Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-19 6:36

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page 1 2 3 4 »
Author Message
PostPosted: 2006-05-24 15:21 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Ką norėtumėt pasiūlyti fenzino "Dorado raganos" tobulinimui? Kokių rubrikų galima atsisakyti, ko lauktumėte spausdinant daugiau?

Ar verta spausdinti daugiau straipsnių, ar paskirti visą fenziną išimtinai literatūrinei ir meninei kūrybai?

Ar spausdinti tik lietuvių autorius, o gal per mažai spausdinama užsienio autorių darbų?

Ką pasiūlytumėt ir patartumėt "Dorado raganų" tinklapiui - http://www.qedata.se/dr/

Žodžiu visi pasiūlymai ar kritika (aišku, nepikta, geraniriška kritika) mielai laukiami.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-24 18:35 
Offline
User avatar

Joined: 2005-02-19 7:11
Posts: 317
Location: Telšiai
Turiu kelis pasiūlymus:
1. Svetainėje tekstai turėtų būti spausdinti lietuviškomis raidėmis, nors suprantu, kad tai padaryti nėra lengva, nes pastaroji nėra kuriama Lietuvoje.
2. Atnaujinti straipsnius apie fendomą, nes informacija ten nėra naujausia.
3. Į puslapį įdėti seniausius (1994 - 2000 m.) "Dorado" raganų" numerius bent PDF formatu.
4. Organizuoti įvairius žaismingus kūrybinius konkursus ir puslapyje apie tai informuoti , o geriausius konkursinius darbus (apsakymus, straipsnius, iliustracijas, eilėraščius) savaime suprantama, kad būtų galima publikuoti fenzine.
5. DR puslapyje išskirti atskirą fotogaleriją - publikuoti visas su DR susijusias nuotraukas.
6. Į DR nesudėtus kūrinius (dėl vienokių ar kitokių jų trūkumų) sudėti į skyrelį tema "Juodraščiai" arba, tarkim, "Kas raganų šluotom prablaškyta " :)
7. Laiku atnaujinti informaciją apie naujus pasirodžiusius numerius.
O svetainės struktūra ir dizainas (pastarasis pakankamai atspindi ir leidinio išvaizdą - yra panašus į jį) man visiškai patinka.

_________________
Projektas www.fantastika.webnode.com - visiems, kas neabejingi Lietuvos fendomo praeičiai.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-25 12:00 
Offline
User avatar

Joined: 2005-12-23 12:44
Posts: 171
Location: Vilnius - Utena
Man, dabar nesakysiu kas, primygtinai pasiūlė keisti DR žurnalo viršelį ;)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-26 9:21 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-30 18:20
Posts: 774
Location: Vilnius
man 'draganose' trūksta aštrumo. ypač pokalbiuose su autoriais. jie visi 'paplepėkime' stiliaus, jokių provokuojančių klausimų... gal prieš kalbantis su kuo nors, verta paskelbti apie tai forume, ir lankytojai parašys, ką norėtų išgirsti? aišku, nieks negarantuoja, kad bus daug klausimų, bet vis tiek pabandyti galima.

antra, kartais pagalvoju, kad būtų įdomu paskaityti jau žinomų autorių vaikystės darbelius;) 'vaikų darželis' vadintųsi, pvz. Ir be autorių (autoriai kur nors gale paslėpti), - spėliokit, iš kokio vaikiško fantazuotojo kas išaugo:] gal ne visi norėtų rodyt savo juokingus kūrinėlius, bet gal atsirastų:]


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-26 9:25 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
Lord Sauron wrote:
Man, dabar nesakysiu kas, primygtinai pasiūlė keisti DR žurnalo viršelį ;)
Aš. Man dizainas ir svetainės, ir žurnalo nepatinka, sakiau tai visą laiką ir toliau kartosiu. Bet mano balsas po dvylikos, tad ir nesitikiu nieko :)

Beje, dėl interviu galėčiau gal net pagelbėti - turiu ir objektą išsirinkęs :)

Smėlio dėžė - puiki idėja, o štai Arnio "Juodraščių" idėjai labai nepritariu, jeigu DR siekia tikslą ugdyti pajėgų autorių, nėra ko skatinti menkavertės kūrybos, nes jos ir taip inete pilna.

Ir apskritai, DR būtų gerai jau daryti multiformatu, ploninant popierinę dalį - storinant webinę.

(Na, ką - prikėliau triukšmo, einu toliau neprisidėti :))

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-26 13:31 
Offline
User avatar

Joined: 2006-05-26 13:14
Posts: 74
Location: Austin, Texas
Pasiūlymai geri. Kad tik būtų kam juos įgyvendinti! :-( Mes paprasčiausiai neturime tiek padėjėjų, kurie tuo galėtų užsiimti. Pačios dirbame, mokomės, auginame vaikus ir pan., ir fanzinui rasti laiko yra taip sunku, todėl ir darome tik minimumą. Štai jei kas nors pasisiūlytų padėti, tuomet gal būtų galima ne tik svajoti, bet ir realizuoti tuos sumanymus.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-26 13:39 
Offline
User avatar

Joined: 2006-05-26 13:14
Posts: 74
Location: Austin, Texas
Klia wrote:
man 'draganose' trūksta aštrumo. ypač pokalbiuose su autoriais. jie visi 'paplepėkime' stiliaus, jokių provokuojančių klausimų... gal prieš kalbantis su kuo nors, verta paskelbti apie tai forume, ir lankytojai parašys, ką norėtų išgirsti? aišku, nieks negarantuoja, kad bus daug klausimų, bet vis tiek pabandyti galima.
Čia tai būtų gerai. Puiki idėja, ir nesunkiai įgyvendinama.

Dar šiaip jau, atsakant į Gedimino klausimus, mano manymu, DR yra per mažai lietuvių autorių apsakymų, ir per daug užsieninių. Bet tai yra todėl, kad mes negauname pakankamai daug geros kokybės lietuvių autorių apsakymų. Gerų užsieninių gauti yra kur kas lengviau. Taigi, reikia, kad lietuvių rašytojai mums duotų daugiau savo kūrybos. Bet tuo juos įtikinti nėra lengva, nes daugeliui labiau patinka spausdintis internete, kadangi ten gali tuoj pat pamatyti atsiliepimus. Internetas turi šį stambų pranašumą prieš popierinį formatą, ir nors aš nemažai galvojau apie šią problemą, jokio garantuoto sprendimo nematau.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-26 14:10 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Elze wrote:
Dar šiaip jau, atsakant į Gedimino klausimus, mano manymu, DR yra per mažai lietuvių autorių apsakymų, ir per daug užsieninių. Bet tai yra todėl, kad mes negauname pakankamai daug geros kokybės lietuvių autorių apsakymų.
Man, pvz., įdomiausias atrodytų variantas: 1 "vakariečio" apsakymas, vienas "rytiečio" (postsovietinių ir rusakalbių šalių), 1 bet tikrai labai geras ir įdomus straipsnis, o visa kita - lietuviu kūrybai, jei tik jos būtų. Na, dar interviu gal ir reiktų. Seni, seni interviu, kiuriuos raganos imdavo gyvai ir aprašydavo ne tik atsakymus, bet ir pašnekovo, hm, elgesį, tikrai buvo kiek aštresni.
Ai, dailės kūrinių irgi reiktų, beje, "...raganos" jau pristatė pakankamai nemažai lietuvių autorių, ar ne? :)

O internete vertingiausiu "Dorado raganų" padarytu dalyku laikau straipsnius anglų kalbomis apie lietuvių fendomą, literatūrą ir aišku, fantastiniai apsakymai anglų k.

Juo labiau, kad raganų svetaine, kad ir kokia ji butu daugeliui nepriimtina del dizaino ar raidžių (lietuviškų) nebuvimo - ko gero, hm, taip, ko gero seniausias internetinis iki šių dienų išlikęs lietuviškas fantastinis tinklapis. Bent jau senesnio nepamenu ar tiesiog nežinau.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-26 14:10 
Offline
User avatar

Joined: 2006-04-14 13:55
Posts: 111
Quote:
daugeliui labiau patinka spausdintis internete, kadangi ten gali tuoj pat pamatyti atsiliepimus. Internetas turi šį stambų pranašumą prieš popierinį formatą,

nzn, man asmeniskai tai zymiai labiau patiktu tam popieriniam formate ka nors publikuot.... zymiai solidziau atrodo...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-26 14:16 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
MZV wrote:
nzn, man asmeniskai tai zymiai labiau patiktu tam popieriniam formate ka nors publikuot.... zymiai solidziau atrodo...

Žinoma solidžiau, juolab, kad pasakysiu paslaptį, "Dorado raganos", tikriausiai vienintelis lietuviškas fenzinas, kurio kiekvienas numeris yra išsaugomas ir aprašytas Nacionalinėje bibliotekoje. Taigi, ten išspausdintą apsakymą, kas žino, gal pavartys kada jūsų proanūkiai. Kai kitų mėgėjiškų leidinių, saugomų privačių namų stalčiuose, likimas, deja, deja, lengvai numanomas..:(

Tačiau, deja, šiais laikais kone visiems reikia greito rezultato - ne kartą autorius, kuriam rekomenduodavau kreiptis į "Dorado raganas" bevelydavo apsiskelbti internete, kad jau tuoj tuoj, po dienos kitos sulauktų kelių ar keliolikos komentarų, nei kantriai lauktų, kol po 3-5 mėnesių pasirodys eilinis fenzino numeris.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page 1 2 3 4 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited