Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 12:41

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page 1 2 »
Author Message
PostPosted: 2010-09-20 14:51 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-24 0:13
Posts: 238
Location: Little Castle
<<<moderated by shizzar: išskirta iš temos "kokį filmą dabar žiūrit". Išskyriau su intencija pradėti diskusiją apie filmų vertinimą, o ne konkretaus forumo vartotojo aptarimui, taigi nekonstruktyvius najiezdus ant jūzerių iš temos trinsiu.>>>

Toks truputuką OT: Magnusai, kaip čia taip yra, kad visi Tavo filmai įvertinti 10/10? :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-09-20 21:16 
Offline
User avatar

Joined: 2009-11-21 20:33
Posts: 290
Joo, net nera ka ir atsakyti i toki provokuojanti, truputi sokiruojanti klausima. Tai gal dar kart paziurek mano komentarus ir pagalvok dar karta, beje kaip noriu taip vertinu, jei man labai patiko tai 10. Apie prastus filmus neturiu mados rasyti. Ir isvis tai mano reikalas.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-09-21 10:31 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Šitam forume kaip ir nėra oficialios vertinimo sistemos, ir jei kažkas, pasidavęs jį užvaldžiusioms emocijoms, rašo tik apie tuos filmus, kurie, jo manymu, verti aukščiausio įvertinimo, tai nematau tame nieko blogo - mano mėgstamiausias tinklapis kino vertinimo klausimais yra rotten tomatoes, kuriame apskritai kritikai tegali duoti vieną iš dviejų įvertinimų, "gerai" arba "blogai"

Kiek labiau mane nuvila tai, kad šitos temos recenzentai labai skūpai tepalieka komentarų. "Geras filmas, superefektai, 10/10." arba "Visiškais š, nežiūrėkit" - na, ne itin informatyvu, nors tu ką. Kai aš rašau apie filmą, aš stengiuosi truputį pakomentuoti, kodėl jis man atrodo vertas to įvertinimo, kurį jam duodu. Suprantu, kad ne visi turi tokioms nesąmonėms laiko (geriau jamti kiekiu, o ne kokybe), bet jei jau jūs iš tiesų norite rekomenduoti žiūrėti ar nežiūrėti kažkokio filmo, tai gal galėtumėte tai daryti įtikinamiau?

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-09-21 10:49 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Kaip alternatyva Rotten Tomatoes kritikų ratingams yraIMDB user ratingai.

Praktikoje žiūriu į abudu ir pagal tai susidarai preliminarų vertinimą kuris jokiu būdu nėra garantuotas. Buvo atvejų kai išliaupsinti filmai sukėlė alerginę reakciją, o supeikti sukėlė daug teigiamų emocijų juos žiūrint.
Tad paantrinsiu Shizzro minčiai, kad reikia daugiau info kodėl vertinama vienaip ar kitaip.

Tačiau filmo vertinimo subjektyvumo išvengti yra neįmanomą kokią numerinę vertinimo sistemą bepaimsi. Todėl veikia score plus poster vertinimas Shizzaro duotas skaičiukas reiškia man tiek, Fronto tiek, Exusso tiek.

Tiesa yra dar vienas momentas apie vertinimus: spoileriai. Mano asmeninis kompasas yra spoilinti tiek kiek yra spoilinama kituose review (tas pats rotten tomatoes pvz) ir aš jokių ispėjimų nededu tai darydamas (be abejo užsiminimas apie tai kad filme yra tvistas yra spoilinimas tik ar jis labai gadiną žiūrovui pasimėgavimą jau klausimas). Ką manote apie šią problemą kolegos? Kaip taisyklė jei jau filmas užsidirbą atsikrą temą aptarimams ten pagal nutilėjimą spoiler zona (or is it?).

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-09-21 17:34 
Offline
User avatar

Joined: 2009-11-21 20:33
Posts: 290
shizzar komentaras labai taiklus, bet vistiek visgi demokratija dabar vyrauja, ir kaip kas nori taip tegu raso, jei nepazeidzia forumo taisykliu. Aisku, kad geriau jei yra kazkokiu argumentu uz ar pries, bet taigi irgi is dalies kaip ir asmenine nuomone, nes vienam tas kaip tik gali nepatikti ir patikti kas kitam nepatiko, del to ir yra sumuojama visi ivertinimai ir rodomas ju vidurkis. Beje tikrai nera laiko labai detaliai ir placiai ir visus matytus filmus aprasyti. Tai tiek.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-09-21 22:57 
Offline
User avatar

Joined: 2003-07-03 11:23
Posts: 638
Location: Vilnius
Tai kam tada išvis rašyt?

_________________
Kai aš mažas buvau, šile ožius ganiau.
Nieks manes nepažino, oželiu vadino...


Bungalo Art Gallery


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-09-22 0:34 
Offline
User avatar

Joined: 2009-11-21 20:33
Posts: 290
Kam? Tam kad rekomenduoti zmonems. Apie daugeli filmu, ypac jei tai nera naujienos, arba jei jie nera Holivudiniai, as suzinau butent tokiu budu. Dar del to kad isreiksti ir paskaityti kitu nuomones. Vat kam rasoma.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-09-22 2:17 
Offline
User avatar

Joined: 2003-07-03 11:23
Posts: 638
Location: Vilnius
Tai apie tai ir kalba, Magnus. Rašom. Komentuojam ir argumentuojam. Motyvuojam savo asmeninę nuomonę, kad ir kokia asmeninė ji bebūtų.
Ir jei randi laiko atsidaryt puslapį ir leptelt "10 iš 10", nepagailėk savo nerealiai brangaus laiko dar nors porai eilučių. Gal niekas ir nepatikės, bet susidarys nuomonę apie tavo skonį, kas vėliau bus kriterijus tavo rekomendacijoms.

_________________
Kai aš mažas buvau, šile ožius ganiau.
Nieks manes nepažino, oželiu vadino...


Bungalo Art Gallery


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-09-22 15:52 
Offline
User avatar

Joined: 2009-11-21 20:33
Posts: 290
Bungalo wrote:
Tai apie tai ir kalba, Magnus. Rašom. Komentuojam ir argumentuojam. Motyvuojam savo asmeninę nuomonę, kad ir kokia asmeninė ji bebūtų.
Ir jei randi laiko atsidaryt puslapį ir leptelt "10 iš 10", nepagailėk savo nerealiai brangaus laiko dar nors porai eilučių. Gal niekas ir nepatikės, bet susidarys nuomonę apie tavo skonį, kas vėliau bus kriterijus tavo rekomendacijoms.
Na šiaip jau teisingai sakot, aš asmeniškai, bandysim ateity vadovautis jūsų rekomendacijomis ir kažkiek daugiau pakomentuoti, o ne tik balą pastatyti :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-09-23 17:44 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-24 0:13
Posts: 238
Location: Little Castle
Kadangi čia mano leptelėjimas virto atskira tema, jaučiu pareigą šį bei tą parašyti. Visų pirma, filmo vertinimas glaudžiai siejasi su pačiu filmu - iš spec efektų blokbusterio tikimasi kitų dalykų, negu iš buitinės dramos, tačiau galima atrasti šiek tiek bendrumų; pamėginsiu išdėstyti grynai savo:

1. Scenarijus - visgi filmas yra kažkokios istorijos pasakojimas, kuria siekiama perduoti tam tikrą mintį. Priklausomai nuo žanro, scenarijus gali varijuoti nuo paprasto kaip trys kapeikos (Transformeriai), tiek iki sudėtingo kaip DNR struktūra (Malholendo kelias). Esminis dalykas - scenarijus turi sudominti žiūrovą, įtraukti, kad norėtųsi žiūrėti, o ne išeiti iš kino salės ar net nepaspaudus pauzės nueiti į virtuvę pasidaryti sumuštinio. Gana svarbūs aspektai yra scenarijaus skylės, kuomet filme akis bado scenarijaus nelogiškumai (iš dangaus nukrenta veikėjai (Dogma nesiskaito, ten taip ir turėjo būti), veikėjai elgiasi nepaaiškinamai, vystoma viena mintis, o paskiau daromas šuolis prie kitos). Žiūrint knygos ekranizaciją, visada nevalingai prisimenama knyga ir lyginama, ar viskas atitinka knygą, ką pakeitė scenaristas ir ar tai išėjo į naudą, ar padarė žalos

2. Režisūra - po istorijos seka vaizdas, kurį reguliuoja režisierius. Tai apima labai daug ką: aktorių parinkimas, scenografijos vaizdai, dekoracijos ir visa kita, kas apibūdinama bendru vaizdu. reikalavimai čia daugiau nesąmoningi ir susiveda į patiko/susižiūrėjo; kartais ypatinga režisūra kaip tik būna filmo varikliukas (300 pvz).

3. Vaidyba - nelabai reikalauja paaiškinimo. Aktorius turi įsijausti į personažą ir netgi jį papildyti (pvz J.Depas ir jo personažas Džekas Žvirblis); kitaip tariant, nesvarbu, kas būtų per rolė - mordabojus bomžas, gigantiškas barsukas ateivis, psichopatiška istorinė asmenybė, aktorius(-ė) privalo žiūrovą įtikinti, kad jis(-i) toks(-ia) ir yra. Būna, kad filme akivaizdus maivymasis ar buka vaidyba bado akis ir gadina bendrą vaizdą (aišku, priklauso nuo žanro, kiek tos vaidybos reikalaujama).

4. Spec efektai - atskira dalis, kuri galioja toli gražu ne visuose filmuose. Reikalavimai paprasti - neturi matytis dirbtinumo. Aišku, tobulėjant technologijoms, efektai auga ir gerėja, bet netgi žiūrint dar juodai baltą "Nematomą žmogų", efektai neatrodo pasenę, o štai palyginti naujų filmų kartais vos ne plika akimi matomi montažai, kompiuterinė grafika ir kitoks crap'as. Galų gale, efektai turi būti malonūs. Ne visi efektai yra maštabiniai kaip kokiuose jau minėtuose Transformeriuose, kai kurie yra mažiau pastebimi, tačiau ne ką lengvesni sukurti (pvz Keista Bendžamino Batono istorija)

5. Muzika - čia jau pati menkiausia dalis; paprasčiausiai ji turi neerzinti, ir prisidėti prie filmo nuotaikos (pvz Šindlerio sąrašo pagrindinė smuiko tema). Kai kada filmo soundtrack'as tampa dar garsesniu negu pats filmas (Asmens sargybinis), bet tai jau retesnis atvejis.

Pradžiai tiek :)

P.S. Atsiprašau Magnus''o, jeigu jis įsižeidė, tiesiog tai buvo nusistebėjimas, kad visi filmai įvertinti kaip labai puikūs :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page 1 2 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited