Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 2:38

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »
Author Message
PostPosted: 2014-03-29 15:47 
Offline

Joined: 2009-06-20 21:22
Posts: 33
Location: Vilnius
Pjovejas wrote:
su Rotfusu viskas labai gerai :) Nors kai kuriems mano pažįstamiems jo sugalvota "magijos sistema" užkliuvo... :) Tokia labai "fizikinė" :) (ta prasme, nėra "spragt pirštais ir gatava").
Tik ta "fizika" lekia pro langą, kuomet susiduriame su aukščiausia magijos forma - įvardijimu. Ten jau viskas yra "spragt ir gatava", ar bent autorius nesileidžia į smulkmenas ir neatskleidžia nuoseklaus veikimo principo (kaip su simpatija, sigaldrija, alchemija). Tai man buvo didžiausias nusivylimas serijoje kol kas. Gal dar paaiškins išsamiau trečioje knygoje... nors ir nesitikiu pernelyg.

Kitas didžiulis trūkumas, jau minėtas munchkinizmas. Aš suprantu, kad herojus istorijoje turi būti išskirtinis, bet ribos kažkokios tai turi būti, kad įdomiau būtų matyti kaip herojus susitvarko su savo trūkumais. Bet viskam vystantis tokiu tempu čia jis sulaukęs trisdešimties turbūt mokės visas specialybes ir įgis visas žinias kokios tik yra įmanomos tame pasaulyje.


Top
   
PostPosted: 2014-03-29 23:48 
Offline
User avatar

Joined: 2013-04-08 7:25
Posts: 61
Man tai visai nebuvo nusivylimas. Priešingai, apsidžiaugiau, kai greta tokios nemagiškos simpatijos atsirado tikra magija.

O argi jis nebuvo genijus?
Man taip įkyrėjo silpni, kvaili, neįdomūs pagrindiniai veikėjai, kaip pvz, Paolinio Eragonas, kad Kvouto visapusiškas meistriškumas tiesiog žavi.

_________________
games by Zuurix


Top
   
PostPosted: 2014-03-31 9:44 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
sovijus wrote:
Bet viskam vystantis tokiu tempu čia jis sulaukęs trisdešimties turbūt mokės visas specialybes ir įgis visas žinias kokios tik yra įmanomos tame pasaulyje.
Aš tau galiu atskleisti viešą "paslaptį" kuo taps Kvoutas trečioje dalyje (nes šiaip jau iš pirmos knygos netgi viskas aišku): jis taps gyvenimu nusivylusiu (ar aplamdytu) smuklininku niekam neįdomiame kaimelyje :) Irgi naudinga specialybė, tarp kitko :)


Top
   
PostPosted: 2014-04-01 23:45 
Offline

Joined: 2009-06-20 21:22
Posts: 33
Location: Vilnius
Lyg tai kažkaip sumenkintų jo antžmogiškas savybes. Netgi sakyčiau kvepia šiokia tokia kliše - o, pažiūrėkit, gyvenimu nusivylęs herojus depresuojantis savanoriškame atsiskyrime. Tikras pavyzdys emo jaunuoliams...


Top
   
PostPosted: 2014-04-02 6:53 
Offline
User avatar

Joined: 2013-04-08 7:25
Posts: 61
Manai jam ta depresija šiaip sau? Buvo sau didvyris, bet staiga nusivylė gyvenimu... Man atrodo, kad depresuojantys emo jaunuoliai perskaitę trečią knygą pagalvos, kad jų pačių gyvenimas ne toks jau blogas...
A, žinoma, tau būtų patikę, jei Kvoutas būtų labiau žmogiškas. Paprastas kaimo bernelis nugali čandrianus. Miela. Jis geraširdis, kvailutis, bet jam sekasi. Tu šito norėtum? Dar vieno Poterio? Dar vieno Eragono? Eik dergti prastesnių knygų, gerai?

_________________
games by Zuurix


Top
   
PostPosted: 2014-04-02 12:16 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Vaikai, gyvenkim draugiškai? :)

Asmeniškai aš nematau nieko keisto, kad žmogus kaip lygus su lygiais kovojęs su čandrianais (bent jau taip atrodo, nes kol kas ta istorija nepapasakota), žudęs karalius, išgyvenęs su Feluriana yra (surprise, surprise) neeilinių talentų. Juk jis, jei neturėtų tų talentų, tai nieko ir nenuveiktų? Ir kur jūs įžiūrite, kad jis visais atžvilgiais tobulas? Jei ką, tai antroj knygoj labai matosi, kad jis kol kas yra talentingas, bet labai dar nesusitupėjęs jaunuolis, jau bepradedąs sirgti žvaigždžių liga. Už ką jį tuoj gyvenimas biškį pamokys.
Ar jūs norite dar vienos pasakos apie Ivanušką kvailelį, kuris 20 metų miegojo ant pečiau, bac atsikėlė vieną rytą ir nugalėjo slibiną? Man šitoj vietoj, kaip ir A. Sapkowskiui (žr. jo Raganiaus ciklą) irgi atrodo, kad tai neteisybė :)


Top
   
PostPosted: 2014-04-02 13:25 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
bet taigi su ivanu durnium, aka "paprastu žmogum" (c), taip paprasta tapatintis... mol va, netgi mes, jonukai, galim, kai norim... t.y. mums sekiasi, ir chaliava nukrenta. o chaliava gerai. ibo nei stengtis reik, nei vargti.


Top
   
PostPosted: 2014-04-02 18:53 
Offline
User avatar

Joined: 2013-04-08 7:25
Posts: 61
Man visada buvo sunku tapatintis su durnium. Vis galvojau, o, jei būčiau Haris, tai tikrai nedaryčiau to, nedaryčiau ano...
Užtat Kvoutas buvo tikras džiaugsmas, galų gale veikėjas daro tai, ką reikia daryti.

_________________
games by Zuurix


Top
   
PostPosted: 2014-04-02 22:22 
Offline

Joined: 2009-06-20 21:22
Posts: 33
Location: Vilnius
Jei jau kalbam apie kvailumą, tai Kvoutas man visad nelabai protingas atrodė, bet šito neminėjau, nes daugelyje šiuolaikinių fentezi kūrinių (kuriuos teko skaityti) jie yra pakankamai kvaili. Gal čia net viso žanro bėda, arba žmonijos :p

Labai iškreiptą dichotomiją čia pateikiat, arba kvailas ivanas nuo pečiaus, arba visų galų meistras genijus. Tiesą sakant, aš dėl genijaus net neprieštarauju, visa problema, kaip autorius tą genijų supranta. O čia iškart akį rėžia pirmoji klišė, kad genijus būtinai turi būti vuderkindas (t.y. vaikas, paauglys). O kita, kuri yra dar didesnė ir išduodanti autoriaus visišką neišmanymą kaip atrodo genijus, yra paversti tą vunderkindą net keleto visiškai nesusijusių sričių meistru. Kai tuo tarpu genijai kaip tik būna labai fokusuotos asmenybės. Nors, prisipažinsiu, galbūt man taip tik atrodo, nes nė vienoje srityje, kaip kalbama knygoje, jis nėra pats geriausias (galbūt išskyrus muziką). Tai gal čia problema ne tame koks jis yra, bet kaip jis pateikiamas knygoje. Čia tiek daug filerio, tiek daug įspūdingų, vienam žmogui nutinkančių įvykių, kurie bendrai istorijos plėtotei (jei čia išvis tokia yra, kuo aš pradedu abejoti) beveik neturi jokios reikšmės, kad tai ir sukelia Kvouto visapusiško genijaus įspūdį. Jei istorija būtų labiau fokusuota, gal ir veikėjas neatrodytų toks "išsiplaikstęs" į visas puses.


Top
   
PostPosted: 2014-04-03 10:24 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
sovijus wrote:
Jei jau kalbam apie kvailumą, tai Kvoutas man visad nelabai protingas atrodė, bet šito neminėjau, nes daugelyje šiuolaikinių fentezi kūrinių (kuriuos teko skaityti) jie yra pakankamai kvaili. Gal čia net viso žanro bėda, arba žmonijos :p

Labai iškreiptą dichotomiją čia pateikiat, arba kvailas ivanas nuo pečiaus, arba visų galų meistras genijus. Tiesą sakant, aš dėl genijaus net neprieštarauju, visa problema, kaip autorius tą genijų supranta. O čia iškart akį rėžia pirmoji klišė, kad genijus būtinai turi būti vuderkindas (t.y. vaikas, paauglys). O kita, kuri yra dar didesnė ir išduodanti autoriaus visišką neišmanymą kaip atrodo genijus, yra paversti tą vunderkindą net keleto visiškai nesusijusių sričių meistru. Kai tuo tarpu genijai kaip tik būna labai fokusuotos asmenybės. Nors, prisipažinsiu, galbūt man taip tik atrodo, nes nė vienoje srityje, kaip kalbama knygoje, jis nėra pats geriausias (galbūt išskyrus muziką). Tai gal čia problema ne tame koks jis yra, bet kaip jis pateikiamas knygoje. Čia tiek daug filerio, tiek daug įspūdingų, vienam žmogui nutinkančių įvykių, kurie bendrai istorijos plėtotei (jei čia išvis tokia yra, kuo aš pradedu abejoti) beveik neturi jokios reikšmės, kad tai ir sukelia Kvouto visapusiško genijaus įspūdį. Jei istorija būtų labiau fokusuota, gal ir veikėjas neatrodytų toks "išsiplaikstęs" į visas puses.
Sovijau, norėčiau priminti, kad tai, ką teoriškai Kvoutas nuveikė (teoriškai dėl to, kad didesnės dalies dar neaprašė, tik užuominas davė), to pasaulio stanbdartais tik genijus/antžmogis ir tegali atlikti. Kadangi jis juos atliko, tai ko tu tikiesi? Taigi nuo pat pradžių tau aiškina, kad istorija yra apie HEROJŲ. :)
O kad nelabai protingas jis atrodo... Nu tai irgi naturlich, ar mes ne tą pačią knygą skaitom? Pažiūrėk kiek jam metų duotuoju momentu ir koks dar tai nesusitupėjusi asmenybė, kad ir su dideliu potencialu. Čia kaip tik labai natūralistiškai viskas aprašoma, beje.
O dėl virtimo "visų galų meistru", cammon, ko šiuolaikinį jaunimą mokykloje moko? :D Pats žinomiausias REALUS pavyzdys: Leonardo da Vinči. O ir Einšteinas, sakoma, buvo neblogas smuikininkas :)

Man kažkodėl atrodo, kad tai tu nori jį įsprausti į nuvalkiotas RPG klišes: jei jau herojus, tai arba pagal kokio "fighterio" šaką, arba pagal "bardo", arba pagal "mago". Gink dieve ne kokio nors mixo, kur taisyklės neleidžia elementariai išplėtot :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited