Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 18:04

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 511 »
Author Message
PostPosted: 2014-06-08 23:51 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-08 22:44
Posts: 59
Location: Vilnius
To Nomad: Ir aš taip mieliau perku, bet jei visi tik taip pirks, kas bus tas kažkas, kuriam autoriai galės ką nors įrodyti ir kas praneš mums apie gimusius šedevrus :)

_________________
Tiesa slypi kažkur


Top
   
PostPosted: 2014-06-09 7:59 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Kiras wrote:
To Nomad: Ir aš taip mieliau perku, bet jei visi tik taip pirks, kas bus tas kažkas, kuriam autoriai galės ką nors įrodyti ir kas praneš mums apie gimusius šedevrus :)
Sprendimas sugalvotas prieš kurį laiką. Vadinasi leidyklos

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2014-06-09 9:30 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
NePo wrote:
Leisti e-knygą pačiam yra vienas privalumas: nereikia įrodinėti kažkam, kad tavo kūrinys yra tikrai geras
Dėkui dievui, čia atėjo toks Vygoshius ir vienu postu įrodė, kad ta Domeikos el. knyga yra visiškas šlamštas :) Aš net stebiuosi, kad jam pavyko perskaityti 30-40 psl. Matyt geležinę kantrybę turėjo :)


Top
   
PostPosted: 2014-06-18 22:41 
Offline

Joined: 2007-05-23 14:03
Posts: 34
Location: Vilnius
smurfas666 wrote:
nefertitis wrote:
Galima ir iš LT bibliotekos. :)
Dar Justino Žilinsko "Genomas 3000" prisimenu visai patiko
Na, šitas tai skystokas. Vilpišausko nepalyginamai geresnis.


Top
   
PostPosted: 2014-06-26 18:33 
Offline

Joined: 2014-06-26 17:39
Posts: 23
Sveiki Fantastika.lt forumo literatūros kritikai. Esu knygos „Armagedonas“ autorius, Martynas Domeika. Ačiū už jūsų pasisakymus, daugumoje žinoma pelnytus, bet kai kur norėčiau pasiteisinti- atsakyti į jūsų kritika. Stoti prieš jūsų teismą.
Pirmiausia, ar kas nors perskaitėte knygą pilnai? Žinote... juk perskaičius pirmus 40 puslapių, taip galima ir didžiąją daugumą fantastikos šedevrų nurašyti. Pvz: paskaitykite Artūro Klarko kosminę odisėją. Sakysite kad čia apie beždžiones. Arba paskaitykite Lemą Stanislovą, jo knygos išvis daugiau atstumia nei traukia pirmuose puslapiuose.
Dėl klaidų, knyga pilnai suredaguota, bet jei kur ką rasite, tai kreipkitės tiesiai į redaguotoją, Ireną Butkienę.
Nežiūrint į visą tai, prisipažinsiu pats, knyga ne paties aukščiausio meninio lygio, nors pilnai nurašyti jos taip pat nesinorėtu. Kokią vietą ji užima tarp kitų Lietuvių autorių parašytų fantastikos knygų? Manau pakankamai aukštą, nors jau idėjos prasme.
Prižadu vieną. Gal pirmasis blynas ir gavosi kiek prisvilęs, bet jūs tikrai dar apie mane išgirsite. Bus neįmanoma neišgirsti.
Jei turite kokių nors klausimų, prašau rašykite šiame forume. Mielai su jumis pabendrausiu, jei žinoma ne per daug kandžiositės.

Martynas Domeika


Top
   
PostPosted: 2014-06-26 18:57 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Martynas Domeika wrote:
Sveiki Fantastika.lt forumo literatūros kritikai. Esu knygos „Armagedonas“ autorius, Martynas Domeika. Ačiū už jūsų pasisakymus, daugumoje žinoma pelnytus, bet kai kur norėčiau pasiteisinti- atsakyti į jūsų kritika. Stoti prieš jūsų teismą.
Pirmiausia, ar kas nors perskaitėte knygą pilnai? Žinote... juk perskaičius pirmus 40 puslapių, taip galima ir didžiąją daugumą fantastikos šedevrų nurašyti. Pvz: paskaitykite Artūro Klarko kosminę odisėją. Sakysite kad čia apie beždžiones. Arba paskaitykite Lemą Stanislovą, jo knygos išvis daugiau atstumia nei traukia pirmuose puslapiuose.
Dėl klaidų, knyga pilnai suredaguota, bet jei kur ką rasite, tai kreipkitės tiesiai į redaguotoją, Ireną Butkienę.
Nežiūrint į visą tai, prisipažinsiu pats, knyga ne paties aukščiausio meninio lygio, nors pilnai nurašyti jos taip pat nesinorėtu. Kokią vietą ji užima tarp kitų Lietuvių autorių parašytų fantastikos knygų? Manau pakankamai aukštą, nors jau idėjos prasme.
Prižadu vieną. Gal pirmasis blynas ir gavosi kiek prisvilęs, bet jūs tikrai dar apie mane išgirsite. Bus neįmanoma neišgirsti.
Jei turite kokių nors klausimų, prašau rašykite šiame forume. Mielai su jumis pabendrausiu, jei žinoma ne per daug kandžiositės.

Martynas Domeika
Visų pirma pagarba už drąsą asmeniškai čia parašyti :)

O antra: su Klarku pavyzdys netikęs visiškai. Taip, ten apie beždiones. Jei kalbėt tiksliau, tai apie žmogbeždžiones, o jei dar tiksliau, tai apie žmogaus (kaip rūšies) protėvius... Klarkas kiek man žinoma, itin "moksliškas" fantastikos autorius.
Esmė tame KAIP jis rašo apie tas beždiones. Jis nerašo "Mėnulio Stebėtojo gentainis nemokėjo sumegzti mazgo, nes jo smegenys buvo mažesnės už dabartinio žmogaus X kubinių centimetrų, o pirštai nebuvo tokie miklūs, nes niekad dar nevartojo įrankių blablabla..." jis keliais taikliais žodžiais pasiekia tokį efektą, kad pats tą platų kontekstą supranti. Tai ir vadinama sugebėjimu rašyti.
Pvz., tas Klarko vienintelis sakinys skyriaus pabaigoje "Jis dar nežinojo ką su ta galia kol kas daryti, bet jis ką nors sugalvos..." (nepamenu dabar tiksliai) yra net nelygintina su keliom pastraipom apie Domiano genetines modifikacija, kurios ypač rėžia akį literatūriniame kūrinyje nes akivaizdžiai "ne vietoje/nelimpa". O Klarko panaudojimas tos pačios frazės kūrinio pabaigoje visai kitame laikmetyje sukelia ypač stiprų efektą (bent jau man taip buvo).

Nu nemoku kitaip paaiškint kas blogai... :)


Top
   
PostPosted: 2014-06-26 19:09 
Offline

Joined: 2014-06-26 17:39
Posts: 23
Tik jokiais būdais nepagalvokite, jog bandau lyginti save su Artūru Klarku. Tikrai ne, nors man jo knygos imponuoja.
Dėl Domiano ištartų žodžių, jie prasmingi tik tam kas visą knygą perskaitė ir svarbiausia suprato kūrinio esmę.

Martynas Domeika


Top
   
PostPosted: 2014-06-27 9:58 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Žinote... juk perskaičius pirmus 40 puslapių, taip galima ir didžiąją daugumą fantastikos šedevrų nurašyti.
Neprisimenu nei vieno fantastikos šedevro, kurį būčiau nurašęs po pirmų keturiasdešimt puslapių. Jei per tiek laiko rašytojui nepavyksta sudominti skaitytojo, nepavyksta pademonstruoti kad gali rašyti, tai nepavyks ir toliau. Gal būt knygos vidurys bus geresnis nei jos pradžia, bet šedevras? Niekaip. Šedevrai yra geri nuo pirmo iki paskutinio puslapio. Todėl ir vadinasi šedevrai. Ir Stanislaw Lem šedevrai traukia nuo pirmo puslapio iki paskutinio.

Šiaip ar ne per anksti lygiuotis į pasaulinės fantastikos šedevrus? Gal geriau pradžiai lyginti savo kūrybą su kokiais nors, pavyzdžiui, šiame forume skelbtų konkursų darbais? Kaip sako anglai, get real :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2014-06-27 10:55 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-08 22:44
Posts: 59
Location: Vilnius
Girdėjau, kad S.Lemas yra sakęs, kad jei skaitant pirmą kūrinio puslapį niekas neerzina, gali drąsiai skaityti ir toliau. Jei juo tikėti, tai spręsti apie kūrinį galima ir pagal vieno puslapį. Šiuo atveju pastangas spręsti pagal 40 puslapių reiktų ne kritikuoti, o gerbti. Šiaip Pjovėjas labai vaizdžiai ir taikliai paaiškino, kuo skiriasi šiaip parašymas nuo skaitomo kūrinio.

_________________
Tiesa slypi kažkur


Top
   
PostPosted: 2014-06-27 15:21 
Offline

Joined: 2014-06-26 17:39
Posts: 23
Sunku man ką nors ir be atsakyti į pasikartojančią kritiką. Jei spręsti apie knygą pagal jos pradžią, išties, manoji nėra patraukli. Nieko daugiau negaliu pridurti.

Martynas Domeika


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 511 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited