Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 17:55

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 8 »
Author Message
PostPosted: 2015-01-12 21:25 
Offline

Joined: 2009-08-17 12:13
Posts: 67
Location: Vilnius
Man Lucy turbūt blogiausias filmas kurį mačiau pernai metais. Ir nelabai supratau kodėl žanras sci-fi ant imdb, ten to sci-fi tai tiek pat kiek spiderman'e kokiam.


Top
   
PostPosted: 2015-01-13 10:09 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
fod wrote:
Man Lucy turbūt blogiausias filmas kurį mačiau pernai metais. Ir nelabai supratau kodėl žanras sci-fi ant imdb, ten to sci-fi tai tiek pat kiek spiderman'e kokiam.
O ta reikėjo ne tik vaizdą žiūrėti, bet ir pasiklausyti kas buvo šnekama. Mokslinė fanatastika nereiškia kad ten kosminiai laivai turi būti, šiuo atveju ji pasireiškė per įvairias gatamokslio nagrinėjamas problemas pradedant laiko samprata ir užbaigiant reliatyvumo teorija. Šis filmas labai sci fi. Nes mokslinė fantastika ir yra ta kuri remiasi mokslinėmis idėjomis, teorijomis, hipotezėmis ir pasiekimais.
Štai kad eridanas Plieninę žiurkę prie Sci fi priskyrė tai tikrai keista, o čia viskas gerai su tuo filmu

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
PostPosted: 2015-01-13 17:46 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Dar nepamiršk smegenų panaudojimo procento nagrinėjimo :D

Tiek čia ir mokslinė fantastika, kad naudoja moksliškai skambantį žargoną.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2015-01-13 18:23 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
oi su tuo skirstymu kas mokslinė fantastika, o kas ne :)
Pvz., kas yra Strugackių "Sunku būti dievu"? :) fentezi? (nu gi apsiaustai ir špagos!) SF? (aha, ten žemiečiai nuskrido kosminiais laivais :) O gal gili filosofija? (nu nė pro kur neįkertu tada kodėl koks Alchemikas laikomas filosofine :D )


Top
   
PostPosted: 2015-01-13 18:35 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Žinoma yra pilna kūrinių kurie sunkiai patenka į kažkokį žanrą, ar patenka į kelis žanrus (Shadowrun?), bet tai nereiškia kad žanrai apskritai yra beprasmis dalykas ir nieko niekaip neišeina suskirstyti. Ar kad viskas subjektyvu, ir Larry Niveno Ring World galima vienodai sėkmingai priskirti ir SF, ir High Fantasy, ir visi bus teisūs :)

O alchemikas laikomas filosofine, nes ten visas kūrinys yra vienas didžiulis bullshitas, mano nuomone, vienareikšmiai patenka į filosofijos žanrą :) </pusiau_rimtai>

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2015-01-14 12:43 
Offline

Joined: 2011-07-22 19:58
Posts: 59
Location: Vilnius
Fox'as wrote:
O ta reikėjo ne tik vaizdą žiūrėti, bet ir pasiklausyti kas buvo šnekama. Mokslinė fanatastika nereiškia kad ten kosminiai laivai turi būti, šiuo atveju ji pasireiškė per įvairias gatamokslio nagrinėjamas problemas pradedant laiko samprata ir užbaigiant reliatyvumo teorija. Šis filmas labai sci fi. Nes mokslinė fantastika ir yra ta kuri remiasi mokslinėmis idėjomis, teorijomis, hipotezėmis ir pasiekimais.
Štai kad eridanas Plieninę žiurkę prie Sci fi priskyrė tai tikrai keista, o čia viskas gerai su tuo filmu
"Lucy" tikslas vienas - parodyti koks protingas ir giliai mąstantis yra režisierius. Šiaip labai nuobodu buvo, bet per tuos gamtos klipus "paskaitos" metu gerai pasijuokiau


Top
   
PostPosted: 2015-01-14 21:38 
Offline

Joined: 2009-08-17 12:13
Posts: 67
Location: Vilnius
Fox'as wrote:
fod wrote:
Man Lucy turbūt blogiausias filmas kurį mačiau pernai metais. Ir nelabai supratau kodėl žanras sci-fi ant imdb, ten to sci-fi tai tiek pat kiek spiderman'e kokiam.
O ta reikėjo ne tik vaizdą žiūrėti, bet ir pasiklausyti kas buvo šnekama. Mokslinė fanatastika nereiškia kad ten kosminiai laivai turi būti, šiuo atveju ji pasireiškė per įvairias gatamokslio nagrinėjamas problemas pradedant laiko samprata ir užbaigiant reliatyvumo teorija. Šis filmas labai sci fi. Nes mokslinė fantastika ir yra ta kuri remiasi mokslinėmis idėjomis, teorijomis, hipotezėmis ir pasiekimais.
Štai kad eridanas Plieninę žiurkę prie Sci fi priskyrė tai tikrai keista, o čia viskas gerai su tuo filmu
Tai kad vaizdas šitam filme buvo geroji dalis, į Freeman'ą su jo "giliais" pašnekėjimais tai buvo gėda žiūrėti. Idėja tikrai nenauja (kad ir Limitless (2011)), kad bullshit net nešneku, kad ne sci-fi parašiau tik todėl kad filme kai reikėjo veiksmo fizikos dėsniai negaliojo, ir tame nematau jokių gilių mokslinių idėjų. Plieninė žiurkė aišku atskira tema, bet šiaip tai man atrodo ten link sci-fi komedijos, kaip ir to pačio Harrison'o "Bilas galaktikos didvyris", Lem'o "Futurologų kongresas", ar Adams'o "Keliautojo kosmostopu vadovas po galaktiką". Kadangi Eridanas nei sci-fi nei fantasy į smulkesnius žanrus neskirstė, manau viskas ten vietoj dėl tų knygų.
PS. Beje šiaip nieko prieš Besson'ą ar Freeman'ą neturiu, ir Fifth Element ir Through The Wormhole mielai kažkada rewatch'insiu.


Top
   
PostPosted: 2015-01-14 21:49 
Offline

Joined: 2009-08-17 12:13
Posts: 67
Location: Vilnius
Pjovejas wrote:
oi su tuo skirstymu kas mokslinė fantastika, o kas ne :)
Pvz., kas yra Strugackių "Sunku būti dievu"? :) fentezi? (nu gi apsiaustai ir špagos!) SF? (aha, ten žemiečiai nuskrido kosminiais laivais :) O gal gili filosofija? (nu nė pro kur neįkertu tada kodėl koks Alchemikas laikomas filosofine :D )
"Sunku būti dievu" neskaičiau, bet Simak'as pvz. irgi man kartais nesuprasi nei sci-fi nei fantasy, ir nematau tame problemos. Kodėl apie filmą taip pasakiau jau parašiau, o šiaip lengvai galima surasti ne vieno garsių sci-fi autorių apibrėžimų kas yra sci-fi, dažniausiai net labai taiklių. Alchemikas man irgi labiausiai panašu į filosofiją.


Top
   
PostPosted: 2015-01-15 13:46 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Fox'as wrote:
Štai kad eridanas Plieninę žiurkę prie Sci fi priskyrė tai tikrai keista
Truputį nukrypstant nuo temos - o kuo šitai keista? Daugelis ir Plieninės žiurkės, ir Mirties planetos serijų knygų turi labai rimtos sci-fi pagrindą, nors ta sci-fi ir nėra "kietoji", t.y. paremta ne kietaisiais-tiksliaisiais mokslais, o socialiniais. Tiesiog viskas įvilkta į komedijinį rūbą, tačiau rūbas to pagrindo visai nesunaikina, mano supratimu.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
PostPosted: 2015-01-16 14:36 
Offline
User avatar

Joined: 2006-09-13 21:16
Posts: 353
Location: Night City
Laiqua wrote:
Truputį nukrypstant nuo temos - o kuo šitai keista? Daugelis ir Plieninės žiurkės, ir Mirties planetos serijų knygų turi labai rimtos sci-fi pagrindą, nors ta sci-fi ir nėra "kietoji", t.y. paremta ne kietaisiais-tiksliaisiais mokslais, o socialiniais. Tiesiog viskas įvilkta į komedijinį rūbą, tačiau rūbas to pagrindo visai nesunaikina, mano supratimu.
What he said

_________________
dekui Dievui uz virtualia realybe..... o sveikas, ka tik tau dekojau.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 8 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited