Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 10:43

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page « 1 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-05 22:36 
Offline

Joined: 2009-04-21 2:13
Posts: 8
Kai vertintojų nesulaukiame, tai bet koks komentaras atrodo svarbus. Bet visgi nesutikčiau dėl charakterių. Jie nebuvo labai svarbūs mano tikslui pasiekti. Man asmeniškai rūpėjo miesto legenda, o ne nudailinti veikėjai. Dėl vardų - jau aiškinau, pasikartosiu, šią pastabą priimu.
Bet čia tikrai nėra daugiau vardų negu veikėjų, kaip kad atrodo paskaičius tamstos nuomonę.
Vienam norisi daugiau apie gargulijas, kitam personažų, trečiam dar kažko.. Atsakymas vienas - iki romano apimčių išvysčius, gal ir pavyktų, bet neturiu tikslo įtikti. Dėkui, kad skaitėt.


Top
   
PostPosted: 2009-05-06 2:31 
Offline
User avatar

Joined: 2006-05-26 13:14
Posts: 74
Location: Austin, Texas
Nežinau, ar teisingai supratau. Senosios gargulijos turi kažkokias magiškas galias ne tik įrašinėti savyje jų matomus vaizdus, bet taip pat ir suorganizuoti įvykius taip, kad jų paslaptį atskleidęs žmogus būtų partrenktas mašinos? Prisilietęs gargulijos, Ainis pamatė savo ateitį -- žūti autoavarijoje -- bet kad tai įvyktų, reikiamu laiku ir reikamoje vietoje turėjo pasirodyti Milda ir pravažiuoti mašina. Todėl kažkas turėjo tai suorganizuoti. O gal tai buvo Mantro darbas -- juk pabaigoje paaiškėja, kad Milda jo sužadėtinė, tai gal jis taip norėjo atsikratyti Ainiu? Nors kita vertus, koks jam skirtumas -- juk Mildos santykiai su Ainiu buvo praeityje? Apsakymo veiksmas taip suveltas, kad nei viena, nei kita hipotezė neseka iš įvykių.


Pradžioje minimos „nepaprastosios padėties" priežastis neaiški, ir ji apsakymo veiksme nefigūruoja. Legenda apie čipus, suleidžiamus kūdikiams tik gimus, irgi nevaidina jokios rolės apsakyme. Nesupratau, kam to reikėjo. Pirmus du skyrelius galima drąsiai išmesti, ir apsakymo esmė nepasikeis. Grandininis meilės laiškas irgi nesusijęs su veiksmu. Visos šios detalės gadina apsakymo vientisumą. Pašalinus jas, ir sugalvojus gerą priežastį, kodėl gargulijos norėjo Ainio mirties, liktų visai nebloga istorija. Idėja, kad gargulijos buvo senovinė sekimo technologija, man patiko.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-06 14:22 
Offline

Joined: 2009-05-02 12:52
Posts: 57
Patikslinsiu savo minti - visai nesvarbu, kokio mandrumo ten tas vardas, svarbiau, kad jis save pateisintu. Nesakau, kad cia daugiau vardu, nei veikeju, bet mano kuklia nuomone, siame kurinelyje daugu daugiausia du personazai apskritai verti ju vardo paminejimo.
Noretusi tiesiog aiskios istorijos su logiskais ir susietais ivykiais. Zodziu visos streles, netgi is paziuros nereiksmingos, privalo lekti i ta pati taikini. Ypac, kai tokia ribota apimtis.
Suprantu, kad spaude laikas, kitaip atrodytu, jog autorius berasydamas siek tiek padaugino "Pergales" dzino ;)

Tik dar vienas "bet koks" komentaras.

_________________
Laisvalaikiu koreguoju kuno formas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-07 0:40 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:28
Posts: 1050
Location: Vilnius
Pritariu Elzei, galima trumpinti. Aiškumo reiktų daugiau, antrą kartą, deja, skaityti nebetraukia. Bet kalba nebloga, nors tos tarmybės nelabai man atrodo į temą.

_________________
...ir tikėti elektra, užmiršę, kad patys kažką sugebėjome (BG)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-09 15:40 
Offline

Joined: 2009-03-14 15:33
Posts: 20
Aš tai įtariu, kad Nojus turėjo intelektualinių santykių su Dirviniu Gailužiu, bo labai jau panašus potraukis Vilniaus lipdiniams. Ir tuo labai džiaugiuosi, nes tai geriau nei potraukis Kauno duobėms..

Gargulijos tupinčios ir stebinčios miestiečius jų pačių labui - labai gražu, bet gargulijos kaip senobiniai įrašymo prietaisai, viską įsimenantys, jau akivaizdus kičas, praktiškai kaip vegeta ant cepelinų.

Verdiktas: cepelinai su vegeta.

_________________
Dr. Anestazijus Arklys


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-05-12 15:54 
Offline

Joined: 2009-04-21 2:13
Posts: 8
O iš tiesų kam įdomu, tai Vilniuje, ant Pamėnkalnio g. 23/Aukų g. 5 (nuo Lukiškių aikštės eikite Aukų gatvele iki Medicinos banko, Tauro kalno papėdėje, o tuomet atsigręžkit) pamatysite mano mūzas :)

http://i305.photobucket.com/albums/nn21 ... C_0011.jpg
http://i305.photobucket.com/albums/nn21 ... C_0012.jpg
http://i305.photobucket.com/albums/nn21 ... C_0013.jpg
Fotografijos (jų autorius xxl) pasiskolintos iš http://www.miestai.net/forumas/showthre ... 014&page=7

Sutinku, kad jos tokios gražios, jog man tikrai nepavyko deramai jų įamžinti, bet pabandyti buvo įdomu.
Rimtesnės prozos rašyti man nėra tekę, o tuolab fantastikos. Dėkui už iššūkį.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page « 1 2

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited