Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-26 14:28

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 8 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-03-13 23:08 
Offline
User avatar

Joined: 2007-03-13 22:55
Posts: 4
Galiu tvirtai pasakyti du dalykus:
1. Filmo "Eragonas" negalima vertinti rimčiau nei kūrinio mažamečiams vaikams.
2. Filmas "Eragonas" susijęs su to paties pavadinimo knyga yra tik kai kuriais herojų vardais ir, galbūt, idėja.
O kam dar įdomi mano asmeninė nuomonė, tai galiu pridurti, kad minėtasis filmas yra pati tikriausia katastrofa, klaikiai gadinanti knygos "įvaizdį". Už tai režisierių derėtų paduoti į teismą ir autorius būdamas nė akimirkos nedvejočiau.

Skaičiau labai daug recenzijų ir atsiliepimų iš tų žmonių, kurie neskaitė knygos ir dauguma jų mane erzina. Mieli žmonės, jei jau neskaitėte knygos, tai malonėkite apie ją ir nešnekėti. Knyga jokiu būdu ir jokiomis aplinkybėmis nelygu filmui, kad ir koks geras ar blogas jis būtų.

Mano nuomonė ir pastabos apie filmo sąsajas su knyga yra aprašyta čia.

_________________

I am the bad one,
Distant and cruel one,
I am the dream that,
Keeps you running down...




Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-03-14 10:07 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
Quote:
O kam dar įdomi mano asmeninė nuomonė, tai galiu pridurti, kad minėtasis filmas yra pati tikriausia katastrofa, klaikiai gadinanti knygos "įvaizdį". Už tai režisierių derėtų paduoti į teismą ir autorius būdamas nė akimirkos nedvejočiau.
Lygiai tokių pačių pasisakymų galima patikti po kiekvieno filmo, statyto "pagal" kokią žymesnė knygą, pasirodymo. Būčiau jaunesnis, panašiai sakyčiau ir apie LotR.

Beje, iš tavo pasisakymo cienam.lt forume:
Quote:
Metus ar daugiau pasyviai domiuosi drakonais, jų istorija bei literatūra apie juos
Quote:
Plunksnuotas drakonas?
Metus ar daugiau domiesi ir nustembi, kad drakonai gali būti ir plunksnuoti?..


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-03-14 12:06 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Metus ar daugiau domiesi ir nustembi, kad drakonai gali būti ir plunksnuoti?..
Jau nepamenu, ar aš buvau užvedęs apie tai atskirą temą, ar tik norėjau tai padaryti. Kažkaip vadovavimąsis stereotipais fantastikoje man daug labiau varo vėžį nei bet kur kitur, galbūt todėl, kad by definition fantastika turėtų būti susijusi su fantazija :) Todėl kai pamatau "plunksnuotų drakonų nebūna", "dvorfų magų nebūna", "šitas orkas apsirengęs netikroviškai" ar "kąąą?? kaip suprasti prisigėręs apsivėmęs elfas po stalu??"... nežinau. Apie tai galima kalbėti kažkokiame siaurame kontekste ("WoD pasaulyje vampyrams šventi simboliai nekenkia"), bet kai kalbama apskritai fantastikoje kaip kurie padarai turi atrodyti ir elgtis... :stupidme:

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-03-14 13:06 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
Nomad, tu žiūri vien iš kūrybinės/grožinės literatūros pusės. Bet yra ir kiek kita pusė - mitologinė pusė. Kas yra mitologija? Istorijos mokslo kryptis, nagrinėjanti mišinį iš pasakų ir tikėjimų. Ir ten jau atsiranda apibrėžtys - drakonai visada panašūs į driežus, o ne į gulbes, milžinai yra dideli humanoidinio tipo padarai, o ne skraidančios į vabzdžius panašios būtybės ir t.t. Taip, modernioje kūryboje ginčytis "ar gali drakonas turėti plunksnas ir straubliuką" yra kvaila. Bet žiūrint iš mitologinės pusės (tiesa tada ir klausimas turi būti formuluojamas kiek kitaip - "ar kieno nors folklore buvo drakonų su plunksniniais sparnais ir straubliukais?") - ginčytis galima.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-03-14 14:11 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Bet žiūrint iš mitologinės pusės (tiesa tada ir klausimas turi būti formuluojamas kiek kitaip - "ar kieno nors folklore buvo drakonų su plunksniniais sparnais ir straubliukais?") - ginčytis galima.
Tai ir sakau - konkrečiame kontekste galima ir normalu. Jei čia kalbėjote apie drakonus būtent mitologijoje - atsiprašau :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-03-14 15:45 
Offline

Joined: 2006-12-04 22:07
Posts: 42
Location: Yonawa
na bet pagal eragono knygą drakonai turėjo būti ne pluksnuoti, o su plėviniais sparnais, tradiciškai xD

o šiaip jei archeopteriksą laikysim irgi savotišku drakonu, tai drakonų plunksnuotais sparnais ne tik gali būti, bet ir buvo xD

_________________
Gera liga sklerozė: nieko neskauda ir kasdien sužinai vis ką nors naujo. xD
Drugelio art'as.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-03-16 0:38 
Offline
User avatar

Joined: 2006-07-14 2:16
Posts: 251
Location: Kaunas
Jei neklystu, pagal "Zemes kaulus", visi dinozaurai (aka drakonai) vaikystej lyg ir turejo plunksnu, bet veliau nusprende, kad pleves ir zvynai kruciau atrodo :)
OT: @Karo Drugelis - faini piesinukai - ypac Sacrifice - erotiska ir setoniska - kaip sykis tai, ko reikia, the right stuff, teip skant :)

_________________
2004 daihatsu ufe2 concept 1971 dodge charger rt


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-03-19 1:04 
Offline
User avatar

Joined: 2007-03-13 22:55
Posts: 4
Adi, sutinku, bet tai tik mano asmeninė nuomonė, ar ne? Beje, kalbant apie LOTR, tai filmas man didelio įspūdžio taipogi nepaliko.

Kalbant apie drakonus, aš domiuosi ne įvairiais žaidimais, šių dienų grožine litaratūra ar internetiniais svaisčiojimais, o senoviniu drakono įvaizdžiu bei jo istorija įvairiose kultūrose (taip, iš esmės mitologija, be to dar tam tikru specifiniu aspektu).
Aš nesu mokslininkas profesionalas o ir per naktis bibliotekose nesėdžiu tad labai gali būti, kad ko nors dar neaptikau ar neatkreipiau dėmesio, tačiau apie plunksnuotus drakonus, sorry, net užuominų neteko aptikti. Jei nurodysite šaltinį būsiu labai dėkingas.

Beje, Karo Drugelis teisus, "Eragone" drakonų sparnai, neabejotinai, odiniai.

_________________

I am the bad one,
Distant and cruel one,
I am the dream that,
Keeps you running down...




Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-03-19 15:15 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
Quote:
Kalbant apie drakonus, aš domiuosi ne įvairiais žaidimais, šių dienų grožine litaratūra ar internetiniais svaisčiojimais, o senoviniu drakono įvaizdžiu bei jo istorija įvairiose kultūrose
Kaip besidomintis tokiais dalykais, tikrai turėtum žinoti Quetzalcoatl'į. Ir bent jau turėtum būti vartęs keltų piešinių reprodukcijų.
Quote:
Jei nurodysite šaltinį būsiu labai dėkingas.
http://en.wikipedia.org/wiki/European_dragon
http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-03-19 21:19 
Offline
User avatar

Joined: 2007-03-13 22:55
Posts: 4
Neblogai, tai įdomi informacija, nepaisant to, kad man kur kas įdomesni "klasikiniai" (reiškia keturkojai, žvynuoti ir, be abejo, protingi) padarai, o dauguma europos ir beveik visa kinų mitologija man kažkodėl nelabai prie širdies.

Šiaip ar taip, dėkui, kažkodėl niekada nešovė mintis ieškoti tokio pobūdžio info wikipedijoje. Neblogas šaltinių sąrašas.

Gerai, manau laikas baigti su offtopicu. Jūs mane įtikinote, kad šios ar anos rūšies plunksnuotų "drakonų" visgi "būta" (ir būtinai pratęsiu savo studijas šia kryptimi), tačiau šio argumento toli gražu neužtenka mane priversti pakeisti savo nuomonę apie filmą, kuris, sakau ir sakysiu, yra tragiškas. Priešingai nei knyga, kuri yra puiki.

_________________

I am the bad one,
Distant and cruel one,
I am the dream that,
Keeps you running down...




Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 8 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited