Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-18 7:34

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1 2 »
Author Message
PostPosted: 2009-09-07 12:38 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
<<<moderated by shizzar: išskirta iš temos apie 9tą rajoną, kadangi mano nuomone tai tema, verta diskusijos ne tik to filmo rėmuose>>>
shizzar wrote:
Mano akimis didžiausias filmo minusas - blankūs pirmaeiliai personažai, tiek protagonistas, tiek antagonistas. Abu jie pakankamai šabloniniai, lėkšti ir nuspėjami.
Taip būna tada, kai naudojami niekam nežinomi aktoriai. Paimk bet kurį kad iš serialų atpažįstamą aktorių, iš filmo personažas iš karto įgaus "charakterį".


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-07 15:06 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Linkęs nesutikti. Kalbant konkrečiai apie antagonistą iš district 9, MNU smogikų vadas (Koobus, atrodo) yra visiškai šabloninis siužetiškai, aktoriaus vaidyba čia kaip ir neturi didelės įtakos. Jei jį vaidintų koks nors Švarcnėgeris - ką aš žinau, gal jis atrodytų turįs daugiau charakterio; kita vertus, gubernatorius ir "nepasirašytų" vaidinti neįdomaus personažo.
Palyginsiu šitą bevardį samdinių vadą iš District 9 su dviem man į galvą atėjusiais panašaus tipažo personažais: seržantu Martinu Kymi, samdinių vadu iš LOST trečiojo sezono, ir Dog'u, "kaimynų" gaujos lyderiu iš "Lock, Stock and Two Smoking Barrels". Abu šitie personažai buvo suvaidinti bent jau man tikrai neatpažįstamų aktorių, ir tikrai turėjo raziną, kurios trūksta District 9 antagonistui: jų veiksmai buvo nenuspėjami, motyvacijos momentai ne iki galo aiškūs, replikos ne visada apsiribojančios vienu sakiniu, galų gale pati laikysena žymiai labiau įtikino žiūrovą, kad čia yra Tikrasis Blogasis Dėdė.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-07 18:50 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Na ir pavyzdys su neseniai pasirodžiusiais "Negarbingais šunsnukiais". Ten pagrindinis (bent man taip pasirodė) blogiukas, SS pulkininkas, suvaidintas beveik tobulai (biškį įspūdį gadina lyrinė pabaiga, kai jis praskysta, o gal kaip tik - viską teisingai (beveik) apskaičiuoja). Ir jam netrūksta nieko, ką galėtų suteikti Bradų Pitukas, arba kitos garsesnės žvaigždės. T.y. gerą įspūdį sukuria vaidyba, o ne pavardė.
Kita vertus, egzistuoja personažai, kurie tiesiog neatskiriami nuo tam tikro aktoriaus (arba atskiriami labai sunkiai). Pvz., kokis nors terminatorius... Nu neįsivaizduoju kol kas nieko kito vietoj Švarco. Indiana Džons... Kiek sunkiau su Džeimsu Bondu, tokio ilgio epopėjai nori nenori tenka retkarčiais pakeisti pasenusį veidą į kažką kitą. ir dėl to baisiai daug aistrų kyla.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-07 19:35 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
Žvaigždės autoritetas NEGILINA personažo! Niekad taip nesakiau! Aš visai ne tai turėjau omeny. Juk žodį charakteris kabutėse parašiau. Aš turėjau omeny, kad garsi pavardė personažą padaro įdomų, nes įdomu tai, ką vaidina garsenybė, o ne šiaip niekad anksčiau nematytas aktorius.
shizzar wrote:
Palyginsiu šitą bevardį samdinių vadą iš District 9 su dviem man į galvą atėjusiais panašaus tipažo personažais: seržantu Martinu Kymi, samdinių vadu iš LOST trečiojo sezono, ir Dog'u, "kaimynų" gaujos lyderiu iš "Lock, Stock and Two Smoking Barrels".
Eeee... umm... o kas jie tokie? Filmai matyti. Iš Lock, Stock prisimenu tik Jason Statham, bet ne jį tikriausiai turėjai omeny.
Pjovejas wrote:
Na ir pavyzdys su neseniai pasirodžiusiais "Negarbingais šunsnukiais". Ten pagrindinis (bent man taip pasirodė) blogiukas, SS pulkininkas, suvaidintas beveik tobulai
Jo, blogiukas gal ir geras (filmo dar nemačiau), bet ar kas nors prisimins aktorių, o ne jo atliktą vaidmenį? O jau išgarsėjęs aktorius gali "chalturinti", vistiek žmonės eis žiūrėti jo filmus, geras pavyzdys Nicolas Cage.

Imkime tą patį įspūdingajį Arnold'ą Schwarzenegger'į. Jo antagonistai juk turėjo būti nemažiau įspūdingi, bet deja.. neprisimenu nė vienos garsios pavardės filme kovojusios prieš Schwarzenegger'į.

Rambo priešininkai turbūt turi daugiau charakterio nei pats Rambo, bet neprisimenu nė vieno Rambo priešininko aktoriaus pavardės. Žmonėms užtenka, kad yra Stallone, visa kita - dzin.

Pasižiūrėkite plačiau, į patį kino marketingą, visus domina, tik du dalykai: kas filme dalyvavo ir kiek tai kainavo! KAS dalyvavo ir kiek KAINAVO!

Apie Disctrict 9 turbūt garsiausiai nuskambėjo šitai: prodiuseris PETER JACKSON ir tokių apimčių filmas kainavo vos 30 MLN DOLERIŲ! Nepasižiūrėjęs į IMDB net District 9 režisieriaus pavardės nepasakysiu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-08 11:35 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Quote:
Žvaigždės autoritetas NEGILINA personažo! <...> Aš turėjau omeny, kad garsi pavardė personažą padaro įdomų
Man čia yra sinonimai. Personažas bus įdomus tik tuo atveju, jei jis bus daugiau nei vien tik kabykla kostiumui.
Quote:
Eeee... umm... o kas jie tokie? Filmai matyti. Iš Lock, Stock prisimenu tik Jason Statham, bet ne jį tikriausiai turėjai omeny.
Vat būtent - visiški no name aktoriai. Toks pat no name buvo ir Statham'as LS2SB, ir neįsivaizduoju, kodėl galima būtų prisiminti būtent jį, nes jo sukurtas personažas ten praktiškai beveidis. Nebent žiūrėjai filmą jau tada, kai Statham'as buvo žvaigždė ir gaudei kiekvieną dievuko žodį :)

Man susidarė įspūdis kad Exuss truputį painioja minkšta su šiltu. 1) Yra krūva stiprių, man įstrigusių personažų, kurių aktorių pavardžių aš nepamenu, bet tikrai atpažinsiu aktorių, jei pamatysiu jį kitame filme; 2) yra tam tikra rūšis filmų, kurie yra pastatyti aplink vieną garsų aktorių, kuriam tenka liūto dalis dėmesio, ir tam, kad tas dėmesys nebūtų atitrauktas visokių ten antraeilių aktorių, personažai jiems "duodami" visiškai beveidžiai.

Kas gi liečia marketingą - tai o ką gi tu norėtum matyti reklamoje? "Šiame filme nusifilmavo krūva niekam nežinomų aktorių, bet jums tai tikrai-tikrai patiks!!!"? Kažkas perka knygas dėl gražaus viršelio, kažkas žiūri filmus dėl garsių pavardžių. Ir, skirtingai negu viršelio atveju, garsios pavardės yra žymiai patikimesnis kokybės laidas, nors, žinoma, irgi ne šimtaprocentinis. Keli aktoriai jau gana smarkiai susikompromitavo šiuo aspektu - minėtasis Keidžas, taipogi Henksas, apie Van Damą su Čanu aš ir nešneku. Filmai "aplink" šiuos aktorius vis dar statomi, bet žiūrovas jau žino, ko iš to tikėtis ir reaguoja atitinkamai. Bet ar mes prisimename _personažą_, kurį vaidino žvaigždė? Ne faktas.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-08 11:52 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
shizzar wrote:
Filmai "aplink" šiuos aktorius vis dar statomi, bet žiūrovas jau žino, ko iš to tikėtis ir reaguoja atitinkamai. Bet ar mes prisimename _personažą_, kurį vaidino žvaigždė? Ne faktas.
Ir KODĖL mes žiūrime filmus? Kas mus labiausiai traukia pasirinkti vieną ar kitą filmą? To filmo personažai ar aktoriai kuriantys to filmo personažus?

Kodėl sci-fi su Tom Cruise kvepia geresniu, daugiau malonumo žadančiu filmu, nei sci-fi su tik Michael Ironside?

Kodėl drama su Tom Hanks labiau prašosi pažiūrėjimo, nei drama su Jeffrey Dean Morgan.

Kodėl Quentin Tarantino filmas prašosi privalomo(!?) pažiūrėjimo, visiškai nekreipiant dėmesio į tai, apie ką bus filmas?

Ar be Shizzar yra galvojančių, kad personažo įdomumas NESUSIJĘS su jį vaidinančiu garsiu aktoriumi?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-08 13:04 
Offline
User avatar

Joined: 2007-02-05 12:31
Posts: 282
Location: Vilnius
tikrai yra :)

Exuss: Imkime tą patį įspūdingajį Arnold'ą Schwarzenegger'į. Jo antagonistai juk turėjo būti nemažiau įspūdingi, bet deja.. neprisimenu nė vienos garsios pavardės filme kovojusios prieš Schwarzenegger'į.

Yra toks ciuvas :) is antro terminatoriaus. Robert Patrick.


O apie personazu itaiguma, tai siulau paziureti lietuviska filma "Duburys". Zinomu aktoriu nedaug ir jie tik epizoduose, o pagrindinius veikejus isvis maciau pirma karta, bet suvaidino tobulai. Ir tikrai noreciau juos dar kart pamatyt. O kadangi turiu beda su vardais ir pavardem, tai ir nepasakysiu kas tokie, o googlinti tingiu.

_________________
ROFL ROFL OMG! I'VE BEEN PWND BY BFG! (C)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-09 11:28 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Na Exuss'ai tavo požiūris jau buvo pardytas daugybėje kitų temų. Visdėlto tai, kad jums kažkas veikia vienaip dar nereiškia kad ir kitiems veikia taip pat.

Taip filmai dažniausiai apibudinami pagal juose vaidinančius aktorius. Bet tai nereiškia kad filmai yra renkamiesi pagal aktorius taip pat dažnai. Dažniausiai žmonės žiūri į filmo žanrą :). Ir jau nuo tada vyksta atranka ir kurie tos atrankos elementai yra svarbesni yra giliai asmeninis dalykas. Pvz aš dažnai einu į filmus jau pasiskaitęs keletą review, paklausęs keletos žmonių kurių nuo monė duotu atveju man kažką reiškia nuomonės. Pvz daugeliu atveju galiu pasitikėti Shizzar nuomone, tačiau žinau, kad jis nemėgsta silpno siužeto bet grafinių filmų, tad apie tokius (o ar yra filmas toks galima spręsti iį trailerio bei review) aš jo ir neklausiu.

Tad pasakymas, kad aktorius apsprendžia personažo įdomumą tėra jūsų asmeninis potyris. Mano galva kiekvienas tas žinomas aktorius kažkada turėjo pirmą vaidmenį. Toli gražu ne visi jų iškarto buvo geri, bet toli gražu ne visi iš jų buvo blogi.

Tad atsakant į tamstos klausimus
Quote:
Ir KODĖL mes žiūrime filmus? Kas mus labiausiai traukia pasirinkti vieną ar kitą filmą? To filmo personažai ar aktoriai kuriantys to filmo personažus?

Kodėl sci-fi su Tom Cruise kvepia geresniu, daugiau malonumo žadančiu filmu, nei sci-fi su tik Michael Ironside?

Kodėl drama su Tom Hanks labiau prašosi pažiūrėjimo, nei drama su Jeffrey Dean Morgan.

Kodėl Quentin Tarantino filmas prašosi privalomo(!?) pažiūrėjimo, visiškai nekreipiant dėmesio į tai, apie ką bus filmas?

Ar be Shizzar yra galvojančių, kad personažo įdomumas NESUSIJĘS su jį vaidinančiu garsiu aktoriumi?
Filmus žiūrime nes tai arba malonus laiko praleidimas arba penas mintims. Filmą renkamės pagal: arba jis mum linksmins, arba praturtins patirtim arba penu mintims. Dažniausiai filman veda istorija ir dėl to personažai, kai kuriais atvejais aktoriai savo gerumu arba blogumu sukelia tam tikrus lūkesčius. Kai kurie aktoriai gali sukurti įvairesnius personažus ir dėl to jau įdomi istorija gali tapt įdomesnė. O kai kuriais atvejais aktorius pajėgus vaidinti tik tą patį personažą su variacijomis ir jei manai kad toje istorijoje jis tinka irgi renkiesi dėl to. Tačiau praktiškai niekada nesirenki filmo vien todėl, kad ten yra tas aktorius.

Sci-fi su Tomu Cruise, man neveža nes jis pastoviai vaidina nenugalimą super Mary Sue personažą.

Drama su Tomu Hanksu... Išviso nesirenku žanro kaip drama kaip man įdomaus...

Quentin Tarantino... Nežiūrėjau ir nežiūrėsiu Hostelio...

Taip yra minimum vienas (aš). Tiesa blogiukas 9am rajoe tikrai lėkštas (visi blogiukai ten tokie). bet pagrindinis personažas man patiko , Kristoferis taip pat o jau jo aktoriaus tikrai niekas negirfdėjo prieš tai :P.

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-09 13:25 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
<moderated by Narfuin. offtopic. Aciu uz Supratinguma>


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-09-09 14:10 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1514
Location: Vilnius
Aivaras wrote:
Quentin Tarantino... Nežiūrėjau ir nežiūrėsiu Hostelio...
offtopikas, bet pataisysiu. Prie QT parasyta:

9. Hostel (2005) (executive producer)

nei jis ji state, nei scenariju rase. :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1 2 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited