Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-19 8:00

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
PostPosted: 2015-12-31 16:24 
Offline

Joined: 2015-12-31 15:53
Posts: 2
Sveiki, fantastai.

Norėjau pareklamuoti ir padovanoti savo kūrinį. Nors rašant man žymiai svarbiau atrodė panagrinėti tam tikras problemas, o ne prisišlieti prie vieno ar kito žanro (kas ir užkliuvo leidykloms), manau, kad bent sąlyginai jis atitinka Jūsų auditoriją. Tikriausiai suprasite, kad prie teksto nepridėjo rankos jokie redaktoriai ir maketuotojai bei būsite atlaidūs :saulute:

Iš karto atsiprašau, kad nepristatysiu plačiau savo darbo, nelabai moku tą daryti, bet siužetas yra, apimtis nedidelė, kas svarbiausia – gi nemokamai :)

Without further ado: http://www.linkomanija.net/details.php?id=472108&hit=1

Tiems, kurie neturi linkomanijos paskyros: https://www.dropbox.com/s/wmpjvwcdvcvfz ... C4%97s.pdf

Jei sumąstysite pareikšti savo nuomonę: https://www.goodreads.com/book/show/280 ... m_search=1

Fantastiškų naujųjų metų! :garbinti:


Top
   
PostPosted: 2016-01-04 22:59 
Offline
User avatar

Joined: 2012-03-19 17:14
Posts: 53
Ar ne *pdf formatas yra koks? epub, mobi


Top
   
PostPosted: 2016-01-06 3:02 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
1. Žmogaus, kuris klaidas gaudytų, deja, bet reikia. Atleisti negalima, smerkti.
2. Reikia išpjauti bent pusę teksto laukan, ir kokybė pagerės.

Nepakankamai prastai, kad skaityčiau viską, bet truputį pavarčiau puslapių.

O formatavimą tai sutvarkyti bent kiek reiktų. Vienur tumpi brūkšniai, kitur ilgi, o funkcija ta pati - bent šitą sugaudyt buvo galima.


Toliau visokie kokretūs komentarai su citatom:

Pirma pastraipa:
Quote:
Prasidėjo viena tų šiems laikams vis labiau būdingų vis dar rudeniškos darganos gruodžio dienų; vėl nebeturėjau darbo ir sau slampinėjau po miestą guosdamasis, koks aš ypatingas ir svarstydamas, kodėl nesu pasakiškai turtingas. Eidamas pagrindine miesto gatve nužiūrinėjau parūkyti išbėgusias pusnuoges kopijavimo centrų ir ofisų mergaites. Visi jau ruošėsi Kalėdomis, darbininkai rentė Betliejaus miestelio imitaciją ir kabino ant šviestuvų dekoracijas. Tikriausiai čia vėl paikas daineles suoks pastelinės spalvos skudurais apmuturiuoti rajono muzikos mokyklų auklėtiniai ir bus galima nusipirkti karšto vyno. Tamsių žiemos vakarų apgautyje visa tai turėtų atrodyti pakankamai neblogai, deja, sielos tamsos šitokie disneilendai neapšviečia.
1. Vietoj kabliataškio gaima dėt tašką.
2. Vietoje pusės apibūdinimų galima nieko nerašyt.
3. Kas yra "ofiso mergaitė"?
4. Kodėl kopijavimo centrų ir ofisų darbuotojai laukan eina pusnuogiai, jeigu visas tekstas yra apie žiemą?
5. Betliejaus miestelio imitacija? Ne tiesiog prakartėlė?
6. Nuo "mokyklos auklėtinių" dainelių šokma prie karšto vyno be loginio ryšio. Na, ryšys yra, bet jis paprastai atvirkščias.
7. Mokyklos auklėtiniai, jei ką, dar kartais pravardžiuojami mokiniais.
8. "Vakarų apgautyje"? Apgaubtyje? Apsuptyje? Ką apgaudinėjate, kolega?
9. Ką bendro disneilendai turi su žiemos dekoracijom?
...
10. Kodėl pirma pastraipa neprivertė manęs nors kiek susidomėti?

Antra pastraipa
Quote:
Rūkančių merginų vaizdas ir pačiam sukėlė norą sutraukti dūmą. Piniginėje be krūvos monetų dar metėsi dvidešimtinė. Pakankamai, kad netektų nuodytis stipriomis, dažnai per du kartus rūkomomis, tačiau vimdančiomis cigarinėmis, bet ir nepakankamai išties kokybiškiems rūkalams. Norėjosi kavos atakti bei lengvo užkandžio, tačiau spaudos kioskelyje šie dalykai kiek per brangūs. Darbotvarkėje žiojosi tuštumos akivarai, todėl nusprendžiau patraukti į šalia autobusų stoties įsikūrusį prekybos centrą. Kaip ir pakeliui namo. Eidamas prasilenkiau su tikriausiai iš netoliese esančios autobusų stotelės monstriškos visuomenės burnos išspjautos čiauškiančių mergiočių iš turčių gimnazijos ir susirūpinusių studenčiokų mase. Tikriausiai jau prasidėjo egzaminų sesija. Prisiverčiau pajusti panieką tam, kuo nesenai pats buvau ir nuo ko nežinia kodėl ir kur pabėgau, kartu ir atsisakymo įsilieti į šį bukinantį, beprasmį mechanizmą pasididžiavimą. Nežinia, kuo išties taip bodėjausi: tuo, kuo galėjau tapti ar tuo, kuo netapau. Turbūt tai –vienintelis būdas baigtį dieną kitaip, bet ne skrydžiu nuo tilto į kartais taip šleikščiai saldžiai viliojančią nebūtį.
0. (opinion) Aš ją iškirpčiau išvis.
1. "Darbotvarkėje žiojosi tuštumos akivarai". Nuostabi frazė:
1.1. Greičiausiai norėta pasakyti "Dienotvarkėje", nebent šitas žygis "per miesto pagrindinę" gatvę yra darbo užduotis, nepaisant to, kad pagrindinis personažas vėl 'neturi darbo' (žr pirmą pastraipą.)
1.2. Akivaras paprastai pilnas vandens ir klampus. Dažniausiai atrodo apgaulingai pilnas, tvirtas pagrindas, po kuriuo tvyro nemaloni, šlepsinti, pliurzė, tačiau šitie akivarai iš tuštumos?
2. "kavos atakti"... Ką?
3. "Monstriškos visuomenės" išspjauti dalykai, pagal logiką, turėtų būti jos neatitinkantys elementai, o ne atvirkščiai, studentai iš "turčių gimnazijos".
...
Neparašyta konkrečiai, bet veiksmas tikrai Lietuvoje.
O miestas, reikia suprast, Vilnius?
Einam Didžiaja gatve, pro Jezuitų gimnaziją (privati mokykla centre)?

4. Mintis apie nepritapimą prie visuomenės, ar vertybių svarstymą ir atmetimą, nėra kažkas tragiško ar įdomaus, bet bet kokiu atveju, rekomenduočiau nedrėbti filosofijos antrojo pastraipoje taip jau iškart ir atviru 'autoriaus traktato' pavidalu?

Trečia pastraipa:
Quote:
Šitą mechanišką rimtį tarsi peilis perskrodė link pramoninio gyvenamojo rajono lekiančios ugniagesių-gelbėtojų mašinos bliovimas. Nedaug atsilikdami, pro kelkraščiuose sustojusių lengvųjų automobilių kavalkadą praskuodė keletas policijos ekipažų ir greitoji pagalba. Po kelių minučių, galbūt įsitikinę, kad ne puodas prisvilo prie jų prisijungė dar porą gaisrininkų ekipažų. Sustojusi vaikigalių minia šitą veiksmą filmavo savo mobiliaisiais telefonais ir, bandydami ištaikyti tinkamą momentą, darėsi asmenukes. Dar kiek pastovėję, pasitarę, kokią gi grotžymę geriau visiems pasirinkti, kad visa tai nuplauktų į vieną, srauniai tekančią informacijos upę šie vaikigaliai, kuriuos iš esmės sieja tik toji priklausymo virtualiam aviliui aplinkybė, patraukė kas sau. Nesunku buvo pastebėti, kad spustelėjus patvirtinimo mygtuką ir realybei išnykus iš regos ir informacinio lauko, pats įvykis buvo nustumtas kažkur į šių žmonių pasąmonę, o gal tiesiog nuspirtas į šalį, kaip ta nevietoj numesta, visiems užkliūnanti gaiviojo gėrimo skardinė.
1. Kodėl rimtis mechaniška, jeigu paskutinė pastraipa yra apie apmastymus?
2. Bliovimas, rimtį skrodžiantis tarsi peilis. Nothing more to say here.
3. Tai, pasirodo, kelkraščiuose stovi lengvi automobiliai? Tai mes einam su pagrindiniu personažu pagrindine miesto gatve, pro visokias prakartėles, studentus, bet staiga čia yra gatvė kurioje laksto greitosios, link būtent pramoninio-gyvenamojo rajono? Jei čia Vilnius, tai, um praėjom pro aušros vartus, ir ten pralekė greitoji? Žemėlapis nesijungia.
Aišku, gal ir ne Vilnius, bet bet kokiu atveju, dauguma pramoninių-gyvenamųjų rajonų turi savo policijų ir greitūjų. Iš miesto centro važiuot niekam nereikia.
4. Vaikigaliai, tai čia aukščiau minėti moksleiviai ir studentai? Juos sieja ne tik internetas, o dar, pavyzdžiui, nežinau, bendra mokykla/universitetas?
5. Greitoji ir policija važiuoja kur nors kiekvieną dieną. Gaisrininkai, tiesa, kiek rečiau, bet vistiek įvykis ne stebuklingas. Svarstyti kur važiuoja kiekviena tarnyba tikrai nėra mirtinai svarbus klausimas.
6. Skardinė man užkliuvo kaip tiems praeiviams iš istorijos. Labai ne vietoje. Juk ji kaip tik paneigia visą idėją, jog žmonėms niekas nekliūna ir jie viską pamiršta. Be to, kada paskutinį kartą matėt praeivius kurie kreipė dėmesį į šiukšles mieste? "Po kojomis kliūnanti" - gal.

...

Toliau nusibodo.

Gal tik...
Quote:
Išties šiais laikais nelengva suprasti, kas yra asmenybė, o kas tik dar viena bandos jungtis.
Ką tai turi bendro su tekstu aukščiau? Kodėl pasakojimas kapotas į gabalus? Ir kodėl į šiuos tarpus, stengiantis negailėti vaizdingų išsireiškimų, pridėta įvairiausių minčių apie pasaulį, bandos jausmus ir Asmenybę. Kaip Drakšas kiekvienoje savo (grožinėje) knygoje būtinai pamini "pilkąsias mąses", taip čia, kiekvienas paragrafas stengiasi kažką apie tai pamurmėti. O gal geriau būtų susikoncentruoti ir viską dėti vienoje vietoje? Ten, kur bent tiktų pagal kontekstą ir nuotaiką, o ne pačioje įžangoje, kai skaitytojas sprendžia ar jam bus įdomu toliau važiuoti pakeliui.


Kas čia dar. Taisyti stilių reikia ir tokiose vietose:
Quote:
Ne, tiesiog būtina parūkyti. Bent akimirkai ar penkiom minutėm išjungti save. Girtuokliu jis jau netaps. Perdaug sudegintų tiltų, iššvaistytų progų ir potencialo. Geras dūmas, bandelė ir kava turėtų bent laikinai nuvyti šias mintis. Visas paikystes staiga nuvijo ir taip tuščią kelią sustabdžiusi žalia šviesoforo švieselė. Kaip mat išpuoliau pro besisukančias duris į prekybos centro vidų.
Supratot apie ką čia? Kas čia veikėjas, apie ką pasakojoma? Kas šio paragrafo veikėjas, kas čia vyksta? Kodėl?
Kodėl aš vis dar skaitau?

Ai, jo, norėjau pakomentuot apie prezidentės cameo.

Bet jis labai jau toli. Nesvarbu, praleiskim gabalą teksto.

Fone nieko nevyksta, "consumerism is bad" ir tada visi parduodami televizoriai parduotuvės vitrinoje (bent taip atrodo iš konteksto - nors fone netikiu, kad kas nors vargintųsi rodyti gatvei pranešimą - taip juk daro tik filmuose, tiesa?) pasirodo mūsų prezidentė ir rėžia paaiškinimą iš "svarbaus pranešimo tautai" (tie 5% gyventojų kuriems įspėjimas telefonuose veikia, turėtų gauti pranešimą įsijungti televizorių ar radiją). Ši vieta mane, tiesą sakant ir sudomino pakomentuoti išsamiau, nes čia toks, hmm, malonus "so bad it's good" pavyzdys.
Quote:
... mes nežinome, - iš kažkieno rankų griebdama jau kitą lapą prieš tęsdama stabtelėjo prezidentė, - Mes nežinome, ar tai – stichinė nelaimė, ar ataka prieš mūsų šalį, jos vertybes ir žmones. Kol kas nesusisiekėme su kitų valstybių vadovais. Supratę padėties rimtumą, nusprendėme pirmiausiai informuoti Jus, gerbiamieji piliečiai. Nežinome, kiek tai tęsis. Esu priversta skelbti nepaprastąją padėtį. Užsidarykite duris ir užsklęskite langus. Jei esate šalia ar viduje prekybos centrų, ligoninių, mokymų įstaigų ir panašių vietų – ten ir likite. Nesame tikri, kiek laiko būsime pajėgūs tiekti elektros energiją. Dėl situacijos sudėtingumo ir plitimo greičio gelbėjimo darbai –neįmanomi. Man buvo garbė Jums tarnauti. Laukite kitų pranešimų. Su Jumis buvo...
1. Lietuvos apsauginė sistema, tai sirenos (ten kur dar jos veikia) ir tie 5% (tiesą sakant nežinau kiek tiksliai, bet kolkas pažįstu tik tris žmones kurie tuos pranešimus gauna, ir vienas iš jų aš. Turint omenyje aibę žmonių su kuriais bendraujant yra tekę gauti perspėjimą (apie sistemos patikrinimą arba vėją), tas procentas turėtų būt gan mažas) pranešimų į telefonus. Ką reiktų daryt, teoriškai yra aprašyta http://www.vpgt.lt/go.php/lit/Kaip-elgt ... ignala/262
2. Bet kokiu atveju, po žviegimo ir/ar pypsėjimo telefonuose greičiausiai šnekėtų ne prezidentė, bet tarkime, kad bandome virsti dar labiau Amerikoniška šalimi.
3. Jeigu pranešimas yra tik "nieko nežinome, bet greičiausiai greit nebus elektros", šnekėtų tikrai ne prezidentė.
4. Netikiu, kad įmanoma taip tragiškai pasakyti, jog nieko nežinoma, ir nepasakyti bent to kas vyksta. Jaučiasi, jog katostrofa yra slepiama tik autoriaus noru, o ne remiantis logika.
5. Ai, šiaip prajuokino.
6. "Man buvo garbė Jums tarnauti." na, bent jau 'dirbti'. Ai...


Tai tiek.
2/5
Į goodreads tingiu registruotis.

p.s. Jei autorius po šito komentaro netyčia paspaus ne tą mygtuką ir linkai dings, tai aš jį nucopinau:
https://www.dropbox.com/s/wmpjvwcdvcvfz ... C4%97s.pdf

p.p.s. Neatsimenu ar linkomaniją linkint galima pagal mūsų forumo taisykles.

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
PostPosted: 2016-01-06 17:20 
Offline
User avatar

Joined: 2012-03-19 17:14
Posts: 53
Po tokios recenzijos - neskaitysiu tikrai.


Top
   
PostPosted: 2016-01-06 17:23 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
munia wrote:
Po tokios recenzijos - neskaitysiu tikrai.
Na kodėl, aš turbūt bent pradžią pabandysiu pažiūrėt. Šiaip ar taip, atrodo šviesmečiais geriau už... kieno ten buvo ta "pribloškianti" Solemija? :) (o ana net knygynuose mėtosi!)


Top
   
PostPosted: 2016-01-06 20:03 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Pjovejas wrote:
munia wrote:
Po tokios recenzijos - neskaitysiu tikrai.
Na kodėl, aš turbūt bent pradžią pabandysiu pažiūrėt. Šiaip ar taip, atrodo šviesmečiais geriau už... kieno ten buvo ta "pribloškianti" Solemija? :) (o ana net knygynuose mėtosi!)
Na neįžeidinėk žmogaus tokiais palyginimais ;) aš kelis kart per dieną tualete padarau šį tą geriau už Solemiją

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2016-01-07 0:57 
Offline

Joined: 2014-02-17 20:17
Posts: 180
Man tik idomu kaip ten su ta "Solemija" :) kas nupirko bent viena egzemplioriu ar ne??:}}


Top
   
PostPosted: 2016-05-09 17:09 
Offline

Joined: 2015-12-31 15:53
Posts: 2
Ne, kodėl turėčiau kažką trinti? Jei nors kiek mane pažinotumėt ir žinotumėt mano požiūri, taip manęs neįžeidinėtumėte. Tai yra mano mėnesio darbas, koks jis yra, toks ir lieka. Nelaikiau jo šedevru, tad ir nesigailiu davęs įvertinti. Labai ačiū taip nuosekliai išanalizavusiam žmogui. Tokius dalykus geriau žinoti, nes kaip kitaip tobulėsi? Siųsdamas į leidyklą tikėjausi išsamesnio paaiškinimo, o ne tik „išryškinti siužetą ir žanrą“. Dabar aiškiau. Kažkas perskaitė ir gal net patiko. Vieno tikiuosi, kad suprasite, jog čia pradedančiojo darbas ir nesusidarysite toli siekiančių išvadų. Susidariau vaizdą, kad silpnoji dalis ir yra paskiros detalės ir loginės klaidos, o su tuo, manyčiau, tikrai su laiku galima susitvarkyti. Iš esmės, dabar tikrai džiaugiuosi, kad tai neatsidūrė ant popieriaus, nes pirmoji knyga yra kaip ir žymė visam gyvenimui.
Dirbam toliau, o kas belieka :)?

"Welcome to the humiliating world of professional writing." — Homer Simpson


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited