Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 9:15

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-30 12:28 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Exuss wrote:
Ernesticus Vulgarus wrote:
Dar nustebau, kad nieks nepaminėjo super scenos kur labai kasdieniškai kepino sandėliuką su kiaušiniais, auksinė scena.
Gal niekas neminėjo dėl to, kad tai buvo filmo veikėjų kasdienybė. Todėl ir atrodė lyg natūralus įprastinis veiksmas. O tai, kad Fikusas galėjo šaudyti ateivių ginklais - buvo nustebimas visiems filmo dalyviams (pačiam Fikusui, mosklininkams, mafijozams).
"Niekas" yra labai jau aptakus terminas šioje vietoje. Kiek teko grynai filmo aptarimo forumuose tūnoti labiausiai žmones paveikusios scenos buvo: Popcorn sound scena ir Vikuso metalinė rožė. Tad Vulgaruso pastebėjimas visai tikslus.
O dėl kasdenybės personažams... Kas iš to kalbama apie žiūrovo reakciją: ar pas jus irgi įprasta deginti namus su vaikais?

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-30 12:54 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
Tave nustebino - manęs ne. Jeigu filmas sako, kad tai yra normalu, aš tai ir priimu, kaip normalų dalyką, kad įsijausti į filmą.

Prisimink ir palygink, kaip žmogaus mirtis šokiruoja dramoje, tarkime "Le Scaphandre et le papillon" ar "The Wrestler" ir kaip žmogaus mirtis šokiruoja veiksmo filme "Rambo II" ar "Commando".

Tas galioja ir dokumentikai.

Jeigu rodo, kaip dega privatūs namai Kalifornijoje tai šiek tiek šokiruoja, juk ten viskas modernu, geras ugniagesių pasiruošimas ir t.t.

Kai rodo, kad vėl, eilinį kartą, sudegino kokį nors kaimą Afrikoje - tai kasdienybė, nes daug metų vien tik tokios žinios ateina iš karštųjų Afrikos taškų. Net laivų pagrobimai jau įprastas ir "normalus" dalykas, jeigu tai susiję su Somalio piratais.

Citata iš filmo "Hotel Rwanda":

Jack: [after Paul thanks him for shooting footage of the genocide] I think if people see this footage, they'll say Oh, my God, that's horrible. And then they'll go on eating their dinners.


P.S. Filmas "District 9" nufilmuotas Johannesburg'e (South Africa). Filmo veiksmas taip pat vyksta Pietų Afrikoje.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-30 19:46 
Offline
User avatar

Joined: 2003-01-09 17:24
Posts: 400
Location: Kaunas
Aivaras wrote:
Kiek teko grynai filmo aptarimo forumuose tūnoti labiausiai žmones paveikusios scenos buvo: Popcorn sound scena ir Vikuso metalinė rožė.
Mane asmeniškai visa Vikuso ir šutvės "ekskursija" paveikė pakankamai, kad popcorn scena nebetapo kažkokiu išskirtiniu smūgiu, nors aplinkui salėje buvo žmonių, kurie tiesiog juokėsi visų tų scenų metu. Tik bijau, kad "pilnai suprantant" sceną juokas galėtų būti nebent pro ašaras.
O štai metalinės rožės mano nuomone nereikėjo - asmeniškai mane labiau paveikė kadrai iš Vikuso ofiso, kur jis kalba apie žmoną. Nesutikčiau ir su anksčiau išsakyta nuomone nukirpti filmą Vikusui begulint kraujo klane, nes emocinio užtaiso ji turi mažiau, nei minėtoji ofiso scena, kurią pridėjus nepaaiškėja kas nutiko "po to", o nežinomybės atmosfera tik pakaitinama. Tačiau tikint IMBD, iš 16 pabaigų išsirinkti geriausią ne taip ir lengva. Užtat būtų idomu kokį Režisieriaus karpinį (Director's Cut) išvysti.

O Exuss idėjai, kad "filmas sako, kad tai yra normalu, todėl ir priimti reik kaip normalų dalyką, kad įsijausti" sunku pritarti, jeigu teisingai ją supratau. Vikusas gal ir norėjo parodyti, kad tai normaliu, bet filmo/filmo autoriaus tokia intencija sunku patikėti. Ir įsijausti turbūt galima įvairiai vertinant pateikiamas scenas, nepriklausomai nuo režisieriaus ar personažų nuomonės. Kas labiau įsijautė į filmą - tie kurie juokėsi, tie kurie reagavo kaip į normalų dalyką, ar tie, kurie liūdėjo popcorn scenos metu?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-10-01 11:42 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Visą Popkorno sceną vertinau kaip pakankamai atvirą žiūrovo emocinį prievartvimą. Žaidimas su "vaikų" žudymais yra paprastas ir užtikrintas būdas antagonizuoti veikėjus žiūrovui. Vienintelis žaidimo katę/pelę elementas šioje vietoje yra, kad tie vaikai visai ne "cute ir fluffy".

Tad nenuostabu, kad vieniems šita scena yra tiesiog kasdienybė, kitiems aliuzija į genocidą...

Exuss: Aš pilnai suprantu apie ką kalbate sakydamas, kad priimi galima priimti personažo mirtį, kaip norma arba neišvengiamybę. Filme "Skafandras ir Drugelis" mirtis manęs visai nesukrėtė, tai buvo labaiusiai tikėtinas kelias, kaip ir filme "Beldžiant į dangaus vartus". "Watchmen" mirtis kažkiek sukretė, bet daugiau faktu kaip o ne pačiu mirties faktu.

Tačiau imho tai jau pasakotojo nusustatymas kaip parodyti mirtį. Kartais ji rodoma kaip naturalus dalykas, kartais kaip košmariška būklė, kartais kaip liudna neišvengiamybė. Jūsų pasakymai apie dokumentiką tik parodo skirtumą mūsų požiūrio į šitą reiškinį. Jums degantys namai Kalifornijoje yra baisiau negu Afrikos kaimų likimas, man apyligiai gal netgi žinojimas, kad Kalifornijoje bus labai nedaug (sąlyginai) aukų dėl jūsų išvardintų priežasčių sukelia mažesnes emocijas negu žinios apie Afrikos genocidus.

Mirtis dokumentikoje, mane veikia labiau negu kine nes dokumentika turi aliuzijų į realybę. Tad Afrikos genocidai nutraukia kuriam laikui saugumo šydą nuo akių ir suvoki Savo mirtingumą. Tai nėra labai jau malonus ar konstruktyvus jausmas tad po kurio laiko naturaliai nsutumi jį gilyn iki kito karto... Ir kaip pats rašėte: eini valgyti pietų.

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-11-03 1:54 
Offline

Joined: 2003-09-09 9:57
Posts: 564
Location: Vilnius
Duodu 10 iš 10, nes..

filmus žiūriu dėl jų sukeliamos emocinės būsenos, jausmo, nuotaikos. Kaip reaguoju į vieną ar kitą filmą yra mano pasąmonės ir psichikos reikalas.

Šis filmas man sukėlė didelę panieką žmonijai, pasišlykštėjau jos gobšumu ir bukumu. Ne agresija, ne juokas, ne pyktis, o būtent panieka ir pasišlykštėjimas. Ir tuo džiaugiuosi :) Nes kartais, deja, tą požiūrį į žmoniją pamirštu- dabar turėsiu kas primena 8)

Ir visiškai nesvarbu, kad filmas- fikcija. Svarbiausia rezultatas- emocija, nuotaika, jausmas.

O jau ten visa kita, kaip spec efektai, vaidyba, operatoriaus darbas, režisūra, moralės ir etikos klausimai ir tt. - man mažiausiai rūpi :)

Ir žiūrėjau paprastos kokybės per kompą- ir likau labai labai patenkintas :)

Kiekvienam savo, ir aš gavau daug daugiau nei tikėjausi :wink:

_________________
Fortune Presents Gifts Not According to the Book


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-11-09 18:44 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-05 17:22
Posts: 575
Location: Vilnius
Exuss wrote:
Tave nustebino - manęs ne. Jeigu filmas sako, kad tai yra normalu, aš tai ir priimu, kaip normalų dalyką, kad įsijausti į filmą.
reishkia filmas pasieke savo tiksla. Kaip ash nemegchiau giliu filmo analiziu ir slieku ant asfalto ieshkojimo, bet be to shito filmo zhiuret negalima. Visu pirma shiuo atveju tai labiau socialinis experimentas o ne filmas. Ar ne keista, kad "krevetes" buvo apgyvendintos slum-housuose.. Tabar tik trumpam, pabandykit atmintyje padaryt find and replace ir vietoj krevete ar ateivis idet indijos/mexikos/you-name-it lushnynu gyventojas, ar prancuzijos/anglijos/amerikos/you_name_it nelegalios ar pusiau legalios pabegeliu stovyklos/lushnyno gyventojas... ar net to pachio chigonu taboro gyventojas...
Todel lygiai taip pat niekam nesukele emociju lushnos su kaiushiniais deginimas, kaip matyt nei vienam nesukeltu dideliu prieshtaravimu valdzhios potvarkis, kad visus chigonus/nelegalus/skurdzhiu rajono gyventojus... ar kalbekim filmo kalba - krevetes reikia sterilizuot. Iki tol, kol tu i juos zhiuri per televizoriu, tau jie tik shlykshtynes. Kas juos chia kviete, visi jie vagys ir purvini sutverima... Bet viskas pasikeichia, jei pats, prarades darba, pasa, pinigus.. ar apsipurshkes keistu ateiviu skyschu, kuris nera ginklas, bet yra labai pavojingas - tampi tu atstumtuju dalis... Galejimas naudot ginklus, velgi yra figure of speech - ta slapta tos visuomenes dalis kurios reikia korporacijoms gali but papraschbaiusia zheme ant kurios jie gyvena...
Taigi, taip, zhiurint i filma atjungus smegenis jis yra toks kaip exusuj - meh. Ale shitas filmas visai kitaip atsiskleidzhia zhiurint ijungus smegenis. Taip, yra loginiu skyliu, bet ju visada atsiranda, kai bandai pasakot apie kazhka naudodamasis labai tolimom metaforom ypach tokiom kaip ateiviai:)

_________________
©Toxis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-11-09 19:03 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
Toxis wrote:
Taigi, taip, zhiurint i filma atjungus smegenis jis yra toks kaip exusuj - meh. Ale shitas filmas visai kitaip atsiskleidzhia zhiurint ijungus smegenis.
Kodėl manai, kad aš visiškai nesupratau kodėl "krevetes" neatsitiktinai buvo lušnynuose?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-11-09 19:43 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-05 17:22
Posts: 575
Location: Vilnius
Exuss wrote:
Kodėl manai, kad aš visiškai nesupratau kodėl "krevetes" neatsitiktinai buvo lušnynuose?
ish tavo pasisakymo ;)

_________________
©Toxis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-11-09 21:46 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
Tai gal "išjungtomis smegenimis" skaitei mano pasisakymą? :D

Nes nepastebėjai, kad man tas pernelyg akivaizdus sugretinimas su nelegaliai emigrantais irgi nepatiko. Nelegalus gesinti reikia! Kol dar ne vėlu.


Top
   
 Post subject: Re: 9tasis rajonas
PostPosted: 2010-01-28 22:20 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
zhukaSS wrote:
Ir galiu pasakyti jis to rating vertas, trumpai tariant tokio filmo apie ateivius dar nebuvo, tikroviskumas stulbinantis(pagal shia kategorija eina lygiai su children of men) - t.y. nera ilogisku dalyku
frontas5 wrote:
Puikiai papasakota istorija, nebanalus siužetas, visai kitoks požiūris į ateivių atvykimą.
bonis wrote:
Dedu pliusa uz pabandyma smagiai panagrinet sci-fi galimas soc problemas.
Apie šito filmo originalumą
http://www.thatguywiththeglasses.com/vi ... s/11374-d9


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited