Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 17:06

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 187 posts ]  Go to page 1 2 3 4 519 »
Author Message
 Post subject: Rekomendacijos
PostPosted: 2006-05-16 12:28 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
jei tema kartojasi, jusu valioje anaja trinti.

prie reikalo:

pasaruoju metu kaip tais niekaip neissirenku, ka skaityti, ir ar verta skaityti tai, ties kuo sustoja zvilgsnis. paprastai vengiu kitu asmenu rekomendaciju, ypac po to, kai buvo rekomenduoti tokie nesusipratimai, kaip R. A. Salvatore's dark Elf, ir dar keletas, katru ne pavadinimu anei autoriu nebepamenu (dekingas savo uzmarsumui :D). ale bet badas daro savo, skaityt norisi. zodziu, siulykit/rekomenduokit, kas jusu manymu, verta demesio irgi praleisto laiko bei isleistu pinigu (knygos turi nusesti pas mane lentynoje, tad pirkti bile ka, gaila finansu :D)
zodziu, kazko panasaus i pvz. D. Brin'o "Uplift saga", B. Longyear'o "Enemy of mine" trilogija, gali buti ir lengvesnis pasiskaitymas, kaip L. M. Bujold Vorkosigan'o ciklas. jei yra demesio vertos fantasy (pageidautina, ne D&D tribute'ai ir panasus salvatoriskas slamstas), vardykit. parodijos/humoristine sf/f irgi puikiai tinka.
cyberpunk'o nesiulykit, netraukia, nors tu ka.

perverciau jusu vardijamus 5-ukus ir kitus top'us, juose daugiausiai dominuoja eridano produkcija. arba skaityta, arba ghmmm... tai, ka perka :D todel ten, ar tais dar kur toliau, nesiuntinekit :D

tuo paciu ir klausimas: teko matyti labai geru Dan Simmons'o Endymion'o ir Hyperion'o ivertinimu. verta demesio jusu nuomone, ar tiek jau to?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-16 16:16 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
As siek tiek pasimetes:

- top'u nesiulyti
- Eridano nesiulyti

Kokiomis kalbomis siulyti - neparasyta. Gal galima patikslinti? Anglu + gal rusu (?), nes lietuviskai be Eridano...

Bet siaip jau atmetus tai, ko nesiulyti, lieka daugiausiai arba labai specifinio skonio, arba ganetinai vidutine, arba iki Lietuvos nedaejusi literatura. Ir nei vienos is siu kategoriju lengva ranka rekomenduoti nepazistamam zmogui, kuris be to tures pirkti knygas anglu kalba (nepigiai...), nesinori.

Galbut perziurek per paskutinio desimtmecio Hugo ir Nebulos laureatus?

Hyperiona kazkada pradejau skaityti. Perskaiciau 20 psl, toliau nepabaigiau.

Bet tai ne ivertinimas Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-16 16:33 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
Raimondas wrote:
As siek tiek pasimetes:

- top'u nesiulyti
- Eridano nesiulyti

Kokiomis kalbomis siulyti - neparasyta. Gal galima patikslinti? Anglu + gal rusu (?), nes lietuviskai be Eridano...
nde. matau, minciu reikst nemoku :/
ok, bandau paaiskint: topus perziurejau. bene viskas skaityta, juolab, kad ne tokia jau didele tuose topuose nurodytu kuriniu ivairove. eridana siulyti galima. jei, tamstos nuomone, vertimas nekelia noro mesti viska salin.

kalbos: lietuviu, rusu, anglu. atisizvelgiant i tai, kad esu ispindejes :D, galiu kabinetis prie vertimo. ale, kadangi vistiek dominuoja pasaulyje anglosaksiskoji fantastika, dazniausiai galima mest salin vertima ir ieskot originalo.
Quote:
Bet siaip jau atmetus tai, ko nesiulyti, lieka daugiausiai arba labai specifinio skonio, arba ganetinai vidutine, arba iki Lietuvos nedaejusi literatura. Ir nei vienos is siu kategoriju lengva ranka rekomenduoti nepazistamam zmogui, kuris be to tures pirkti knygas anglu kalba (nepigiai...), nesinori.
rekomenduoti visuomet galima, jei praso. jei pirksiu, kaltas tik pats busiu, ale pries perkant gi ir pavartyt knyga galima bandyt, jei ana uzvezta ant lietuvos, ar tais internete susirast, bo daug ju gi imesta buna. pasiskaityt gabaliuka, ir matyt. aklai pasitiket irgi nesiruosiu. nieko asmenisko, ale tokia jau esmi asaba. mano tikslas: autoriai ir kuriniai, kuriais, kazkieno nuomone, vertetu pasidomet.

galiausiai, yra kruva autoriu ar kuriniu, kurie niekuo apdovanoti nebuvo, ale vis tiek del vienos ar kitos priezasties verti demesio. esu isitikines, kad pas daugeli atsirastu daugiau ar maziau rekomenduotiniu menkiau publikoje zinomu kuriniu/autoriu.
Quote:
Galbut perziurek per paskutinio desimtmecio Hugo ir Nebulos laureatus?
:idea:
ir kaip man paciam i galva neatejo? :?:oops:
Quote:
Hyperiona kazkada pradejau skaityti. Perskaiciau 20 psl, toliau nepabaigiau.

Bet tai ne ivertinimas Raimondas
aisku. dekui ir uz tai.


Last edited by Fleimeris-Flūderis on 2006-05-16 17:05, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-16 17:04 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:37
Posts: 403
H.L.Oldie skaitei? Pratchettą? Gaimaną? O Pratchettą/Gaimaną? 8) Kas do sci-fi, šiuo metu galvon ateina tik "lengvesnio", pvz. Andre Norton "Solar Queen" ciklas.
Daba galvoju, kad nu nieko naujo ir neprisimenu, tik klasiką. Apsileidau, gėda. :pomidorai:

_________________
Alien II: He repairs cottages and plants flowers. His eagerness to do good makes him one of the most popular.
------------


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-16 17:09 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
Dabar aiskiau, bet nezinau ar ka rekomenduosiu, nes greiciausiai musu skoniai skiriasi. "Uplift War" man didelio ispudzio nepadare. Longyear'as nieko bicas, bet jo knygu kol kas dar neskaiciau, tad...

Beje, del Hugo ir Nebulos, noreciau isplesti savo pasiulyma. Permesk akimis ir nominantu sarasa.

Visi Nebulos nominantai yra cia: http://www.locusmag.com/SFAwards/Db/NebulaNomList.html
Hugo cia:
http://www.locusmag.com/SFAwards/Db/HugoNomList.html
O dar visokiausi prizai ir ju laimetojai, cia:
http://www.locusmag.com/SFAwards/

Is Lietuvoje galbut maziau zinomu ismesiu: Iain M. Banks viewtopic.php?t=2307 :P, Octavia Butler, Connie Willis, China Mieville, Sam Delany (oi nenaujas), Mike Swanwick, Nancy Kress, Sheri Tepper (mano "Grass" apzvalga viewtopic.php?t=2365 ).

Rimtos SF praktiskai ne(be)skaitau Raimondas


Last edited by Raimondas on 2006-05-16 17:15, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-16 17:12 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
krakadyla wrote:
H.L.Oldie skaitei? Pratchettą? Gaimaną? O Pratchettą/Gaimaną? 8) Kas do sci-fi, šiuo metu galvon ateina tik "lengvesnio", pvz. Andre Norton "Solar Queen" ciklas.
Daba galvoju, kad nu nieko naujo ir neprisimenu, tik klasiką. Apsileidau, gėda. :pomidorai:
oldie skaiciau. nedaug, tiesa.
pratchett'as... na, kazkodel jis man nusibodo greit. paciam keista. :o
Gaiman'a jau esu nusiziurejes, ale vis rankos neprieina.
Norton: po muilo, i kuri virto raganu pasaulis, emiau josios vengti. galbut, be reikalo? :o


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-16 17:19 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
Raimondas wrote:
Dabar aiskiau, bet nezinau ar ka rekomenduosiu, nes greiciausiai musu skoniai skiriasi. "Uplift War" man didelio ispudzio nepadare. Longyear'as nieko bicas, bet jo knygu kol kas dar neskaiciau, tad...

Beje, del Hugo ir Nebulos, noreciau isplesti savo pasiulyma. Permesk akimis ir nominantu sarasa.

Visi Nebulos nominantai yra cia: http://www.locusmag.com/SFAwards/Db/NebulaNomList.html
Hugo cia:
http://www.locusmag.com/SFAwards/Db/HugoNomList.html
O dar visokiausi prizai ir ju laimetojai, cia:
http://www.locusmag.com/SFAwards/

Is Lietuvoje galbut maziau zinomu ismesiu: Iain M. Banks viewtopic.php?t=2307 :P, Octavia Butler, Connie Willis, China Mieville, Sam Delany (oi nenaujas), Mike Swanwick, Nancy Kress, Sheri Tepper (mano "Grass" apzvalga viewtopic.php?t=2365 ).

Rimtos SF praktiskai ne(be)skaitau Raimondas
aisku. dekingas. reiks pasidomet.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-17 13:10 
Offline

Joined: 2004-03-04 15:55
Posts: 31
Netrukus "Eridanas" išleis Collin Wilson "Filosofinį akmenį". Labai rekomenduoju perskaityti. Visiškai netipiškas "Eridano" leidinys. Skaičiau angliškai. Iš pradžių pasirodė sunkoka (ne anglų kalbos, o turinio prasme), bet kuo toliau, tuo labiau "vežė". Beje, to paties Wilson "Vorų pasaulis" man asmeniškai kėlė alergiją, todėl sėdau prie šitos knygos su tam tikrais būgštavimais. Laimei, jie nepasitvirtino.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-26 15:06 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
dekingas Raimondui uz Iain m. banks'a. "Consider Phlebas" patiko (tik pabaigos tikejausi siek tiek kitokios). reiks ieskot, susipirkt viska, jei yra vertimai. jei ne, ieskot angliskai.

bandysiu sirsiu fabrika iveikinet.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-26 15:40 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
"Širšių fabrikas", aišku, super knyga, bet tai jau visai kitoks Banksas (tiesą sakant man asmeniškai kur kas įdomesnis už fantastinį Banksą). ;)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 187 posts ]  Go to page 1 2 3 4 519 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited