offline
User avatar

Joined: 2009-07-20 19:42
Posts: 65
Location: Vilnius
Nu gerai, Toxi ir Thetruth, o jei visa PFAF serija būtų tokia? Ar pirktumėt? nemanau... pvz aš (aš knygas ne tik skaitau bet ir kolekcionuoju truputi) beveik įsitikinęs, kad nepirkčiau didžiosios dalies....


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-24 19:04 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-05 17:22
Posts: 575
Location: Vilnius
oj, ash gal neteisingai save ishreishkiau:) man reikia kokybes, ne kiekybes - jei jie leistu gera fantastika, plius, na negi taip sunku, bent jau savo puslapyje karts nuo karto ka nors papaishyt... :)

_________________
©Toxis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-24 20:43 
Offline
User avatar

Joined: 2009-07-20 19:42
Posts: 65
Location: Vilnius
Toxis wrote:
oj, ash gal neteisingai save ishreishkiau:) man reikia kokybes, ne kiekybes - jei jie leistu gera fantastika, plius, na negi taip sunku, bent jau savo puslapyje karts nuo karto ka nors papaishyt... :)
A, tadu jo :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-24 23:17 
Offline
User avatar

Joined: 2010-03-01 19:11
Posts: 188
Location: Kleboniškės
>Ir nors su daug kuo norisi sutikti, bet keliose vietose emocijos nustelbė blaivų protą Smile

Taip, ne koks analitikas esu, tad emocijų kalba tekste tikrai stipri, daugumoje vietu nepagrįsta jokiais skaičiavimais ir tikrai žinau, kad "iš vidaus" viskas yra tikrai kitaip, o dauguma prielaidų realiai gal visiškai neveiktų. :oops:

>Tu man lietuviškai storu viršeliu ir gražiu apipavidalinimu knygą už tokią pačią kainą parodyk Smile
>Čia easy klausimas ir easy atsakymas. Kiek žmonių pasaulyje gali skaityti anglų ar kad ir rusų kalbomis? O kiek lietuvių kalba?

Čia manau pats atsakei vėliau į savo klausimą, kai parašei viskas pasidare aišku dėl kainos. Jo, kai knygą EN kalba gali pirkti visiškai kitoks mastas nei lietuvių tai ir kainą padaryti galima kita.

>Pirmos kelios Pfaf serijos knygos ir buvo apipavidalintos "talentingų jaunų autorių". Kažkaip neatrodo man geresnės Smile

Tų viršelių nemačiau, visai gali būti ir taip, ale jei bandyta pripiršti padaryti vos ne tipinį eridaniška viršelį tikiu, kad variantas galėjo būti nekoks. Ale kodėl taip bijoma truputį kitokio viršelio? Manau bonus animus leidžiami tikrai alternatyviai atrodantys viršeliai atrodo puikiai, o kuria lietuvis. Ar dažniau panaudoti foto/manipuliacijas. Toms pačioms strugackių knygoms ar šiaip post apocalyptic theme viršelį padaryti nebūtų daug problemų, materialo nuotraukoms(rusiško palikimo, pradedant kareivinėmis, baigiant apleistais rusų palikimo namais) pilna ir mūsų gimtinėje. :)

>Nu gerai, Toxi ir Thetruth, o jei visa PFAF serija būtų tokia? Ar pirktumėt? nemanau... pvz aš (aš knygas ne tik skaitau bet ir kolekcionuoju truputi) beveik įsitikinęs, kad nepirkčiau didžiosios dalies....

Priklausomai nuo knygos, jei kokybė(turinio) būtų šokinėjanti, kaip dabar, tikrai susimastyčiau. Jei knygos tikrai geros, taip. Tarkim bonus animus knygos kainuoja apie 30lt naujos, susipirkau visas. :) O ir šiaip su tokia kokybe manau senų eridaniškų kiekių pagimdyti neišeitų. :lol:

_________________
So close and yet so far...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page « 1 2 3

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited