Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-24 13:08

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-09 1:21 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1514
Location: Vilnius
nelly_k_bassas wrote:
visi kiti labai šiaip sau.
na, skonio reikalas gi. Tiesiog Inception vargu ar isliks atmintyje, nors kazkodel lyginamas su matrica :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-11 1:57 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Ką tik pažiūrėjau. Intensyviai vengiau viso šito hype'o ir atsiliepimų, tačiau vis vien kažkaip buvau nusiteikęs laukt „kažko tokio“. Nesulaukiau.
Veiksmo scenos gražios (prieš dvi dienas mačiau „Salt“ – ten veiksmo daugiau ir ryškesnio, bet man „Inception“ jos kažkaip įtikinamesnės atrodė... Ghmmmm, net nežinau, čia pliusas ar minusas, kai kalbam apie filmą, kuriame vaizduojami sapnai :) ), scenarijus bandytas painioti, bet taip kažkaip vangokai, iki „Memento“ netempia. Visa ta dramos ir emocijų linija tarp Kobo ir Mal (įdomu, ar atsitiktinai jos vardas ispaniškai reiškia „blogai“? ;) ) nepakankamai išvystyta. Ir dar viskas šiek tiek per daug ištęsta.
Apskritai pritariu Shizzar, kad siurrealizmo smarkiai trūko. Net ir tas miesto „suvyniojimas“, kai Ariadnė mokėsi architektūros toli nusileidžia realiems sapnams. O kadangi pats kažkada šiek tiek žaidžiau su lucid dreaming ir žinau, ką iš tiesų galima daryti su savo sapnais, tai čia viskas taip laaaaabai skystai išėjo.

Bet kad blogiau už „Avatar“ – gijau, kad tau pirštai nudžiūtų tokius dalykus rašant :P

EDIT:
Dabar dėl to siurrealizmo pamąsčiau – galima sugalvoti tokį paaiškinimą, kad sapnų realizmas būtinas tam, kad auka nesuprastų, jog tai sapnas. Įvairūs realybėje neįmanomi dalykai dažnai ir leidžia suvokti, kad iš tiesų sapnuoji. Be to, tai dažnai priverčia atsibusti. Taigi, galbūt pernelyg laisvas manipuliavimas sapnais išduotų aukai, kas vyksta, ir trukdytų komandai išlikti sapne.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-11 2:25 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1514
Location: Vilnius
ghoul wrote:
Bet kad blogiau už „Avatar“ – gijau, kad tau pirštai nudžiūtų tokius dalykus rašant :P
Na avataras bent nebuvo toks nuobodus kiek šitas. Visą valanda (o gal net daugiau) vebleno "o ne, to niekas nepadarė", "tai mega pavojinga", "aš to nebedarau", o tada atsiranda "motyvacija" ir galų gale renkamas tymas.. Come on! Negi negalima buvo to padaryti įdomiau ir ne tiek standartiškai? Na netikėjau nė akimirką, tuo kas vyksta (aišku haipas "matrica sėdi kampe ir rūko, palyginti su šitu" turbūt daugiausia turėjo įtakos, nes buvau šoke. Panašų (didesni) esu išgyvenęs žiūrėdamas antrus pozorus, bet čia ne apie tai). Be to įtampos sukurti kaip ir nepavyko (koks čia trileris po galais? :P), paslapties irgi..

del sapno realistiškumo, gi jau antram lygyje jis ateina ir pasako - "tu čia sapnuoji. Aš tau padėsiu, pasitikėk manim". Ten jau galėjo manipuliuot į valias, kad auka tikrai patikėtų, kad čia sapnas.


Last edited by gijas on 2010-08-11 11:01, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-11 6:54 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
gijas wrote:
Na netikėjau nė akimirką, tuo kas vyksta (aišku haipas "matrica sėdi kampe ir rūko, palyginti su šitu" turbūt daugiausia turėjo įtakos, nes buvau šoke. Panašų (didesni) esu išgyvenęs žiūrėdamas antrus pozorus, bet čia ne apie tai). Be to įtampos sukurti kaip ir nepavyko (koks čia trileris po galais? :P), paslapties irgi..
Kadangi „Matrix“ jaučiu gilią antipatiją nuo pirmosios pažinties (tai, kad ne savo valia teko ją peržiūrėti kelioliką kartų, meilės irgi nepridėjo), tai vis tik „Inception“ man patiko labiau :) Kažkaip ne taip kvailai jame viskas atrodo.
Dėl nuobodulio – na, man nuobodu buvo tik į galą, kai pagalvojau, jog 3-asis lygis jau gal ir nebereikalingas, konceptualiai jis nieko svarbaus filmui neduoda. O „Avatar“ buvo tiesiog agresyviai kvailas. „Inception“ paieškojus galima rasti ir siužeto skylių, ir nuvalkiotų klišių, bet „Avatar“ ieškoti viso to nereikia, ten agresyvus kvailumas, skylėtas siužetas ir banaliausių klišių rinkinys tiesiog kabinasi tau į gerklę.

Bet dėl įtampos sutinku – buvau kažkaip užmiršęs, o kai tu parašei, prisiminiau, kad pats sėdėdamas kino teatre irgi jos labai pasigedau. Veiksmo daug, bet emocijų jis praktiškai nekelia.
Dėl paslapties – irgi sutinku, aliuziją į tai, kad ir „jų realybė“ gali būti tik dar vienas sapnas aš pagavau per Kobo pokalbį su vaikais telefonu (t. y. kažkur 10 min nuo filmo pradžios). Nors sprendimas palikti klausimą neatsakytą man patiko. Nors kažkoks neaiškumas liko :)

Dėl atskleidimo Fišeriui, kad tai sapnas, ir laisvės daryti ką nori po to aš irgi pagalvojau, bet vienas dalykas – lieka išsilaikymo sapne problema (realybėje išsilaikyti lucid dream tuo pat metu aktyviai jį transformuojant, ypač visiškai nenatūraliu būdu, yra gan sudetinga), antras dalykas – jei jie įpratę visuomet dirbti prisilaikant „realizmo“, vargu ar imtų eksperimentuoti, ypač tokioje svarbioje misijoje.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-11 11:25 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
SPOILERIAI
gijas wrote:

del sapno realistiškumo, gi jau antram lygyje jis ateina ir pasako - "tu čia sapnuoji. Aš tau padėsiu, pasitikėk manim". Ten jau galėjo manipuliuot į valias, kad auka tikrai patikėtų, kad čia sapnas.
Na, jei galvojant apie tai, ką stengėsi įteigti aukai, t.y., kad jis yra kažkokio blogiuko kontroliuojamame sapne, tai gal kaip tik reikėjo išlaikyti įspūdį, kad sapnuojamo pasaulio "mechanikos" negali įtakoti. Nes tai kažkieno kito (blogiuko) sapnas ir būtent nuo jo užgaidų viskas priklauso.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-11 19:39 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Pjovejas wrote:
Na, jei galvojant apie tai, ką stengėsi įteigti aukai, t.y., kad jis yra kažkokio blogiuko kontroliuojamame sapne, tai gal kaip tik reikėjo išlaikyti įspūdį, kad sapnuojamo pasaulio "mechanikos" negali įtakoti. Nes tai kažkieno kito (blogiuko) sapnas ir būtent nuo jo užgaidų viskas priklauso.
Tai kad ten visiškai neaišku, kas tą sapną kontroliuoja. Sapno aplinką sukuria architektas, o ją „užpildo“ „subjektas“. Kas yra tas „subjektas“ – tik auka, ar visi dalyvaujantys? Aš manyčiau, kad visi dalyvaujantys (tą patvirtina ir Kobo nuolat iškviečiama Mal ar traukinys miesto gatvėje), nes nėra jokio pagrindo manyti, kad jų statusas kažkuo iš principo skiriasi. Toliau lieka klausimas, kur ta riba tarp „aplinkos“ ir „užpildymo“ – atskyrimas visiškai dirbtinis ir neaiškus.
Tiesa, susidaro įspūdis, kad visi dalyviai sapną veikia tik per pasąmonę, vienintelis, kuris valingai jį kontroliuoja – architektas.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-11 20:48 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1514
Location: Vilnius
Ne architektas, o konstruktorius. Architektas teoriskai i sapna gali ir nelyst, jis tik sukuria "levelį" ir ji parodo kažkokiam žmogui. Buvo toks epizodas, kai Ariadnė pašantažavo ir "gavo spotą" grupėje :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-11 22:08 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
gijas wrote:
Ne architektas, o konstruktorius. Architektas teoriskai i sapna gali ir nelyst, jis tik sukuria "levelį" ir ji parodo kažkokiam žmogui. Buvo toks epizodas, kai Ariadnė pašantažavo ir "gavo spotą" grupėje :)
Ten yra nenuoseklumų. Jei atkreipsi dėmesį, dar gerokai prieš tą epizodą Kobas Jusufui sakė, kad grupėje bus 5 žmonės, o čia Saitas pataisė, kad 6, t. y. Ariadnė jau buvo įskaičiuota.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-12 8:56 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
ghoul wrote:
Ten yra nenuoseklumų. Jei atkreipsi dėmesį, dar gerokai prieš tą epizodą Kobas Jusufui sakė, kad grupėje bus 5 žmonės, o čia Saitas pataisė, kad 6, t. y. Ariadnė jau buvo įskaičiuota.
NU KJEI SPOILINT, TAI SPOILINT :)

Saitas pataisė skaičių dėl savęs (jis tas 6-tas). Gi jam ten ten bandė pasakyt, kad "turistams" sapnuose ne vieta, bet Saitas pareiškė, kad tik taip jis bus įtikintas sėkme :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-12 10:52 
Offline

Joined: 2003-10-29 11:34
Posts: 785
OFFTOPIC

Lietuviai daro kažką panašaus į Inception :D

http://www.lfc.lt/lt/Page=ArticleList&ID=7900

CITATA: Tai psichologinis filmas apie mokslinį tyrimą. Man, kaip operatoriui, yra labai įdomu ieškoti tokios juostos vizualikos. Iki šiol nieko panašaus nedariau. Pusė filmo veiksmo vyksta „smegenyse“, kažkokioje neapčiuopiamoje, nerealioje erdvėje. Ne fizinėje, ne buitinėje. Kažkur. Dabar ir kuriame filmo stilių – kaip tai galėtų atrodyti, su kuo tai susiję. Galima prisigalvoti begales įdomiausių dalykų. Tas atriša rankas kūrybai. Gali sukurti fantastinį, savo įsivaizduojamą pasaulį. Nereikia apsiriboti laikmečiu, vieta.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited