Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-16 21:53

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 119 posts ]  Go to page « 17 8 9 10 11 12 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010-01-04 21:34 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
And to beat the dead horse: http://imgur.com/JmRmb

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-01-04 23:53 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
Ką galiu pasakyti dėl marketingo - aš, kaip rinkos individas mačiau daugiau Pandoros trailerių, reklamų ir pan. IMHO, Avatar gavo tą pačią dozę marketingo kaip ir visi kiti blockbusteriai, o pasisekimo reikalas - dabartinės rinkos moraliniai/estetiniai poreikiai. ŽV paklojo kelią, Avatar nuvažiavo, dar keli vilksis iš paskos.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-01-04 23:55 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
ghoul wrote:
And to beat the dead horse: http://imgur.com/JmRmb
Mačiau labai panašiai sulygintus Star Wars, LotR ir Harį Poterį. Scenarijaus panašumas dar nebūtinai reiškia blogumą ;)

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject: Re: nice
PostPosted: 2010-01-05 0:09 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
ghoul wrote:
Treileriai irgi yra marketingas. Čia taip apie žmones, nesuvokiančius, kas tas marketingas ;)
Dėl treilerių, tai pastaraisiais metais neprisimenu nė vieno filmo, kuris nebūt turėjęs treilerių. O bruožas, kurį turi visi, jau nėra išskirtinis dalykas. Taip, tai marketingas, bet tai niekuo neišskiria kažkokio konkretaus filmo.


Top
   
 Post subject: Re: nice
PostPosted: 2010-01-05 0:39 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Pjovejas wrote:
Taip, tai marketingas, bet tai niekuo neišskiria kažkokio konkretaus filmo.
Quote:
The teaser has been among the most viewed trailers in the history of film marketing(...) The three-and-a-half minute trailer of the film premiered live on November 1, 2009 during a Dallas Cowboys football game at Cowboys Stadium in Arlington, Texas on the Diamond Vision screen, the world's largest video display, and to TV audiences viewing the game on Fox. It is said to be the largest live motion picture trailer viewing in history.
Taip pat
Quote:
(...)estimated $150 million for marketing.(...) Avatar: A Confidential Report on the Biological and Social History of Pandora, a 224-page book in the form of a field guide to the film's fictional setting of the planet of Pandora, was released by Harper Entertainment on November 24, 2009. HarperFestival also released Wilhelm's 48-page James Cameron's Avatar: The Reusable Scrapbook for children. The Art of Avatar: James Cameron's Epic Adventure was released on November 30, 2009 by Abrams Books. (...) James Cameron's Avatar: The Game was released on December 1, 2009, for most home video game consoles(...)

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-01-05 0:47 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Ok, ghoul, atsiimu savo žodžius. Neskaitau aš tų kino žurnalų/tinklapių/naujienų, tai šito nežinojau. Ale filmas man vis tiek labai patiko, nors pirmą kart apie Avatarą išgirdau gruodžio antroje pusėje ir netgi treilerį pasižiūrėjau jau pamatęs filmą, tai nelabai buvau paveiktas to marketingo?


Top
   
 Post subject: Re: nice
PostPosted: 2010-01-05 2:26 
Offline
User avatar

Joined: 2008-04-27 21:16
Posts: 47
Location: Kaunas
frontas5 wrote:
shizzar wrote:
Flasko wrote:
Pusė to nuopelno tenka marketingui...
Che, sakyčiau - 80 proc.
Nope, nope ir dar kartą nope. Ryškiai žmonės, kurie tai rašo, nesuvokia, kas yra marketingas... tai yra būtent filmas, kuriam marketingas buvo praktiškai nereikalingas, pakako įprastinių treilerių. Ir ne marketingas kaltas, kad nemaža dalis žmonių ėjo pakartotinai į kiną žiūrėti filmo.

Jeigu norit 2009 m pelningo filmo, kurio didžioji dalis tenka marketingui, atkreipkit dėmesį į New Moon
Kaip jau buvo minėta, kiek aukštėliau, treileriai yra viena iš marketingo priemonių. Plius, visi tie "draugas numetė linką per skaipą", taip pat yra marketingo vaisiai.
Kartu su filmu buvo kuriamas ir žaidimas, marketinginiais ar ne tikslais.. Nevertinsiu to.
Nežinau kiek kartų mačiau trelerį per TV (nors per daug tikrai nesistengiu žiūrėt), kur aibę kartų buvo sakoma, kad Avataras yra nuostabus, su nuostabia 3D grafika, su nuostabia istorija, sukurtas nuostabaus režisieriaus ir t.t.

Bet čia tik mažytė dalelytė, to, kas vyko pasaulyje. Ką rodė per visus pasaulio komercinius TV kanalus, kiek internete buvo reklamos...

Nesu marketingo žinovas, bet kaip paprastas pilietis pastebėjau tai, ką pastebėjau ir mano vertinimu tai buvo gan didelė marketingo kampanija.

O jei žmonės to pačio filmo eina žiūrėti antrą kartą, tai jie arba neturi ką veikti arba filmas tikrai geras. Čia jau kaip kam.


Top
   
 Post subject: Re: nice
PostPosted: 2010-01-05 10:45 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Flasko wrote:
O jei žmonės to pačio filmo eina žiūrėti antrą kartą, tai jie arba neturi ką veikti arba filmas tikrai geras.
Siūlyčiau vietoj "geras" vartoti "patiko", tada išvengtume daugybės nesusikalbėjimų ir apskritai bevaisio postinimo :) Nes išgirdę apibūdinimą "geras" dauguma pritaiko savo suvokimą kas yra geras filmas ir labai dažnai tie požiūriai nesutampa.

P.S. šis mano postas nereiškia, kad filmą laikau "blogu" :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-01-05 11:49 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-24 0:13
Posts: 238
Location: Little Castle
ghoul wrote:
And to beat the dead horse: http://imgur.com/JmRmb
Yra vienoj vietoj faktinis netikslumas paliktas neištaisytas, bet bendrai juokingai skamba - nors tiesa, Pocahontas neteko pažiūrėti.

Grįžtant prie marketingo - mano žodžiai buvo neteisingai suprasti; aš nesakau, kad marketingo nebuvo šitam filmui, bet tikrai ne marketingo dėka filmas susirinko savo milijardą. Čia jau daug kas pastebėjo, kad kiekvienas filmas gauna masę treilerių, video žaidimų, action figūrėlių/pliušinių žaisliukų ir pan. Taip buvo, yra ir bus - Avataras nėra niekuom išskirtinis, lyginant su kitais masiniais blokbusteriais, pvz Karibų Piratais. Bet va kažkodėl nemanau, kad marketingui išleidus 100 mln USD Elzė iš Gilijos uždirbtų per tris savaites pasaulyje milijardą dolerių... kas taip mano, gali mesti į mane ką nors kieto :)


Top
   
 Post subject: Re: nice
PostPosted: 2010-01-05 13:35 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
Flasko wrote:
Nežinau kiek kartų mačiau trelerį per TV (nors per daug tikrai nesistengiu žiūrėt), kur aibę kartų buvo sakoma, kad Avataras yra nuostabus, su nuostabia 3D grafika, su nuostabia istorija, sukurtas nuostabaus režisieriaus ir t.t.
Imam "kontrolinę grupę" :wink: Tiesa, tik iš vieno asmens: aš sugebėjau išvengti didžiosios dalies "Avatar'o" reklamos bumo, nes teliko nežiūriu (net neturiu :) ) Sužinojau apie filmą iš šios forumo gijos (o taip, marketingas jau mane "pačiupo"). Tada pasižėjau treilerį youtube. Nepatiko. Visgi į filmą salėn nuėjau, nes buvo Kalėdos ir reikėjo kuo didesniu atstumu atsitraukt nuo šventinio stalo :) (dėmesio - ko gero turim marketinginį fintą - visai šeimai tinkantis filmas eina per pagrindines metų šventes).
Dar kartą filmo žiūrėt nenoriu, nors pirmą kartą susižiūrėjo normaliai, neskaitant švelnaus liūdesio :) bei raukymosi stebint banalias rytietiškų pasakojimų apie pilnus ir nepilnus puodukus adaptacijas ir panašiai.
Ką norėčiau pamatyt (pirmą kart dideliam ekrane) ir n-tąjį kart mažam - tai "Blade Runner". O "Avatar'o" tai ne - jokiam ekrane :wink: (Bet tai netrukdo sekti/dalyvauti jau šeštame "Avatar'o" diskusijų psl :lol: )

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 119 posts ]  Go to page « 17 8 9 10 11 12 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited