Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

MIESTO LEGENDA, Ketvirtadienis, „Pikų dama“
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=37&t=5060
Page 1 of 2

Author:  koord. [ 2009-04-19 11:48 ]
Post subject:  MIESTO LEGENDA, Ketvirtadienis, „Pikų dama“

Štai ir septynioliktasis konkurso "Miesto legenda" tekstas - apsakymas "Pikų dama", autorius Ketvirtadienis.

Laukiam komentarų ir vertinimų.

Author:  Haldir [ 2009-04-19 14:06 ]
Post subject: 

Neblogai, matosi, kad zmogus nepatingejo ir parase viska kaip reikiant :)
Puikiai sukaltas reikalas :) Tik ideja - ne nauja, net labai ne nauja. Galiu papasakot kita legenda, apie AI: yra toks zaidimas "left 4 dead", jame yra toks nedidukas dirbtinis intelektas, kuris stebi tavo veiksmus: jei zaidi gerai - uzsiundo zombiais, super zombiais ir panasiai, buna sakes. Jei nepataikai, esi lama, kankina gerokai mazesniais zombiu kiekiais, bet vistiek vienu daugiau negu sugebesi nudet ;]
Ir kazkas piktai pajuokavo, kas butu, jei sitas extra evil AI pabegtu? Jei galetu naudotis neissemiamom interneto ir viso pasaulio kompiuteriu galimybem? Ir stebetu tave... Jei gyveni gerai - trumpas jungimas maitblokyje tau kaip ir nepamaisys, o jei sudinai... netycia islys pop-up, su uzrasu, kad laimejai miliona. Ir jis bus tikras! Bet kadangi tu nepatikesi - tu nepaspausi. Tai va ;D ;D Telieka tik spelioti...

duociau 8/10 uz puiku stiliu :) [ps.: pradzia nuobodi iki nusisovimo)

Author:  Laiqua [ 2009-04-20 15:18 ]
Post subject: 

Įtaigu. Patiko. Tiesa, pabaigoje tikėjausi kažko panašesnio į Aretės susivokimą, kad po truputį nyksta ir kad ji taip pat tėra tik kažkieno AI tyrimų dalis (t.y. matrica matricoje). Esama pabaiga, nors ir kiek netikėta, nebuvo tokia įspūdinga.

Author:  nemezide [ 2009-04-22 8:57 ]
Post subject: 

O man nepatiko. Netiketumas "o pasirodo viskas buvo kompe" - nuvalkiotas nuo Matricos laiku. Piku dama - bjauri banalybe. Na, zvakes is kapiniu buvo idomiau, kaip ir tas dede su kortelemis. Bet Arete visai beveide butybe.

Author:  Trintukas [ 2009-04-28 12:09 ]
Post subject: 

Tema įdomi, tačiau parašyta sausu pasakojamuoju stiliumi. Gal autorius galėtų rašyti truputį išradingiau? Juk yra begalė būdų, kaip temą atskleisti ne vien per nuoseklų, tiesmukai įvykius paaiškinantį tekstą.
Neaiški pasakotojo pozicija. „Jos charakteris jau atrodė labai sudėtingas“ – ar taip masto šešiametis, ar kas kitas jos charakterį taip vertino?
Netikslūs ar ne vietoje vartojami žodžiai griauna visumą (matyt, autoriui trūksta patirties): „Po tokių žodžių berniūkščio savimeilė visada likdavo užgauta.“ Visada? Gal tiktų „kaskart“? Gausu klaidų, charakteriai padriki ir pilki. Tik dialogas pagyvina. Tai tiek. Prastai.

Author:  AArklys [ 2009-05-05 3:26 ]
Post subject: 

Pikų dama tai čia šita [ img ], ane?

kai kurie kąsniai man patiko, kiti atvirkščiai sprangino, trūko padažo.. Dar kiek pasėdėjus prie šio patiekalo, žiūrėk gal kas padoraus išeitų..

Sprangoka vištienos krūtinėlė.

Author:  Maumaz [ 2009-05-07 0:09 ]
Post subject: 

Sprangoka. Labai ilgas intro, labai neaiškus dėstymas ir skystas išrišimas. Reikalą taiso išrašas iš failo, bet nepataiso iki galo. Vis dėlto, gerai pašlifavus ir pagalvojus daugiau netikėtumų, galėtų būti geras kūrinys.

Author:  Elze [ 2009-05-07 0:49 ]
Post subject:  Re: MIESTO LEGENDA, Ketvirtadienis, „Pikų dama“

Pikų damos legendą prisimenu iš vaikystės. Tai buvo mano pirmoji girdėta miesto legenda, dar tais laikais, kai tokio termino nežinojau, o vaikai pasakodavo vieni kitiems šiurpias istorijas kaip gryną pinigą. Ech, nostalgija! :-) Nežinau ar dėl jos, bet man šis apsakymas patiko. Gražiai įsijausta į vaiko išgyvenimus. Apsakymas nusisekęs daugiau simboliniame, negu fantastiniame lygmenyje. Pikų dama neišeina iš veidrodžio ir nieko blogo berniukui nepadaro, tačiau paveikia jo sielą kur kas giliau, atimdama vaikiškai paprastą pasaulio suvokimą. Simboliškai tai pasakojimas apie vaikystės pabaigą, kai vaikui ima atsiverti akys, ir jis pastebi, kad pasaulyje daug pilkumo ir nuobodybės, kad mama -- ne gražuolė, o eilinis žmogus; kai suabejojama vaikystėje tikėtomis tiesomis. Visa tai atskleista gražiai. Tai stiprioji šio apsakymo pusė.

Deja, pabaiga, kurioje pasirodo, jog Francisko pasaulis buvo virtuali realybė, yra banaloka. Kaip buvo pasakyta kažkuriame forume (gal net čia, fantastika.lt'oje), šiais laikais atskleidimas, kad tai buvo kompiuterinis žaidimas ar simuliacija, yra tokia pat šabloniška pabaiga, kaip "ir tada mane pažadino suskambėjęs žadintuvas". Trūksta šviežesnio požiūrio į virtualią realybę. Beje, nelabai suprantama, kodėl virtuali Aretė skatino Franciską išsikviesti pikų damą, jei žinojo, kad tai privers jį suprasti, jog jis gyvena netikrame pasaulyje. Ar tai buvo tikrosios Aretės eksperimento dalis? Ko ji tuo siekė? Ar galbūt virtualioji Aretė neklausė savo šeimininkės, ir rizikavo eksperimento sėkme, atskleisdama virtualiems personažams, jog jie buvo netikri? Gal panagrinėjus šią temą, pabaiga būtų mažiau šabloniška.

Author:  Laiqua [ 2009-05-07 4:49 ]
Post subject:  Re: MIESTO LEGENDA, Ketvirtadienis, „Pikų dama“

Elze wrote:
Gražiai įsijausta į vaiko išgyvenimus. Apsakymas nusisekęs daugiau simboliniame, negu fantastiniame lygmenyje. Pikų dama neišeina iš veidrodžio ir nieko blogo berniukui nepadaro, tačiau paveikia jo sielą kur kas giliau, atimdama vaikiškai paprastą pasaulio suvokimą. Simboliškai tai pasakojimas apie vaikystės pabaigą, kai vaikui ima atsiverti akys, ir jis pastebi, kad pasaulyje daug pilkumo ir nuobodybės, kad mama -- ne gražuolė, o eilinis žmogus; kai suabejojama vaikystėje tikėtomis tiesomis. Visa tai atskleista gražiai. Tai stiprioji šio apsakymo pusė.
Ši komentaro dalis man labai priminė daugmaž stereotipinę literatūros mokytojos kalbą, kurioje iš trijų ketureilių ilgio eilėraštuko priskaldoma visa pamoka aiškinimų apie autoriaus tikslus ir paslėptus simbolius... :)

Author:  raww [ 2009-05-07 7:40 ]
Post subject:  Re: MIESTO LEGENDA, Ketvirtadienis, „Pikų dama“

Laiqua wrote:
Ši komentaro dalis man labai priminė daugmaž stereotipinę literatūros mokytojos kalbą, kurioje iš trijų ketureilių ilgio eilėraštuko priskaldoma visa pamoka aiškinimų apie autoriaus tikslus ir paslėptus simbolius... :)
Man irgi tą priminė :D
Užtat autorius žinos, ką turėjo omeny, kai rašė :)

Page 1 of 2 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/