Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

Klausimai dėl pbem
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=19&t=7998
Page 1 of 1

Author:  Nomad [ 2017-03-08 16:28 ]
Post subject:  Klausimai dėl pbem

Niekad anksčiau nesu meistravęs ir praktiškai nežaidęs, tai turiu klausimų labiau patyrusiems kolegoms.

Svarbiausias turbūt, kaip sprendžiate situacijas kaip kautynės ar pan., kuriose viskas gali nuolat stipriai keistis? Jei 6 žaidėjai kiekvieną smūgį aprašinės atskiru laišku, kova užtruks amžinybę. Panašiai ir su kokiom derybomis, juk nesisiuntinėjate kiekvieno klausimo-atsakymo, argumento-kontrargumento atskirai?

Kiek labai detaliai ir į priekį žaidėjai turėtų aprašyti veiksmus? Kaip spręsti situacijas, kuomet tarkime 3 žmonės atsiunčia 15 žingsnių planus kurie nesuderinami jau pirmame žingsny? Pvz visi sėda už to paties automobilio vairo arba vienas ilgai ir detaliai aprašo kaip tardys kalinį, o kitas tą kalinį tiesiog nušauna? Jei leisti tik artimiausių veiksmų aprašymus, ar ne per daug korespondencijos?

Ar geriau žaidėjams siųsti laiškus tiesiai į bendrą konfą, ar visi siunčia tik meistrui, kuris sujungia į bendrą siužetą?

Na ir šiaip, tips n tricks, common pitfalls, etc.?

Author:  gijas [ 2017-03-11 17:18 ]
Post subject:  Re: Klausimai dėl pbem

Kiek teko žaist/meistraut tai viskas gana greitai baigiasi dėl elementaraus atidėliojimo. Ypač jei situacijoje keli žaidėjai susitinka, tada kiekvieno iš jų atidėliojimas (parašysiu vakare.. oops, ryte, o jau dvi dienos neatrašiau?) susideda į savaitę ir panašiai. Manau geriau tokius dialogus kelt kur nors į forumą ir kad meistras nevaidintų meilserverio.

Kiek žinau dar tuo bandė užsiimti shizaras ir yvilas (ar kaip jis spellinasi), turbūt solo žaidimams labiau tinkamas dalykas, tai būtų gerai kad jie pasidalintų įspūdžiais.

O aš siūlyčiau nedaryt pbem, kaip klasikinio RPG. Jei nėra galimybės žaist gyvai - bandykit google hengoutus/skype. O jei norit susirašinėt - pabandykit De Profundis .

Author:  shizzar [ 2017-03-13 12:14 ]
Post subject:  Re: Klausimai dėl pbem

Dėl kombato: tiek PBEMe, tiek ir didelėje dalyje normalių RPG žaidimų, kombatą atžaidinėju taip: kiekvienas žaidėjas deklaruoja, ko jis siekia kombate ir kokiu būdu (galima - kokį skilą naudodamas, arba labiau sofistikuotai paaiškinti) tai bandys padaryti. Pvz.:
Žaidėjas A: daugmaž ignoruodamas skeletus, bandau užmušti mumiją; naudoju kalaviją.
Žaidėjas B: nelįsdamas į close kombat, sagstau iš muškietos skeletus;
Žaidėjas C: matau, kad mums šakės, todėl išsisuku nuo visų negeriečių ir bandau pabėgt.
Tada liepiu visiems mesti atitinkamus metimus, ir priklausomai nuo sėkmės beigi nuo to, ką darė mano valdomi NPC, papasakoju, kaip viskas klojosi ir kuo viskas baigėsi. Jei kombatas per vieną tokį neapibrėžtos trukmės raundą nepasibaigia ir/arba smarkiai pasikeičia situacija (pro lubas įgriūva dar ir rožinis zombis-dramblys, o požemio kambario durys pavirsta portalu į musulmonišką rojų su spiečiais pusnuogių gurijų), darau dar vieną raundą.

Dėl to, ant kiek toli į priekį žaidėjai turėtų deklaruoti - sunku atsakyti, nes priklauso nuo žaidimo stiliaus, bet sklandžiausiai, mano galva, PBEMas meistraujasi kaip žaidime Borderlands ir panašiuose: meistras rašo istoriją, o žaidėjams perduoda "mikrofoną" tam tikrose vietose, kuriose reikia daryti sprendimą; dialogus gi geriau atžaidinėti per skype ar pan., po to tai "suliteratūrinti" ir nukopijuoti į emailo žinutę.

Author:  Vilktakis [ 2017-03-14 16:24 ]
Post subject:  Re: Klausimai dėl pbem

Gal kokiam pbem yra vietos kauniečiui?

Author:  Nomad [ 2017-03-19 23:54 ]
Post subject:  Re: Klausimai dėl pbem

Dėkui už patarimus, nusprendžiau atsisakyti pbem idėjos ir pereiti prie skype idėjos, kadangi taip ar taip skype panašu bus reikalingas. Ir žaidimas bus panašesnis į įprastą, kur esu comfortable.

Vilktaki: galimai atsirastų viena vieta, nesu tikras, dar laukiu atsakymo iš kai kurių žaidėjų. Kiek esi pažįstamas su RPG apskritai ir VtM konkrečiai?
Jei neišeis dabar, galėsiu pakviesti į kitą planuojamą neilgą RPG campaigną maždaug nuo gegužės vid., kai išeis Unknown Armies 3ed, gyvai Kaune arba vėl per skype, bus matyti

Page 1 of 1 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/