Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-20 18:19

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 7 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-17 16:53 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
aivaras wrote:
Plius tie patys archetipai riboja blefavimo galimybes: agro (kaladės kurios užmuša greitai) ir combo (kaladės kurios kai turi tam tikrą kortų/efektų rinkinį laimi žaidimą, arba padaro oponentui nebeįmanomu laimėti) turi daug mažiau erdvės duotoje situacijoje negu kontrolė (kaladės kurios tikisi sukontroliuoti oponentą ir kai jau tas nebelabai gali priešintis dabaigia).
Viskas yra daug sudėtingiau (arba paprasčiau, kaip pažiūrėsi). Kalbant apie blefavimą aptarinėti archetipus ir in-game mechanikas yra tas pats, kas kalbant apie literatūros kūrinį aptarinėti spaustuvės dažų ir popieriaus sudėtį.

Visų pirma (ir antra, ir trečia) esmė yra žaidėjų psichologijoje. Asmeniškai man akivaizdžiausi ir lengviausiai išnaudojami yra du oponento sindromai: „Aš, masteris, žaidžiu prieš n00bą“ arba „aš, n00bas, žaidžiu prieš masterį“. Į detales nesileisiu ir apskritai čia ne vieta girtis :D Bet pirmuoju atveju išnaudojami oponento lūkesčiai iš manęs, kaip iš naujoko, o antruoju – lūkesčiai iš manęs, kaip iš profesionalo. Ir, patikėk, sugebėjimas išnaudoti šiuos dalykus savo tikslams duoda labai daug.

Kaipo tipiškas antrojo varianto pavyzdys yra toks: beveik visi, save laikantys naujokais (ir dažniausiai jais esantys) žaisdami prieš tą, kurį laiko profesionalu, pergalės dažniausiai nesitiki. Net jei jis visą žaidimą laiminėja, vis tiek giliai viduje nusiteikęs ir psichologiškai pasiruošęs tam, kad pabaigoj „meistras“ parodys kokį nors dievą iš mašinos ar džiną iš ąsočio ir netikėtai iš po nosies nusineš pergalę. Dažnai taip ir būna, ir vos pamatę tą džiną naujokai dažnai nuleidžia rankas... nes jie to slapčia viduj tikėjosi ir tam psichologiškai ruošėsi visą žaidimą. Ir nedažnas pasivargina pamąstyti, ar tas džinas kartais nėra paprastas persirengęs žmogus be jokių galių :)

Kita vertus, jei matai, kad oponentas tave laiko n00bu o save masteriu, tai yra dar linksmesnė situacija (ir net labiau etiška nei kaip naujoko išnaudojimas). Už tokią tuštybę oponentui turi būti deramai atlyginta, todėl reikia stengtis kiekvienu veiksmu pateisinti jo įsivaizdavimus, reikiamose vietose nutaisinėti reikiamas veido išraiškas, akivaizdžiai demonstruoti kad visi tavo sprendimai priiminėjami vos ne randomu ir kad neturi jokios vilties laimėti todėl šiaip darai biliaką dėl vaizdo. Patartina karts nuo karto paprašyti jo pagalbos kokiais elementariais taisyklių klausimais. Ir taip toliau. Dažniausiai oponentas įsismaginęs ir širdy iš tavęs šaipydamasis taip ir nespėja suprasti, kodėl pralaimėjo. Musiet todėl, kad korta nėjo. Arba kad tas n00bas buvo just lucky this time.

O ten visokius bandymus apsimetinėti kad turi counterspellą kai jo neturi ar panašiai laikau vaikų žaidimais. Aišku, karts nuo karto jie irgi gali pasiteisinti. Bet tai primityvu :P
Quote:
missrepresenting game state taisykl
O kaip ji skamba, beje?

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-04 22:23 
Offline

Joined: 2006-03-19 17:24
Posts: 93
Location: Wilno
Klausimas gali gal ir kvailokai nuskambėti ,bet:

Ar užtenka d6 pirktų V:tES basic kaladžių ,kad 3-4 draugai vakare susėdę apturėtų fun?

_________________
My life has no purpose, no direction, no aim, no meaning, and yet I'm happy. I can't figure it out. What am I doing right?
- Charles M. Schulz


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-05 1:35 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-09 15:07
Posts: 959
trumpas atsakymas: pilnai

_________________
Master.... Prosto Master


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-05 10:38 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Narfuin wrote:
trumpas atsakymas: pilnai
Tiesa tas pats galiotų ir MtG jei tikslas yra vakare apturėti fun :). Ir tas pats būtų su Munchkinu ir Anima...

Apskritai D6 yra materializuoto Fun krautuvėlė :P.

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-05 10:42 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Na, nesu mega žaidėjas, bet iš savo patirties galiu pasakyti, kad su nauja Vtes kalade gali ramiai žaisti ir su seniais, kurie jau turi super duper kalades. Kartais net gali laimeti big pot :) Kažkaip abejoju ar su mtg tai pavyktų :)

_________________
The cake is a lie


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-05 10:50 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Simas wrote:
Na, nesu mega žaidėjas, bet iš savo patirties galiu pasakyti, kad su nauja Vtes kalade gali ramiai žaisti ir su seniais, kurie jau turi super duper kalades. Kartais net gali laimeti big pot :) Kažkaip abejoju ar su mtg tai pavyktų :)
Čia žinoma esate visai teisus. Bet jei tikslas yra fun tai nematau prasmės daužytis galvą į turnyrines kalades... (panašiai kaip man nepatinka žaisti krepšinio bo nuo Javtoko (or insert another famous player) visada gaunu į kaulus...).

Aš aišku nesu daug žinantis apie VteS, bet negi ten žaidėjo patirtis nieko neliame? Tai yra jei kokis Shizzaras, Narfas ar tamsta sugalvotų žaisti for the "jack pot" ar naujoko šansai nekristų ženkliai?

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-05 10:55 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Na tai aš apie save ir kalbu, aš nesu nei patyręs nei geras žaidėjas :) Ale atėjęs į kas savaitinį susibūrimą ir su nauja kalade turėjau gero laiko sėdėdamas prie vieno stalo su "seniais" ir jų žymiai krūtesnėmis kaladėmis :) Žymiai maloniau žaisti su tais, kurie gerai išmano tai ką daro, nei šiaip virtuvėje kortas dėlioti :) Kitas dalykas, kad Vtes prie stalo visada sėdi 4+ žmonių, susidaro įvairiausių kombinacijų, kas ką puola ir pan. Tad ne toks jau stebuklas, kad viskas susiklosto taip, jog naujokas miršta vienas iš paskutinių ar net laimi :)

Rimtame turnyre nebuvau, bet tai ne apie turnyrus kalbam :)

_________________
The cake is a lie


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-05 11:56 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Simas wrote:
Na tai aš apie save ir kalbu, aš nesu nei patyręs nei geras žaidėjas :) Ale atėjęs į kas savaitinį susibūrimą ir su nauja kalade turėjau gero laiko sėdėdamas prie vieno stalo su "seniais" ir jų žymiai krūtesnėmis kaladėmis :) Žymiai maloniau žaisti su tais, kurie gerai išmano tai ką daro, nei šiaip virtuvėje kortas dėlioti :) Kitas dalykas, kad Vtes prie stalo visada sėdi 4+ žmonių, susidaro įvairiausių kombinacijų, kas ką puola ir pan. Tad ne toks jau stebuklas, kad viskas susiklosto taip, jog naujokas miršta vienas iš paskutinių ar net laimi :)

Rimtame turnyre nebuvau, bet tai ne apie turnyrus kalbam :)
O tai Multiplayer MtG irgi taip pat veikia: silpnesni žaidėjai miršta vėliau nes ne tokie svarbūs...

O šiaip aš ne agituoju jog VtEs yra blogis ir panašiai. Tik Imo jūs kiek neteisingai parodote jį kaip uber Casual žaidimą sudarytą tik iš pliusų. MtG irgi tokiu gali būti jei žaidžiantys to nori, tai kad jis gali būti ir kitoks juk nėra minusas? Ir jis irgi gali būti žaidžiamas multiplayer ir ten irgi naujokai turi daugiau šansų. Ir skirtingai nuo Vtes jį galima žaisti ir ne multiplayerįje (jei du iš keturių užgeria geiminimas velniop nepareina :) ).

Anyway čia ne najezdas ir ne flamecallingas. ir šiaip gal kadu su jumi Vtes išbandysiu ( ir Mtgistai mane jau laidoja kaip nesilankantį...)

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-05 12:04 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-09 15:07
Posts: 959
labiausiai man patinkantis bajeris - tai zhmones, kurie nezhaide VtES'o, bet inirtingai diskutuoja apie tai pareina partija ar nepareina ir ar jis yra uber casual game be minusu ar nera:)))
try before you talk.
;)

_________________
Master.... Prosto Master


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-05 13:23 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
as the one who has tried, galiu pasakyt, kad casual lygyje tarp multiplayer MtG ir VtES skirtumas yra labai nedidelis. Į didelę MtG masovkę atėjęs su prekonu turi maždaug tokius pat šansus, kaip ir apsilankęs VtES savaitiniame pasisėdėjime. Esminis skirtumas yra tame, kad turnyrinis VtES, bent jau Vilniuje, nuo casual praktiškai nesiskiria, kai tuo tarpu MtG tai - visiškai skirtingi dalykai. Skiriasi ir "senių" požiūris į savo žaidimą of choice: VtESininkams pirmiausia tai - neformalaus bendravimo priemonė; MtGistams - pirmiausia sportas.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 7 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited