Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 15:50

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page « 1 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-07 8:23 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-21 8:17
Posts: 157
Location: Vilnius
Elzė yra vienintelė iš čia komentuojančių recenzentų, kuri gilinasi ir sugeba tai išreikšti rišliais sakiniais. Man pasirodė, kad dalis autorių ir komentatorių kažkodėl mano, kad fantastika – tai toks kompiuterinis žaidimas (arba RPG).

Šioks toks ryšys žinoma yra (ir ten, ir ten naudojama klaviatūra).

_________________
Ieškau kūrybingai nusiteikusių MCPE naudotojų.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-07 13:36 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Raimundas Zabarauskas wrote:
Elzė yra vienintelė iš čia komentuojančių recenzentų, kuri gilinasi ir sugeba tai išreikšti rišliais sakiniais. Man pasirodė, kad dalis autorių ir komentatorių kažkodėl mano, kad fantastika – tai toks kompiuterinis žaidimas (arba RPG).
Jei čia buvo priekaištas dėl mano paskutinio komentaro, tai turbūt turėčiau patikslinti, kad Elzės komentarai man labai patinka ir malonu juos skaityti. Tik va šį sykį pasirodė, kad truputėlį perlenkta lazda gilinantis į subtilybes. :)

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
PostPosted: 2009-05-07 23:32 
Offline
User avatar

Joined: 2006-05-26 13:14
Posts: 74
Location: Austin, Texas
Laiqua wrote:
Elze wrote:
Gražiai įsijausta į vaiko išgyvenimus. Apsakymas nusisekęs daugiau simboliniame, negu fantastiniame lygmenyje. Pikų dama neišeina iš veidrodžio ir nieko blogo berniukui nepadaro, tačiau paveikia jo sielą kur kas giliau, atimdama vaikiškai paprastą pasaulio suvokimą. Simboliškai tai pasakojimas apie vaikystės pabaigą, kai vaikui ima atsiverti akys, ir jis pastebi, kad pasaulyje daug pilkumo ir nuobodybės, kad mama -- ne gražuolė, o eilinis žmogus; kai suabejojama vaikystėje tikėtomis tiesomis. Visa tai atskleista gražiai. Tai stiprioji šio apsakymo pusė.
Ši komentaro dalis man labai priminė daugmaž stereotipinę literatūros mokytojos kalbą, kurioje iš trijų ketureilių ilgio eilėraštuko priskaldoma visa pamoka aiškinimų apie autoriaus tikslus ir paslėptus simbolius... :)
Mano nuomone, kritikas turi įsigilinti į tekstą, ir pasakyti autoriui ne tik kas patiko ir nepatiko, bet ir kodėl. Geri kritikai pasako autoriui, ką jie įžvelgė jo kūrinyje. Tik tokiu būdu autorius gali suprasti, ar ji/jis sėkmingai perteikia savo idėjas. Fantastikos rašymo "dirbtuvėse" (writing workshop), kuriose teko dalyvauti čia, Amerikoje, rašytojai analizuoja vieni kitų darbą būtent taip.


Top
   
PostPosted: 2009-05-09 11:31 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
Elze wrote:
Laiqua wrote:
Elze wrote:
Gražiai įsijausta į vaiko išgyvenimus. Apsakymas nusisekęs daugiau simboliniame, negu fantastiniame lygmenyje. Pikų dama neišeina iš veidrodžio ir nieko blogo berniukui nepadaro, tačiau paveikia jo sielą kur kas giliau, atimdama vaikiškai paprastą pasaulio suvokimą. Simboliškai tai pasakojimas apie vaikystės pabaigą, kai vaikui ima atsiverti akys, ir jis pastebi, kad pasaulyje daug pilkumo ir nuobodybės, kad mama -- ne gražuolė, o eilinis žmogus; kai suabejojama vaikystėje tikėtomis tiesomis. Visa tai atskleista gražiai. Tai stiprioji šio apsakymo pusė.
Ši komentaro dalis man labai priminė daugmaž stereotipinę literatūros mokytojos kalbą, kurioje iš trijų ketureilių ilgio eilėraštuko priskaldoma visa pamoka aiškinimų apie autoriaus tikslus ir paslėptus simbolius... :)
Mano nuomone, kritikas turi įsigilinti į tekstą, ir pasakyti autoriui ne tik kas patiko ir nepatiko, bet ir kodėl. Geri kritikai pasako autoriui, ką jie įžvelgė jo kūrinyje. Tik tokiu būdu autorius gali suprasti, ar ji/jis sėkmingai perteikia savo idėjas. Fantastikos rašymo "dirbtuvėse" (writing workshop), kuriose teko dalyvauti čia, Amerikoje, rašytojai analizuoja vieni kitų darbą būtent taip.
Kritikas - taip. O vertintojas - nebūtinai. Aš šiaip sužavėtas tavo kantrybe ir kruopštumu :)

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-10 18:38 
Offline

Joined: 2009-05-02 12:52
Posts: 57
Trintukas wrote:
... tačiau parašyta sausu pasakojamuoju stiliumi. Gal autorius galėtų rašyti truputį išradingiau? Juk yra begalė būdų, kaip temą atskleisti ne vien per nuoseklų, tiesmukai įvykius paaiškinantį tekstą.
....
Isties labai suklydau pasitikedamas vien Trintuko rekomendacijomis ir del banaloko pavadinimo atidejes si kurini paciai pabaigai.
Dekuj Dievui, kad autorius nebande rasyti "išradingiau". Nuotaika vystoma labai aukstam lygyje.
Nelabai suprantu ir tokio vertinimo, kaip "per ilgas intro". Cia tokio daikto nera ir nereikia, idant yra vientisas, itaigus, plastiskas ir rastingas pasakojimas. Net puikiai ismanant nuvalkiota "Piku damos" istorija, kurini skaityti tikrai nepasirode nuobodu. Nuobodu iki nusisovimo yra "Mito kurejai", jei kas dar neesat to pereje.
Yra smulkiu netikslumu, bet jie neesminiai ir nesunkiai pataisomi. Butu gerai neuzgaidinti visko dialogais ir palikti ju tiek, kiek yra arba dar maziau.
Ziauriai nuvyle pabaiga. Patiko Elzes mintis apie atsisveikinima su vaikyste. Neatsisakant mistinio elemento, ta linkme ir vystyciau pabaiga.

P.s. Jei tema butu "baisios istorijos", tai turetum buti tarp prizininku.

_________________
Laisvalaikiu koreguoju kuno formas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-10 20:03 
Offline
User avatar

Joined: 2009-04-27 15:08
Posts: 38
Ajajai milžine Prokrustai... Gal visgi pirma reikėtų skaityti kūrinį, o po to komentarus :) Taip sakant, elgtis „išradingiau“ :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-10 20:32 
Offline

Joined: 2009-05-02 12:52
Posts: 57
Nepataikaukit sau, gerbiamasai ;) Pradedamas skaitineti remiausi ne sios temos komentaru, o stai kuo :
Trintukas wrote:
...Iš visų konkurso apsakymų gana neblogi yra „Dvi gargulijos“, „Chimera“.
Geri – „Meditacija su alumi“, „Pamesti atrasti“.

Kuris stipriausias, rinkau iš keturių geriausių: „Šviežiai išsunktas“, „PD“, „Gėlininkas“, „Pankas“.
Ir niekaip negalėjau nuspręsti, dėl dviejų: „Gėlininkas“ ir „Pankas“. Jie labai skirtingi, tad buvo sunku lyginti....
Dabar jau permeciau visus variantus surinkusius bent 30 punktu.

_________________
Laisvalaikiu koreguoju kuno formas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-11 1:05 
Offline
User avatar

Joined: 2009-04-27 15:08
Posts: 38
Prokrustas wrote:
Pradedamas skaitineti remiausi ne sios temos komentaru, o stai kuo
„Štai kas“ irgi yra tik komentaras, tik mano nuomonė.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page « 1 2

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited