Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-16 23:13

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 97 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 510 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-27 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 2010-08-06 0:14
Posts: 113
Jei kažkas nori užsiimti PnP RPG populiarinimu, tai galėčiau pasiūlyti labai paprastą ir banalų būdą, kuris apibūdinamas kaip užklasinė veikla. Savo mokykloj, kurioj jau tikriausiai daugelis nesimoko, galima pakabinti skelbimą, susitarti su valdžia ir apšviesti mažesnius savo potencialius pasekėjus. Tai galėtų būti vos ne koks kursas, kuriame yra išaiškinama kas tai yra, kaip tai galima padaryti ir gal net šiek tiek išmėginti.


Top
   
 Post subject: apie uždarus žaidimus
PostPosted: 2010-10-27 16:18 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-21 8:17
Posts: 157
Location: Vilnius
Quote:
Nelabai suprantu, kaip kam nors darys įtaką uždaros grupės žaidimas?
Tikriausiai todėl, kad nesi nei naujokas, nei žmogus, nė karto nebuvęs tokiose grupėse ir nė velnio apie jas nežinantis.

Naujoką tokia informacija labai įkvėptų ieškotis grupės, ar ją kurti ir t.t., ir pan.

_________________
Ieškau kūrybingai nusiteikusių MCPE naudotojų.


Top
   
 Post subject: apie fiestas
PostPosted: 2010-10-27 16:21 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-21 8:17
Posts: 157
Location: Vilnius
Quote:
Visos šitos idėjos (ir daug kitų) buvo aptartos kai RPG fiestos tik prasidėjo, daug visokių schemų ir variantų prigalvojome, bet galų gale atsisakėme. Kodėl?
1. Per daug vargo, ir nebus norinčių pildyti ilgų anketų.
2. Neigiami atsiliepimai gali atbaidyti kai kuriuos meistrus ir žaidėjus.
3. Jei nori pateikti išsamų meistro ar žaidėjo įvertinimą – būtent tam skirtas RPG Hall of Fame skyrius šitame forume
Konservartorius yra žmogus, kuris mano, kad niekas nebuvo padaryta pirmąsyk.

Jei nenorės, tai bus nenori, o kas, jei norės? Apsiimčiau organizacinę pusę (įskaitant protingą cenzūrą taupant meistrus).

_________________
Ieškau kūrybingai nusiteikusių MCPE naudotojų.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-27 16:25 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-21 8:17
Posts: 157
Location: Vilnius
Quote:
rzu rašo:
O beje, ar yra kovos simuliatorių? Sakykime, naujai beiškepantis meistras norėtų susikalibruoti jėnkauntierius?
Turi galvoje kokią nors kompiuterinę programą? Nelabai teko girdėti. Su daugeliu RPG sistemų vargu ar išeis tokią padaryti, nes labai jau daug galimų veiksmų variantų.
Jo, kalbu apie softvierą, jei tektų meistrauti, būtinai prieš tai pasidrošiu sau tokį įnagį. Čia nereikia tikslumo, dirbtinio intelekto ir Visų Gyvenimo Atvejų numatymo. Tereikia atsakymo į klausimą:

Kaip atrodytų (sakykime 1000 kartų prasukta) konkrečios kovos statistika, jei dalyvių parametrai tokie ir tokie. Tikslas vienas: nepakišti žaidėjams nei musės, nei dramblio (pakišti vilką).

_________________
Ieškau kūrybingai nusiteikusių MCPE naudotojų.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-28 10:21 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
rzu, jei tu paruoši ir atspausdinsi tokias anketas, tai aš laisvai galėsiu jas padalinti per artimiausią fiestą. Net galiu peržiūrėti tavo paruoštą anketą ir pateikti pastabas bei pasiūlymus.

Dėl "vykstančių sesijų registro" - pritariu ghoul, naujokams motyvacijos aš jame irgi neįžvelgiu. O iš organizacinės pusės, nematau pakankamos motyvacijos meistrams tame registre atsižymėti, todėl, manau, tokia idėja užlūžtų savaitės bėgyje.

Dėl encounter simulator: geimistinės sistemos, kurių esmė dažniausiai ir yra pasimatavimas, pas ką ilgesnis - pas PC ar pas NPC, paprastai turi ir mechanizmą, kaip parinkti adekvačius priešininkus PC grupei. O naratyvinėms sistemoms nei toks mechanizmas, nei toks softwaras paprastai nėra reikalingas. That being said, nieko blogo iš tokio įrankio, žinoma, nebūtų, bet jis gali būti pritaikytas tik konkrečiai sistemai, atitinkamai jo panaudojimas apsiribotų tik tais meistrais, kurie meistrauja kampeinus pagal tą sistemą, o, mano žiniomis, Lietuvoj apskritai tėra tik koks 10 meistrų, meistraujančių nuolatinius kampeinus, ir vargu bau atsirastų bent trys, kurie meistrauja tą pačią sistemą.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-28 16:32 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-21 8:17
Posts: 157
Location: Vilnius
1.
Quote:
rzu, jei tu paruoši ir atspausdinsi tokias anketas, tai aš laisvai galėsiu jas padalinti per artimiausią fiestą. Net galiu peržiūrėti tavo paruoštą anketą ir pateikti pastabas bei pasiūlymus.
Puiku! Jau turiu alfa versijas, gal galėtume p@štu?

2.
Quote:
Dėl "vykstančių sesijų registro" - pritariu ghoul, naujokams motyvacijos aš jame irgi neįžvelgiu.
Na, gal ir taip. Bet įsivaizduokit tokį fantastišką dalyką, kaip kur nors viešai kabantis nuolat atnaujinamas to-kas-vyksta-sąrašas.
Quote:
O iš organizacinės pusės, nematau pakankamos motyvacijos meistrams tame registre atsižymėti, todėl, manau, tokia idėja užlūžtų savaitės bėgyje.
Ėėė, o jei meistrai laisvanoriškai susijungtų į kokį metaklubą (kuris organizuoja sesijas ir savo nariams suteikia geresnius (su mažiau klibančiom kojom) stalus)?

3. Dėl encounter simulator viskas yra tiesa (darausi dėl savęs, parodysiu (galėsiu perdaryti ir kitoms mechanikoms)).
Quote:
Mano žiniomis, Lietuvoj apskritai tėra tik koks 10 meistrų, meistraujančių nuolatinius kampeinus, ir vargu bau atsirastų bent trys, kurie meistrauja tą pačią sistemą.
Šis sakinys man velniškai įdomus! Būčiau labai dėkingas už kuo daugiau info šia tema (žr. 2 punktą)...

_________________
Ieškau kūrybingai nusiteikusių MCPE naudotojų.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-29 1:11 
Offline
User avatar

Joined: 2004-04-22 18:10
Posts: 766
Location: didelis
rzu wrote:
Quote:
Dėl "vykstančių sesijų registro" - pritariu ghoul, naujokams motyvacijos aš jame irgi neįžvelgiu.
Na, gal ir taip. Bet įsivaizduokit tokį fantastišką dalyką, kaip kur nors viešai kabantis nuolat atnaujinamas to-kas-vyksta-sąrašas.
skamba kaip elitizmas. "aš meitrausiu 3 mėn trunkantį kalačiūnų campeigną. vietos užmuštos prieš metus. NE jūsų tikrai nepriimsiu. tiesiog norėjau pasigirti". kitaip neįsivaizduoju tokio sąrašo. yra forume "ieškome žaidėjo/meistro" galima žiūrėti ten.
rzu wrote:
Quote:
Mano žiniomis, Lietuvoj apskritai tėra tik koks 10 meistrų, meistraujančių nuolatinius kampeinus, ir vargu bau atsirastų bent trys, kurie meistrauja tą pačią sistemą.
Šis sakinys man velniškai įdomus! Būčiau labai dėkingas už kuo daugiau info šia tema (žr. 2 punktą)...
pasidalinsiu savo kuklia patirtimi. kai buvau jaunas ir nepatyręs meistras bandžiau išmokti mintinai DnD PHB ir meistrauti pagal taisykles. paskui paaiškjėo, kad yra dar ir kitų sisitemų. o dar vėliau pastebėjau kad iš visos sistemos tenaudoju tik dalį mechanikos (visai ignoruodamas tą dalį, kuri man nepatinka ir žaidėjai jos nereikalauja). tokiu būdu susiformuoja naminė mechanika, kuri padaryta pagal kažką.

pvz. tas pats DnD pas aivarą skirtųsi nuo DnD pas shizzarą. net jei jie grynai hipotetiškai jie meistrautų tą patį scenarijų pagal "tas pačias" 3,5 taisykles. o jei imti ne tokias griežtas (mechanine prasme) sistemas, tai...

ps. nesugalvojau on the spot, kas dar DnD meistrauja :P


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-29 15:04 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
Jauja wrote:
rzu wrote:
Quote:
Dėl "vykstančių sesijų registro" - pritariu ghoul, naujokams motyvacijos aš jame irgi neįžvelgiu.
Na, gal ir taip. Bet įsivaizduokit tokį fantastišką dalyką, kaip kur nors viešai kabantis nuolat atnaujinamas to-kas-vyksta-sąrašas.
skamba kaip elitizmas. "aš meitrausiu 3 mėn trunkantį kalačiūnų campeigną. vietos užmuštos prieš metus. NE jūsų tikrai nepriimsiu. tiesiog norėjau pasigirti". kitaip neįsivaizduoju tokio sąrašo. yra forume "ieškome žaidėjo/meistro" galima žiūrėti ten.
Rimtas argumentas dėl elitizmo, bet aš vis tiek palaikau rzu idėją. Aš pats dar neseniai buvau visiškai žalias kas ir kaip Lietuvoje yra su rpg. Fantastika.lt vienintelis newbie-friendly dalykas dėl rpg yra rpg fiestų pranešimai, visa kita yra +- apmirę ir pasirodo postas ar pora per savaitę. Jei nesi laimingas pataikyti į forumą per tuos 2-3 išganingus kartus kai renkama fiesta, greičiausiai pasižiūrėsi į forumą, permesi akimis kelias temas ir sekanti kartą prisijungsi geriausiu atveju po pusmečio. RPG tinklas gal šita problemą kažkiek ir sprendžia, bet negaunant jokio feedbacko - galiu pasakyti, kad tik savo žaidėjus iš ten susirinkau. Ar dar kažkam išties padėjo - velnias žino.

Jei būtų toks listas kokį siūlo rzu, bent jau būtų aišku, kad rpg Lietuvoje yra, ir kad jis gyvas, net jeigu ir slepiasi. Dar viena idėja - jei neišeina naujoko priimti kampanijai, galima paimti kaip npc'iaką ar bbeg vienai kokiai sesijai. Visiems gerai - GM pagyvina žaidimą, o naujokas sukaupia patirties("pamato kaip tas rpg daromas"). Taip pat GM'ai galėtų nepatingėti truputi pakonsultuoti naujokus meistrus ar žaidėjus visokiais basic ir nevisai basic klausimais, pvz.:

GM Petras
Meistrauju 10 metų horror kampainus, manau, kad turiu pakankamai patirties jums patarti kaip sukurti tinkamą atmosferą, prikaustyti playerių dėmesį, etc.

Man prieš metus tokio dalyko trūko, o kai kuriose srityse ir dabar patarimo neatsisakyčiau.

rzu, jei reikia kokios pagalbos ar pan - aš pasirašyčiau. dtbalcytis[riestainis]gmail.lt


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-31 8:20 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-21 8:17
Posts: 157
Location: Vilnius
Quote:
rzu, jei reikia kokios pagalbos ar pan - aš pasirašyčiau
Žinoma, kad jos reikia :]. Bat va, o kokios?

Tai du susiję procesai: a) mėginimas pameistrauti ir b) noras konsoliduoti (kiek įmanoma suekstravertinti intravertus, gijo žodžiais).

Pirmam mėginsiu ieškoti grėblių ir narsiai ant jų minsiu (per sesiją), čia praverstų kažkokia esamų meistrų autorefleksija, bet geriauia būtų, jei ji virstų, sakykime, kolektyvinio blogo (tai nuostabus gijo siūlymas!) įrašais.

Antram toks kolektyvinis blogas būtų labai geras dalykas. Tetrūktų tik vieno: aktyviai atnaujinamo listo (kas-kur-šiuo-metu-vyksta). Dar siūlyčiau pridėti plačią nuorodų sistemą, kad savus blogus ir www turintys intravertai be baimės galėtų juos tęsti, žinodami, kad yra vieta, kur visko yra.

_________________
Ieškau kūrybingai nusiteikusių MCPE naudotojų.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-11-01 3:48 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
rzu wrote:
Antram toks kolektyvinis blogas būtų labai geras dalykas. Tetrūktų tik vieno: aktyviai atnaujinamo listo (kas-kur-šiuo-metu-vyksta).
Galbūt klystu, bet man susidaro įspūdis, kad tu šiek tiek neteisingai supranti, kaip paprastai vyksta RPG campaign'ai. 95 % atvejų tai yra grupės, kur žaidžia seniai tarpusavyje pažįstami žmonės, jei jiems prireikia dar vieno žaidėjo, jie skambina savo seniems pažįstamiems ir kviečia juos. Prireikus guest-NPC daro lygiai taip pat. T. y. šitiei žaidimai yra faktiškai uždari naujokams. Tiesiog per daug rizikos. Kam GM rizikuoti ir pasikviesti svarbaus NPC rolei (ar tuo labiau kaip nuolatinį žaidėją) žmogų, kurio jis visiškai nepažįsta ir nepasitiki, ypač, kai yra didelis pasirinkimas iš pažįstamų, išbandytų žmonių, iš kurių jis žino, ko tikėtis?
Kitas dalykas yra meistrai, neturintys pakankamo pažinčių rato. Taip, jie dažnai ieško žaidėjų kad ir čia, tam yra forumo tema „RPG tinklas“ arba jie sukuria savas temas. Bet siūlyti visiems iš eilės skelbti apie žaidimus labai primena „South Park“ ir Eriko Kartmano „reklamą“: „And the bet part: you CAN'T come“ :)

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 97 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 510 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited