Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

Oblivion lyginimas su Morrowind – offtopic?
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=23&t=4748
Page 1 of 1

Author:  Nomad [ 2008-04-24 14:09 ]
Post subject:  Oblivion lyginimas su Morrowind – offtopic?

Cituoju moderatorių Narfuin:
Quote:
siulau trys variantus:
1) rakinu tema uz offtopa
2) baigiat offtopint
3) atidarot nauja tema gynciams kas yra geriau Oblivion arba Morrowind.

aciu uz supratinguma.
viewtopic.php?p=84524

Mano kukliu supratimu, lyginti Oblivion su Morrowind Oblivion temoje nėra offtopic. Esant reikalui, žinoma, koks nors KGB karininkas sugebėtų čia rasti priekabių, bet naudojant common sense – anei joks čia offtopic.

Kadangi nemėgstu iš smulkmenų daryti kažin ko, tiesiog toje pačioje temoje atrašiau, kad man čia labai abejotinas „offtopic“. Tuo galėjo viskas ir pasibaigti, tačiau deja ana žinutė irgi buvo išmoderuota. Kaip offtopic, suprantama. Ką gi, tuomet darome viską tvarkingai pagal forumo specifikacijas, jei jau čia žmonės tarnauja taisyklėms, o ne atvirkščiai.

Author:  Narfuin [ 2008-04-24 14:47 ]
Post subject: 

sutinku del neteisingo pozicijos formulavimo.
ka turejau omeny - nurejau nukreipti dalyvius nuo diskussijos "gerai ar ne moketi uz transporta" ir "instant keliones vs keliones gigantishka bluse"
tavo postas buvo ishtrintas grynai del to, kad visi skundai ir poelgiu svarstymai neturetu buti postinami toje pacioje temoje.
visada yra shita tema ir pm'ai.
atsiprashau, jeigu mano netiksli formuluote priverte ka nors jaustis nepatogiai.
aciu uz supratinguma

Author:  Kronas [ 2008-04-24 15:09 ]
Post subject: 

Visuose forumuose, kiek lankausi, nuostata "moderuoti yra geriau nei nemoderuoti" pasiteisina puikiai. Išskyrus Narfuino atvejį... Gal laikas daryti išvadas?.. ;)

Author:  Nomad [ 2008-04-24 20:53 ]
Post subject: 

Narfuin wrote:
tavo postas buvo ishtrintas grynai del to, kad visi skundai ir poelgiu svarstymai neturetu buti postinami toje pacioje temoje.
visada yra shita tema ir pm'ai.
Štai apie ką ir kalbu. Negi būtina visada paraidžiui laikytis formalių taisyklių, ir dar tokiu būdu? Aš manau, tai žymiai labiau kenkia, nei padeda. Pabandysiu išdėstyti konkrečiau, kas man labai kliūva.

Visų pirma – nuolatinis leidimas pajusti, kad čia egzistuoja moderavimas. Tvirtas toks:
Narfuin wrote:
siulau trys variantus:
1) rakinu tema uz offtopa
2) baigiat offtopint
3) atidarot nauja tema gynciams kas yra geriau Oblivion arba Morrowind.


Kol kas nesigilinant į pagrįstumą, manyčiau daug mažiau maišaties sukeltų tiesiog to offtopico iškėlimas, jei jis rimtai taps problema. Be jokių įspėjimų. Arba, galima tą patį parašyti kitaip:
Pavyzdžiui wrote:
Tarp kitko, žmonės, man atrodo, kad pokalbis labai jau krypsta nuo temos. Gal būt iškelsiu viską apie morrowind vs. oblivion į atskirą temą, ir jums bus patogiau, ir tiems, kas norės kalbėtis tik apie oblivion, ok?
O dabar kalbiesi, kalbiesi ir staiga bum! Lyg KGB iš giedro dangaus, pasirodo tavo pokalbiai yra sekami ir tau liepiama kalbėti ne apie tai, ką nori, o apie tai, ką reikia! Būtent tokį įspūdį man sukelia panašios moderatorių žinutės, parašytos griežtai formaliu tonu. Nors neabejoju, kad jie patys tokio tikslo ir neturi.

Toliau, jei jau kažkas suabejojo pastabos pagrįstumu, ta viena žinutė niekam nekenkia ir netrukdo. Jei atsiras daugiau tokių žinučių, bus galima jas visas vienu ypu iškelti į atskirą temą. Jei ne (o greičiausiai ne), viskas taip ir užsimirš. Niekas net dėmesio neatkreips. Pačiu blogiausiu atveju tą žinutę galima tiesiog ištrinti. Bet vėlgi, ją palikus su <moderated by... due to...> primenama, kad Didysis Brolis viską mato ir stipriai moderuoja :) Taip kurstant tolimesnes aistras.

Kadangi useris (šiuo atveju – aš) jaučiasi teisus (o teisūs žmonės jaučiasi net kai tokiais nėra; kai tokiais yra jaučiasi teisūs kvadratu), useris vėl užmes kokį komentarą moderatoriaus adresu. Prasidės aiškinimaisi kurioje vietoje reikia rašyti kritiką, jei useris nepatingės (pvz., aš) jis tą kritiką ir parašys į tam skirtą vietą, žodžiu užsives bereikalingas procesas ir dažnai visokios erzelynės. O primenu, nuo ko viskas prasidėjo: moderatorius paprasčiausiai suklydo, ar tai vertindamas padėtį, ar tai ją nupasakodamas, ar nesvarbu kur. Nieko čia baisaus ir niekas nei dėmesio neatkreiptų, jei procesas nebūtų toks formalus ir jei taisyklių nebūtų laikomasi taip paraidžiui. O dabar, tas moderavimas sukelia daug daugiau maišaties, priverčia daug labiau nukrypti nuo temos, nei pats moderuotas "offtopicas". Dar sykį sau užduokite klausimą: ar taisyklės žmonėms, ar žmonės taisyklėms.

Ačiū kas perskaitėt :) Dar pridėsiu, kad čia yra ne šiaip sau teoriniai mano pasvarstymai ar pavirkavimai, o didelė moderavimo patirtis. Esu praktiškai išbandęs viską, apie ką kalbu ir tskant praktiškai įsitikinęs, kurie metodai duoda daugiau naudos.

Author:  Narfuin [ 2008-04-24 21:08 ]
Post subject: 

Jusu pozicija aishki ir irgi turi savo rezona.
taciau zinuciu trinimas, be palikto teksto, kad tai buvo ishmoderuota - irgi sukelia zhmoniu nepasitenkinima (ir tas zhmoniu skaicius yra didesnius, negu Jus vienas). Ash turesiu omeny Jusu pozicija ir atsizvelgsiu i Jusu ishsakyta konstruktyvia kritika.
dekoju uz supratinguma.

Author:  Adis [ 2008-04-24 21:54 ]
Post subject: 

Kuo mane labiausiai fantastika.lt forumas erzina, tai tiesiog fanatiškomis pastangomis natūralios eigos pokalbį nutraukti ar išskaidyti į atskiras lentynėles.

Žmonės, negi jūs ir susitikę kokiam kabake taip pat bendraujat? "Ne, žinai, visgi čia šiandien susitikom pakalbėti apie Dungeons & Dragons 4.0. Jei nori kalbėti vien apie bardų klasę - susitinkam rytoj. Ar pereinam prie kito staliuko."

Author:  gijas [ 2008-04-24 23:30 ]
Post subject: 

na ne visada i tas lentyneles kas delioja, bet naudojantis tavo pavyzdziu -

kalba eina apie bardu kalse, bet ateina smelis ir pradeda kishti, kad barbarai - ze best yra.

tai argi tu temos ne keisi atgal, link bardu apie kuriuos shnekat ir kurie tau zymiai idomesni, o tiem kam idomesni barbarai pasiusi prie kito staliuko, arba atidesi pokalbiam po to kai ishnagrinesit bardu subtilybes. ar ne?

Author:  Pjovejas [ 2008-04-25 14:02 ]
Post subject: 

Prašom išsisukinėjant nenukrypti į lankas (o tai jau darot offtopą :P ). Konkrečiai Nomado minėtoje temoje buvo daug naudingų dalykėlių apie Oblivioną priminėta, kurie galėjo būt kam nors naudingi. O nuo galutinio nukrypimo į lankas ir aistroms apraminti iš tikrųjų būtų pakakę švelnesnio pagrūmojimo pirštu.

Author:  Adis [ 2008-04-25 20:43 ]
Post subject: 

Quote:
tiem kam idomesni barbarai pasiusi prie kito staliuko
Mano asmenine nuomone, nurodinėti kitiems, kur sėdėti ir apie ką kalbėti yra tiesiog nepagarbos ženklas arba savęs paties sureikšminimas. Jei temos nukreipimas piktybinis - OK, tada žmogų galima pasiųstitoli toli. Jei išsivystantis iš natūralios pokalbio eigos - nematau nieko blogo. Juk jei barbarai įdomu tik vienam žmogui, tai barbariškoji diskusijos dalis taip pat natūraliai ir nuslops. O jei tai pasirodys įdomu ir dar kažkam - valio! Be to, yra toks dalykas, kaip citatos, tad net ir kelių temų gijoje nesunkiai galima susiorientuoti, kas apie ką kalba.

Page 1 of 1 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/