Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-18 8:16

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 68 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006-12-19 18:44 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
Simas wrote:
Aš šiaip sakau, kad knyga parašyta išskirtinai dėl babkių (bent jau man tokia nuomonė susidarė) atsižvelgiant į tai, kad dabar populiarios knygos vaikams :)
Labai rimtas argumentas. Matyt vaiku iki siol nebuvo ir knygu jiems nereikejo. :lol:
Quote:
Kokia "Ronja plėšiko duktė" imho yra žymiai stipriau, nors ten nei darkonų a nei piktųjų karalių.
Pasaulyje isvis gal tik pora autoriu galima lyginti su Astrid Lindgren, tad tavo komentaras apie knyga pasako tiek pat, kiek mano palyginimas su "Paslapties ipediniu". "Ronja plėšiko duktė" zymiai geriau, "Paslapties ipedinis" zymiai blogiau. Greiciau reiketu lyginti su kokia Anne McCaffrey ar su kokiu Eddingsu, Brooksu ar Feistu.

Na bet kol nepabaigiau skaityti, bevelyciau daugiau nekomentuoti. Telieku nuomones, kad stilius geresnis nei kai kuriu pripazintu rasytoju, kaip pvz. Piers Anthony.

Drakonas pietums Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-12-19 18:58 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Raimondai, imho yra knygos kurios rašomos dėl to, kad rašytojas turi ką pasakyti ir yra tokios, kurios rašomos, kad butų uždirbti pinigai. Aišku tokie dalykai derinami, bet dažnai tai vienas tai kitas aspektas labai išryškėja.

Imho Eragone išryškėjęs būtent babkinis aspektas :) Knygų vaikams visada reikėjo, bet dabartinė HP manija padeda parduoti gerokai daugiau fantasy knygų vaikams. Tsakant mada ir tiek ir tos HP mados šviesoje visokie vidutinybės rašo visokias vidutiniškas knygas, nes žino, kad jos vis tiek bus parduotos, nes vaikučiai perskaitę visą HP, nori dar kažko panašaus :)

O su Feistu lyginti tai ką aš žinau. Feistas vienas geresniu fantasy rašytojų, o tas Eragonas tai ir liks Eragonu... :)

_________________
The cake is a lie


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-12-19 19:55 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
Simas wrote:
Imho Eragone išryškėjęs būtent babkinis aspektas :) Knygų vaikams visada reikėjo, bet dabartinė HP manija padeda parduoti gerokai daugiau fantasy knygų vaikams. Tsakant mada ir tiek ir tos HP mados šviesoje visokie vidutinybės rašo visokias vidutiniškas knygas, nes žino, kad jos vis tiek bus parduotos, nes vaikučiai perskaitę visą HP, nori dar kažko panašaus :)
IMHO, "Eragonas" yra visa galva auksciau uz dauguma vidutinybiu rasanciu Hario Poterio kopijas. Bent jau is mano skaitytu knygu. Bet leisk sita diskusija pratesti, kai as pabaigsiu perskaityti knyga...

Pakalbesime veliau Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-12-20 1:19 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 2:04
Posts: 441
Location: Kaunas
Dėl "babkinio aspekto": knygą (tą pirmąją, "Eragorną") parašė 15metis ar pan. amžiaus pacaniukas - todėl aš labai abejoju tuo aspektu. Antrąją knygą rašė gal jau ir mąstydamas apie tai, tačiau juk ir po pirmos (kiek suprantu, bo pats neskaičiau) buvo aišku, kad bus tęsinys?
Dėl filmo: nežinau kodėl, bet nenusivyliau. Antrą kartą nežiūrėsiu, bet laiko negaila. Gal todėl, kad prisiskaičiau čia, kaip jį keikiate, tai nieko "tokio" ir nesitikėjau. True, "tokio" ten ir nėr. Ale nėr ir nieko "tokio blogo". Filmas - vidutiniokas.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-12-21 13:00 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-30 18:20
Posts: 774
Location: Vilnius
aš tai manau, kad režisorius ir scenografas turėjo per mažai fantazijos, kad iš scenarijaus (knygos neskaičiau, bet kaip pastoviai per filmą buvo bambama po ausim, ji labai, labai supaprastinta) padarytų ką nors įspūdingo. na va pasakykit, kodėl visi krūti blogiečiai turi būti išblyškę, kreivais nagais (ir dar dažytais juodai), sugedusiais dantimis... o visi žemesnio lygio blogiečiai turi būti laukiniškos išvaizdos, plikagalviai, tatuiruoti, apsikarstę kailiais ir irgi be dantų. ir dar nežmogiai kokie nors painiojasi su knibždančiais vabalėliais kūne. beje, šokinėja jie labai juokingai, šimpanzių mėgstama poza:).
iš esmės tikrai atrodo, kad buvo sumanytas serialas, o paskui ras ras, sukarpė į gabalus ir sulipdė.
nes kai tarp šiaudų taip gausiai žibinamos žvakės ir deglai, negaliu įsijausti į aplinkos tikroviškumą... dar negras kažkodėl juokinga buvo ir jo dukra, vaikštanti kaip manekenė ant podiumo. (ir man pasirodė, kad kol nuėjo iš vienos patalpos į kitą, šukuoseną pakeitė.)
dar gražu, kai besikaudami priešai švaistosi lozungais. ir dargi girdi viens kitą:] jau geriau sakytų 'dvėsk, šlykštyne!!', o ne... tfu, pamiršau viską, ką šnekėjo:)
ai, ką, juokingas filmas; gražus mažas drakoniukas, ėdantis žiurkes. ir daug turiningų pokalbių, kuriuos galima suvesti į "tu dar mažas ir klausyk vyresnių" bei "aš raitelis, ir aš žinau geriau." o aktoriai tai nieko baisaus ten, imho.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-12-21 13:35 
Offline
prosto Linkis

Joined: 2004-04-07 15:10
Posts: 106
Location: Vilnius/Jonava
Klia wrote:
nes kai tarp šiaudų taip gausiai žibinamos žvakės ir deglai, negaliu įsijausti į aplinkos tikroviškumą...

Aha, ir dar būtinai reik knygą prabangią pasidėt šalia. :roll:
Klia wrote:
o aktoriai tai nieko baisaus ten, imho

Pagrindinis herojus blondinas tai nelabai, man į jį žiūrint vienintelė mintis - kaži ar jam padarė botokso injekcijas? O Ironso gaila.

Žodžiu, labai linksmai susižiūrėjo ir dar linksmiau komentavosi. Pinigų negaila, jaučiu, į tęsinį irgi nueisiu [jei jis bus]. O labiausiai gaila šiuolaikinių princesių, kurios, net ir gražiausiai išsipuošusios, turi muštis su tais visais banderlogais, niekaip neatsiranda, kas jas apgintų :(

_________________
Draugauti su visais - liadas :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-12-21 14:35 
Offline

Joined: 2005-10-14 14:59
Posts: 111
Location: jonava
buvau nuejes ir maciau. galiu pasakyt kad isejau is filmo su nuojauta kad jo viso nemaciau. vos ne visa filma jis bande kazka ismokt ir ugdyt igudzius o galiausiai pasikapojo kare kuris truko irgi ne itin ilgai ir filmas baigtas. paguoda tik ta kad mano nuomone bus antras filmas :) o lietuvoje gal antra knyga yra?

_________________
I am I and you can do nothing about this


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-12-21 15:03 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 2:04
Posts: 441
Location: Kaunas
Yra antra knyga. "Vyresnysis" vadinasi. Rundona tokia visa.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-12-21 15:08 
Offline
User avatar

Joined: 2004-08-06 14:15
Posts: 302
Location: Memel
asesuas wrote:
buvau nuejes ir maciau. galiu pasakyt kad isejau is filmo su nuojauta kad jo viso nemaciau. vos ne visa filma jis bande kazka ismokt ir ugdyt igudzius o galiausiai pasikapojo kare kuris truko irgi ne itin ilgai ir filmas baigtas. paguoda tik ta kad mano nuomone bus antras filmas :) o lietuvoje gal antra knyga yra?
filmas tikrai uzplanautas

knyga antra lietuvoje yra (lietuviskai)

_________________
You accuse me of being a madman. What right have you to judge what is sane and what is not?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-12-22 16:27 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
krc spoileriai.

Hmz, vakar veizejau per pc :) Paskaites komentarus tikejausi gaidzio kaip bloodrayne(nepaisant to kad pati aktore man l. patinka) ar dungeons and dragons. O gavau lyginant su jais zymiai geriau :o Zinoma skubejimas, pagr. hero tupumas(nors is tikro gal tik pora vietu tokiu buvo, bet galiu sutikt su tuom kas cia sake kad jis tikrai pavepes), "to be continued" pabaiga, nuspejami ivykiai ir kartais bukoki dialogai knisa. Dar nepatiko warden apranga ir dar kazkas, bet nepamenu :) O siaip tai visai zjbs filmas, spec efektai tikrai neblogi(ypac kalbant apie drakona), story kaip casual pasakos, vaizdai grazus, vienzho tikrai nesigailiu vakar su alum paveizejes, galbut net gailiuos nejas i cinema. Taisysim klaida ant tesinio :)

Tikekimes nebus toks gaidys koks buvo su underworld tesiniu :(

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 68 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited