Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

MIESTO LEGENDA, Rony Fox, „Upė turi tekėti“
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=37&t=5065
Page 1 of 1

Author:  koord. [ 2009-04-20 20:41 ]
Post subject:  MIESTO LEGENDA, Rony Fox, „Upė turi tekėti“

Dvidešimt antrasis konkurso "Miesto legenda" dalyvis - apsakymas "Upė turi tekėti", aut. Rony Fox.

Laukiam komentarų, nepasididžiuokit...

Author:  Laiqua [ 2009-04-21 1:24 ]
Post subject: 

"Povandeniniai vandenys?" :D

Parašyta sklandžiai, aiškiai ir suprantamai. Nieko įspūdingo, bet ir nieko blogo. Žodžiu taip vidutiniškai.

Author:  Trintukas [ 2009-04-27 20:06 ]
Post subject: 

Apsakymas tarsi balta varna išsiskiria iš kitų šio konkurso kūrinių sklandžia kalba, nors yra klaidų. Bet tik tiek. Tema neoriginali ir nuobodoka. Siužetui trūksta gyvybės. Veikėjas kažin kaip greitai susitaiko, kad yra jau senas, ir neįtikinamai ramiai apmąsto, kad „ateities tikrai nebėra“, „nebėra ir praeities“. Vienos klišės, neįdomu ir perdaug paviršutiniška.

Author:  Elze [ 2009-05-04 1:28 ]
Post subject:  Re: MIESTO LEGENDA, Rony Fox, „Upė turi tekėti“

Į temą atsakyta – miesto legenda čia yra; tačiau ko labai trūksta, tai... paties apsakymo. Trūksta istorijos, pasakojimo, veiksmo. Čia yra tik du atskiri vaizdeliai. Pirmame žmogus nesupranta, kur dingo 40 jo gyvenimo metų, o antrame vienas vaikas papasakoja kitam legendą apie povandeninę upę, ir prie jos dirbančius vergus. Kiekviename literatūriniame kūrinyje, o ypač žanriniame, pvz., fantastiniame – turėtų būti veikėjas, kuris aktyviai imasi kažkokių veiksmų. Iš to ir gimsta kūrinio siužetas. Čia to nėra. Tokiu siužetu galėtų būti kažkurio veikėjo bandymai išsiaiškinti visą tiesą apie povandeninę upę ir vergų stovyklas. Tuomet taip pat neatrodytų nelogiška, kad vaikas žino apie tokių dalykų egzistavimą. Dabar gi taip išeina, kad niekas nėra girdėjęs apie tas vergų stovyklas, bet vienas berniukas (ar tiksliau jo brolis) iš kažkur žino viską. Jau nekalbant apie tai, kad “paslėpti upę, jog netrukdytų statyti” skamba kaip kažkoks sveiku protu neįkandamas inžinerijos triukas. :-)

Author:  Rony Fox [ 2009-05-04 15:39 ]
Post subject: 

"Kiekviename literatūriniame kūrinyje, o ypač žanriniame, pvz., fantastiniame – turėtų būti veikėjas, kuris aktyviai imasi kažkokių veiksmų."

Ar būtinai? Būna juk ir pasyvių veikėjų :wink:

"neatrodytų nelogiška, kad vaikas žino apie tokių dalykų egzistavimą. Dabar gi taip išeina, kad niekas nėra girdėjęs apie tas vergų stovyklas, bet vienas berniukas (ar tiksliau jo brolis) iš kažkur žino viską."

Tai ir yra vienas iš miesto legendų požymių: lyg kažkas kažką girdėjo, o kažkas ir tikrai žino, bet patvirtinti ar paneigti niekas negali :)

"paslėpti upę, jog netrukdytų statyti” skamba kaip kažkoks sveiku protu neįkandamas inžinerijos triukas."

Kaip tik teko girdėti tokių legendų, viena jų - apie Viršuliškes. Jeigu įdomu, galėčiau net nuorodą atsiųsti.
Bet ačiū už kritiką. Visiems, kas atsiliepė. :)

Author:  Maumaz [ 2009-05-07 0:46 ]
Post subject: 

Man patiko. Elzei galima pritarti, kad galima buvo išplėtoti, galima buvo psichologizuoti, bet tekstas veikia ir be to. Ne stebuklas, bet veikia.

Author:  AArklys [ 2009-05-09 15:56 ]
Post subject: 

Nū bet Lapinas duoda.. su Fordu keliaut į ateitį? Kaip nestiliova, aš tai būčiau rinkęsis kokią epochos ikoną, pavyzdžiui, Opel Kadet, VW Passat ar Audi Bulka, o čia dabar nykus Fordas.. tfu..

Bet šitas toks toks neblogas gavosi, veikėjai plaukioja kaip dešros gabaliukai šiupininėj, gražu, skanu. O už pabaigą, tai norėčiau iš kanopos spirt šitam lapinui į uodegą.. Sudėt visą atomazgą į vieno veikėjo lūpas, tai šeštaklasio rašinėlio pabaiga...

Verdiktas: skani šiupininė su žalia bulve.

Author:  Prokrustas [ 2009-05-09 18:05 ]
Post subject: 

Tai jis ten dirbo tose katorgose ar su savo "Ford'u" draskesi?

Niekad nesikabineju prie loginiu klaidu, bet cia labai sunku itiket, kad zmones vien uz neatsargu vairavima, beveik iki gyvos galvos idarbinami pozemiuose. Juoba, kad ateities pasaulis neatrodo nei totalitaristinis, nei postapokaliptinis.
Tiek lyrinio herojaus, tiek ir istikimojo "Ford" markes bendrazygio atsiradimas, svelniai tariant taisytinas, del savo visuotino naivumo. Ir klises nera pati didziausia beda.
Nijoles personazo jausmai neitikina - visdelto 40 metu praejo. Atsizvelgiant i tai, reiketu juos kiek retusuoti, isryskinant nebent "netiketa, is praeities iskilusi" sapna.
Pabaiga logiska. Ta prasme, neissisokanti bendrame fone.

...Staiga Juliaus akys pasidarė didelės... - vertimas is vokieciu? :)

Page 1 of 1 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/