Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 23:38

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
PostPosted: 2009-04-19 22:15 
Offline

Joined: 2007-08-14 20:56
Posts: 297
Location: Koordintaunas
Jūsų dėmesiui - aštuonioliktasis konkurso kūrinys, apsakymas "Dvaras", aut. Lapaliu vanagas.

Komentuojam:)

_________________
Dixi.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-04-19 22:50 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-18 20:37
Posts: 195
Location: Faflikas
Mama pabelde, o paskui trenke durim ir isejo? Neparasyta, kad buvo uzejus i kambari. Kyla ispudis, kad atidare duris ir iskart trenke :D
"po leto" ? Gal "is leto"
"Prie mano namo atsikrausto kaimynai" - salia namo? I pievele? Su palapinem? :D
Kokiais budais herojus is firguros nusprendzia, kad "is charakterio (mergina) atrodo gera"? :D
"kazkieno svelni ranka paliete mano peti" - is ko herojus nusprende, kad ranka buvo svelni? Na, paliesti svelniai gali, bet ar rankos svelnios... manau reikia jas bent jau apziureti :D

Skaitau toliau... jioo... Ne, nu. Baik :(

"Dabar supratau - tai buvo mano miręs tėvas" - pvz as tai jau seniausiai supratau. Mane labai nervina, kai lyrinis herojus buna gerokai kvailesnis uz mane.

Jep... Na, nezinau ka ir pasakyti. Blogai. Ir prie viso to, pilna klaidu.Visu rusiu klaidu. Kita syki duok mamai klaidas istaisyt. Ar sesei :( Ar isigyk magiska dalyka, vadinama "spellcheckeriu" :)

4/10 (visgi, perskaiciau, nenumeciau pusiaukelej)

_________________
Žmogus yra žmogaus dydžio


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-04-20 15:34 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Jei būtų sutvarkyta rašyba ir skyryba, tai gal net būtų galima skaityti. Tiesa, perskaičiau ir dabar... Pasakojimas kažkur ten yra, bet padirbėti reikia žymiai, žymiai daugiau. Ir tie nauji kaimynai bei blondinė yra visiškai nereikalingas elementas. Žodžiu, nepatiko.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-02 9:47 
Offline
User avatar

Joined: 2009-04-27 15:08
Posts: 38
Tekstas nesklandus, siužetas nelogiškas. Išgirdęs mirusio tėvo žodžius veikėjas niekaip nereaguoja, tik toliau masto apie seksualią blondinę... :) O mamos mirtis – irgi jokio jausmo. Gal rašytojas dar labai jaunas? Gal bejausmis? Gali būti ir toks, tačiau pasakojant pirmuoju asmeniu, turi būti labai aiški veikėjo pozicija – ką tu jauti vienam ar kitam žmogui, ką myli, ko nekenti.
Įsivaizduok, seniai nematytam pažįstamam pasakoji, kad neseniai mirė tavo mama, kurią tu mylėjai. Ir sakai: – ją nušovė tiesiai į galvą, o tada „aš persigandau ir krūptelėjau“. Na nelimpa kažkaip, ar ne?

Yra tokia rašymo technika, kai pradžioje atskleidžiama įvykio esmė, o po to jis nuosekliai papasakojamas. Bet tekste turi būti paslėpta intriga, kirbanti mintis, neatsakytas klausimas, kuris sudomintų ir priverstų skaityti iki galo. Šį kartą tokio prieskonio neradau, todėl skaityti buvo neįdomu, nuo pat pradžių buvo aišku, kaip baigsis. Gramatinių ir skyrybos klaidų gausybė.
Visgi matyti, kad autorius stengėsi – jeigu tai tik kūrybos pradžia, linkiu sėkmės.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-07 0:21 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis. Autoriui.

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited