Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 20:58

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 218 posts ]  Go to page « 118 19 20 21 22 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-05 23:50 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Fox'as wrote:
Quetzal ar niekad neskaitei laikrasciu? Pastoviai visi viska aprasineja skirtingai.
Painioja miestus, kuriuose vyksta ivykiai? panioja dalyvavusiu labai garsiu zmoniu pavardes?
Quote:
O kas del mesiju manijos tai kad Jezus vienintelis is tos smaros iskilo (nors beje net neatitiko zydu isivaizdavimo apie mesija. Zydai lauke politinio mesijo) kazka irodo.
Nieko tai neirodo, nes nera net jokiu minetojo Jezaus istoriskumo irodymu. Jei tu legendos apie Jezu ispopuliarejima tarp mesijo istroskusiu zmoniu laikai irodymu, tada turi sutikti, kad ir Senelis Saltis bei drakonai yra realu.
Velgi, jei kazkoks Jezus is tiesu ir gyveno, niekas nezino, koks mesijas jis buvo. Evangelijos yra ypatingai nepatikimas info saltinis. Jose pateikiami duomenys daznai priestarauja zinomiems istoriams duomenims apie ta laikotarpi, ten ideta nemazai tautosakos, atitinkamai ja pritaikant, nemazai autoriai prikure ir nuo saves. Visos, ypac Jono ir Luko, buvo rasytos su konkreciu tikslu - atverst kuo daugiau zmoniu i krikscionybe.
Kad evangelijose istorine tiesa yra kaip minimum bent jau pataisyta krikscionybes platinimo tikslais, pripazino ir pati baznycia. Dabar po ranka neturiu ju citatos, jei labai domina, paieskosiu namie literaturoj ;)
Quote:
Kad del Jezaus ivykio "menamumo" tai jo buvimas daug irodomesnis nej tarkime Sokrato
kuris beje irgi nepaliko jokiu rasytiniu saltiniu, o Platonas emesis ji uzrasineti tikrai jo nesuprato.
mhm, klausau? :) Jei jis toks irodomas, be abejo, galesi pateikti bent viena irodyma.
Quote:
Kas del Jezaus mokiniu perteiktu ziniu atentiskumo tai tuo metu mokinys savo mokytojo (rabio) zodzius mokydavosi mintinai ir veliau kalbedamas zmonems tiesiog cituodavo savo rabi (mazdaug kaip tai siais laikais daro broliai protesantai). :wink:
Gal taip ir darydavo, taciau tai neirodymas, kad tai dare ir aptariamo Jezaus, kurio net istoriskumas neirodomas, mokiniai. Be to, evangelijos buvo rasytos ~40 metu po manomos Kristaus mirties. Daugelis faktu evangelijose rodo, kad autoriai tikrai nesireme pirminiais saltiniais, t.y. apastalais. O zmones, perpasakoje apastalu zodzius, tikriausiai jau nekeldavo tikslo ismokt visko pazodziui :) Ir visa tai tik jeigu jezus apskritai kaipo toks kazkada buvo.
Mokslinis evangeliju tyrinejimas parode, kad nemaza Jezaus pamokymu yra garantuotai sukurti evangeliju rasytoju arba paimti is tautosakos.
Beje, cia tu pats sau priestarauji: neperseniausiai aiskinai, kad priestaravimai tarp skirtingu evangeliju yra normalu, o dabar jau sakai, kad visi Jezaus pamokymai lyg ir turetu buti autentiski :)

As asmeniskai tikiu Jezaus, kuri veliau isaukstino tautosaka, evangelistai ir ypac Paulius, o dar veliau - po visa pasauli jegos pagalba isplatino krikscioniskosios valstybes - egzistavimo faktu. Tais laikais mesiju, kaip jau mineta, buvo pilna, o Jezus buvo pakankamai populiarus vardas tarp zydu. Taigi, pilnai tiketina, kad kazkada buvo mesijas Jezus. Erodas ne viena toki mesija buvo pasiuntes i tobulesni pasauli, greiciausiai taip pasielge ir su minetuoju.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-11 15:18 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Mes galime gincytis, bet ar tai ka nors duos? Visi zinom, kad bet koks mano argumentas UZ bus bandomas sudirbti. Gincytis tik del ginco yra beprasiska. Galbut vietoj to, kad stengtis sudirbti ivairumo deliai pasistenkime vienas kita suprasti... Juk as kazkada pats buvau sataniuga ir visus krikscionybes sudirbinejimo motyvus ir t.t. pats esu patyres
:)
Gal galite man paaiskinti, kodel visi taip stengiasi varyti butent ant krikscionybes, o ne ant kokios kitos religijos?

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-12 9:16 
Offline

Joined: 2003-01-02 17:58
Posts: 3307
Location: Vilnius
Todel kak Krikscionybe griezia danti ant lietuviu, kurie pirmieji pasaulyje oficialiai uzdare Romos baznycias

PS. prisiskaiciau Gedgaudo knygos "Praeities Beieskant" ;)
PSS. beje istorija kartojasi... ;))))

_________________
zinoti meistras turi viska
meistras turi but ramus
tegu visiems jis neitinka
jis juk zino kas kur bus


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-12 14:11 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Fox'as wrote:
Mes galime gincytis, bet ar tai ka nors duos? Visi zinom, kad bet koks mano argumentas UZ bus bandomas sudirbti. Gincytis tik del ginco yra beprasiska. Galbut vietoj to, kad stengtis sudirbti ivairumo deliai pasistenkime vienas kita suprasti... Juk as kazkada pats buvau sataniuga ir visus krikscionybes sudirbinejimo motyvus ir t.t. pats esu patyres
:)
Na, visu pirma - ash tai pavadinciau diskusija, o ne gincu. Dabar kodel nieko neduos? sakykim, jei tu pateiksi rimtu faktu, paremenciu tavo pozicija del Jezaus istoriskumo - kaip minimum, as bent jau daugiau apsisviesiu toj srity, ir nebemanysiu, kad nera jokiu duomenu, patvirtinanciu jo istoriskuma. Cia ne gincas del ginco, o normali diskusija. Bent as taip suprantu. Tuo idomiau diskutuoti, kad tu esi teologijos studentas, ir turetum diskutuot kiek aukstesniame lygyje bei turet daugiau ziniu, nei nekurie kiti cia pasisake. Kad tavo argumentai bus bandomi sudirbt - naturalu. Toks ir yra mokslinis principas. Teisingomis pripazistamos tik tos tiesos, kurios atlaiko pagrista kritika. Dabar taip iseina, tu bijai pateikt savo irodymus del Jezaus istoriskumo, kad jie nebutu sudirbti? bet juk jei jie bus argumentuotai ir pagristai sudirbti, tai anokie cia irodymai? ar ne tiesa?
Quote:
Gal galite man paaiskinti, kodel visi taip stengiasi varyti butent ant krikscionybes, o ne ant kokios kitos religijos?
Na, cia tema yra "biblija - blabla".. tai naturalu, kad joje ir diskutuojama apie krikscionybe. Jei kas nors sukurs tema, sakykim, apie budizma, ten diskutuosim apie budizma. Gal net atsiras varanciu :)
BTW, su tokiu reiskiniu daznai susiduriu. Kai pradedama diskutuot apie krikscionybe, uzuot pagristai atsake i kritika, krikscionys dazniausiai liudna veido israiska klausia "nu kodel jus taip varot ant tos krikscionybes" ir dar priduria "tu nepazinai tikrojo Jezaus, tai ka tu suprasi..." :)

Dabar - kodel ash nemegstu krikscionybes ir "varau" ant jos. Svelniai tariant. (uz visus atsakyt negaliu).

Krikscionybe yra svetima man religija, jega primesta Lietuvai.
Krikscionybe neatnese pasauliui nieko gero, ko zmones nebutu pasieke be jos, taciau atnese nerealiai daug blogo. Krikscionys isnaikino istisas tautas, kulturas, sustabde mokslo vystymasi tukstanciui metu ir nubloske zmones atgal i prietaru tamsa. Dar daugiau, ne tik sustabde tolimesni mokslo progresa, bet atsisake ir jau pasiektu ziniu. Tokios knygos, kaip Malleus maleficarum (raganu kujis) yra krikscionybes pasekme. Krikscionims draudziamu knygu sarasas, i kuri iejo Volteras, Zolia, Ruso ir eiles kitu garsiu zmoniu knygos - krikscionybes nuopelnas. Nesuvokiamo ziaurumo inkvizicijos kankinimai, absurdiski kaltinimai bendradarbiavimu su velniu, "irodinejimu" metodai (imesdavo moteri i vandeni. jei nuskesta - nekalta, jei plaukia - susidejus su velniu) yra krikscionybe.
Tokie ivykiai, kaip 1692 metu Salemo (dabartinis Denveris)masines "raganu" zudynes yra krikscionybe. ~50 000 protestantu (tie patys krikscionys...) ishzhudymas per viena nakti Paryziuje - tuometineje Europos kulturos sostineje! - krikscionybe...
Netolerancija kitoms religijoms, kryziaus zygiai (vien jau kas dares, kai kryziuociai uzeme Konstantinopoli...) -> visa tai yra krikscioniu deklaruojamos meiles israiska. Butu galima rasyt ir rasyt, bet manau, istorija zinai ne blogiau uz mane. Tokios turiningos istorijos neturi nei viena religija, nebent gal islamas gali siek tiek prilygti. Tai neatrodo labai keista, jei prisiminsim, kad islamo ir krikscionybes saknys - tos pacios.

Tokiam istoriniam kontekste neatrodo keista, kad krikscioniu biblija yra pilna ziaurumu, absurdo, istorijos iskraipymo ir kitu sauniu dalyku. Nesigincyju, tiesa, kad ten yra ir siek tiek geru dalyku, taciau istorija puikiai rodo, kuria butent biblijos dali krikscionys pasirinko kalboms, ir kuria - darbams.
Senajame testamente malone Dievo akyse rade zydu patriarchai ir kitokie veikejai ramiai savadauja, zudo, kankina, naikina istisas tautas, ir visa tai daro dazniausiai su Dievo pagalba ir palaiminimu.
Naujajame testamente, atmetus skambias frazes, isryskeja Kristaus paveikslas: valkataujantis dykunas, megstantis tusciai pasneket, islaikomas moteru (!), ishsishokinejantis sventykloje, grubiai bendraujantis su tikra motina. Jo paties seimos nariai ji laiko, tiesiai tariant, psichu. (Tiesa, nera jokio pagrindo teigt, kad Jezus ir is tiesu toks buvo. Taciau is evangeliju galima susidaryt butent toki jo paveiksla).

BTW, jei tai neatitrauks nuo pagrindines dabar aptariamos temos - Jezaus istoriskumo - butu idomu suzinot, kodel visgi pasirinkai krikscionybe?

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-12 15:04 
Offline

Joined: 2003-01-02 17:58
Posts: 3307
Location: Vilnius
Baznycia pripazino jog viduramziu baznycia buvo linksma, degino zmones, kryzeiviai greiove baznycias ir t.t.

Ar ne laikas butu pripazinti jog toji viduramziu baznycia neteisetai atmete Tomo evangelija, kurioje kalbama apie reinkarnacija ir pan????

_________________
zinoti meistras turi viska
meistras turi but ramus
tegu visiems jis neitinka
jis juk zino kas kur bus


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-12 19:34 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Gerai teskime diskusija (sory ta diena buvau piktas ant viso pasaulio :oops: ):

Tomo evangelija: Baznycia jos neslepe (jei nori nueik i bet kuria biblioteka ir pasiskaityk), o nepripazinta kanonine ji todel, kad pasakoja pagrinde apie jezaus vaikyste, tokie egzaltuoti pasakojimai apie tai kaip jezus buvo geras vaikuti, padejo teciui, o laisvalaikiu is molio lipde paukstukus ir juos atgaivines paleisdavo. Tokio tipo apokrifiniu evangeliju yra visa kruva, kaip minejau jos yra bibliotekose (ech ta stigmatos itaka :evil: nereikia tiketi viskuo ka pamatai per telika)

jei tai neatitrauks nuo pagrindines dabar aptariamos temos - Jezaus istoriskumo - butu idomu suzinot, kodel visgi pasirinkai krikscionybe

Kzkada buvau arsus krikscionybes persekiotojas (su draugeliu norejom atgaivinti senaji Lietuvos tikejima ir suduoti Vatikanui smugi :lol: taip sakant i pasirdzius), tada viena kart atejau i baznycia... kaip banaliai tai beskambetu, supratau, kad esu uzslegtas nuodemiu ir vienintelis dalykas kuris mane gali isgelbeti yra cia... ne manes tada niekas negruzino tipo mol atsiversk... tiesiog pamaciau kuniga klausykloj ir nuejau... dabar suvokiu kelis dalykus kurie mane cia zavi:
mitas cia issipilde istorijoje (tai mane zavi kaip religiotyrininka);
garantuoja isganyma;
krikscionybe vienintele religija sakanti, kad kiekviena religija turi dali tiesos, vienintele religija jieskanti bendrumu, o ne skirtumu(tik nekiskit cia bahaju bendrumai ir susiliejimas skirtingi dalykai).
Pastudijaves teologija emiau samoningai tiketi (nebera to egzaltuoto Jezaus kuris nevalgo ir negadina oro ivaizdzio). Per paskaitas suzinai ne vien tokiu dalyku, kad pagilina tikejima bet ji ir griauna. Taip pat sekmingai galeciau irodimeti koks apsurdas yra Biblija ar krikscionybe. Pvz.: ar zinote, kad apastalas Paulius save laike apastalu, o jo niekas kitas tokiu nelaike :) ; ar atkreipete demesi kad Paulis sako kad jei kas skelbtu kita evangelija nei jis tebunie prakeiktas, o visos evangelijos atsirado veliau nej jo laiskai :) (aisku cia tik zodziu zaismas); ar zinote kad anot egzegezes Jezus greiciausiai buvo vedes :) ?
toks tas teologo gyvenimas: nori prarasti tikejima studijuok teologija :lol:

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-12 21:39 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
hm, jei sekmingai galetum irodinet, kad biblija ar krikscionybe yra absurdas, tai kodel tiki, jog tai nera absurdas? turi priesingu argumentu?

Beje, vis dar nepateikei nieko is tos gausybes Jezaus istoriskumo irodymu :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-13 13:59 
Offline

Joined: 2003-01-02 17:58
Posts: 3307
Location: Vilnius
Krikscionybe sugalvojo zmones, ir parase ja tie patys zmones
Kokiu tikslu jie tai dare???
Nesvarbu kaip jie galvojo - istorija rodo kad pradinis tikslas nesvarus, net jei tarp biblijos pirmuju rasytoju ir krikscionybes kureju nerastume ne vieno nuodemingojo

_________________
zinoti meistras turi viska
meistras turi but ramus
tegu visiems jis neitinka
jis juk zino kas kur bus


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-13 14:09 
Offline

Joined: 2003-01-02 17:58
Posts: 3307
Location: Vilnius
Mes - Dievo vaikai
Ar noretum kad tavo vaikas tau statytu baznycias, butu bejegis ir kasdien prasytu pagalbos.
Dievas zmogui dave viska - zmogus nera bejegis. O kad kazkokie zmones sugalvojo religiju pagalba atitverti zmones nuo Dievo, tai tie kazkokie nera kalti.

_________________
zinoti meistras turi viska
meistras turi but ramus
tegu visiems jis neitinka
jis juk zino kas kur bus


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-13 16:01 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
shizzar wrote:
Azuolas wrote:
gyvunai esame MES visi, tiek zmones, tiek barsukai.
tu propaguoji totemizma, as monoteizma. Mano doktrina pazangesne. Tobis tu - primityvas. Tixliau, mada seki, dabar madinga netiketi i Dieva ir greenpeacinti gamta.

:idea:
Geras, skaitinejau siaip sau visa religijos diskusija ir ziuriu buvau praleides toki esmini posta :) shizzar shizzar... mokslo saka - biologija - vadint totemizmu... o tikincius biologija - primityvais.... katalikybe vadint pazangesne doktrina uz biologija.... jomajio... taip toli dar nebuvo nuejes nei vienas katalikas, kiek man teke diskutuot..... tikrai is taves to nesitikejau.
Kad neatrodytu, jog sneku IMHO principu: apie tai, kad zmogus yra gyvunas (o ne gyvulys, kaip shizzar iskreipinejo Azuolo posta), yra parasyta bet kurioje biologijos knygoje, kur rasoma apie sistematika ar ka nors panasiai ta linkme. Jei tiksliau-> Gyvunas, stuburinis, zinduolis.

Antra, ka mes, vaikuciai, dabar aptarsime, yra kitas shizzar pateiktas faktu vertimas aukstyn kojomis. Quetzalis eilinisyk paskelbs savo IMHO, si karta paimta is Lietuvos statistikos departamento. Tiesa, pateiktoje nuorodoje nenurodyti procentrai, taciau juos nesunkiai galima pasiskaiciuot su Dievo ir kalkuliatoriaus pagalba.
Taigi, ka raso shizzar: Tixliau, mada seki, dabar madinga netiketi i Dieva ir greenpeacinti gamta.
O nuorodoje melynu ant balto aiskiai parasyta:

Is viso: 3483972
Romos kataliku: 2752447
Baltu tikejimo: 1270
Netikintis: 239

Stai ir paaiskeja, kas siuo metu yra madinga. Romos katalikai yra berods ~ 70% Lietuvos. Pagal "sekimo mada" logika... ne ne, as nenoriu nieko pasakyt.

:?: Gali kilt klausimas, kodel Shizzar, turedamas interneta (t.y. priejima prie galybes informacijos) ir budamas ishsilavines zmogus, raso tokius akivaizdziai nelogiskus ir priestaraujancius faktams postus? Atsakymo ieskojau kitoje jo zinuteje:
shizzar wrote:
O del to, kad Katalikai nesugeba Azuolui pateikti jo vertu argumentu - giliu tikejimu dazniausiai pasizymi ne itin gilaus intelekto zmones. Jie tiki ir yra laimingi, jiems nereikia imantriu isvedziojimu
:cry:

Kas gali paneigti, kad net ir tie katalikai, kurie turi gilu intelekta, nustoja ji naudot, vos tik kalba pasisuka apie ju tikejima? Nenoriu nieko izeisti ir is anksto atsiprasau, jei ka :)


Sorry kad tik dabar atrasiau i si simtmecio senumo posta, bet negalejau palikt neatsakes.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 218 posts ]  Go to page « 118 19 20 21 22 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited