Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 14:27

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 »

Kaip bendrai vertinate fantastinius kūrinius?
Stengiuosi pritaikyti gyvenime. 12%  12%  [ 5 ]
Auksinės mintys! 56%  56%  [ 24 ]
Laisvalaikio skaitiniai... 28%  28%  [ 12 ]
Antrarūšiai. 0%  0%  [ 0 ]
Turėtų būti uždrausti įstatymo! 5%  5%  [ 2 ]
Total votes: 43
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2004-03-19 19:34 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-19 19:00
Posts: 1132
Location: Klaipeda
Yra keturi "nerimtos" literaturos sritys: nuotykiai, fantastika, detektyvai ir meiles romanai. Visu ju tarpe pasitaiko perlu ir tokius perlus "rimtoji" literatura arogantiskai priima kaip savaja. O jei atvirai, tai nezinau nei vieno meiles romano, kuris butu "rimtas"

_________________
it's all in your head


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-03-19 22:47 
Offline

Joined: 2003-06-14 13:27
Posts: 640
Location: Birstonas
Na mano lietuviu mokytoja (mokausi 8 klasej) giria klasioka kuris skaito "rimtus" romanus - apie visokius ten zydus ir pan.. nu man taip ten neydomu.. o ash perskaitau 2 kart daugiau ir.. man prastesny pazhymy parasho.. tai ash taip suprantu kad ji laiko fantastika nerimta literatura.. taciau mano nuomone skiriasi 180 laipsniu :)))


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-03-20 21:58 
Na, man mokykloj vienintelį kartą 10 parašė už užklasinį skaitymą, kai aprašiau "Ramą"...
Be to į užklasinio skaitymo sąrašėlius visąlaik įeidavo Žiulio Verno "kūrinėliai" :lol:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-03-21 10:08 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 11:54
Posts: 839
Location: Nar Shaddaa
mano gomnazijoj ir lietuviu mokytoja buvo gan plachiu paziuru, leisdavo uzklasiniams skaitiniams vietoj standartiniu knygu skaityt kanori;] (tik jus vaikuchiai skaitykit ir kuo daugiau)
dave uzduotys rashyt siaubo apsakimus ir fantastikos apsakymus;]]]nagrinejom kaip suskurt fantastikos kuriny;]]]

_________________
dyvu dyvai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-03-21 17:58 
Offline

Joined: 2003-06-14 13:27
Posts: 640
Location: Birstonas
gera ta jusu mokytoja :))


Top
   
PostPosted: 2004-04-08 11:39 
Man tai tas straipsnis atrodo kaip iš nepilnavertiškumo parašytas. Maždaug "mes visai ne tokie kaip jūs sakot, mes tokie patys kaip jūs, dar net geresni". Kažkaip kvailai atrodo filosofinių svarstymų ieškoti fantastinėje literatūroje, lygiai kaip miške ieškoti naujų pažinčių. Galvoju reikia nustoti stengtis būti ar tapti tokiems kaip kitos literatūros rūšys ir verčiau patiems pripažinti stipriausius fantastikos privalumus. Na o šiaip tai kokia literatūra gali būti nuostabesnė už tikrą pasaulį? O eskapizmas yra gaidiška išeitis, aš manau. Kaip sakė koksai Tolstojus, atroda, "jei gyvenimas nedžiugina, tavo mintys eina klaidinga linkme". :lol:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-04-08 20:25 
Offline
User avatar

Joined: 2003-12-11 16:04
Posts: 57
Location: Vilnius
O J. R. R. Tolkinas sakė "eskapizmas nėra dezertyravimas, o belaisvio pabegimas iš neapkenčiamo kalėjimo".
Šiaip įdomu, gerb. svety, ar daug Tolstojaus principų taikote gyvenime? 8)

_________________
I'll show you how to kill a god. First of all, you should not be afraid of him. - Lady Eboshi "Princess Mononoke"


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-04-08 21:09 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
"lygiai kaip miške ieškoti naujų pažinčių"

Pasakei, lyg tai butu nerealu. Is savo asmenines praktikos galiu pasakyti, kad taip nera :) Tiesa sakant, pats pirmakart su LARPeriais susiduriau butent miske :)

"Na o šiaip tai kokia literatūra gali būti nuostabesnė už tikrą pasaulį?"

BET KOKIA KOKYBISKA LITERATURA. Tai ir yra literaturos privalumas ir zavesys. Tuo nenoriu pasakyti, kad real life sucks (jei visgi sucks - cia tavo paties, o ne pasaulio problema), bet literaturoje daug realiau/greiciau ir paprasciau susirasti sau priimtina pasauli, nei susikurti toki realybeje.

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-04-09 7:59 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-31 22:53
Posts: 425
Location: Wilno
Jo jeigu visi aplinkui atrodo kvailiais tai patokrink ar tavo kambario duris su rankenom :D Rast drauga/drauge kuri domisi fantastika ne taip paprasta bet visai imanoma.Bandziau ivairius budus:
a)per pertrauka skaiciau fantastikos kurini(Juoduoji gvardija lygtais) su labai margia atrashte.-Beveik niekas nereagavo.
b)Aptarinejau fantastika tarp draugu ir draugiu.-Irgi glucha
c) Ieshkoti kitu zhmoniu kurie per pertraukas/kelioneje skaito fantastika.Va cia tai man pasiseke.Radau net tris pazhistamas kurios domisi fantastika.

_________________
I will not follow you home and butcher you and your family for creds.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-04-09 10:09 
Offline
User avatar

Joined: 2003-01-30 12:44
Posts: 175
Location: Vilnius
Magog wrote:
Rast drauga/drauge kuri domisi fantastika ne taip paprasta bet visai imanoma.Bandziau ivairius budus:
.
Paprastesnis budas - i Lituanicona nueik.. Ju ten pulkai!!!

_________________
Whiskey Tango Foxtrot, over?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited