Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

PERSPĖJIMAS, Jumza, „Kaltas“
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=37&t=6160
Page 1 of 1

Author:  koord. [ 2011-03-17 23:16 ]
Post subject:  PERSPĖJIMAS, Jumza, „Kaltas“

Pristatome Jumzos kūrinį „Kaltas“:

http://www.fantastika.lt/fantastinio-ap ... mas-kaltas

Lauksim komentarų.

Author:  Laiqua [ 2011-03-17 23:55 ]
Post subject: 

Šiaip man patiko, susiskaitė sklandžiai, ateivis pasirodė tikrai ateiviškas. Tik va pabaiga tokia nei į tvorą, nei į mietą. Turiu omeny tą nuosprendį: ar jis turėtų atrodyti juokingas? Ar priversti susimąstyti apie tai, kaip menkai žmonės vertina odelivanų gyvybes? Jei pirmasis atvejis, tai labai nedera prie viso kūrinio tono, o jei antrasis, tai kažkaip neįtikinamai pasirodė.

Author:  bangis [ 2011-03-18 22:13 ]
Post subject: 

Yra tokia taisyklė - negalima apgaudinėti skaitytojo, vietoj A pakišant B. Yra ir išimtis iš taisyklės - jei B ženkliai geriau už A, tuomet galima :)
Jei kalbu pernelyg miglotai, pasitelksiu pavyzdį su teatro rūbine. Atėjai į spektaklį, atidavei į rūbinę super-puper kailinius, o po spektaklio gauni palaikę striukę. Va, atvirkštinis variantas - gal ir nekeltų pasipiktinimo.
Parašyta neblogai, stiliaus prasme gal poroje vietų reiktų padaryti menkus kosmetinius pataisymus - ir tiek. Tačiau įspūdis, kad kūrinys sudarytas iš dviejų visiškai skirtingų dalių - viską gadina.
Bet kuriuo atveju, atsižvelgiant į kūrinius, jau dalyvaujančius konkurse - esate tarp mano favoritų. :)

P.S. Tai buvo teisėjo komentaras. Vis pamirštu paminėt :)

Author:  rzu [ 2011-03-19 7:44 ]
Post subject: 

Labas rytas, stebėtojas aš.

Pasaulis visai įtaigus, beveik ir intriga jame rutuliojasi (bent jau iki vidurio). Tema šiek tiek nuvalkiota (tolerancija? dėmesys kitam?), bet jei būtų grakščiau sužaista, kas gi pyktų.

Pasakojama tokiu šaltoku pirmojo asmens srautu, kuris lyg ir pateisintų tuos „užsimosikavai“, „šviečiasi“. Dialogais beveik visiškai patikėjau, nors personažai žemiečiai vienas nuo kito beveik niekuo nesiskiria. Žaidimas su odelivano moduliatoriumi įdomiai perteiktas, tik susiraukiau dėl to, kad pats odelivanas tą ir paaiškina. Na, bet čia trumpas kūrinėlis, tiks ir taip.

Labaiusiai nuvylė kūrinio pamušalas. Knarkimas? Segregacija? Oi, kaip įdomu.

Pusketvirto iš aštuonių galimų.

Author:  Robke [ 2011-03-25 19:13 ]
Post subject: 

Labai neblogai. Tikėjausi, kad žmogus, kaip visda kažkokiu būdu išsisuks ir liks visiškai nekaltas, bet ir ta bauda neblogai skamba :) . Gal tik kažkaip per greitai užbaigta, toks jausmas.

Author:  Prokrustas [ 2011-04-21 19:47 ]
Post subject: 

Sakyciau, kaip kartas, pritruko pasaulio. Jis praslydo balkono tureklais ir nugarmejo kazkur bedugnen.

Nuo pat pradzios neapleido teatro be dekoraciju nuojauta. Nejucia tapau netycia uzklydusiu ziurovu tustuteleje saleje. Aktoriai tolimoje, vos apasviestoje scenoje, pantomimos budu perteikia kazkokias emocijas ir isgyenimus; nebegirdziu ju, tai ka jie sako visai nesvarbu. Tik pajuntu, kad visa scena daug kartu regeta policiniuose serialuose ir niekuo neissiskiria is ju, o dar, kad viskas savotiskai primena Babilonas-5. Ten kruva persirengeliu vaidina ivairias rases, o is tiesu, viso sezono metu sprendzia bendrazmogiskas bedutes, su visom zmoniu rasei budingom emocijom ir aktualijom.

Galbut darbas neblogas, tik perdem statiskas. Negaliu spresti objektyviai, mat neesu didelis standartu gerbejas. Knarkima taip pat priskirciau mano jau "pamegtai" jumorelio kategorijai.

Pliusas uz grazu meginima rasyt detektyva, uz tai, kad istorija turi pradzia, destyma ir pabaiga.

Author:  krakadyla [ 2011-04-22 18:58 ]
Post subject: 

Jofana, statybininkai, garbės žodis, nu! Jau dabar chaltūrinat su medžiagom kur galit, o ateityje kaimynai net viens kito knarkimą girdės?! Nu negalima taip! Jei ką ir reikia bausti už netyčines žmog...pardon, odelivanžudystes, tai būtent juos!

Procesas sudėliotas gražiai, be ypatingų kalbos liapsusų, bet tas knarkimas pabaigoj tai klasikinis fortepijonas krūmuose.


Subjektyvūs niekai:

Skaitydama prisigalvojau naujų odelivanų. Pirdspirgis. Kranktknarkis. Žalmargis. Buvo linksma. :mrgreen:

Page 1 of 1 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/