Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 17:22

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page « 17 8 9 10 11
Author Message
PostPosted: 2014-10-28 21:11 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Būtinai įkelsiu čia kelias ištraukas
O gal vietoje to gali įkelti kur nors kitur

Sorry Pjovejau tik dabar pamačiau, tai tik dabar ir atsakau. Manau uždavei labai gerą retorinį klausimą kurį dera panagrinėti giliau, geriant alų ir laukiant kol išvirs vakarienė.
Quote:
bet iš tikrųjų... Pagalvojau, būt įdomu pamatyt pirmuosius Klarko, Azimovo literatūrinius bandymus iš smalsumo. Kad palygint talento daigelius su šiaip rašliavom.
Gali būti, kad daug garsių rašytojų kažkada keverzojo visokias nesąmones, apie kurias mes nieko nežinome nes jų niekam nerodė (pastebit pirmąjį skirtumą?) ir tuo labiau jų neišleido plačiajai publikai pirkti (pastebit antrą skirtumą)? Kadangi Domeikos knyga yra išleista ir parduodama, sąžininga ją lyginti su kitų rašytojų išleistais ir parduodamais debiutais. Galite sakyti kad čia būtų „going after low hanging fruit“, bet šiuo atveju vaisius kabo taip žemai kad jį reikia išsikasti naudojant giluminius grąžtus ir ekskavatorius, kas visai nėra lengva.


Pirmoji William Gibson knyga buvo „Neuromancer“ (1984 m.). Iki tol jis rašinėjo apsakymus, pvz. „Johnny Mnemonic“ (1981 m.), „New Rose Hotel“ (1981 m.), „Burning Chrome“ (1982 m.). Esu tikras kad bent jų pavadinimus yra girdėję 99% šio forumo lankytojų. Pagal Mnemoniką ir New Rose Hotel yra pastatyti filmai. Čia aišku skonio reikalas, bet man asmeniškai „Neuromancer“ patiko labiau nei „Armagedonas“, kaip kitiems?

Pirmoji Stephen King knyga buvo „Carrie“ (1973 m.), antroji buvo „Salem's Lot“, trečioji „The Shining“, tam tikrų panašumų su Domeikos „Armagedonu“ yra, Kerė yra siaubo knyga, Armagedonas yra siaubinga knyga.

Pirmasis Isaac Asimov apsakymas buvo „Cosmic Corkscrew“ kurio atrodo nesu skaitęs, o pirmoji knyga pasak Vikipedijos yra „Foundation“ kurią skaitę turbūt visi. Man asmeniškai veikėjas Hari Seldon patiko labiau už veikėją Marso Prezidento sūnų Demianą.

Pirmoji Arthur C. Clarke knyga buvo „Against the Fall of Night“, kurios deja nesu skaitęs, bet Vikipedijoje rašoma, kad „ It was very popular and considered ground-breaking work for some of the concepts it contained.“, kur iškart pastebiu tam tikrų skirtumų nuo „Armagedono“ receptiono

O, prisiminiau dar vieną rašytoją, galbūt kas nors esate girdėję, J.R.R. Tolkien, pirmoji jo publikuota grožinė knyga buvo „The Hobbit“ (1937 m.) , gal yra skaičiusių? Kaip atsiliepimai, lyginant su Domeikos debiutu - prastesnė / panaši / geresnė? Aš pats tik vaikystėje skaičiau tai nenoriu lyginti dabar :boogie:

Kadangi vakarienė niekaip neišverda, sekantis mūsų sąraše būtų Kurt Vonnegut su savo debiutine knyga „Player Piano“ (1952 m.) ir antrąja „Sirens of Titan“, ir turiu pastebėti jos abi yra geresnės už „Armagedoną“, negaliu tiksliai pasakyti kuo, bet yra visokių subtilių skirtumų, ir istorijos kažkiek įdomesnės, ir mintys kažkiek gilesnės, ir rašymo stilius man Voneguto labiau patinka nei Domeikos, no offense meant, tiesiog mano skonis toks. Tai va.

O pvz. naujosios kartos rašytojo Paolo Bacigalupi debiutinė knyga buvo „The Windup Girl“, kur laimėjo Hugo, Nebula ir dar kažkokių apdovanojimų. Visi norintys gali įsigyti, perskaityti ir palyginti su Armagedonu, ir tuomet pritarti arba nepritarti mano nuomonei kad čia turbūt sunku lyginti, nes kitoks žanras.

Ką aš labiausiai noriu pasakyti šiais visais palyginimais, tai kad tie žaidimai mažiems vaikams, kur „raskite dešimt skirtumų“ ar panašūs, yra labai svarbūs ugdymui, esu tikras kad vaikai kurie tokius žaidimus gerai įvaldo, po to užaugę rečiau gretina savo tualetinį popierių su pasaulinio garso pripažintų rašytojų knygomis, nei vaikai kurie nežaisdavo „raskite dešimt skirtumų“. Tai tiek. :alus:

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2014-10-29 1:21 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
Aš tai siūlyčiau į Armagedonus ir Solemijas žiūrėti, kaip į kūrybinį kelią, kuris gali nuvesti iki visai neblogų kūrinių. Savotiškas autoriaus pasipūtimas, kad padarys antrą knygą dešimt kartų geriau, skamba įtartinai. Man tai primena citatą iš knygos "Kūrėjo kelias". Atrodo, skamba šitaip - dažnai įžūlumas, o ne talentas stumia menininką į sceną.

http://www.leconcombre.com/fonds/img1/e ... mio-03.jpg


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page « 17 8 9 10 11

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited