Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

MIESTO LEGENDA, vejo_malunas, „PD“
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=37&t=5052
Page 1 of 1

Author:  koord. [ 2009-04-15 21:49 ]
Post subject:  MIESTO LEGENDA, vejo_malunas, „PD“

Velnio tuziną sutinkam su vejo_maluno apsakymu "PD".

Laukiam komentarų.

Author:  rzu [ 2009-04-16 8:26 ]
Post subject: 

Kūl (kalba, pasakojimas, vaizdavimo taško dinamika), tik išrišimas biski deu ex machina. Ir dialogai, dialogai.

Author:  Laiqua [ 2009-04-16 20:16 ]
Post subject: 

Faina. Kai kur pasakojimas šiek tiek šlubčioja (na nepatinka man per ilgi sakiniai, ir tiek), bet bendrai paėmus patiko. Tiesa, pasikeitusios Vilniaus erdvės bei ta keista naujoviška klubų (?) atmaina - "židiniai" - beveik įdomesnės už patį siužetą.

(Jei autorius perskaitys šitą žinutę - Islandijos skveras tai čia tas, kur tarp Vilniaus ir Liejyklos gatvių? ar buvusi Cvirkos aikštė?)

Author:  Haldir [ 2009-04-16 21:20 ]
Post subject: 

ZIuriu i esamus komentarus ir netikiu akimis. PATIKO? Really? :/
Man ne, cia kolkas, isvis, silpniausias darbas kuri skaiciau.

Author:  AArklys [ 2009-04-18 0:03 ]
Post subject: 

PD = Požemiai ir Drakonai?!

Lame!!!

Aš, jus, tamsią liaudį, visiškai nesigaudančią Vierchų hierarchijoj, biški apšviesiu.. PD = "Petruškevičius durnas", o visur prirašinėjo Kęstutis Rimdžius. Vis dar nedašilo? Va jums - http://www.klubas.lt/people/article.php?id=21363694 švieskites, stiliaus analfabetai!

O kokį čia malinį (tobiš kotlėtą) mums patiekė vėjo malūnėlis? Jaučiu, kad nedakepta, minkė minkė faršą , kvepėjo skaniai, ale kažkaip niekas iš to ir neišsiminkė, tai teko staigiai pakepint ir patiekt pusžalį.

Verdiktas: pusžalis kotletas.

Author:  nemezide [ 2009-04-18 19:42 ]
Post subject: 

Pozemiai ir drakonai - LOL.
autoriau, nepyk, bet cia tokia nereikalinga asociacija, kad net nereikia apie tai kalbeti. matai, kaip atitraukia demesi nuo kurinio? praktiskai visu skaitytoju demesi traukia velniai zino kur, tik ne prie tos tragedijos, kuri ten lygtai vyksta.

nu niekaip negalejau suprasti, kas tas zidinys. ir dar tas griovys su begiu. Siaip gal butu gerai, bet reiketu aiskiau pristatyti tokias savokas, kai jas ivedineji. nes labai jau daug demesio nukreipia ne ten, kur reiketu.

o atmetus distraction'us, tai ka as zinau. kazko smarkiai truksta. nes pradzioj labai jau tos dramos nesijaucia. atrodo, siaip eina zmogus namo po darbo ir susisviecia jam i kazkokias ten raides spoksot.

Author:  Trintukas [ 2009-04-28 18:38 ]
Post subject: 

Na štai, pagaliau radau, ką buvo verta skaityti! Tokį apsakymą galima net rimtai komentuoti.
Žinoma yra klaidų, trūksta nuoseklumo. Matyt, autoriaus dar nesužalojo redaktorių griežti pamokymai :) Pvz.: „Ant kaktos atvėsta prakaito lašas. Toli tunelyje kažkas pradėjo stumtis į priekį, ir pro apvalainą angą į salę ima tyliai sruventi judantis oras.“ – čia painiojami skirtingi veiksmažodžių laikai, esamasis ir būtasis, o taip neturėtų būti (šiuo atveju). Daug kur praleistos sakinių ribos. Siužetas painokas: ne iš karto supratau, kad Dobilas (pasakotojo vadinamas „broliuku“), jau užaugęs, turi žmoną – toje vietoje nebuvo aišku, ar rašoma apie praeitį, ar apie dabartį. Pasakotojas pabaigoje pradeda kalbėti pirmuoju asmeniu – šitas perėjimas irgi kliūna.
Kodėl apsakymas šio to vertas? Nes veikėjų charakteriai kuriami ne vien atpasakojimo metodu (kurį labai mėgsta pradedantieji), o supynus veiksmą, dialogą, minčių srautą, iš aplinkos detalių kuriamą jausmą. „Mergaitės balsas laibas, visai ne kaip metro pranešėjos.“ – puikiai lipdoma kūrinio visuma.
Tai va... Gal tiek mano pamokslų pakaks :)
Galėčiau šį apsakymą vertinti, kaip gero kūrinio juodraštį.

Author:  Elze [ 2009-05-04 9:08 ]
Post subject:  Re: MIESTO LEGENDA, vejo_malunas, „PD“

Įdomu. Pasakojimas sklandus, stilius gražus, veikėjai gyvi, ne šabloniški, jų motyvai suprantami, mistika nesipjauna su realybe, idėja nenuvalkiota. Labai gerai!

Author:  Prokrustas [ 2009-05-05 12:12 ]
Post subject: 

Kadangi laimejo, tai paskaiciau dar karta.
Pati konstrukcija gera, nes pasiskolinta is eiles jau seniai pasiteisinusiu, zinomu apsakymu. Pats destymas nera diletantiskas apart pasitaikanciu smulkiu "prakolu". Dialogai ne itin logiski ir itikinantys, bet "tipo sueis".

Labiausiai uzkliuvo neaiskumas ir net logiskos uzuominos nebuvimas kas gi ten tas raideles visdelto piese, siuvinejo, graviravo ?
Paciu raideliu ideja nei baugi, nei paslaptinga, nei perspektyvi. Su tokiom sapalionem, herojus dar maziausiai dukart turejo pakliut i psichuske: pirmuoju kartu is didelio rupescio sanitarus turejo iskviesti jo zidinio "chebra", antruoju - is gailescio Islandijos skvero pankeliai.

Nors nudek, nesusiriso man Pozemiai, Kosmine ekspedicija ir Drakonai...

Author:  Maumaz [ 2009-05-06 23:31 ]
Post subject: 

Tikrai skaitomas darbas, su savo atmosfera ir mintimi. Fantastikos, aišku, nedaug, miesto legendos irgi nerasta, bet tai jau yra tekstas, kurį, kaip pastebėjo Trintukas, norisi komentuoti. "Požemiai ir drakonai" man taip pat atrodo be reikalo, bet šiaip - ačiū, buvo skanu. O visi Arkliai ir Haldirai - op stenku ;)

Page 1 of 1 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/