Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-28 10:25

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-15 16:22 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-29 21:50
Posts: 75
Location: Vilnius
Nomad wrote:
...O taip pat, kiek suprantu, ir dėl dažnų karų, dažnesnių konfliktų sprendimų smūgių į galvą pagalba, maro ir kitų šiuo metu išnaikintų ligų epidemijų...
musu amzininkai gana idomiai isivaizduoja viduramziu ziaurumus. pvz lietuviai isivaizduoja sveika suotu pagoni, gyvenanti harmonijoje su gamta, po to pasirodo kraujo istroske riteriai, zudantys zmones savo malonumui, po to ateina slovingas progreso amzius, pagadintas keliato karu.

apie smurtiniu mirciu itaka vidutiniam gyvenimo ilgiui viduramziais:
Sias laikais artilerijos baterijos vadas gauna koordinates, bombonesio pilotas, skrisdamas virs miesto paspaudzia mygtuka ir zusta statistinis kiekis homo sapiens. Kad viduramziais zutu toks kiekis zmoniu, ta miesta reiketu 1.5 metu marinti badu. Kariuomenes retai virsydavo keliata tukstanciu. Ir kautyniu metu daznai zudavo maziau zmoniu, nei persekiojant begancius
pvz http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Worringen
Quote:
The number of deaths at the battle of Worringen is estimated at 1100 at the Guelders side and 40 on the Brabant side.
Reiketu tureti omenyje, kad saltiniai nurodo palaidotus po musio. Kiek suzeistuju nusigaluodavo per kitas 2 savaites nezinoma.
Civiliu zmoniu daugiau zudavo del bado nuniokotoje teritorijoje
aisku yra ir isimciu http://xenophongroup.com/montjoie/albigens.htm#first
Quote:
When asked by one of the crusader warriors about the possible killing of Catholics along with the heretic Cathars, Arnaud-Amaury is supposed to have delivered his nefarious statement "Kill them all! God will recognize His own!" Accounts vary as to the numbered slaughtered (10,000 to 20,000, with just over 200 estimated to have been Cathars) in this, the bloodiest and first, battle of the crusade.
apie medicina
manoma, kad mara isnaikino naturali atranka
epidemijas isnaikino vakcinos atrastos 19 amziaus pabaigoje http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_vaccines
antiseptikai israsti 1865
Quote:
The modern era really began with Koch's discoveries around 1880 of the transmission of disease by bacteria, and then the discovery of antibiotics shortly thereafter around 1900.
iki tol populiariausi antibiotikai buvo arsenikas, gyvsidabris, fosforas, strichinas ir k.t.
nuo zaizdu prideginimo iki perisimo pereita 16 a. pabaigoje
ir tinkamai persipjovus venas galejai pasitaisyti sveikata
http://en.wikipedia.org/wiki/Medieval_medicine

ir visa tai yra OT sitoje temoje ir skyriuje RPG apskritai

P.S. cia dar geras pvz apie higiena
Quote:
Ignaz Semmelweis (1818-1865) in 1847 dramatically reduced the death rate of new mothers from childbed fever by the simple experiment of requiring physicians to wash their hands before attending to women in childbirth.
ir geriamo vandens viduramziais niekas nevirindavo

_________________
"To avoid criticism do nothing, say nothing, be nothing." Elbert Hubbard (1856 - 1915)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-15 17:44 
Offline

Joined: 2006-01-31 16:54
Posts: 125
Location: Kaunas
Raimondas wrote:
Saulius wrote:
Mityba turi įtakos, tik kažkodėl mes pagrinde valgome prastą maistą, daug prastesnį ir senesnį nei senovėje, naudingų medžiagų kiekis šiuolaikineme maiste yra smarkiai sumažėjas
Prasome saltinius tokiu pareiskimu, jeigu nori, kad kazkas i tave bent siek tiek rimtai ziuretu.

Ir beje, jei pradesi aiskinti koks "organinis" buvo maistas seniau, prasyciau taip pat susirasti kiek kaloriju zmones gaudavo per diena ir ka jie valgydavo ziema/ankstu pavasari.

Prastas Raimondas
Raimondai, man totaliai dzin kaip į mane čia žiūri, aš čia karts nuo karto paskaitinėju, nes ieškau konkrečių nuorodų bei tam tikros informacijos. Kartais užklysta žvilgsnis ir į tokias kvailas temas. Bet girdėti iš kitų suaugusių žmonių tokias nesamones, kartais kelia juoką, o kartais ir liūdna. Aš nekalbu apie visus iš eilės, kur kas ką valgo, bet imu statistiškai vidurkį.
Vien pagalvok kas iš tos mėsos kai ji auginta su hormonais ir be jų?
Įsivaizduok daržoves be cheminių trašų. Įsivaizduok maistą be konservantų, standiklių, minkštiklių, rūgščių reguliatorių. Eto i koniu poniatno.
O jei tu laikai maisto papildus geru dalyku, tada mums net nėra dėl ko šnekėti.
Beje kur dar grynas oras, kur natūrali atranka, kur užsigrūdinimas sunkesnėmis gyvenimo sąlygomis.
Toliau dėl šaltinių, kam man jų ieškoti, jei aš nenoriu kažkam per prievartą įbrukti savo nuomonės, jei žmogus nori tikėti į tai, kad žemė čemodano formos, tegul tiki. O yra dar toks žmonių tipas - kol negauna į dantis tai žvaigždžių nemato.

_________________
Because i said so!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-15 17:54 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Toliau dėl šaltinių, kam man jų ieškoti, jei aš nenoriu kažkam per prievartą įbrukti savo nuomonės, jei žmogus nori tikėti į tai, kad žemė čemodano formos, tegul tiki
Tokios šaunios savikritikos seniai nebuvau matęs :D

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-15 18:02 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
musu amzininkai gana idomiai isivaizduoja viduramziu ziaurumus. pvz lietuviai isivaizduoja sveika suotu pagoni, gyvenanti harmonijoje su gamta, po to pasirodo kraujo istroske riteriai, zudantys zmones savo malonumui, po to ateina slovingas progreso amzius, pagadintas keliato karu.
Visi gi suromantina praeitį. Nenustebčiau, jei vokiečiai viską įsivaizduoja maždaug atvirkščiai. O sąvoka "harmonija su gamta" man jau seniai net ir juoką kelti nustojo :)
Quote:
Kad viduramziais zutu toks kiekis zmoniu, ta miesta reiketu 1.5 metu marinti badu. Kariuomenes retai virsydavo keliata tukstanciu. Ir kautyniu metu daznai zudavo maziau zmoniu, nei persekiojant begancius
Turiu omeny ne tik karus, bet apskritai viską: plėšikus, smulkias muštynes ir taip toliau. Šaltinių neturiu, bet įtariu, kad tikimybė mirti smurtine mirtimi viduramžiais buvo didesnė, nei yra dabar vakarų šalyse.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-15 18:24 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
Sauliau,

O kaip ten vis delto budavo ziemomis senoveje? Bananus is Karibu visi valgydavo? :lol:
Nomad wrote:
Quote:
Toliau dėl šaltinių, kam man jų ieškoti, jei aš nenoriu kažkam per prievartą įbrukti savo nuomonės, jei žmogus nori tikėti į tai, kad žemė čemodano formos, tegul tiki
Tokios šaunios savikritikos seniai nebuvau matęs :D
QFT Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-15 18:57 
Offline

Joined: 2006-01-31 16:54
Posts: 125
Location: Kaunas
Raimondas wrote:
Sauliau,

O kaip ten vis delto budavo ziemomis senoveje? Bananus is Karibu visi valgydavo? :lol:
Nomad wrote:
Quote:
Toliau dėl šaltinių, kam man jų ieškoti, jei aš nenoriu kažkam per prievartą įbrukti savo nuomonės, jei žmogus nori tikėti į tai, kad žemė čemodano formos, tegul tiki
Tokios šaunios savikritikos seniai nebuvau matęs :D
QFT Raimondas
Mėsytė, žuvytė. Mėsa vytinta arba sūdyta. Sriubos iš mėsų.

_________________
Because i said so!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-15 19:11 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Saulius wrote:
Ghoulai, tu matyt irgi dar iš pampersų neišlindai, kad girto zuikio sapnais mėtaisi?
Čia stipriausias tamstos argumentas?
Saulius wrote:
Apie save
Nieko bendro su nagrinėjama tema neturi.
Saulius wrote:
Ne raumenų apimtis lemia ištvermę ir tikrąją jiegą, neikime visai į kraštutinumus, tipo Švarcnegeris prieš Buchenvaldo kultūristą.
Ne, tai atsakykite, kas, jei ne raumenys (tiek jų masė, tiek kokybė) lemia jėgą (ir kas yra „tikroji jėga“) bei kas, jei ne fizinės treniruotės leidžia efektyviausiai tą jėgą vystyti?
Saulius wrote:
Šiuolaikinė sporto yranga pagrinde tinginių išmislas, aš tokių nepripažystų.
Ir vėl stiprus argumentas. Kvaili sportininkai profesionalai, juk galėtų vietoje darbo su šiuolaikine įranga, medikų ir profesionalių trenerių konsultacijų tiesiog kaime šakėmis pamojuoti ir iš karto pasaulio čempionais taptų...
Saulius wrote:
Mityba turi įtakos, tik kažkodėl mes pagrinde valgome prastą maistą, daug prastesnį ir senesnį nei senovėje, naudingų medžiagų kiekis šiuolaikineme maiste yra smarkiai sumažėjas, o leisti į mėnesį 600 Lt vien maistui vienam žmogui yra per brangu vidutiniškai, patikėk aš virėjas-konditeris ir turiu patirties bei žinių šiame reikale.
„Patikėti“ nesiruošiu. Prašyčiau pateikti šaltinius.
Saulius wrote:
Ghoulai, jei netiki, aš tau suorganizuosiu susitikimą su paprastu pagyvenusiu žmogumi iš kaimo, smulkutis, salyginai kūdas, bet patikėk taip tavo rankelę suspaustų ar su lazda tvosteltų, kad tavo visi kaprizai su dantimis išlėktų pro fortkę ir jokios treniruotės tau nepadėtų, jeigu tu pats rimtai savimi neužsiimtum.
Nebūdamas žmogumi iš kaimo aš irgi galiu be jokio vargo tau lazda taip vožtelėti, kad nieko nesinorės. Tai kažką įrodys?

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-15 19:12 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Saulius wrote:
Mėsytė, žuvytė. Mėsa vytinta arba sūdyta. Sriubos iš mėsų.
Tamsta labai iškreiptai įsivaizduojate tipinio viduramžių valstiečio racioną. Beje, mityba tik mėsa ir žuvimi kelis mėnesius organizmui tikrai nebūtų naudinga.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-15 23:56 
Offline
User avatar

Joined: 2004-12-02 17:33
Posts: 193
Location: Vilnius
Na Ghoul cia tik praso visu saltinius pateikti, pats to daryt nesivargindamas...
Gal reiktu konstruktyviau diskutuot, kokia savaite visi ieskom literaturos ir tada atnaujinam tema :D


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-16 0:01 
Offline
User avatar

Joined: 2005-12-30 0:24
Posts: 31
Location: Vilnius
[quote="metaxa"]Nu tai stai tau paprastas saltinis (gal ne su visom kalorijom, bet bent jau is bendro issilavinimo). Stai paprastas kaimietis, minta daugiausiai bulvem, visokiom darzovem, ir, priklausomai nuo meto ar pasiturejimo, dar mesytem kokiom. Taip, racionas neitin sudetingas, bet visgi. Toliau. Miestas - paprastas studentas. Racionas - bulves ir makaronais, ir dar patept bisquti alaus. Skirtumas?
O siaip tai rimtai, mieste neretas tikrai prasciau maitinasi, priklausomai nuo to, ar turi soda is kur obuoliu parsivezt, ir ar turi papildomu bapkiu rimtesne mesa nei pieniskos/pjuvenines desreles ir kiti pusfabrikaciai maitintis. Nes beveik visos darzoves kur kiek pigesnes buna tokios tuscios, kad vitaminu ar medziagu jose minimaliai. Cia aisq jei taip imsim vidutini valstieti (tobish, baudziauninka) ir neitin turtinga miestieti.[/quote]

Mano nuomone yra neteisinga lyginti kaimiecius su miestieciais is skirtingu laikotarpiu. Siaip jeigu paemus vidurkius miesto ir kaimo (nesvarbu siais laikais ar viduramziais) pagal fizini pasirengima ir istverme tai kaimai miestus aplenktu. Daugelis zmoniu miestuose gi sedi prie kompu arba prie popiergaliu (senoveje prie stakliu arba rankrasciu), o kaime nori nenori reikia uzpakali pajudinti :D


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited