Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

MIESTO LEGENDA, Infarktas, „Šviežiai išsunktas“
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=37&t=5035
Page 1 of 2

Author:  koord. [ 2009-04-01 21:18 ]
Post subject:  MIESTO LEGENDA, Infarktas, „Šviežiai išsunktas“

Jūsų dėmesiui - aštuntasis fantastinio literatūrinio konkurso „Miesto legenda“ apsakymas „Šviežiai išsunktas“ (autorius Infarktas).

Laukiam teisėjų ir kitų forumiečių komentarų.

Author:  Laiqua [ 2009-04-02 0:17 ]
Post subject: 

Bendrai paėmus - visai nieko. Tačiau - kur miesto legenda? Taip pat geroookai per daug "technobabble".

Author:  Infarktas [ 2009-04-02 0:47 ]
Post subject: 

Laiqua wrote:
Bendrai paėmus - visai nieko. Tačiau - kur miesto legenda? Taip pat geroookai per daug "technobabble".
Laukiau šito klausimo. Net specialiai netikrą vardą įregistravau, kad galėčiau pateikti atsakymą.

Sąvoka "Urban Legend" (miesto legenda) neretai, o gal net ir dažniau, dar suprantama kaip "Conterprary Legend" (šiuolaikinė legenda). Tai dažnai neturi nieko bendro su įprastine "Legenda" ar mitologija. Konkurso užduotyje yra naudingų nuorodų, kurios leidžia susipažinti ne tik su pakankamai išsamiu miesto legendos sąvokos išaiškinimu, bet netingint galima rasti begalę realių pavyzdžių. Vienas iš jų yra panaudotas kaip šio kūrinėlio pagrindas. Įmetu linką, jeigu bus įdomu:

http://urbanlegends.about.com/cs/horror ... lebaum.htm

O dėl "technobabble" - taip, aš senamadiškas. Man patinka "Hard SF", nieko čia nepadarysi. Nemėgstu "soft and social science fiction", kuri, deja, šiuo metu "valdo" :)

Author:  nemezide [ 2009-04-02 1:53 ]
Post subject: 

man tik dabar daejo, kur miesto legenda :D nugi "urban legend" apie darboholika, mirusi prie stalo.
nu siaip smagus apsakymas (patiko ironiska ideja), bet yra prie ko prikibti.
pradzia labai bloga - tupas niurus pokalbis stilium "visi viska puikiai zinom, bet papezekim apie tai, kad suzinotu ir skaitytojas".
reiketu pagalvoti apie idomesni buda atskleisti tu padareliu esme.

8.

Author:  rzu [ 2009-04-02 5:44 ]
Post subject: 

Vau. Pagaliau pasirodė daugmaž literatūriški darbai! Būtent siauras literatūrinis spindulys man labiausiai kliūva čia karaliaujančiame „mainstryme“, šis darbelis – viena iš retų išimčių.

Dėl „techo“ ginčyčiausi (padarėliai iš pirmo bandymo taip paralyžuoja žmogų, kad jam išlieka vien blaivaus mąstymo opcija!), greičiau tai šiek tiek ironiškas, parodijuojantis tekstas.

Author:  Laiqua [ 2009-04-02 19:19 ]
Post subject: 

Na va, dabar supratau, kame legenda - užskaitau :) Dėl technobabble - nesakau, kad "hard" SF yra blogai, man ji irgi patinka. Bet norisi, kad ir tie technologiniai aprašymai būtų arba kažkaip suprantami, arba bent jau rodytų kažką daugiau, nei tik ateivių "ateiviškumą" ir visiškai kitokį mąstymą.

Author:  Infarktas [ 2009-04-02 21:31 ]
Post subject: 

Laiqua wrote:
Bet norisi, kad ir tie technologiniai aprašymai būtų arba kažkaip suprantami, arba bent jau rodytų kažką daugiau, nei tik ateivių "ateiviškumą" ir visiškai kitokį mąstymą.
Gal. Nesiimu spręsti, kiek jie suprantami, kiek ne. Gal kažko pritrūko, gal kažko buvo per daug.

Problema, kuri mane domina, yra štai kokia. Mes apie mąstančias nežemiškas būtybes esame linkę galvoti homocentristiškai. Kaip kitaip galėtumėm? Net vis labiau įsivažiuojanti tinkamų gyventi planetų paieška už Saulės sistemos ribų iš esmės sukasi apie vieną ir tą pačią prielaidą - mąstanti "gyvybės" forma gali atsirasti tik panašiose į žemę planetose. Asmeniškai esu linkęs tuo abejoti, nes statistiškai šnekant, žmonija kol kas turi tik vieną imtį iš daugelio įmanomų - pačią save. Tai be galo susiaurina galimų variantų ratą. Įsivaizduok analogišką situaciją iš kitos pusės - kas nors ieško panašių į save pagal tokią pačią prielaidą, bet jų prigimtis radikaliai skiriasi nuo biologinės. Tikimybė, kad vieni kitų "nepamatysim" net susidūrę kaktomuša be galo didelė. Mes tuos pačius reiškinius matytumė taip skirtingai, kad, galbūt, nebūtų net elementarių sąlyčio taškų.

Ar lengva būtų aprašyti, kaip mąsto tokie "ateiviai"? Manau, praktiškai neįmanoma. Todėl teko šaržuoti. Jeigu neišėjo - ką padarysi. :)

Author:  AArklys [ 2009-04-13 0:56 ]
Post subject: 

Nū (ohh.. ir vėl prasiveržė arkliška prigimtis :o ), skelbiu šitą konkursą besant pačiu korektiškiausiu Lituaniconų istorijoje - paminėti ir žydai, ir gėjai, ir pankai, netgi bomžai, trūksta tik afrolietuvio personažo.. Autoriai, Aūū, dar yra laiko įgyvendint!

Grįžtant prie pačio teksto, tai matom, kad kokteilis buvo plakamas iš dviejų komponentų, žmogiškojo ir nežmogiškojo. Žmogiškasis išdirbtas tiesiog puikiai, o vat nežmogiškasis tai kažkokiom klišėm nuėjes.

Žodžiu gavos keptas karšis, skanu, bet su sprangiom ašakom.

Author:  Haldir [ 2009-04-13 23:36 ]
Post subject: 

Uzsisklendes paralyzuotas gejus... ir jam nepasiseke butent todel, kad jis gejus. Ne todel, kad siaip negalejo bendradarbiu pakest, o del gejumos savo :) Moralas?

Hard Sf... nu nu nu... Argi ateiviai masto tarptautiniais, grieztais moksliniais zodziais? Imanoma, bet neitikina.

Vietomis skaitai skaitai ir darosi nuobodu. Jei niekas nebutu rekomendaves (oho, tik pamanykit, man butent sita is visu 12 dabar esamu kuriniu rekomendavo kazkas perskaityt!) gal nebuciau po pirmos pastraipos skaites toliau.

O siaip tai neblogai :) Pritruko man vieno dalyko: issamesnio kanciu aprasymo. Nes man patinka skaityt kaip kiti kencia, o po to mirsta agonijoje, visu apleisti. ISSAMIAI :) Malonu butu pajaust gilesni pischologini atspalvi (sneku kaip maironis, bet autorius matyt supras) :)

7/10

Author:  Nakvishelle [ 2009-04-21 0:51 ]
Post subject: 

Gera idėja :)
Man patiko, tiek galiu pasakyti.
kažkaip labai pavyko įsivaizduoti viską...net truputį šiurpuliukas nuėjo...
Pritariu Haldirui dėl kančių, o technobabble nepastebėjau kažkaip. neužkliuvo.

Page 1 of 2 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/