Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-24 8:47

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1 2 3 »
Author Message
 Post subject: Kaip jums "Lavina"?
PostPosted: 2004-02-14 0:28 
Šiaip, įdomu, kaip Neal Stephenson "Lavina"? Gal kas gali palyginti originalą ir lietuviską leidimą?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-02-16 17:10 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
Perskaičiau tik pirmą knygą, antrą tuoj skaitysiu.
Patiko, pasaulėžiūra kiek atitinka mano "ateities viziją" :lol: Tik šiek tiek užstringa knyga, kai ima aprašinėti aplinką, kažkas stiliumi "Jie ėjo per gatvę, ant gatvės gylėjo tuščia alaus skardinė, o ant skardinės buvo firmos "Alus ir Co" logotipas, o logotipe buvo didelis žalias krokodilas, o krokodilas su dideliu cigaru, o ant cigaro buvo "Cigaras ir Co" logotipas, ir t.t.".

Tik vieno dalyko kažkaip neįžvelgiau. Na, ten rašto, kad kai jie jungiasi į Metavisagą, jiems per optinį pluoštą į akies vyzdį siunčia vaizdus, tada jie mano erdvinį vaizdą - "look and feel" naturaliai, tik tiek, kad virtualiai. Bet KAIP GI JIE JUDA toje Metavisatoje, KAIP KOVOJA tenai? Nerašyta nieko apie tai.. ar kokie manipuliatoriai yra, atliekantys avataro judesius, kaip tas "feed-back" veikia?

Ir dar - persistengė rašytojas su tuo skaičiaus 256 aukštinimu :) Ir knygoje trūksta tikrų programeriškų dalykėlių, Nors, gal nieko keisto, knyga parašyta 1992 metais, tais laikais nebuvo net Win95-ųjų :lol:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-02-23 16:25 
Offline
User avatar

Joined: 2003-11-11 15:06
Posts: 209
Location: Kaunas
Perspausta, stipriai perspausta, rašytojas užsiciklo su detalizacija ir skaitytojo gasdinimu. Nu neimponuoja man rašiniai iš serijos "Aš priversiu jus vemti". Vietomis primena Deathstalker, blogaja prasme. Bet atsižvelgiant į parašymo metus pakankamai neblogai.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-02-24 0:20 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-30 17:21
Posts: 151
Location: Vilnius
Aš irgi sugebėjau perskaityt pirmą knygą. Pabaigoj jau visai neblogai įsivažiuoja su tais šumerų mitais. Mafija gerai pavaizduota :)
Bet kaip cyberpunk šitos knygos negaliu vertint, nes nelabai turiu su kuo palygint. Lukjanenko? Nu gal ir geriau už Lukjanenko, perskaitysiu visą - pasakysiu tvirtai. :-P

Exuss rašo: Bet KAIP GI JIE JUDA toje Metavisatoje, KAIP KOVOJA tenai? Nerašyta nieko apie tai.. ar kokie manipuliatoriai yra, atliekantys avataro judesius, kaip tas "feed-back" veikia?

Nu šito irgi nesupratau, jie ten užsideda akinukus ir jau yra VR. Ir dar tuo pačiu metu dar pusiau suvokia, kas vyksta realybėje. Gal jie juda minčių impulsų pagalba? :roll:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-03-09 13:50 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
Perskaičiau LAVINĄ, galėčiau pasakyti savo nuomonę, bet kadangi tai vėl bus apšaukta lindimu į akis, nieko neišmanymu, buku užsispyrumu, tai nerašysiu savo nuomonės apie Laviną. Nes vistiek, kaip sakėte, mano nuomonė čia niekam nerūpi.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-03-09 14:14 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1514
Location: Vilnius
neturi ka pasakyt geriau patylek. ispejimas 1 :>


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-03-09 15:08 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
gijas wrote:
neturi ka pasakyt geriau patylek. ispejimas 1 :>
Aš TURIU KĄ PASAKYTI, bet kadangi tai vėl bus apšaukta lindimu į akis, nieko neišmanymu, buku užsispyrumu, tai nesakysiu. Nes vistiek, kaip sakėte, mano nuomonė čia niekam nerūpi.

Stengiuosi jums įtikti, ir nesakau tai, kas jums gali nepatikti - ale vistiek negerai. KO JŪS NORITE?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-03-09 15:13 
Offline
User avatar

Joined: 2003-11-11 15:06
Posts: 209
Location: Kaunas
Perskaičiau ir antrą dalį ir aiškiai supratau, kad 22,60 Lt paprasčiausiai išmečiau į balą. Tai tiesiog 3 Matricos perkėlimas ant popieriaus. Pusę laiko filosofiniai pamastymai, pusę - grynai matricinis veiksmas. Tik ta asirologija prasilenkia su bet kokia logika. Skelbiu, kad varžybose "Plieninė žiūrkė" Vs "Lavina" graužikas laimėjo nokautu per pirmas dešimt sekundžių. Lyginti su rimta fantastika net neverta.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-03-09 19:13 
Offline

Joined: 2004-03-04 15:55
Posts: 31
Man rodos, kad būtent "Matricos" kūrėjai daug ką nusikopijavo nuo "Lavinos". Šiaip ar taip, knyga išleista 1992-aisiais, kai "Matrica" nė nekvepėjo.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-03-09 19:47 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-31 22:53
Posts: 425
Location: Wilno
To exuss:Mane tikrai nervoja tokio tipo pasisakymai:,,pasakyciau bet nesakysiu nes visiems po fig"Ramiai rashyk savo nuomone.Sutiksiu nekritikuosiu, nepatiks pasakysiu kas nepatinka.Ok?

_________________
I will not follow you home and butcher you and your family for creds.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1 2 3 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited