Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 6:05

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 227 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 523 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-05 18:24 
Offline
User avatar

Joined: 2006-09-24 23:28
Posts: 258
Location: Vilnius
Nykstukas krenkstelejes nusispjauna, dirsteli i gertuve, i darganota bei apsiniaukusi dangu, tada vel i gertuve.
- Tai gal duosi ir man paragauti?
Maktelejes gurksneli, Norgas pastebimai pralinksmeja:
- Niekai. Kokie cia ypatingi vilkai gali buti. O net jei ir bus, mano kirvis dar neatsipo, o cia, kalnuose, as jauciuosi daug geriau, ir garo duosiu taip, kad paruks.. dar negime toks vilkas, kuris isgasdintu Norga, Nareno sunu. - Nykstukas patenkintas nusikvatoja. - O jums paprasciuasiai upo truksta. Tikriausiai todel, kad birzgalas jusu ne pacios geriausios kokybes. Va sustosime, pavaisinsiu jus tikru geralu. Deja, nykstuku alaus neturiu, bet degtineles gertuve gal ir atsiras. - Norgas linksmu kriuktelejimu pabaigia savo tirada.

_________________
His sword was sharp, his lance was keen
His shining helm afar was seen


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-05 18:54 
Offline

Joined: 2006-12-30 21:24
Posts: 339
Location: wien
Taigi naktis kone ipusejo, nenuilstantis nuvargusiu ir nusilpusiu zmoniu inkystimas prasantis poilsio galiausiai buvo isklausytas. Grotas, su savo vedama grupe apsistojo, uolu supamoje kelio atkarpoje, apsaugancia nuo kaulus stingdancio vejo.
Nors Grotas ir inirtingas priesinosi, taciau privalejo leisti susikurti lauzus, bent pasisildydi kokio viralo, taigi netrukus uzsidege keli lauzialiai...

_________________
Twilight is highschool musical with vampires.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-05 19:58 
Offline
User avatar

Joined: 2005-01-27 15:03
Posts: 209
Location: Vilnius
Doreanas buvo pakankamai tylus ir neitin kalbus zmogus, todel nesivargino pasakoti savo gyvenimo istorija naujiems bendrazygiams, taciau klausiesi visko labai idemiai, nepraleisdamas nei vieno zodzio pro ausis. Taip daugiau veikdamas, nei kalbedamas, Doreanas su Nauro pagalba pagulde, samone praradusi, jaunuoli salia degancio ir silumo skleidziancio lauzo, bei tares keleta zodziu: "Einu apsizvalgysiu aplink, gal pavyks surast ka valgomo".
Jis grieztai nuzvelge visus bendrakeleivius leisdamas suprast, jog pagalbos jam tikrai nereikia ir tvirtu zingsniu nupedino toliau keliu.

_________________
Spincia


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-05 20:22 
Offline
User avatar

Joined: 2007-01-03 18:07
Posts: 90
Location: Ermadosas
Loreinas *

Atsikeliau, meginau sustabdyti Doreana, taciau jis tik numojo ranka - ( niekur nesidesi, tegu elgesi kaip ismano - pagalvojau). Bambedamas panosej gryzau prie lauzo, isgeriau nykstuko siuloma kiek skystoka degtinele, taciau ji suveike. Kuna uzliejo siluma, pasijuto lengvas galvos svaigimas. Nykstukas kazka bambejo apie kovas, ginklus.. ( malonus bendrazygis. O kad visi butu tokie ryztingi ir malonus kaip jis - pamaniau pats sau) ...
Tada akimis emiau ieskoti Groto, sis sedejo vienas prie nedidelio lauzelio ruke pypkute ir galando kiek lenkta vienasmeni karda..

_________________
nobody will see me, nobody will find me, im not going to hide...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-05 20:26 
Offline
User avatar

Joined: 2006-09-24 23:28
Posts: 258
Location: Vilnius
Keleiviai pradeda triusti prie keliu lauzeliu, rengdamiesi stovykla, ir is varganu atsargu ruosdami skurdu valgi. Norgas, uzuot dejesis prie bendros talkos, vaiksciojo po stovykla tai vienur, tai kitur iterpdamas savo trigrasi. Galetu susidaryti vaizdas, kad jis nenori teptis savo ranku juodu darbu, taciau pamates kokia grupele pasimetusiu ar siaip nusivylusiu valstieciu, nykstukas iskart soka talkon: jo linksma kalba bei dziugus kvatojimas, podraug su neissenkancia energija, tvirta ranka ir patyrusia akimi cia pat atgaivindavo net ir visiskai nusivariusius keleivius, prie kuriu akimirksniu suliepsnodavo mikliu Norgo pirstu sukurtas lauzas. Patiems beviltiskiausiems nykstumas duodavo is uzancio issiimta gertuve, kurioje neabejotinai skalangavo sis tas stipresnio uz vandeni. Tiesa, si savo turta Norgas aisqiai tausojo, ir duodavo jo tik po nedaug.
Apejes stovyklaviete, ir pamates, kad daugmaz visur jau vyksta triusas, Norgas parejo prie jaunuoli tysusiu keliauninku lauzelio, ir patenkintas dribtelejo ant salia gulejusio akmens:
- Na taip, isgvere keliauninkai.. - nykstukas kiek paniurusia mina pateliuskavo gertuve. - Ech, jei sitas geris baigsis, tai nekas bus. - Visgi, nuzvelges aplinkinius, jis sriubteli nebloga mauka.
Norgas patenkintas iskvepia toki oro gusi, kad net lauzo liepsna susvyruoja. Tada jis prieina prie be samones gulincio vaikino, ir ivarvina jam i burna keleta lasu is gertuves. Visu nuostabai, jaunikaitis cia raukydamasis atsiseda, burna gaudydamas ora. Nykstukas patenkintas nusikvatoja:
- Na ka, neblogas gerimelis? - Norgas istiesia gertuves kitiems prie lauzelio sedintiems pakeleiviams.

_________________
His sword was sharp, his lance was keen
His shining helm afar was seen


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-05 20:49 
Offline
User avatar

Joined: 2007-01-03 18:07
Posts: 90
Location: Ermadosas
Loreinas *

Taigi, kad neprastas, bet su jusisku alum toley nepalyginsi ah, - Sypteliu ir pasirausiu nemazai kelioniu patyrusiame kelionmaisyje, - Na stai mano mielieji, - dziugei tariu ir is maiso issitraukiu nemaza gabala vytinto kumpio. Netrukus is deklo issitraukiu nemenko ilgio medzioklini peili ir dosniai padalinu skanumyna prie lauzo susirinkusiems draugams.
Pasisotinus is maksties issitraukiu trumpa, dviasmeni kiek platejanti ties nosimi karda, truputi atsitraukiu nuo lauzelio ir prassimankstindamas imu sukinetis su geriausiu ir mylimiausiu kompanjonu. Gelesteje atsispindi, ramiai rusenanti lauzo liepsna, apsviesdama keleta kantriai grudintos geleztes randu...
- Nagi jus jaunimas ten pasedekit, o as kiek apsilsiu, - Kone nusijuokiau apzvelgdamas susidomejusiu bendrazygiu veidus.

_________________
nobody will see me, nobody will find me, im not going to hide...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-05 22:03 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
- Ačių. Jeigu medžiotojas nesuranda mėsos, tai mėsa suranda medžiotoją.

nusišypsau... ir pasivaišinu mėsyte. Gertuvę iš nykštuko paimu... palaikau rankoje, pakeliu prie burnos... atitraukiu negurkštelėjęs.

- Nereikia. Gal kokiam sustirėliui gaivinti prireiks, o be to... Vilkai gali priartėti per šūvio atstumą. O pažinodamas nykštukus, bijau, kad gėrimėlis pakenks taiklumui... Tada veltui pašaudysiu keturis kart ir viskas. Strėlių neliks. Reikia jas taupyti. Kaip ir gėrimą.

Pauostau, ir visgi atiduodu nyštukui visko taip ir neišgėręs...
Galvoje sukasi įkyri mintis... Niekaip negaliu išbaigti idėjos... Pabandau atsipalaiduoti, nusimetu strėlinę nuo peties, paguldau šalia. Lanką paguldau prie strėlinės, bet taip, kad jeigu kas, galėčiau ir vieną ir kitą pasiekti. Nusimetu skydą nuo nugaros, pasidedu ant kelių ir iš kelnių kišenės ištraukiu skudurėlį. Imu blizginti skydą, kuris, dabar jau nebedengiant strėlinei, matosi visas. Baltas vilkas pačiame viduryje, blizgančiai juodas fonas ir nedidelis Ermadoso herbas keirėje iskilimo, einančio nuo vršaus (nedidelis skydelis, nupioestas skydo viršuje, kairėje) - Melynas fonas, su skersai kertancia sidabrine gija, aukso karuna virs tos gijos ir virs karunos dvi zvaigzdes.
pastebiu žvilgsnius į skydą... Pradedu plepėti, kad užeina ant liežuvio:

- Mano senelio... Tada tėvo, o dabar... Mano. Tai vienintelis daiktas, kuris man primena namus ir praeitį. Skydas tvirtas, bet... Nykštukų darbo kirvis įkirto, tiesa, atšipo...
Bet ne kovoje su nykštukais, jeigu taip pagalvojai, Norgai, - tiesiog tada, kai priešas buvo prie miesto sienų, buvau ten su savo pažįstamu nykštuku, gal pažinojai jį, toks Groinas?... jis, kaip visada su savo kirviu, kurį nepaprastai brangino, o aš, ką tik gavęs įš tėvo skydą - jis sakę, kad kažkokia nuojauta kužda, kad šeimos relikviją reikia perduoti sūnui ir kažkodėl pasirinko tą dieną... Kaip visada, vaikščiojau su savo lanku ir strėline, o nykštukas, jį susitikus pakvietė užlipti ant miesto sienos, sakė, kad norįs parodyti silpną vietą sienoje ir sakė, kad norės išgirsti mano nuomonę. Jam buvo nesvarbu, kad aš nieko apie sienas neišmaniau - sakė, kad paaiškins viską. Tik užlipom ir pamatėm. Ne sienos broką, o orkus, lipančius kopečiomis viršun. Kitoje sienos dalyje ėmė gausti varpas, rodos jūs irgi turėjot jį girdėti. Ir tada... Tada aš sudvejojau. Reikėjo griebti langą ir pleškinti į lipančius, ar dar k daryti... o aš... Turėjau skydą ir galvojau, kad esu pasirengęs kirstynėms. Griebiau savo durklą ir atsistojom dviese šalia ant sienos esančių gynėjų - nuolatinės sargybos... Neatsimenu aš ten visko, bet buvo labai daug krqaujo, orkiškos smarvės ir tada mano draugą, tą Groiną, persmeigė kažkokio arbaletininko strėlė. Jo kirvį pakėlė kažkuris iš puolančiųjų, o aš kaip beprotis puoliau tiesiai į jį...
Po to... Poto atsipeikėjau velkamas kažkokio žmogaus... su perskeltu skydu ant kruvinos rankos. Jis davė man kažkokį lanką, kurį turėjo, durklą...

parodau į prisegtąjį prie diržo. Nuleidžiu galvą, o tada vėl ją pakeliu.

- Ir išėjo mirti... Sakė, kad kai jo žmona ir vaikai nebegyvi, jis nebegali gyventi...

pagriebiu gėrtuvę iš nykštuko, gurkštelnu, atiduodu.

- Uch...

pažvelgiu į Loreiną, mojuojantį trumpu kardu.

- O gal jūs mane durklu mojuoti pamokintumėte? Mat lankus aš suprantu, o su durklais jau problemos...

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-05 22:43 
Offline
User avatar

Joined: 2006-09-24 23:28
Posts: 258
Location: Vilnius
Norgas pagriebia kumpio gabala, ir pradeda plesti ji dantimis. Prisigrudes pilna burna, bando kazka kalbeti, po to numoja ranka, ir, prarijes kasni, suniurna:
- Och, gerai kad jus su manta. As tai dalyvavau susidurime uz sienu, dar tep sakant su reguliariaja kariuomene.. Tai kaip buvau, taip ir likau - tik su ginkluote, neskaitant gertuveles, su kuria nesisikiriu niekada.. Tpfu, jei ne Grotas, isvis nebutume sugebeje atsitraukti. Tik jam uzteko proto laiku suprasti kad jau gavom i kaulus, o kas dar svarbiau, supratus ne pradeti paniskai begti, o organizuoti daugmaz tvarkinga atsitraukima. Nors jus zmones visada lengviau ibaugint, - nykstukas pakelia galva, akyse suzimba ugnis, - va jei butume tureje nykstuku hirda.. - taciau cia pat jis galva nuleidzia, - aisku lengva taip kalbeti. Juoba kad Narharo kariauna tikrai neeiline buvo.
Pasisuka i Naura:
- Taip, Groina pazinojau - ne itin gerai, bet siaip ar taip gaila gero nykstuko. O tavo skyda tai nutaikes progele ir gaves siek tiek irankiu galeciau pataisyti. Bo tokios busenos tai jis netruks subyreti. Jei ir toliau velsiesi i kautynes pries nykstuku ashmenis, - nusisiepia.
-Ir su durklu galeciau pamokinti. Nors gal geriau prasyk Loreino - as, kaip nykstukas, praktiskai visais ginklais naudotis moku (gal su lanku tik sunkiau), bet siaip ar taip durklai man ne itin prie sirdies. Nesiojuos taip sakant, bet uztvot tai geriau kirviu, - patenkintas nusikvatoja, ir is neperslampamo maiselio issitraukes galastuva, ininka astrinti ir taip jau itin astria kirvio gelezte.

_________________
His sword was sharp, his lance was keen
His shining helm afar was seen


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-05 23:02 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
- Nemanyk, kad mano skydas prastas. Juk irgi nykštukų gamybos. Nenustebciau jeigu tas orkas Groino kirvį į skyda atšipino... Nesubyrėjo iki šiandien nesubyrės kol pataisys kas nors.

Laukdamas Loreino atsakymo į savo nekukla prašyma vis dar šveičiu skydą. pagaliau, kai atrodo, kad jis jau blizga taip, kaip tik įmanoma, nors ir ankščiau neatrodė suteptas, užsimetu ant nugaros. Vidinė dalis paminikštinta - ir šilčiau kai vėjas į nugarą pučia ir strelė iš nugaros einant atlėkusi nepavojinga...
Išsitraukiu durklą, gautą iš žmogelio. Ilgas, truputėli lenktas, aštriais it skustuvas dvipusiais ašmenimis... Be menkiausios įrantos, rankena apvyniota oda, kad metalas nešaldytų rankos, mat visas durklas - vientisas. Pavartau jį rankoje.. klausiamai žvilgteliu į nykštuką, parodydamas tris mažytes runas prie pat rankenos, kurias lengva preleisti neįsižiūrėjus.

- Tiesa, taip ir neprisiruošiu paklausti jokių galinčių žinoti nykštukų - ar šitos trys runos kokio nors jūsų meistro parašas, ar aš iš vis klįstu, vadindamas šį durklą nykštuko kūriniu?

jei nykštukas ima apžiūrėti - paduodu.

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-06 0:01 
Offline
User avatar

Joined: 2007-01-03 18:07
Posts: 90
Location: Ermadosas
Loreinas *

Kiek prasimanksites atsisuku i bendrazygiu uzmegsta pokalby apie tragiska sostines pralaimejima. - Taigi zinoma kad pamokysiu tave pasislaistyti durklu, taciau tai uztruks siek tiek laiko, nagi o dabar jei leisite papasakosiu kad man nutiko ta nelemta kovos nakty, as Loreinas Rotero sunus, Ermadoso kariaunos desimtininkas, - tariau atsidusdamas, - koviausi ant desiniojo sienos sparno, gerai maciau, kaip ant sienos zenge vis didesne ir didesne prieso armijos dalis, pirmai lipo zmones, poto atsirado orku, o dar veliau net kazkokiu nematytu. Visai netrukus prie mano akiu zuvo visa mano desimtine. Nenoreciau, kad laikytumete mane bailiu, bet emiau is leto trauktis, viskas apsipyle krauju, gynyba silpo... Priesas uzeme visa siena ir eme skverbtis i miesta, dar meginau kautis prisijunges prie nedideles entueziastingu gyneju kompanijos, taciau musu pasipriesinimas truko neilgai, priesu buvo pernelyg daug, pries mane kone liko vien tik jie, todel emiau begti, begti neatsigrezdamas. Mieste vyravo panika, prieso kariai zude visus aplinkui. Nuskubejau i sandelius pasigriebiau maisto, mane apeme baime, tokia baime kokios nejauciau anksciau, isskyrus ta nakty nezinomybes miske... Begau, retsykiai perkirsdamas koky ant kelio pasitaikiusy priesininka... Begau kol sutikau Grota, kuris kaip tik tuo metu vede negausia grupe miestelenu, tai yra jus mano draugai... taip ir pasitraukiau is to pragaro, kartu su jumis... - Issitraukiau savo gertuve ir gurkstelejau astraus nuoviro, - Nagi ... Man persunku isgyventi praeiti.. todel prasyciau baikime sia tema... Nagi jaunuoli pamokykime tave kaip reikia laikyti durkla. - Lyg pamirsdamas apgailetinus ivikius isspaudziau malonia sypsenele ir pasikvieciau jauna kary.

_________________
nobody will see me, nobody will find me, im not going to hide...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 227 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 523 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited