Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-28 10:49

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-13 14:22 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Simas wrote:
JAV pėstininko-šturmavyko šarvuotė, kai jis eina į šturmą, sveria 45-50 kg (NATO standartas). T.y. liemenė, šarvai ant rankų ir kojų, šalmas bei ginklas su šiek tiek papildomos amunicijos, susisiekimo priemonė, vaistinėlė gal keletas granatų. Kai eina į šturmą, jam judėti ne mažiau nei tam riteriui reikia, o dažnai ir daugiau.
Judėti? Daugiau? Pabėgėjo užėmė poziciją ir jau klūpo arba guli, kad šaudyti patogiau būtų...

To netgi lyginti negalima su fizinių krūviu kuri gaudavo karys mūšio metu. Taip niekas nesako, kad karas yra vaikų žaidimas. Bet namanau, kad gali paneigti faktą, jog su dabartine ginkluote reikia daug mažiau pastangų, kad užmušti žmogų negu viduramžiais. Progresas visgi :).

Toliau jeigu on topic: kažkaip išgyvena žmonės su nurautom galūnėm. Gal todėl, kad žaizda gana greitai užrišama. Manau daugiau žmonių tokioje situacijoje miršta nuo šoko negu dėl nukraujavimo.

Vienintelis man logiškas scenarijus kai smarkiai sužalotas žmogus "veda" mūši: jo lietenantai jį sutvarsto ir tasosi daugiau kaip gyvą vėliavą negu kaip karį... (fanazuotojas esu ką padarysi...)

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-13 14:33 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Kalbant apie lėles, tokis vienas žinomas karo vadas El Cido (su 12-13 a. su maurais kapojosi dabartinės Ispanijos teritorije) mūšį laimėjo, kai jau miręs buvo :) Maurai galvojo, kad ubagas nusibaigė (labai piktas buvo, bijojo jie jo), tai jo adjutantai pririšo jį prie arklio ir paleido armijos preikyje :) Maurai puolė į paniką ir konkrečiai gavo į skudurus :)

Dėl RPG, tai manau, jog svarbu kokioje sistemoje veiksmas vykta. Pvz.: 7th Sea, tai aš dar ir Drama Dice duočiau žaidėjui jei jis ką tik praradęs ranką ir akį karius į mūšį vestų :)

_________________
The cake is a lie


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-13 15:16 
Offline
User avatar

Joined: 2005-10-13 18:22
Posts: 41
Location: Kaunas
Kaip tik norejau duoti pavyzdi El Cid'u, dekui, gerasis zmogau. Taip tai buvo atvejis, kai generolas vede vyrus i musi jau budamas negyvas. Nes ne tik Maurai jo bijojo, bet ir jo kariai besalygiskai juo pasitikejo, todel niekas, apart jo zmonos ir pora kariu nezinojo, kad jis mires.

Siuolaikinis karys su 50 kg tikrai nebebegioja, jau nebeliko atviru sturmu siuolaikiniam kare.

Karys viduramziais judejo daug daugiau ir psichologija turejo labiau isvystyta. Tais laikais i musi su pilna ekipiruote ~35kg begdavo, nemaziau 30 min kapodavosi tikrai daugiau jegos, istvermes ir pasiruosimo reikalaujanciais ginklais, nei sekundei negalejo prarasti budrumo, atsipalaiduoti ar sustoti. Kojos, kaip ir visas kunas, turejo nuolatos judeti ir dar apkrautas, taip, kad zmogau tu neaiskink, kad XIV-XVa kariai buvo silpni. Pabandyk tu puse valandos, kad ir tuscia ranka pakilnoti aukstyn-zemyn ir pamatysi kaip maike po biski pradeda sverti nepakeliamai.

As pats pries berods 2 metus koviausi be vienos akies, o kita matydamas tik konturus (infekcija buvo isimetus) ir sekesi ir gyvas likau. Siulau tokiem abejingiem kompiuterastam kada bent paziureti kaip gyvai atrodo musu, jau dabartiniu rekonstroktoriu kovos ir pamatysi kaip ten lengva.

Itin prasau moderatoriu neliesti sito posto.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-13 15:17 
Offline
User avatar

Joined: 2006-05-27 20:04
Posts: 122
Location: Vilnius
Na jeigu aš gerai skaitau knygas tai galiu pasakyti taip. Kad riteriai važinėdavo su daug didesniu svoriu negu 50 kg. Nes pilnai plokštiniai šarvai svardavo tiek kad pats Riteris negalėdavo paeiti todėl buvo atrastos pakeliamos mašinos kurios juos užkeldavo ant arklio. Todėl pas riterius atsirado ginklanešiai kurie juos traukdavo iš mušio.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-13 15:20 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Simas wrote:
Kalbant apie lėles, tokis vienas žinomas karo vadas El Cido (su 12-13 a. su maurais kapojosi dabartinės Ispanijos teritorije) mūšį laimėjo, kai jau miręs buvo :) Maurai galvojo, kad ubagas nusibaigė (labai piktas buvo, bijojo jie jo), tai jo adjutantai pririšo jį prie arklio ir paleido armijos preikyje :) Maurai puolė į paniką ir konkrečiai gavo į skudurus :)

Dėl RPG, tai manau, jog svarbu kokioje sistemoje veiksmas vykta. Pvz.: 7th Sea, tai aš dar ir Drama Dice duočiau žaidėjui jei jis ką tik praradęs ranką ir akį karius į mūšį vestų :)
Che che dabar kai parašei prisiminiau, kad kadaise apie tai girdėjau :). Labai gerai iliustruoja mano požiūrį :).

Dėl RPG tai priklauso nuo daug ko: Jei tai heroic fantasy ir dėjom ant naturalumo tai ok. Jei bandyta kažką alia realumą tai nea: guli ir sakai miau.

RPG apskritai daug kas gali būti. Paaiškės, kad tavo senelis buvo trolis ir dar kovai nepasibaigus ranka pati ataugs :). Arba prieis clericas ir padarys "make whole" i vsio... RPG gali laaaabai daugką pasiųlyti.

Tiesa net įdomu kaip meistrai vertintu tokį PCiako elgesį priklausomai nuo campaigno? Dark fantasy, heroic fantasy, ne fanstasy voobščė?..

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-13 15:32 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Dark fantasy - mestų man Constitution ar jo analogą su minusais ir ėstų purvą :)

Heroic - go go go ir dar papildomai exp ir didelis šansas baigti kaip amžinaatilsį El Cido :)

Ne fantasy - mestų Constituion ir arbe atsijungtų, arbe adrenalinas užvaldytų galutinai, dar reikėtų metimo ar išsigando ar ne.

Del 50 kg ir dabartinių karių, na kaip man aiškino, kad Irako kare būten tokią ekipuotę ir naudojo/a. Ir kur jau šturmai nevyksta? Miestuose gal šturmai nevyksta?

Kad psichologinės tvirtybės daugiau reikėjo viduramžiais ar dabartiniasm rekonstruktoriams :) tai niekada nesutiksiu. Bombos, granatos, kulkos, tankai, cheminiai ginklai ir t.t. nori nenori, bet baisiau atrodo.

P.S. Matem matėm rekonstruktorius, nereikia taip pūstis :)

_________________
The cake is a lie


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-13 16:25 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Simas wrote:
Del 50 kg ir dabartinių karių, na kaip man aiškino, kad Irako kare būten tokią ekipuotę ir naudojo/a. Ir kur jau šturmai nevyksta? Miestuose gal šturmai nevyksta?

Kad psichologinės tvirtybės daugiau reikėjo viduramžiais ar dabartiniasm rekonstruktoriams :) tai niekada nesutiksiu. Bombos, granatos, kulkos, tankai, cheminiai ginklai ir t.t. nori nenori, bet baisiau atrodo.

P.S. Matem matėm rekonstruktorius, nereikia taip pūstis :)
Šturmai aišku vyksta tik per juos niekas ant sienų nelipa. :)

Psichologinis spaudimas visada didelis mirtis nuo kardo, granatos ar kulkos taip smarkiai nesiskiria. Palūžta žmonės sėkmingai ir nuo menkesnių dalykų...

Aš kalbėjau būtent apie fizinį pasirangimą. Kažkaip taip gaunasi, kad dabar daug labiau vertinama ištvermė negu pati jėga...

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-13 18:21 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-20 21:40
Posts: 608
Location: Morija
neocristal wrote:
Na jeigu aš gerai skaitau knygas tai galiu pasakyti taip. Kad riteriai važinėdavo su daug didesniu svoriu negu 50 kg. Nes pilnai plokštiniai šarvai svardavo tiek kad pats Riteris negalėdavo paeiti todėl buvo atrastos pakeliamos mašinos kurios juos užkeldavo ant arklio. Todėl pas riterius atsirado ginklanešiai kurie juos traukdavo iš mušio.
Taip taip. Skaitem mes kad Vytautas 40 kg sverianti kalavija turejo. Kliedejimai apie nezmoniska svori sveriancius sarvs yra sukurti nieko apie tai nenusimananciu zmoniu. Kaip ir sakiau (XIV - XV a.) i musi riteris eidavo i musi su ~35 kg metalo. Turnyrinis pleitas buvo papildomai "uzturbintas" keliom apsauginem plokstem, kurios dar galejo pridet iki +15 kg svorio. Ne daugiau. O kalbeti, kad karys negalejo pajudeti su sarvais tai absurdas, nes tada ilysti i sarvus butu tas pats kas pakisti galva po giljotina.

_________________
My axe is my soul!
www.wargames.lt


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-13 19:02 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
ikisam moneta.

Sunkusis riteris, toks, kokie jodavo i musi kaip sunkioji kavalerija, daugiau pasikliaujanti ieciu ir sarvu tvirtumu negu mokejimu mojuoti kalavyju, budavo su velniskai sunkiais sarvais. Ir taip, po GERO smugio (kaip kad zemaiciai mego kryziuociams daryti su nulenktu berzu, kuris atsitiesdamas nunesa raiteli nuo balno) isitieses ant zemes po kritimo is palygintio didelio aukscio (visgi raitas), tada taip, tokiam atsikelti baisiai sunku.

Lengvesni raiteliai paimdavo prastesnius sarvus, o tada atsiranda ir sokinejimai nuo arklio ir fokusai.

Sunkieji pestininkai, rodos, budavo naudingi, kai nebudavo viska pramusanciu lanku, kokius kazkuriam musyje pademonstravo anglu lankininkai, isdauze kruva tokiu pesciu skardiniu. Nes geri sarvai visgi geri sarvai. Bet toki nuvertus jis turetu atsikelti.

O riteriai imant pili paimdavo tik sunku antkrutini, o visa kita grandines, nes tada jau reikia ir kuliavirscius daryti ir kopeciomis lipti.

Aisku mano zinios gali buti iskreiptos...

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-13 20:04 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
mirazas wrote:
35 kg tai yra tik metalo ir medzio svoris, pridejus posarvi ir posalmi gautus dar apie +8-10 kg. Nepamirskim dar ir to, kad dabartine ekipuote padaryta taip, kad kuo maziau varzytu judesius. O pvz pirmieji turnyriniai "full-plate" leido rankomis atlikti tik dvieju poziciju smugius: vertikaliai ir horizontaliai.
Nepainiokime turnyrinių ir kovinių šarvų. O ir svėrė pastarieji apie 20 kg, ne 35.
Ernesticus Vulgarus wrote:
Siuolaikinis karys su 50 kg tikrai nebebegioja, jau nebeliko atviru sturmu siuolaikiniam kare.
Miesto kovos veiksmuose – ir dar kaip bėgioja.
Ernesticus Vulgarus wrote:
Karys viduramziais judejo daug daugiau ir psichologija turejo labiau isvystyta.
Tas teiginys apie „labaiu išvystytą psichologiją“ lyg ir reikalautų kažkokių argumentų.
Ernesticus Vulgarus wrote:
As pats pries berods 2 metus koviausi be vienos akies, o kita matydamas tik konturus (infekcija buvo isimetus) ir sekesi ir gyvas likau.
Ar čia tik man vienam atrodo, kad yra gan esminis skirtumas tarp akių infekcijos ir nutrauktos galūnės? :)
neocristal wrote:
Na jeigu aš gerai skaitau knygas tai galiu pasakyti taip. Kad riteriai važinėdavo su daug didesniu svoriu negu 50 kg. Nes pilnai plokštiniai šarvai svardavo tiek kad pats Riteris negalėdavo paeiti todėl buvo atrastos pakeliamos mašinos kurios juos užkeldavo ant arklio.
Čia Marko Tveno fantazijos iš „Konektikuto jankio karaliaus Artūro dvare“ :) Nors Markas Tvenas ir nuostabus rašytojas, į istorinę tiesą jis nepretenduoja :)
XXIcentury wrote:
Sunkusis riteris, toks...
Lengvesni raiteliai...
Sunkieji pestininkai...
O riteriai imant pili...
Labai norėtusi šaltinių, nes šie teiginiai man negirdėti, nors istorija daugiau ar mažiau teko domėtis :)

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited