Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

PERSPĖJIMAS, Maki Saeta, „Kalbanti jūrai“
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=37&t=6202
Page 1 of 2

Author:  koord. [ 2011-04-16 22:10 ]
Post subject:  PERSPĖJIMAS, Maki Saeta, „Kalbanti jūrai“

Pristatome dar vieną kūrinį, Maki Saeta apsakymą „Kalbanti jūrai“:

http://www.fantastika.lt/fantastinio-ap ... anti-jurai

Laukiam komentarų - ne vien bangio:)

Author:  bangis [ 2011-04-17 1:11 ]
Post subject: 

Nors fantastinė dedamoji lieka kažkur už borto, kaip, beje, ir perspėjimas, tai apsakymo negadina. Pataisyti kelias smulkias klaidas ir jau galima rekomenduoti į GLF, jei tokį dar kada rinktų. :)

Author:  mishElin [ 2011-04-17 22:00 ]
Post subject: 

bangis wrote:
Nors fantastinė dedamoji lieka kažkur už borto, kaip, beje, ir perspėjimas, tai apsakymo negadina. Pataisyti kelias smulkias klaidas ir jau galima rekomenduoti į GLF, jei tokį dar kada rinktų. :)
Perspėjimą rasti įmanoma - tai ir gydsytojų perspėjimas, kad vaikui liko gyventi nedaug, ir "Paieškos režime veikiantis įrenginys užfiksavo žmogaus ausiai negirdimų ultragarso bangų diapazone Toa perduotą perspėjimą apie pavojų."
Nors tai gal labiau pagalbos šauksmas, bet tebūnie.

Sunkiau su apsakymo logika. Kyla klausimas, kiek tai pabaigtas kūrinys, o kiek dar besivystantis ar apskritai apkapotas konkursui: tėvo ir jo paliktos šeimos, mergaitės ir delfinų bei ligos istorijos tarsi plūduriuoja atskirai, susikirsdamos, bet nesusiliedamos į vieną siužetą.

Pagrindinis apsakymo privalumas - jausmų sukėlimas. Pagrindinis trūkumas - siužeto amorfiškumas. Fantastinei "dedamajai" priekaištų bent jau aš neturėčiau - na, jei delfinai kaip mąstanti rasė kam ir kasdienis dalykas, man ne:)

Author:  bangis [ 2011-04-18 2:05 ]
Post subject: 

Aš ir nesakiau,kad perspėjimo nėr :)
Tik jis,kaip ir fantastinė dedamoji iš principo lieka už borto, mat į pirmą planą akivaizdžiai iškeltos emocijos.

Author:  nemezide [ 2011-04-22 0:13 ]
Post subject: 

grĄĄĄĄžiniesi. LOL

Author:  Laiqua [ 2011-04-22 2:09 ]
Post subject: 

Emocionalus pasakojimas. Po pirmų kelių eilučių beveik susigraudinau. Tik kad ta kenčianti maža mergaitė greitai tapo sėkmingai su aklumu susitvarkiusia delfinams padedančia mergaite, o tai mane suglumino. Baigęs skaityti taip ir likau nesupratęs, kam tų pirmų kelių eilučių reikėjo.

Author:  Kiras [ 2011-04-23 2:32 ]
Post subject: 

Iš visų - mano Nr.2(Nr.1 "Defektas" jei ką). Pritardamas visiems ankstesniems komentarams, galiu pasakyti, kad visko šiame apsakyme šiek tiek per daug: per daug pozityvo, per daug jausmingumo, ir, galiausiai, per daug siužetinių linijų, kurios viena kitą užgožia ir nei viena iki galo neišbaigiama. Bet šiaip - šildo :)

Author:  rzu [ 2011-04-24 5:32 ]
Post subject: 

Graudu, kad tai vienas iš geresnių konkurso darbų (dar visų neperskaičiau). Fantastika – itin nesvarbi kūrinio dalis. Taip, jis perkrautas personažų, siužeto linijų. Pagrindinė mintis skęsta šiame labirinte.

3 iš 8.

Author:  krakadyla [ 2011-04-25 19:20 ]
Post subject: 

Šalia temos nė neplaukiojo. Nepastebėjau ryšio tarp tėčio ir delfinų, o ir šiaip susidarė įspūdis, kad jie įdėti su tikslu a la "viskas mieliau su kačiukais", tik čia "viskas sentimentaliau su delfinais". Pe daug personažų, kurie neturi ką veikti. Apibendrinant - labai gražiai parašyta. Gaila tik, kad apie nieką.

Author:  koord. [ 2011-05-02 21:34 ]
Post subject: 

3 vieta konkurse, sveikinam.

Page 1 of 2 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/