Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2020-05-28 18:45

All times are UTC+04:00
Post new topic  Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
PostPosted: 2009-04-13 22:48 
Offline

Joined: 2007-08-14 20:56
Posts: 297
Location: Koordintaunas
Šiandien jūsų dėmesiui - dvyliktasis fantastinio literatūrinio konkurso „Miesto legenda“ apsakymas „Meditacija su alumi“ (autorius Haris Kri6na).

Laukiam teisėjų ir kitų forumiečių komentarų.

_________________
Dixi.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-04-13 23:23 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-18 20:37
Posts: 195
Location: Faflikas
Emmm...
"vaikiskai tyra varpa" mane siek tiek nuzude :D

O apie ka cia... isvis? :))))))))

_________________
Žmogus yra žmogaus dydžio


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-04-14 1:07 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Jei nebūtų pusės pirmos pastraipos (ten tų trijų ar keturių beviltiškai ilgų sakinių), tai būtų netgi visai skaitoma. Dabar perskaičiau tik dėl to, kad sau pasižadėjau perskaityti visus šio konkurso darbus.

Atrodo, kad autorius nežinojo, ką rašo - komediją ar rimtą kūrinį. Jei komedija - per mažai juokinga, jei rimtas kūrinys - per daug absurdo ir šiaip nesąmonių. Galiausiai Haldir'o komentaro paskutinis sakinys ir man iškilo.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-04-14 1:51 
Offline

Joined: 2009-03-14 15:33
Posts: 20
Biškį nesupratot kas įvyko? No-problem, aš paaiškinsiu...
Tai vat ponų Hario ir Krišešinos smegenų visatos ir alaus kontinuume atsirado nežymus disbalansas, bet jis buvo pakankamas, kad baitai pradėtų svyruoti apie šį kontinuumą pirmyn-atgal, pirmyn-atgal, ir taip vis greičiau ir greičiau, pradžioj pasiekė pirmąjį kosminį greitį, vėliau antrąjį, o už akimirkos trečiąjį ir visus likusius dvidešimt.. Ilgai taip tęstis negalėjo, turėjo įvykt kažkoks zapadlo, ir akurat! baitai visai netyčia užkliuvo už vaikiškai tyros varpos (fig pariši kas ten ją įkišo), nukrypo nuo kurso, praplėšė smegenų erdvėlaikį, netyčia pataikė į emailą ir galutinai kvapą išleido fantastikoj.lt

Teisus buvo autoriaus likimo draugas iš paralelinės kūrybinės sriubos - metafizika baigias griovy, man ir taip būna, ypač kai pavartoju perrūgusios giros.

Verdiktas: perrūgus gira.

_________________
Dr. Anestazijus Arklys


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-04-29 10:57 
Offline
User avatar

Joined: 2009-04-27 15:08
Posts: 38
Sąmonės (ar sapno) srautas visad tarsi vaikšto ties plonyte riba – bus suprantamas arba ne. Šįkart jis gana pagaulus, gelbsti šmaikštumas, tačiau detalių per daug, o visumos nėra, vaizdas gerokai padrikas. Jeigu užsimerkčiau ir nematyčiau klaidelių gramatinių, ir dar susitaikyčiau, kad skyryba – skirta ne mintims patikslinti, o tekstui pagražinti tarsi gėlytėmis, tai sakyčiau, kad šis kūrinėlis geras. Tik... jeigu atiduodi kūrinį kitiems skaityti, tai vadinasi, turi ir parašyti taip, kad būtų suprantama. Šiuo atveju kontekstas ne iki galo aiškus, todėl ir pritrūksta prasmės. Pirma reikėtų susikurti aiškias dėlionės detales, kad po to galėtum jomis žaisti.
Jeigu rimtai, tai vertinu kaip puikų eksperimentą.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-04 0:49 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
Užsižaista su žiniomis, aliuzijomis, teksto struktūra ir t.t., bet negalvota apie skaitytoją. Beje, dialogų tarmiškumas labai neįtikinantis. Eksperimentai nėra blogai, bet jie retai ir sužavi.

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
PostPosted: 2009-05-04 8:11 
Offline
User avatar

Joined: 2006-05-26 13:14
Posts: 74
Location: Austin, Texas
Kadangi pavadinime aiškiai pasakyta, jog tai meditacija, tai laisvai tekantis vaizdinių srautas gal ir yra pateisinamas formatas. Bent jau iš pažiūros tai pašalina būtinybę kurti rišlų ar logišką tekstą. :-) Tačiau gerai rašyti tokiu stiliumi reikia kur kas didesnių sugebėjimų, nei pradedančio rašytojo. Įžanga, susidedanti vien iš pasąmonės srauto, atima norą skaityti toliau. Nesuprantama, kieno ten sapnas, kas yra tas veikėjas, kalbantis pirmoje pastraipoje -- o blogiau tai, kad išsiaiškinti ir neįdomu. Ypač kai skaitytojas nuo pradžių žino, kad tai yra alkoholio įkvėpta "išmintis". Vargu ar kam labai įdomu skaityti girtuoklių pasąmonės srautus.

Humoristinės šio apsakymo dalys yra kur kas stipresnės. Juozapo apsižodžiavimas su žmona yra gyvas ir vaizdingas. Juozapo istorijos tolimesnis vingis -- menininkai, vogę alų -- irgi yra įdomus. Gaila, kad tai staigiai baigiasi. Trečioje dalyje vėl grįžtama prie nežinia kieno pasąmonės srauto. Taip reikia suprasti, kad joje kalba alų vagiantis vaiduoklis? Ar jis kalbėjo ir pirmoje pastraipoje? Beje, kuo ten dėtas internetas, virtuali realybė, Orfėjo mitas, ir pan? Tai tik gadina reikalą. Šiame apsakyme yra užuomazga įdomios istorijos apie dingstančio alaus paslaptį, kurios nepaaiškino nei Juozapo plempimas alaus iš dėžės, nei menininkų-vagių sugavimas. Apvalius šį tekstą nuo nereikalingų detalių kratinio, gal ir išeitų neblogas humoristinis apsakymas.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited