Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 19:49

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
PostPosted: 2004-10-19 9:07 
Offline

Joined: 2003-01-02 17:58
Posts: 3307
Location: Vilnius
Kiekvienas rekonstrukcija supranta savaip.
O kaip suprantate jus?

Kas yra ta rekonstrukcija?
Anu laiku aprangos ir tradiciju atgaminimas siais laikais, ar kaip kitaip?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-10-19 10:22 
Offline
User avatar

Joined: 2003-05-28 11:01
Posts: 631
Location: Vilnius
Man asmenishkai tai pagal personaza: jei koks valkatele, nu tai valkatele, jei riteris tai riteris... galima ir kelis tik atatinkamai pasiruoshti reikia - pasirenki metus pasiziuri visa imanoma literatura ir principu paklaida -30/+20 metu bandai gaut/pasidaryt/nusipirkt stufa kuris kuo labiau atitiktu tu laiku vaizda. Man visai smagu kokio virejo darbo imtis - malkos dyydelis katilas ir jovala verdi. Be bulviu, jokiu saloteliu su pomidorais ar kukuruzais ir pan....
Nu be abejo karys/riteris. Kariams kaikuriais atvejais sunkiau - visu pirma metalo stori reikia imti didesni... ginklai neashtrinti... uzsisharvuoti reikia stipriau nei tradiciskai budavo - nu negali palikti atvira galva (nereikia mineti debilu, kurie ant to deje... jie ne pavizdys - o tiesiog savo debilumo irodymas ir nepagarba kitiems - visgi nesinori trenkti samoningai per nesharvuota galva, o jis gali... )

_________________
Skelbimas: Ieshkau zmogaus su 'spravke', kad jam ne maziau 43 metu, turinti 'spravke' suteikiancia teise isduoti 'spravke' tiems kas neturi 'spravkes'. Butina tureti 'spravke' patvirtinancia ne maziau 20-ties metu 'spravkiu' isdavimo patirti.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-10-19 10:33 
Offline
User avatar

Joined: 2003-05-28 11:01
Posts: 631
Location: Vilnius
P.S. pamirsau svarbu dalyka - tokie dalykai kaip plastmases, shiuolaikiniai metalai, nerzaveika, cinkavimas, sintuha, odos pakaitalai, akivaizdziai matomas virinimas, akivaizdi eklektika, pofigizmas sharvuotes ir savisaugos klausimu - SUCS & MUST DIE!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Skelbimas: Ieshkau zmogaus su 'spravke', kad jam ne maziau 43 metu, turinti 'spravke' suteikiancia teise isduoti 'spravke' tiems kas neturi 'spravkes'. Butina tureti 'spravke' patvirtinancia ne maziau 20-ties metu 'spravkiu' isdavimo patirti.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-10-19 11:05 
Offline

Joined: 2003-01-02 17:58
Posts: 3307
Location: Vilnius
va del to svarbaus dalyko galime pasigincyti:

IMHO pradedant rekonstruoti kazkokio amziaus laikotarpio kazkoki personaza pirmiausia reikia zvilgtelti ne kokiu tradiciju jis laikesi ar kaip rengesi o i tai kaip jis maste.

Atmesti pati zmogu pasiimant tik jo SHMOTKES yra IMHO ne rekontrukcija, bet IMITACIJA

ne imitacijos o rekonstrukcijos atveju reiketu renkantis medziagas savo rubams pamastyti to zmogaus mintimis.
aisku ivairiu zmoniu buvo. vienas mastytu kad nerudijantis plienas - setono apsestas, kitas kad tai dievo dovana kovai pries kitatikius ir t.t.
manau kad viduramziu zmones teigiamai ivertintu brezentine medziaga :)

aisku galima apsibrezti kad rekonstruojam ne tik personaza bet ir ta laikotarpi kada nebuvo brezentines medziagos
bet pirma turi buti rekonstruojamas pats personazas o tik po to SHMOTKES


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-10-19 11:07 
Offline

Joined: 2003-01-02 17:58
Posts: 3307
Location: Vilnius
>pofigizmas sharvuotes ir savisaugos klausimu

jei viduramziuose kovos metu negalima butu musti i galva - patikek, joks riteris salmo neuzsidetu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-10-19 11:08 
Offline

Joined: 2003-01-02 17:58
Posts: 3307
Location: Vilnius
>akivaizdziai matomas virinimas

kazkada snowcow minejo fantasy rekonstrukcija
darant orkiska armora - to suvirinimo turi matytis kuo daugiau
rekomenduotina papildomai pavirinti net ten kur normaliai nereikia


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-10-19 11:37 
Offline
User avatar

Joined: 2003-05-28 11:01
Posts: 631
Location: Vilnius
Eik tu smeli... vel kaip priblevyzgojai tai priblevyzgojai - nu prie ko cia riteriai ir shalmai? Ash kalbu apie kaikuriuos musu "rekonstruktorius" kurie teigia, kad saugot ash afygienas karys ir man jokie kirviai ar kalavijai i galva nepataikys
Blyn prie ko cia ORKAI?? jei kalba eina apie rekonstrukcija?
Jei gu apie tai norejai pashneketi, tai ir rashyk - FANTASTINE REKONSTRUKCIJA?

Nori kad renginiuose vaiksciotu zmones mastantys kaip tais laikais? Nu ash suprantu jie apsirengia jie stengiasi elgtis bent jau ishorishkai, bet cia individualus poziuris - vieni ir sintetika naudoja, nors vadina save rekonstruktoriu klubais, o kiti chainus kaltus ir kniedytus darosi, ir jokiu kitu medziagu apart lino ir vilnos nenaudoja.....
Bet tavo pasiulytu varianto - NEBUS NIEKADA! Joks zmogus negali mastyti 600 metu atgal.. Jeigu kazkas sako, kad gali - manau Parko 15 turetu labai daug laiko mastyti taip toliau...

Ai smeli tik sugadinai paties pasiulyta idomia tema! Arba ne taip ja pavadinai!

_________________
Skelbimas: Ieshkau zmogaus su 'spravke', kad jam ne maziau 43 metu, turinti 'spravke' suteikiancia teise isduoti 'spravke' tiems kas neturi 'spravkes'. Butina tureti 'spravke' patvirtinancia ne maziau 20-ties metu 'spravkiu' isdavimo patirti.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-10-19 11:53 
Offline

Joined: 2003-01-02 17:58
Posts: 3307
Location: Vilnius
>Ash kalbu apie kaikuriuos musu "rekonstruktorius" kurie teigia, kad saugot ash afygienas karys ir man jokie kirviai ar kalavijai i galva nepataikys

na, kvailiu ir tais laikais budavo, nemazai ju mirdavo dar per treniruotes

>Jei gu apie tai norejai pashneketi, tai ir rashyk - FANTASTINE REKONSTRUKCIJA?

o kuo fantastine rekonstrukcija blogesne uz nefantastine.
jei veikejas sarvuotas kaip urukhajus is ziedu valdovo ir tu ji gali lupti metaliniu kardu kur nori is visos jegos, tai jis yra blogesnis uz ta kuris mano kad kirviai jam i galva nepataikys ir nesideda salmo.

rekonstrukcija yra rekonstrukcija - ji priklauso nuo laikotarpio
mes galime pasirinkti 1917m Smolni ir rekonstruoti sau ar ne?
taip pat mes galime pasirinkti Tolkieno Vidurzeme

>Joks zmogus negali mastyti 600 metu atgal
zinoma negali, jis tik gali kartais, priimdamas kazkoki svarbu sprendima paspelioti - "o kaip butu padares mano rekonstruojamas personazas"

kad ir viduramziu japona rekonstruodamas puikiai supranti kad rodyti jam nepagarba yra pavojinga. todel ir buvo ta pagarba. jei butu buve nepavojinga tai ir tada tos pagarbos nebutu buve.

prie ko vedu - zaidimas is principo yra personazo rekonstrukcija.
as nematau tikslo rekonstruot aprangos/sarvuotes jei ju panaudojimas neimanomas


tema nesugadinau o tik savo nuomone issakineju, beje sita mano nuomone gali visiskai nesutapti su mano nuomone kuri bus kad ir po menesio, as to neneigiu.
vienok diskusijose gimsta geru ideju

mane labai domina rekonstrukciniai zaidimai ir bandau aiskintis kodel jie neimanomi (IMHO jie imanomi, bet realybeje ju kazkodel nerandam)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-10-19 13:50 
Offline

Joined: 2003-03-17 21:55
Posts: 1123
Location: Vilnius
skirkim 'fantastine rekonstrukcija' nuo 'istorines rekonstrukcijos', ponai!

Kadangi kaip nedaugelis cia esanciu rekonstruoju ne viduramzius o napoleonika, tai mano poziuris siek tiek kitoks. Pirmiausia IMHO reik ziureti pacia karine kultura, mano atveju - tai bivakai, dainos, valgio gaminimas, apie kalba ir musiu inscenizacijas as jau nekalbu. Manu kad svarbu bent siek tiek atspindeti gimtaja istorija. cia buvo api istorine rekonstrukcija :wink:

fantastinei rekonstrukcijai leidziama tai kas neleidziama istorinei, cia jau svarbu tavo fantazijos lygis. Velgi akcentuoju ne tik gelezeles bet ir kultura, be kurios apsieiti neimanoma.

_________________
Kentek, kazoke, - atamanu tapsi


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-10-19 20:31 
Offline
User avatar

Joined: 2004-10-13 22:20
Posts: 143
Location: Vilnius
rekonstrukcija yra kazkokio istorinio dalyko atkurimas naudojant visishkai authentishkas medziagas ir apskritai viska darant istoriniu budu.
pvz. plieninis chainas nebus autentishkas jei jo ziedeliai bus pvz. suvirinti. Netgi sharvu testavimas turi buti istorinis, o ne toks kad jei pervaziuoja fura ir nesulamdo reishkia gerai..


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited