Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-16 11:44

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010-05-16 21:44 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
O kaip tada pvz. pats reaguotum į bausmę, jei gm tau ją skirtų? :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-05-16 23:49 
Offline
User avatar

Joined: 2010-03-31 19:36
Posts: 16
Location: Kaunas
Niekaip. GM yra dievas jo vedamame pasaulyje. Jeigu žaidėjas su tuo nesutinka - tegul nežaidžia.

Aš iš savo žaistų partijų dar nepamenu, kad būčiau kažkaip "žaidęs" hiper aktyviai ar išeidamas iš konteksto. Tačiau faktas, kad mane betkokios smulkmenos nereikšmingos (suvokimas ateina tik po kurio laiko) nervindavo.

Tačiau dar toks pastebėjimas, kad aplinka ir psicholginė bei fizinė būsena irgi daro savo. Geriausiai įsijaučiama atsipalaidavus, ne iš karto po darbų ar kokių nors užsiėmimų, super maloniausia - be jokių aplinkinių pašalinių žmonių ir dar didesnis bonusas - gamta. Norėčiau kadanors išmėginti tokį dalyką prie laužo išvykoje, tamsoje ir vėlai naktį. Kad ir su baidarėmis keliom dienom išplaukus. Būtų visai kita atmosfera.

Iš jūsų pusės aš įsivaizduoju, kad aš čia pievas šneku, tačiau tokia mano vizija :) Kažkada pats norėjau pamėginti masterinti ir iki šiol šios svajonės paeksperimentuoti neatmetu. Mane tik atbaidydavo tai, kad žmonės gali būti linkę pervartoti alkoholio (pirmo karto patirtis iš žaidėjų pusės), gali būti linkę į esminių dalykų ignoravimą (keleto kitų žaidimų patirtis) ir entuziazmo nebuvimą (pastebėjimas, jeigu žaidimas trunka ilgiau nei vienas kartas).

Kodėl man maloniausias tik tas RPG žaidimas, kuris buvo prieš 10 metų ir truko tik kokias 3 valandas? Nes buvo puikus GM, puiki aplinka, puiki armosfera ir viskas vyko lauke.

P.S. Game Masteriui mažiausiai reiktų galvoti, kaip reaguotų žaidėjas, kuris kenkia visai žaidimo kokybei.

_________________
www.hexagon.lt >Kauno stalo žaidimų klubas<
Warmachine player >Mini wargaming<


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-05-17 11:35 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
Mindaugas Aputis wrote:

Iš jūsų pusės aš įsivaizduoju, kad aš čia pievas šneku, tačiau tokia mano vizija :) Kažkada pats norėjau pamėginti masterinti ir iki šiol šios svajonės paeksperimentuoti neatmetu. Mane tik atbaidydavo tai, kad žmonės gali būti linkę pervartoti alkoholio (pirmo karto patirtis iš žaidėjų pusės), gali būti linkę į esminių dalykų ignoravimą (keleto kitų žaidimų patirtis) ir entuziazmo nebuvimą (pastebėjimas, jeigu žaidimas trunka ilgiau nei vienas kartas).
Labai raginčiau pabandyti. Dėl alkoholio - tiesiog reikia iš anksto pasakyti savo poziciją dar renkant grupę(pvz. aš leidžiu savo žaidėjams išgerti bokalą alaus per sesiją, bet kol kas dar niekas nepasinaudojo šia teise).

Esminių dalykų ignoravimas - problema dažniausiai išsprendžiama "naujienų" būdu. Pvz. jei žaidėjai ignoruoja kažkokį keistą įvykį, po to jie sužino kuo jis pasibaigė be jų įsikišimo ar pan. Tada kitą kartą jie
žymiai atidžiau kreips dėmesį į tai, kas vyksta.

Bet kita vertus niekada negali iki galo pasitikėti žaidėjų sąmoningumu. Buvo toks atvėjis, kad jų grupė įeidama į dangoraižį paliko lauke jiems padedanti policininką. Grįžę jie rado jį be galvos kraujo klane, su aiškiais minutės senumo pėdsakais vedančiais atgal į diaugiaaukštį. Jie nusispjovė ir nuvarė apsipirkti, nes "dangoraižyje jis gali bet kur pasislėpti". Tai tiek to loginio mąstymo.

Entuziazmas - čia jau asmeninė savybė, sunku įtakoti, bet pagrindiniai dalykai palaikantys norą žaisti yra: ilgalaikiai grupės tikslai(pasaulio išgelbėjimas/sunaikinimas ar tiesiog making a difference), naujovės(naujos taisyklės, nauji itemai, nauji charai), asmeninės charo ambicijos(kerštas, noras kažką sukurti/išrasti, turto, šlovės ar valdžios siekimas). Entuziazmas yra kol kiekviena sesija atrodo originali ir visiškai nauja. Blogiausias IMO smūgis žaidėjų entuziazmui galėtų būti "planinės" sesijos, kaip holivudo serialai(Taverna -> Clues -> Monster -> Loot).

Bendrai paėmus - būtinai pabandyk meistraut, tikrai verta :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-05-18 21:15 
Offline
User avatar

Joined: 2010-03-31 19:36
Posts: 16
Location: Kaunas
Tada tikrai pabandysiu. Gal netgi pamėginsiu suorganizuoti pažystamų Masterių susibėgimą iškyloje. Atmosfera tikrai bus maloni ir kiaurą naktį galima bus gamtoje smagiai laiką praleisti.

_________________
www.hexagon.lt >Kauno stalo žaidimų klubas<
Warmachine player >Mini wargaming<


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-05-18 23:19 
Offline
User avatar

Joined: 2004-04-22 18:10
Posts: 766
Location: didelis
Mindaugas Aputis wrote:
Geriausiai įsijaučiama atsipalaidavus, ne iš karto po darbų ar kokių nors užsiėmimų, super maloniausia - be jokių aplinkinių pašalinių žmonių ir dar didesnis bonusas - gamta. Norėčiau kadanors išmėginti tokį dalyką prie laužo išvykoje, tamsoje ir vėlai naktį.
RPGamta?

_________________
Exposed, maybe, to a little Communist Propaganda. Briefly.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-05-19 0:23 
Offline
User avatar

Joined: 2010-03-31 19:36
Posts: 16
Location: Kaunas
Organizuoti renginiai neprisitaikys prie mano ritmo, o kai pats organizuoji kažką - pats taikai į savo ritmą. Paskutiniu metu laikas yra prabanga. Plius maloniau apsijuokti tarp pažystamų nei renginyje. :)

Pradžiai bent jau.

_________________
www.hexagon.lt >Kauno stalo žaidimų klubas<
Warmachine player >Mini wargaming<


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-05-19 1:00 
Offline
User avatar

Joined: 2003-07-03 11:23
Posts: 638
Location: Vilnius
Tamsta pernelyg manau kompleksuoji :) RPGamtos ritmą šiemet sudarys bent keturios naktys. Taigi vietos adaptacijoms per akis. O ir apsijuokt ten nėra prieš ką: visi tuo pačiu pamišę.

Aišku vėžiai po lieptu gali ir pakikenti, bet jie kiekvieną vasarą tai daro. :wink:

_________________
Kai aš mažas buvau, šile ožius ganiau.
Nieks manes nepažino, oželiu vadino...


Bungalo Art Gallery


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-05-28 23:07 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
Na, dėkui visiems už patarimus, smarkiai padėjo. Galiu pasakyt, kad proto ribose po truputi naudojantis visais patarimais išeina kažkas gero :) na, ar bent jau žaidimas daugiau malonumo atneša :D


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-05-31 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Skargan wrote:
Na, dėkui visiems už patarimus, smarkiai padėjo. Galiu pasakyt, kad proto ribose po truputi naudojantis visais patarimais išeina kažkas gero :) na, ar bent jau žaidimas daugiau malonumo atneša :D
Visgi įdomu būtų sužinoti kokių būtent veiksmų ėmėtės (grynai akademinis interesas)?

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-06-09 17:02 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
Nah... Nepadėjo. Viena sesija, po to tas pats. Adaptavos. :x


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited