Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 12:20

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page 1 2 »
Author Message
 Post subject: Auksinis Kompasas
PostPosted: 2007-12-26 22:44 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Tai va nuėjome (didelia banda iš 8 žmonių) ir pažiūrėjome šį filmą.

Taigi. Efektai kaip reta gražiai integruoti į visą filmą, jų yra daugybė, bet jie nėra kažkas tokio vien dėl ko žiūrimas filmas. Vizualinė pusė aukščiausiame lygyje.

Siužetas. Sunku pasakyti nes sedėjau su žmogum, kuris skaitė knygą, ir ji man gana geranoriškai išspoilindavo svarbius momentus (aš taip labiau mėgstu čia nebuvo prievartos). Na kaip man buvo pasakyta kiekvienas mato tik tai ką gali. O aš niekaip nematau ten filmo vaikams: Begalė mirties ir žiaurumo, šalto ir pikto (nesvarbu, kad sterilaus). Bendrai paėmus istorija palieka daug nemalonių jausmų. Ir nors pats filmas baigiasi ant pakilios natos, šalia sedėjusi išspoilino, jog knyga baigiasi gerokai žiauriau.

Šiaip užvažiavimų ant religijos, valdžios ir nusistovėjusių normų yra apstu. Taigi istorija daro efektą, ko iš jos galų gale ir reikalaujama.

P.S. Meškų Kova tikrai įspudinga (iki pat klišinės atomazgos :)).

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-12-27 12:25 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-05 17:22
Posts: 575
Location: Vilnius
nius vakar perzhiurejom shita philma... knygos dar neskaichiau, reikes paskaityt, tikiuosi nebus tokia prasta, kaip, mano akim, buvo filmas...

Pasakysiu prieshingai nei praktishkai visi mano skaityti atsiliepimai - man jis gausiai poprastis. Taip, efektai grazhus, taip, vaizdai irgi.. ale scenarijus, kaip labai prasto rpg:

SPOILERS!!!!!!!!!!!!!!!

Oooo, tai itin retas daiGtas, praktishkai vienintelis likes - imk mergaite, kuri yra pasak manes melage ir neklauzhada, tau jis pravers.. tiesa ash nemokysiu, kaip su juo elgtis, gal koks chigonas pamokys.. tiesa niekam jo nerodyt..\mane puola gobleriai, o chigonai ishgelbeja, oo, einam pas chigonu karaliu, va, ash chia turiu toki daikta, kurio niekam negaliu rodyt... aaa, ash zhinau, kaip juo naudotis, nes esu chigonas?\ [o kodel dekanas namokejo?].. plaukiam vaiku - o, kazhkokia ragana kazhkodel atskrido, va ragana, kuria ash matau pirma karta, ash turiu daikta kurio niekam negalima rodyti - tada plauk ten.\ Ten, ash daikta kurio niekam negalima rodyti ishsitraukiu tiesiog dokuose, kur bomzhai traiuniojasi - o, dede bomzhe, ar galit mane pavezhiot savo balionu (taip, ash megstu saldainius:).....
vienu zhodzhiu nesitesiu, bet net ir vaikishkos logikos tam filme ash neradau, kazhkokios nuotrupos atrodo sukurptas didelis pasaulis, per kuri prashokinejam tokiais shuoliais su nei ish shio nei ish to atsirandanchiais veikejais (you are at the creepy castle, full of eveil, and you see a man dressed in red - hi, will you join our quest to kill THE SHADOW? :) ir nepaaishkinamais veiksmais (ooo, chia labai pavojingas tiltas, ajk tu pirma mergaite... ir beja pereus palauk manes kitam krante shitam -35 shaltyje.. ash po paros ateisiu.. the noble bear! ;)


vienu zhodzhiu jau geriau buchiau ejes i beowulfa...

_________________
©Toxis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-12-31 16:01 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-02 17:22
Posts: 354
Location: vilnius
to toxi
matua kad neskaiteij knygos ir tipa rashineji....
neskaicius knygo stipa ir atrodo.....
na man siep filmas nieko tokio neij ten neij sen.... seip pasiziurejimuj tureti savo tekoje nenoreciua...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-12-31 16:24 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
Quote:
neskaicius knygo stipa ir atrodo.....
Na, aš filmo nematęs, užtat knygą skaitęs. Ir Toksio pastabos iš esmės galioja ir knygai. Motyvacijos ten tikrai nėra daug. Tik skaitant tai kažkaip nekliūna, matyt trūkstamas grandis pripiešia fantazija.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-12-31 19:18 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-02 17:22
Posts: 354
Location: vilnius
na gal matyt.filma ziurint daug kas ne aishku .kodel tiap kodel ne tIP IR pan. kota liara nuluzo kai ten paeme i rankas jos demona? neskaites nezinosi ri seip ten daug tokiu nuansiuku kur nesuprasi ..kalva tik pasikrapshtrai ir spajuni i tai ir eini gerti sventiniu gerymu! ne sjug naujieji!!!! tai uz taikaip sakant!;)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-02 11:54 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-05 17:22
Posts: 575
Location: Vilnius
knyga pirma dali nusipirkau, ale dar vis nekyla rankos skaityt..

_________________
©Toxis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-02 14:21 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
Permetu iš http://maumaz.livejournal.com/301212.html

Deja, knygos prisiminimai per daug ryškūs, kad galėčiau filmą vertinti kaip savarankišką kūrinį. Kaip ekranizacija... Ką gi, mėginkime paieškoti pliusų. Aktoriai - pliusas. Laira (Dakota Blue Richards) labai gerai, Asrielis (Daniel Craig) - labai gerai, Coulter (Nicole Kidman) - hmm... Mano supratimu, šita moteris turėjo būti viduje verdanti, o išorėje - šalta. To vidaus ir pritrūko. Antras pliusas - vizualumas. Na, bet tai jau galiausiai nebestebina, stebintų, jeigu jis būtų netvarkoje. O toliau matyt eis vieni minusai: pirma, ką mini beveik visi žiūrovai, suprimityvinimas. Pullmano subtilumo - neliko. Ir, kas keisčiausia, filmas tikrai gerokai labiau antiklerikalinis nei knyga. Gerokai. Prie suprimityvinimo taip pat reikėtų priskirti ir įvaizdžius: totoriai kalbantys rusiškai? Na na... Aš, žinoma, suprantu įprotį iš rusų daryti "bad guys", tačiau net filme sakoma - totoriai. Totoriai, o ne rusai. Magisterijos tarnautojai (paprasti) beveik nacių uniformomis ir kepurėmis - sakyčiau, neišradinga (prisiminkime "Mirties žvaigždės" personalą iš "Star Wars: A New Hope"). Suprimityvinti herojų paveikslai - na, vis dėlto, kai "dėdė" "dukterėčiai" pasako "sakyk, ką čia veikei arba aš sulaužysiu tau ranką" (knyga) ir "ką ten veikei?", nors ir pasakytas piktu tonu (filmas) turi esminio skirtumo, ar ne? Labiausiai man pagailo sugadintos lokių linijos. Knygoje tai buvo labai tikslinga, įdomi ir linija apie skirtingumą ir nevienareikšmiškumą. Filme teliko dvikova su kvailu lokių valdovu (knygoje jis kvailas nebuvo). Nuvylė ir Joreko šarvai: pagal knygą jie turėjo būti iš keturkampių, grubių plokščių, čia padarė kažkokią armoniką. Nelabai man tiko ir Iano McKelleno balsas. Vienu momentu net susidarė įspūdis - negerieji žmonės iš scenarijaus išmetė viską, kas man patiko knygoje. Na, ir nutraukė dalį visai ne ten, kur baigiasi knyga, o baigiasi ji - oho kaip!

Vis dėlto, bendras įspūdis apie "Auksinį kompasą" nėra blogas, bet neabejotinai šių metų favoritu lieka "Žvaigždžių dulkės". Na, o naujojo "Žiedų valdovo" telieka laukti.

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-02 14:39 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Quote:
matua kad neskaiteij knygos ir tipa rashineji....
Iš mano posto irgi galima suprasti, kad neskaičiau knygos. Apskritai nesuprantu šio argumento... Daugelyje atvejų, knygos skaitymas prieš žiūrint ekranizaciją, sumenkina filmo efektą. Ir tik išskirtiniais atvejais ekranizacija išvelka ant "Začiot".

IMO priimtiniausia tvarka būtų filmas tada knyga. O kai kuriais atvejais filmo pažiūrėjimas gali reikšti jog nebereikia gaišti laiko su knyga...

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-03 21:16 
Offline

Joined: 2007-12-15 22:57
Posts: 130
Location: Forsyne-Kaunyne
:lol: Hmm... Man tai patiko as knygos neskaites bet filmas isties geras. Ipac ta mintis su tais demonais tikrai kazkas naujo :lol:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-03 22:11 
Offline
User avatar

Joined: 2007-10-16 22:08
Posts: 239
Location: Vilnius
Akordas wrote:
:lol: Hmm... Man tai patiko as knygos neskaites bet filmas isties geras. Ipac ta mintis su tais demonais tikrai kazkas naujo :lol:
Heh... del to naujo "demonu" savokos. Kazkaip net nustebau, kad grazius ( kai kuriuos) gyvunus galima apvadinti demonais. Cia tas pats kaip zmones apvadinti numireliais :D Juk jums tai nemalonu butu tiesa? Geriau butu sugalvoje kita pavadinima... O ir dar nepatiko ju priklausomybe zmonems ir zmoniu priklausomybe jiems.

P.S.: Si ideja primena pokemonus ir kai kas naujo prideta.

_________________
I've never craved system's sympathy... ( E.)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page 1 2 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited