Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-16 8:23

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1 2 »
Author Message
PostPosted: 2010-02-01 11:29 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-09 15:07
Posts: 959
Draugai,
daug zhmoniu teigia, kad mol Richie Holmsas visishkai nepanashus i Doilio literaturini heroju.
Ash pazhiurejau filma ir taip "ant smugio" neprisiminiau nei vieno neatitikmens.
(Holmso pedantishkumas ishvaizdoje yra prieshtaraujantis pats sau dalykas A Study in Scarlet ir The Hound of the Baskervilles - taigi galima laikyt, kad buvo paimtas A Study in Scarlet variantas)

tai draugai - ash buciau labai labai dekingas, jei jus galetumete man durti pirshtu i citata, vieta, knyga etc, kur yra tokie prieshtaravimai.

_________________
Master.... Prosto Master


Last edited by Narfuin on 2010-02-01 14:30, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-01 11:50 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
Aš tai pažiūrėjau pirmas 15 min ir išjungiau. Nesupratau visiškai apie ką filmas. Toks nuobodus, toks užknisantis, na visiškai nekabina...

Aš net nežinojau, kad šitas Šerlokas yra ano Guy Ritchie filmas. Tad linkęs suverti viską ant režisieriuas, nes nevirškinu jo filmų.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-01 11:56 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Mah Holmsas gana tiksliai pavaizduotas. Nesu susipažinęs su visa Doilio kuryba. Tačiau manau, kad pagrindinis prieštaravimas ateina iš lyginimo su Rusų ekranizacija.

Boksas, VR inicialų šaudymas, "That Woman" ir dar daugybė smulkmenu buvo paimtos iš tiesiai iš Doilio šaltinių.

O vat personažas kuris tikrai buvo smarkiai pakeistas IMO yra Vatsonas. Tiesa IMo jis pakeistas į gerą. Nes jei anksčiau turėjome sveiko proto balsatą Holmsui per kurį skaitytojams/žiūrovams pasakojama kas gi nutiko, tai filme turime pilnavertį partnerį kuris įneša savo dalį tiek veiksmo dalyse tiek duomenų rinkimo bei analizės žingsniuose. kadangi filmas laisvai naudojosi Vidinio monologo efektu tai lopavoto Vatsono kuriam niekas nedaeina jau kaip ir nereikėjo.

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-01 12:02 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Manau, posttarybinės erdvės rezidentams pagrindinis neatitikimas yra tai, kad Ričio filmas visiškai nepanašus į tarybinį serialą :)

Nežinau, ką teigia "daug zhmoniu", bet man pagrindinis, galima sakyti akibrokštas buvo Šerlokas Holmsas, profesionaliai besikaunantis nelegalaus bokso ringe. Kažkaip nepamenu aš tokio momento iš knygų, nors vaikystėje perskaičiau dafiga (jei ne visus) Šerloko Holmso rinkinius.

Kitas momentas yra tas, kad Konan-Doilis minimaliai gilinosi į Šerloko Holmso emocijas ir psichologiją, dėl ko bent jau man iš knygų apie šį personažą susidarė įspūdis kaip apie stereotipinį šaltą, ubersantūrų anglą, tuo tarpu Downie sukurtas personažas pakankamai, hm, romantiškas.

Na ir dar vienas nepanašumas susiveda į action kiekį, tenkančio vienai filmo minutei :)

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-01 12:39 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1514
Location: Vilnius
shizzar wrote:
Nežinau, ką teigia "daug zhmoniu", bet man pagrindinis, galima sakyti akibrokštas buvo Šerlokas Holmsas, profesionaliai besikaunantis nelegalaus bokso ringe. Kažkaip nepamenu aš tokio momento iš knygų, nors vaikystėje perskaičiau dafiga (jei ne visus) Šerloko Holmso rinkinius.
Na kažkokiu būdu jis moriarty įveike prie krioklio ar ne?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-01 12:43 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-24 0:13
Posts: 238
Location: Little Castle
shizzar wrote:
Manau, posttarybinės erdvės rezidentams pagrindinis neatitikimas yra tai, kad Ričio filmas visiškai nepanašus į tarybinį serialą :)

Nežinau, ką teigia "daug zhmoniu", bet man pagrindinis, galima sakyti akibrokštas buvo Šerlokas Holmsas, profesionaliai besikaunantis nelegalaus bokso ringe. Kažkaip nepamenu aš tokio momento iš knygų, nors vaikystėje perskaičiau dafiga (jei ne visus) Šerloko Holmso rinkinius.
Holmsas tikrai mokėjo boksuotis, tas netgi yra parodyta ir tarybiniame filme, kaip jis su Vatsonu boksavosi serijoje "znakomstvo" :) Taipogi keliose kitose vietose užsimenama apie jo kovinių sugebėjimų žinias (pvz dvikova su Moriarčiu).

Šiaip man Robert Downey Jr. man nesižiūri kaip Holmsas - nu ne tas tipažas, nors tu ką :) Labai sunku buvo jį priimti kaip žymųjį seklį. Vatsonas, savo ruožtu, tikrai tinkamas - beje, labai gražios filmo dalys, kur jie vienas kitą per dantį traukia, ko knygoje beveik nebuvo :)

Aš asmeniškai išskirčiau du dalykus, kurie neatitiko labiausiai:
1. Kaip ir tiesingai shizzar pastebėjo, pagal Doilį, Holmsas buvo santūrus, užsidaręs tipažas, veltui neaušinantis burnos, racionalistas iki kaulų.
2. Vatsonas pavaizduotas kaip azartiškas lošėjas. Pataisykit, jeigu kuriam nors apsakyme Doilis tą dalyką paminėjo :)

O kad daug action'o įdėta neverta stebėtis - Guy Ritchie juk statė. Iš tikro pastatymas vertas dėmesio, nes visos detalės, pagal kurias Holmsas padarė dedukcines išvadas, buvo žiūrovams aiškiai pademonstruotos kiekvienam kadre, taip kad kiekvienas galėjo pasijusti Holmsu. Beje, visi reikiami pamatai antrai daliai padėti - belieka nuspręst, kas labiausiai tinka prof. Moriarčio vaidmeniui :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-01 12:59 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
shizzar wrote:
Nežinau, ką teigia "daug zhmoniu", bet man pagrindinis, galima sakyti akibrokštas buvo Šerlokas Holmsas, profesionaliai besikaunantis nelegalaus bokso ringe. Kažkaip nepamenu aš tokio momento iš knygų, nors vaikystėje perskaičiau dafiga (jei ne visus) Šerloko Holmso rinkinius.
Fist-fighting
Holmes is described as a formidable bare-knuckle fighter. In The Sign of the Four, Holmes introduces himself to a prize-fighter as:
"The amateur who fought three rounds with you at Alison's rooms on the night of your benefit four years back." McMurdo responds by saying, "Ah, you're one that has wasted your gifts, you have! You might have aimed high, if you had joined the fancy."
Holmes engages in hand to hand combat with his adversaries on occasions throughout the stories, inevitably emerging the victor.[21] It is mentioned also in "Gloria Scott" that Holmes trained as a boxer.

Paimta iš Wikipedios. Prisipažinsiu neskaičiau Sign of the Four. Gal yra kad gali patvirtinti arba paneigti šį teiginį?

Edit. Jo Moriartis labai patiko kaip įpintas. O dėl vaidmens... Man kažkaip siejasi Moriartis su totaliai no name niekada iki tol nematytu aktoriumi :).

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Last edited by Aivaras on 2010-02-01 13:03, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-01 13:00 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-09 15:07
Posts: 959
1. Kaip ir tiesingai shizzar pastebėjo, pagal Doilį, Holmsas buvo santūrus, užsidaręs tipažas, veltui neaušinantis burnos, racionalistas iki kaulų.

kur galima rasti citatu taip ji apibudinanciu? beto - filme jis irgi nera labai atviras. Jis atviras su Vatsonu, kuris, kaip aprashyta knygoje yra jo geriausias kompanjonas, "biografistas" ir iprotis.



2. Vatsonas pavaizduotas kaip azartiškas lošėjas. Pataisykit, jeigu kuriam nors apsakyme Doilis tą dalyką paminėjo
Taip - niekur (kiek ash prisimenu) nebuvo taip aprashytas. _bet_ niekur ir nebuvo parashyta, prieshtaraujancio tokiai galimybei. nepamirshkim, kad dauguma knygui yra parashyta kaip ir Vatsono akimis, tai nera nieko nuostabaus, jei jis nepasakytu ko nors apie viena-kita savo bloga iproti%)

_________________
Master.... Prosto Master


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-01 13:50 
Offline
User avatar

Joined: 2007-06-17 23:16
Posts: 891
shizzar wrote:
Manau, posttarybinės erdvės rezidentams pagrindinis neatitikimas yra tai, kad Ričio filmas visiškai nepanašus į tarybinį serialą :)

Nežinau, ką teigia "daug zhmoniu", bet man pagrindinis, galima sakyti akibrokštas buvo Šerlokas Holmsas, profesionaliai besikaunantis nelegalaus bokso ringe. Kažkaip nepamenu aš tokio momento iš knygų, nors vaikystėje perskaičiau dafiga (jei ne visus) Šerloko Holmso rinkinius.

Kitas momentas yra tas, kad Konan-Doilis minimaliai gilinosi į Šerloko Holmso emocijas ir psichologiją, dėl ko bent jau man iš knygų apie šį personažą susidarė įspūdis kaip apie stereotipinį šaltą, ubersantūrų anglą, tuo tarpu Downie sukurtas personažas pakankamai, hm, romantiškas.

Na ir dar vienas nepanašumas susiveda į action kiekį, tenkančio vienai filmo minutei :)
Jo, bent man, tai sovietinis Holmso tipažas(kažin,kodėl ru. nutraukė tolimesnę Š.H. gamybą...) įstrigo visam gyvenimui, ir naują versiją priimu tik kaip gerą veiksmo/nuotykių filmą..
Net Sherlock Holmes and the Case of the Silk Stocking 2004, kur Holsmas pavaizduotas kaip, hm... narkotikų mėgėjas, man priimtimesnė už Guy Ritchie darbą.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-01 13:57 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
tai, kad Holmsas gerai boksuojasi, aš buvau knygose išskaitęs - tačiau niekad nebūčiau pagalvojęs, kad jis tai daro už pinigus. Pasirodo, jis tai vis dėlto darė. Hm. Anyway - Doilis to tikrai neakcentavo, o dabar tai pateikta kaip svarbus, Holmsą apibūdinantis faktas. lygiai kaip ir jo smūgių pasekmių "prognozės" (man tas principas tikrai patiko).

Sign of four yra ekranizuotas rusų, išėjo pavadinimu "Sokroviščia Akry". Čia komentuojant Aivaro "neskaičiau to apsakymo".
Quote:
kur galima rasti citatu taip ji apibudinanciu?
Tame ir problema, kad tiesiog nėra citatų, kurios jį apibūdintų kažkaip kitaip, taigi, turint omeny settingą, Šerlokas palieka tą įspūdį, kurį aprašiau savo praėjusiam poste.

My point is - gal Ričio pastatyme ir nerasime faktų, kurie tiesiogiai prieštarauja tam, kas parašyta knygoje. Tiesiog režisierius akcentus deda visai kitose vietose, ir, drįstu pareikšti, filmo žanras yra kitas, nei knygos.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1 2 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited