Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-19 6:29

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page « 1 2 3 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-11 12:51 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-03 16:47
Posts: 447
Dorado raganos nusprende, kad kurinys nepakankamai fantastinis, kad galetu patekti i zurnala. Todel, gavusi autoriaus sutikima, idejau visa kurini.

Skanaus.

_________________
Xenu lives! www.xenu.net


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-11 14:37 
Offline

Joined: 2006-08-11 14:17
Posts: 1
Elze wrote:
nemezide wrote:
1. Nzn ar tai fantastika. Gal truputi mistika. Man mistika patinka. Bet Raganos nuspres, ar joms tai pakankamai fantastiska.
Mano supratimu, tai nėra fantastika. Fantastinių elementų ten labai nedaug. Jie šiame apsakyme nedominuoja, kaip turėtų fantastikoje.

Sutinku, kad parašyta raštingai. Bet vienas dalykas man užkliuvo -- tai, kad apsakymas moralizuoja. Veikėjas visuomenėje mato tik supuvimą -- tuščiai balbatuojančius žmones praplautais smegenimis, bukai spoksančius į judančių paveiksliukų dėžes. Tik jis vienas, matyt, yra gilus ir nesuprastas. Susidaro jausmas skaitant, kad autorius tikisi, jog skaitytojai pritars šiam požiūriui; o man toks požiūris atrodo mažų mažiausiai, hmm... nebrandus. Tai pagrindinė priežastis, kodėl šis apsakymas manęs neužgriebė.

Akivaizdu, kad subjektas regi sutrunijusia aplinka. Apie visuomene kalbeti butu kiek per drasu. O apie susidariusia nuomone skaitant galima kalbeti TIK ish skaitanchiojo puses. Jei Elzei kilo toks ispudis, dar nereiskia, kad jis kils visiems likusiems skaitytojams. Tad apibendrindami dedukuokime, o ne prognozuokime ar speliokime. Taipogi Elzes izvalga apie supuvusios aplinkos – subjekto arshia prieshpriesha (”Tik jis vienas, matyt, yra gilus ir nesuprastas”) velgi neargumentuota ir kildinama tik ish ispudzhio. Jei tai butu paauglishkas/gotishkas maishtavimas priesh visuomene, kuri, kazhkokiu laipsniu shiame apsakyme izhvelge Elze, tai deretu ji kritikuot, bet paskaichius geguzio ziedus (aliuzija i uzstales slageri??) to maishto ir saves kelimo aukshchiau visu likusiu nesugebejau rasti, kad ir kaip ieskojau. Tekste yra visishkai kitaip – subjektas, saltas psichas, regi ji uzknisanti pasauli ir jam visishkai nereikia jokio pritarimo ish shalies. Kitaip jis klausinetu save – zhudyt, nezhudyt, gal netgi uzhsuktu pas kaimyna ir pasiteirautu apie ta veiksma, bet tas neivyksta, jis autonomishkas psixas, savim patenkintas ir uzhtikrintas ir jam shvilpt ant to, kas apie ji ka pagalvos.

Pagrindinis prashymas: netapatinti lyrinio subjekto ir autoriaus. Gilinkites i kurini kaip KURINI pakankama sau, o ne kurini kaip AUTORIAUS tasa, kas leistu klausineti jo asmenybes branduma, polinkius ir dar galas zino ka.
Noriu palinketi brandesnes kritikos. Man kurinys patiko; nors ne fantastinis, bet visai shlykshtuliukishkas. Drebekit drasiai;)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-11 14:59 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-30 18:20
Posts: 774
Location: Vilnius
man tai pati žudymo intencija ir tendencija nebuvo baisi, tik šlykštoka buvo, - gal per daug netikroviška tikroviškoje aplinkoje. gerų detalių yra šiaip, aprašymuose - "Miestas buvo kaip nuplikytas verdančiu vandeniu". smilkalų lazdelės akiduobėse ir pan. - tai gal ir ironiška, bet nebesaikinga;)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-11 15:54 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Pritarčiau Klia, žudymas nebaisus, o šlykštus, kaip filme, kai operatorius tiesiog mėgaujasi kraujais, smegenais ir pan. O fantastikos aš neįžvelgiau, pirma mintis dėl pietų draugų rate - žudikas galutinai išprotėjo ir jam jau vaidenasi :)

"Priskretęs Godos kraujas varė į neviltį. Neįsivaizdavau kaip jį reikia nusiplauti. "

Va čia tai rulez :D Gerai taip skamba visame kontekste :)

_________________
The cake is a lie


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-11 16:43 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Man nepatiko. Kaip čia jau ir minėjo, šlykštu ir šiaip nemėgstu beprasmio žiaurumo/abejingumo.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-12 0:43 
Offline
User avatar

Joined: 2006-05-26 13:14
Posts: 74
Location: Austin, Texas
Nervas wrote:
Taipogi Elzes izvalga apie supuvusios aplinkos – subjekto arshia prieshpriesha (”Tik jis vienas, matyt, yra gilus ir nesuprastas”) velgi neargumentuota ir kildinama tik ish ispudzhio.
Taip, tarkim, tai tik ispudis, taciau ispudziai skaitant yra svarbus, nes butent del ju apsakymas patinka arba nepatinka. Literatura nera tikslusis mokslas, kur tiesa butu galima nustatyti objektyviai.
Nervas wrote:
Jei tai butu paauglishkas/gotishkas maishtavimas priesh visuomene, kuri, kazhkokiu laipsniu shiame apsakyme izhvelge Elze, tai deretu ji kritikuot, bet paskaichius geguzio ziedus (aliuzija i uzstales slageri??) to maishto ir saves kelimo aukshchiau visu likusiu nesugebejau rasti, kad ir kaip ieskojau.
Matyt, ispudziai susidaro kiekvienam skirtingi.
Nervas wrote:
autonomishkas psixas, savim patenkintas ir uzhtikrintas ir jam shvilpt ant to, kas apie ji ka pagalvos.
Sutinku, jis tikrai toks atrodo. Del to man ir susidare vaizdas, kad jis kelia save auksciau visuomenes. Tie du dalykai yra net labai suderinami. :-) Vienas sociopatu bruozas ir yra tai, kad jie save laiko auksciau kitu. Kaip suprantu, sis veikejas zude zmones todel, kad giliai niekino ju "tuscias" kalbas ir pomegius "bukai" leisti laika, o kazko gero ir vertingo juose nesugebejo iziureti, ar tiksliau, nenorejo.
Nervas wrote:
Pagrindinis prashymas: netapatinti lyrinio subjekto ir autoriaus.
Zinoma, idealu butu ju netapatinti, taciau skaitant kai kuriuos kurinius tiesiog akis bado jausmas, kad pagrindinis veikejas yra autoriaus ruporas. Tuo nesakau, kad autorius yra serijinis zudikas ar siaip psichopatas. :-) Tiesiog man kilo ispudis, kad autorius didele dali savo minciu apie visuomene perkele veikejui.

Be abejo, tai ne mano reikalas. Tiesiog kartais uzsiraunu ant kurinio, kuris sukelia ispudi -- velgi, tik ispudi -- kad autoriaus vienintelis tikslas rasant buvo issakyti savo paziuras kazkokiu klausimu, ir tos paziuros kaip taisykle buna gana vienpusiskos. Tokie kuriniai man retai kada patinka, net jei tos paziuros sutaptu su mano. :-)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-12 18:55 
Offline

Joined: 2006-08-11 13:18
Posts: 3
Gera diena,
aciu uz nuomones ir kritika :) Dziugu kad susilaukiau puokshtes nuomoniu :) Vienam skaitytojui tai visai beprasmishka, kitam per daug prasmes, ale smagu. Sutinku, kad gal pernelyg minimaliai yra atskleistas pagrindinis konfliktas, bet idemiau panagrinejus, jis ne ZUDE, nes NEKENTE, bet zude, nes norejo padeti savo biciuliams. Rove tas jo matomas ydas su visomis shaknimis - kalbos-liezhuvis, brainwashingas-ausys, nenuoshirdumas ir bukumas-smegenys ir prarezhti skruostai ir pan. Ir tiesa sakant finale su biciuliais, jo paties perdarytais i jam patinkancius ramiai vakaroja :twisted: Bet moralo "telikas yra blogai, nesnekekite, nesishypsokite..." nera. Kartais i paprastus dalykus ziurima per daug sudetingai, manau. Psychas susitvarke su draugais taip kaip jam reikejo. Paemiau toki vaizdavimo aspekta, kad butu aishkus ir ne beprasmishki zudiko veixmai. Nu jei kileris butu ispjoves "Dainu Daineles" organizacini komiteta prasmes reiketu paieskoti labiau, (priesh Dainu dainele, neturiu NIEKO NIEKO NIEKO priesh ) :D :D :D tai va, zodziu tox meginimas post faktum paaishkinti kazka. Nu ir nuzhudymas apskritai kodel jis turetu buti ne slykstus ir kodel kurinys neturetu slegti? Nepaisant to, kad zudoma norint pagelbeti. Dabar reikia kiek prakrapstyti zmogaus kiauta, kad galetum ji sujaudinti ar shokiruoti. Jei zmones slykstisi, tai labai puiku. Reiskia pasiekiau ko norejau. Del Elzes asmeniniu ispudziu, tai manau kad kazka paaiskinau poste, o del subjekto kaip autoriaus ruporo tai kazkaip net nesinori kazko sakyt :lol: :lol: :lol: :roll:
Sekmes kitiems autoriams


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-16 9:34 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Kitas dalykas, kad nesugebama kitaip atkreipti dėmesio be baseino kraujų ir žarnų... (kas yra lengviausia)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-16 19:04 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-03 16:47
Posts: 447
Siaubo guru Stephen King rase taip: "I recognize terror as the finest emotion (used to almost quintessential effect in Robert Wise's film The Haunting, where, as in The Monkey's Paw, we are never allowed to see what is behind the door), and so I will try to terrorize the reader. But if I find I cannot terrify him/her, I will try to horrify; and if I find I cannot horrify, I'll go for the gross-out. I'm not proud."

"Gross-out" (pasislykstejimas) yra zemiausias siaubo lygis. Prasciausias, paprasciausias, reikalaujantis maziausiai talento, pastangu ir meistriskumo. Ir manes jis visiskai neveza.

Kraujas, zarnos, smegenys. Fui.

Todel siulau autoriui bandyti dar karta 8) Ir si karta taikyti i aukstesni lygi...

Ai beje, sitas herojus man pasirode priestaraujantis pats sau: nuzude draugus uz plepuma, o pats toje vakaroneje va kiek daug sneka...

_________________
Xenu lives! www.xenu.net


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-16 20:14 
Offline

Joined: 2006-08-11 13:18
Posts: 3
Pirmiausia tai balbatavimas ir tusciazodziavimas, kuriuo pasizymejo Gedas ir pora sakiniu, kuriuos isreze kurinio herojus neturetu buti tapatinama :)
Antriausia tai taip, gore (ar gross out) apeliuoja i pacius kertinius zmogaus pajautimus, o patinka-nepatinka cia ko gero personalines nuostatos, estetikos supratimas ir panashus veixniai lemia. Prievarta, siaubas, kraujas, mirtis egzistuoja visada gretimais, nepaisant to, kaip stengiamasi tai butu uzglaistyti ir zmogui duoti pasijusti kaip rojuje zemeje.
Po Eriko Stanzes filmo paziuri per langa, pamatai vejo lanxtomus medzius ir saule atsispindincia nuo skardiniu namu stogu, ir pasijunti tox laimingas ir patenkintas tuo, kad dar gyveni, kaip geri gyveni ir kad regi gaivalus aplinkui.
Ir siaip, "Fu, tai slykstu" - tai dar viena emocija, prie fu, tai saldu, fu tai meilu, fu, tai baisu. Kodel gi nepadirginus jos? :? Subtilumo gore stiliuje nera. Kaip kad grindcore ar power electronics. Paskirtis ne tokia :)
Ir treciausia - meginame kurpti ir galgi spesime atsiusti dar ka nors - i "aukshtesne pakopa" :)

ponui Pjovejui. nesugebama, nes tam nera reikalo. Gal tamsta esate...
Moderuota Gedo: prašom be asmeniškumų


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page « 1 2 3 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited